Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tteach Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
12.849
Cevap
216
Favori
70.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 992
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 6
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 219
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (787 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (561 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (268 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5039 mesaj) Mobil (4467 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (944 mesaj) Uygulama (2698 mesaj)
  • @
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
89. Sırada  bugün en iyi #16
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    1371 Mesaj

Hocam Sizi Anlıyorum

Gerçekten Bu Yıl Samsung Tv Almak Akıl Karı Değil,Kalite Kontrol Yok,Amiral Gemi Model Tvleri Dahil Proplem Çıkma Olasılığı Çok Yüksek,Samsung Genel Merkezi Her Şeye "Normal" Diyor,Tv Öne Yatık Kullanıyoruz (Fald Grid) Vertical Banding Gözükmesin Diye 

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/55/98/2d/55982ddec6fa6e2850aff60feefa38d7.png&t=0&width=480&text=1

Fiyatı 19,20 Milyar Panel/(Gri Tekdüzelik Leşinde Leşi)

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/94/6c/5f/946c5fc1bf2adde2fc43c3d36dda2a5b.png&t=0&width=480&text=1

Komple Ekran Toz Oldu Elimizi Süremiyoruz (Mavi Ekran Olacak Diye)

Oyunlarda İnverse Ghosting Var

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/26/cf/0d/26cf0d108658a74459a41fe3eb309175.jpeg&t=0&width=480&text=1

Gündüz Işık Gelse Yanlardan Ekran Komple Gökkuşağı Doluyor Göz Gözü Görmüyor Panelde

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8a/0a/d8/8a0ad8564b05f500fd6e80388afc300c.jpeg&t=0&width=480&text=1

Tv Değil Dert Küpü.

|
    |
    stagemasterone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1298 Mesaj

İşte eğer sorunlu tv uretmisseniz ve bunun sayisi fazla ise ve bu durum turkiye de ise 'gayet normal' cevabı almamiz gayet doğal çünkü ulkede yalniziz sadece firmanin iki dudağında basvurabilecegimiz tek yer thh onunda garantisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Roronoa Zoro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6219 Mesaj
    Benim tv sonunda geldi yarın gelip kurulum yapacaklar. Buradakileri okudukça galiba en az sorunu olan Q70T modelmii ve onu sipariş etmiştim. Ürün Türkiye'de birleştirilmiş belki çalışanlar kovid baskısı nedeniyle cihazları üstün körü topluyorlar. Bakalım beni yarın ne gibi süprizler karşılayacak. Evde çocuk olduğu için cihazı ekran koruyucu ile kullanacağız toz ve neden olduğu sorunları yok sayarsak umarım mutlu eder cihaz beni.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    627 Mesaj

Hocam görüntüyü çok etkiliyor mu yansıma durumu nasıl
    |
    |
    skymasterrr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6219 Mesaj
    Karşıdan izlemede pek etkilemiyor. Eski tvdede kullanıyoruz. Gündüzleri biraz yansıma yapıyor özellikle yandan izlemede akşamları neredese yok gibi anlaşılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopc@ -- 27 Kasım 2020; 19:53:0 >
    |
    |
  • Yarbay
    6219 Mesaj

Samsungun demesine göre Update ile ayarlara Bixby yerine seçim halinde olacakmış. Ama daha o update Türkiye için dağıtılmadı.

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00087603/
    |
    |
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

Gündüz parlıyor karşına oturunca kendini görüyosun akşam fena değil ben misafir gelirse kullanıyorum o yüzden sorun olmuyor
    |
    |
    Boldrex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6219 Mesaj
    Ben misafir filan dinleyemiyorum oğlum daha 15aylık maşallah koruyucunun canını okumuş dedim lekeleri sileyim ama birde ne göreyim neyle vurduysa koruyucuda depderin çizikler var. Sonra iyikide almışım dedim kendi kendime. Evde çocuk varsa muhakkak kullanılmalı.
    |
    |
  • Binbaşı
    1298 Mesaj

Umarım batırıpta başka bir sorun yaratmaz özellikle arka planda çalışan uygulamanın tv yi yavaşlatması malum her şeyi etkiler

|
    |
    Gopc@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    421 Mesaj

Telefon uzerinden baglancak yazmis. Bir de tv kontrol edilemeyebilir. Bixby uzerinden tv kontrlolu iyi oluyor. Turkce bixby cikarsalar is hallolcak ama yanasmiyorlar
    |
    |
    Gopc@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6219 Mesaj

O kısmı kaçırmışım ama telefon üzerinden kontrolü sağlasada kullanmak için kumandadaki mikrofonu kullanabileceğiz. Sadece yönetim için telefonu aracı olarak kullanacak. Onuda smart thinks ile sağlayacak belki biraz daha ileride doğrudan tv üzerinden kontrolü sağlayabilir. Bixby için %100 olarak kesinlikle Türkçe destek verilmeyecek. 2018de sözde verilecek diye lanse edildi hem tvler hem telefonlar pazarlandı ama dediğim gibi sözde. Yıllarca Svoice içinde ha geldi gelecek diyorduk ve bixby geldi onun içinde gelecek deniliyor yakında yeni bir asistan çıkartıp bixbyi gömer yenisi için çıkartacak diye bekletirler. Ama dediğim gibi %100 kesinlikle Türkçe bixby olmayacak.
    |
    |
    DaRK BLooD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15052 Mesaj

Telefonlar da Bixby Türkçe destek gelmemişken TV gelmez açık açık belirteyim ben.

