Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: İbrahimEsad Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.092
Cevap
219
Favori
92.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 45 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1029
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 197
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 222
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadays (793 mesaj) RANCH SOS (614 mesaj) RNNN (577 mesaj) owolfo (314 mesaj) drangela61 (269 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5195 mesaj) Mobil (4554 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (981 mesaj) Uygulama (2698 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
Giriş
    6231 Mesaj

Ben buradaki bilgiye göre sormuştum demekki yavaş yavaş verliyor.

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00087603/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    c_green_1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nuriba

Sevgili dostlar herkese selam. Aranıza cuma günü 65q80t alarak katıldım. Tv bana 800 indirim kartı ve 1 yıl ekstra vatan bilgisayar garantisi hediyesiyle geldi. Piksellerde herhangi bir yanık yok ancak kirli ekran sorunu yaşıyorum. Ekranın sağ ve sol köşesinde özellikle ps4te fifa oynarken lekeler belirginleşiyor. Ben bu tv yi ps5 için aldım. Bu durum canımı sıktı. Birde youtube dan 4k maç videolarını izlediğimde çoğu videoda top titremesi oluyor. Bunu ayarlarla çözen var mı? Benim denemediğim ayar kalmadı ama tekrar denemek isterim. Sonuç olarak bu sorunlarla ilgili servisle görüşmeyi planlıyorum. Siz nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? Vertical banding minimal oranda bende de var bu arada. Ama çok yıpratıcı noktada değil çok daha kötü fotoğraflar gördüm forumda.

Sevgiler

hocam bende q60t 55 var aynı sorun bende de var hızlı sahnelerde felan gölgelenme oluyor örnek topun arkasından binlerce top gidiyormuş gibi

• Yarbay
    4165 Mesaj

RU8000, Q60RA, Q70RA, Q80RA, Q90RA, Q900RB, LS03, LS01

Şeklinde görünüyor.

|
    |
    Kuantum34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    120 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: berkezz

Merhaba selamlar, 65Q6FN model televizyonum var. IPTV uygulamaları ve Amazon Prime Video ev interneti ile açılmıyor ama mobil veri ile bağlanınca çalışıyor neden olabilir bu 2 ay öncesine kadar yoktu bu sorun yaşayıp da çözebilen var mı?

servis sağlayıcınızın güvenli internet hizmetini kullanıyorsanız kapatmayı deneyin.

• Yüzbaşı
    741 Mesaj

q80t 55 tv ve hw q70r soundbar kombinasyon var, zaman zaman Netflix ve Amazan TV app de sesler kesiliyor ve gelmiyor.

Özellikle kumandadan ses ayarlarken seste kesilmeler oluyor. Ses Ayarlardan "PCM" seçince düzeliyor. Bir süre sonra tamamen düzeliyor.

başına benzer olay gelen var mı?

• Er
    4 Mesaj

İşte bu tür kullanıcı şikayetlerini okudukça endişeleniyorum. Kara cummayı bekleyecektim ancak ürünün fiyatının düşmeyeceği, indirimlerin başka modellere uygulanacağı bilgisine ulaştım. Özellikle tu 8000 ve 8500 de çok indirim olacak gibi dediler. Q95t nin stok sayısıda az. Sayılı geliyor ülkeye. Onda indirim çok zor diye eklediler. Ödemesini bu gün yaptım. Teslim almadım. Ama gerçekten okuduklarımın etkisiyle çok endişeliyim. Bakacak olursanız aslında alacak dört dörtlük bir üründe yok. Hepsi avantaj ve dezavantajlılar. Biri birine göre üstünse? O biri mutlaka bir şekilde bir yerden eksik kalıyor. Bakalım göreceğiz kader kısmmet. Tek bildiğim yaşlı panelim es7000 i sarıp sarmalayıp gözüm gibi saklayacağım.

|
    |
    stagemasterone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    597 Mesaj

Soundbar nasıl bağlı
    Soundbara başka bir hoparlör daha bağlı mı
    Eğer ikinci soru hayır ise optik kablo ile bağladığınızdan sorun olacağını düşünmüyorum

|
    |
    oly1786 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    597 Mesaj

2020 tüm 4K qledlere baktım Temmuz güncelinden sonra yok. 1 ayı bulur ama Türkçe Google asistan LG de bulunan bir ayrıcalığı da yakalamış olur

|
    |
    Gopc@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: volkancan1993

hocam bende q60t 55 var aynı sorun bende de var hızlı sahnelerde felan gölgelenme oluyor örnek topun arkasından binlerce top gidiyormuş gibi