• Onbaşı
    39 Mesaj

Hocam ağzınıza sağlık söylediklerin tamamen katılıyorum kısacası yüksek para ödeyip kalitesiz ürünle karşı karşıyayız
    |
    |
  • Onbaşı
    39 Mesaj

Panel bulunan yağlı katman ekranda lekeler oluşturması Samsung bu konuda panel hiç silmeyin demiş
    |
    |
    baris007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1298 Mesaj

Hemen ben bunu otomotiv sektöründen bir örnek ile açıklayayım kısa tabiki

Mercedes 1.8 motordan aşağıya dusmedi ve mercedes turk hem vergi dilimi hemde bmw ile arasındaki satış farkının kapatabilmesi için 1.6 motor istedi önce red edilen istek mercedes turkun satış rakaminda artış sozu vermesi ile ulkemize ozel motor ile getirildi ve sonrasında başka ulkelerede satıldı.

Şimdi samsunga dönelim adamlar ürünü satarken yazılı hic bir beyan servisten hic bir yazılı belge vermezken bozuk urunlerine normal diyebiliyor neden cunku zaten bozuk olsa bile satıyor.

Simdi bixby ye dönelim Turkce olmayacağını acikca belirtti peki neden samsung turkiye mercedeste olduğu gibi bastirmadi çünkü dilimize hakaret bile edilmiş olsa yinede ayni satış rakamları ya da daha fazlasini satabiliyor yani bir yaptırım yapmak zorunda hissetmiyor ve hissetmeyecek ama mobil ya da diğer alanlarda xiaomi sırayı kapsin bir tutussun bizlerde samsung sevdasindan vazgeçelim o zaman tekrar goruselim :)

Şirketler satış rakamlari ile düşünür. Zaten varolan yetiyorsa ve her sene artıyor ise yatırım yapmaz ve yaptirmazlar.

Ayrıca teknoloji kullanımı için once tadına varilmali bizim insanimiz aman ne isime yarayacak ki yi çok der ama bir kullanmaya başlasın vazgecemez ben hic kafamı kolumu kaldirmadan google saati soruyor gece sabah ne ise saati öğreniyorum araba kullanırken ara diyorum arıyor vb mukemmel rahatlık bixby daha iyi ise kanitlamasi icin once dilimize destek vermeli işte o zaman bir şeyler farklı olabilir gelistirme icin destek alabilir malum dilimiz zor bir dil...

Birde şu var tv ye google asistani entegre ettiğinde ben oncelikle sorunlarin olacagi ve dar bogazin yaşanacağı biu sebeple donma ve yavaslama ile karsilasacagimi dusunuyorum.

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1298 Mesaj

Çok sağolun inanın ben şu tv ye 4bin₺ versem bu kadar olmazdım derdim ki ne kadar ekmek o kadar kofte derdim ama boyle bir zamanda tv almak bir de ustune 8300₺ vermek sorun oldugunda da normal demek içimi acıtıyor ya biz niye kaliteli bir urun kaliteli bir hizmet almayalım Türkiye diye neden bize farklı muamele yapılıyor? Neden ürünler Turkiyeye farklı anlaşmalar ile sokuluyor neden ben samsung turkiyeyi bir ustte şikayet edemiyorum (hemen tekrar turkiyeye ilgilenin diyorlar onlarda gaz alıyor)?

Samsung desin tv tanıtımında küçük yıldız koyarak bu sebepten görüntünün bu sekilde gözükme ihtimali vardır ya da tv nin ekranını silmeyin ya da şöyle silin vb.

Şimdi servise dedimki ben tv mi satmak istesem bunu sorunlu diye kimse almaz bana verdiği cevaba bakın niye satıyorsun ki yahu ben onu mu diyorum sen bu sorunu normal kabul ederken ve hic bir yazılı beyanda bulunmazsan diğer tuketiciler bunu sorun olarak görmeye devam edecekler bu kadar basit ama oda biliyor yazılı açıklar ise elinde patlar malları

|
    |
    Türk & kaplan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3500 Mesaj
    Turkcell tv+ gelmiş uygulama olarak. Görüntüsü ve sesi düzgün, işleyişide fena değil. İleri-geri almak için arada lazım oluyor.
    Apple tv de kullanıyordum ama orada uygulamayı kullanılmaz hale getirdiler, ses bozuk sürekli takılma gibi sorunları var.
    Bir de twitch gelse yeterli olacak.

• Yüzbaşı
    693 Mesaj

Hocam soundbar HDMI earc 2,1 kablo ile bağlı ama farkettim ki

ses doğrudan ham olarak aktarıldığında problem yaşıyorum. Ses aktarma PCM seçtiğimde sorun yok.

sanırım ineternet bant genişliği yetmiyor.

donanımsal olsa her zaman problem yaşardım.

|
    |
    gokaykac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj

çok iyi seçim , bir çok sitede konsol için en iyi tv seçildi.

|
    |
    eternalsun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    567 Mesaj

Teşekkür ederim haber için. Eğer sorunsuz ise Apple TV satmamak için sebepler azalıyor sanki.
    |
    |
    nuwanda87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Ekonomi
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,187
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.