Alıntıları Göster

Maç sırasında topun arkasında topun gölgesi gitmesi, hareketli sahnelerde gölgelenme.. Şu anda salonda geçici olarak kullandığım 32" vestel full hd TV'de de ara sıra bu gölgelenmeler oluyor.. yeni yeni farkettim. normalde odamda karanlıkta film , dizi ,iptv'den maç izlerdim hiç karşılaşmazdım. Pek tv yayını izlemezdim .. ama dediğim gibi 900-1000 TL'lik bir tv'den bahsediyoruz.. 8-9 bin TL verip aynı sıkıntıları yaşayacaksak o zaman 2-3 bin tl'lik bir tv alıp en azından fazla üzülmeyiz.. Bu hafta zaten indirim geçen ay olan fiyatlara inecek gibi en fazla.. Hala marka , model karar veremedim. En sonunda fiyat-denge-performans arasında bir seçim yapacağım..

• Yüzbaşı
    506 Mesaj
    Q70r tv kullanıyorum ps5 te renk formatı yuv422(hdr) gözüküyor oysaki ps4 pro da rgb olarak kullanabiliyordum. Beni aydınlatabilir misiniz :?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3671 Mesaj

arkadaşlar q70t kullanıyorum daha öncede yazmıştım gerçi renk ayarı paylaşmak isteyen olursa memnun olurum.

birde önceki lg tvde netflix vs. 4k içeriklerde logo geliyordu tv nin netflix uygulamasında hdr yazıyor bilgiler kısmında falan ama herhangi bir logo gelmiyor normali bu mudur acaba samsung tvlerde.

• Yüzbaşı
    319 Mesaj

Arkadaşlar herkese iyi forumlar kuzenime QLED bir tv alacağım 55' ben Q95T düşünüyorum ama sizlerin başka önereceği cihaz var mı ? bazı sorunlar var sanırım bu cihazda.

|
    |
  • Yüzbaşı
    933 Mesaj
    Sonunda 2 ay da gelebildi para kartım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    6231 Mesaj

Hafta sonuna kadar çeşitli araştırmalar yapıyorum. Özellikle Google Asistan konusunda son olarak bu videoyu buldum. Ama sanırm bunlar telefon üzerinden çalışıyor gelecek güncelleme ile kumanda üzerinden kullanabileceğiz gibi. Ama hadi inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopc@ -- 24 Kasım 2020; 14:17:55 >
  • Binbaşı
    1021 Mesaj

Merhaba q80t ve q95t arasında büyük bir fark var mı? Sizce model yükseltmek mi daha mantıklı yoksa 55 yerine 65 almak mı ? Hangisinde daha az problemle karşılaşabilirim?

• Yüzbaşı
    486 Mesaj

görüntü ayarında yazar, standart hdr, dinamik hdr vs gibi

|
    |
    bluENight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2322 Mesaj

Tam olarak nerede yazıyor hocam göremedim ben de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kingofbet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj

Kardeş mesafe çok önemli ben 2,5 m den 55 inç seyrediyorum dün gece parlaklığı kısmama rağmen şuan başım ağrıyor.q80t var bende tavsiye ederim

|
    |
    Mineral kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: antares079

Maç sırasında topun arkasında topun gölgesi gitmesi, hareketli sahnelerde gölgelenme.. Şu anda salonda geçici olarak kullandığım 32" vestel full hd TV'de de ara sıra bu gölgelenmeler oluyor.. yeni yeni farkettim. normalde odamda karanlıkta film , dizi ,iptv'den maç izlerdim hiç karşılaşmazdım. Pek tv yayını izlemezdim .. ama dediğim gibi 900-1000 TL'lik bir tv'den bahsediyoruz.. 8-9 bin TL verip aynı sıkıntıları yaşayacaksak o zaman 2-3 bin tl'lik bir tv alıp en azından fazla üzülmeyiz.. Bu hafta zaten indirim geçen ay olan fiyatlara inecek gibi en fazla.. Hala marka , model karar veremedim. En sonunda fiyat-denge-performans arasında bir seçim yapacağım..

Alıntıları Göster

bu sorunla karşılaşan başka kullancı var mı qled de

• Yüzbaşı
    501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: volkancan1993

bu sorunla karşılaşan başka kullancı var mı qled de

Alıntıları Göster

Bilmiyorum.. burada kullanan bir arkadaş yazmıştı.. 50hz olduğu için mi acaba bunu yapıyor .. o zaman bütün 50hz TV'ler de bunu yapması gerekir..

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
Ko Cuce
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.