Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (535. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğru diyorsunuz. Fakat bu işte ekonomik durumun bir sonucu. Şöyle bir algı var insanlarda haklılarda. Brn 8 bin 9 bin verdim q60t aldım kötü çıktı. Kesinlikle haklılar ama elin avrupalısı q60t nin yüzüne bile bakmıyor. Mutfak ya da çocuk odası yada işletmeye koyuyordur en fazla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Evet. Dünyadaki en iyi q80r bizim ülkemize gelen versiyondu.
    Avrupada one connect box olsa da direkt full array 6x led bölgesi vardı.
    Amerikadaki versiyon ise led bölgesi 100 olsada one connect box yoktu

Ben daha çok bu yıl için konuştum esasında. Ama detaylandırmadığım ve belirtmediğim için bu şekilde anlaşılmam çok normal

• malesef öyle hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55q95t'den son derece memnunum ben acikcasi. bu is biraz da sans isi sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

Doğrudur servisi dediğim gibi çağırın tanıtım yapacaklar

Çok teşekkürler bugün 2 saatte gelip hallettiler. Piksel ve siyah ekran testi yaptırsım şükür ışık patlamaları ve ölü piksel çıkmadı İnş oluşmaz.

• Q95T'den bende çok memnunum. Böyle bir TV'yi 10.250 TL'ye almış oldum. Şuan 12.499 TL fiyatla satılıyor. Kur'dan dolayı daha da artacağını düşünüyorum.

• Sevindim güle güle kullanın

• Sevgili dostlar,

Samsung q led tv arastirirken bir yarismaya katilmistim. 400 tl indirim kodu kazandim. Fakat yarisma sonucunu beklemeden lg nanocell aldim. Fiyat olarak lg uyguna geldigi icin tercih ettim.

Elimde 55 ekran qled q60 model 4k smart tv ler icin 400 tl indirim kuponu var. Almak isteyen pm den ulasabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BVBLİFE

Q95T'den bende çok memnunum. Böyle bir TV'yi 10.250 TL'ye almış oldum. Şuan 12.499 TL fiyatla satılıyor. Kur'dan dolayı daha da artacağını düşünüyorum.

Merhaba, kısa zamanda satın almam mümkün değil, ancak uzun zamandır aklımın bir köşesinde HDMI 2.1 destekli bir Tv her zaman vardı. Özellikle de xbox series x için böyle bir ürün kullanmak güzel olacaktır diye düşünmekteyim. Xbox Series X'i şu an 2k 144Hz Benq EX2780Q monitör ile kullanacağım. Bu yüzden kullandığım Samsung 49MU8000 Tv'yi de sattım.

Asıl konuya gireyim, Q95T hakkında son bir kaç hafta yazılanları okuyunca bu cihazdan korkmaya başladım. Yerli yada yersiz bir korku olabilir bilemiyorum, aklımda Lg oled cx'de var, ancak Q95T daha iyi derken, panelin silinmesi yada el değmesinden kaynaklı yaşanan sorunlar, ışık aldığında oluşan parlamalar derken nereye yönelsem bilemedim. Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 15 Ekim 2020; 9:28:9 >

• oledler konsol konusunda sıkıntı yaratır ekranı yakacağınıza bahse girerim

silme konusu çok abartıldı dikkatli sileceksiniz onun dışında q95te sadece bir arkadaş kaplamadan şikayet etti gökkuşağı efekti yapıyor diye onun dışında problem yaşayan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 15 Ekim 2020; 10:23:49 >
  • sadays S kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. :)

• 2019 model QR serilerinin son bir güncelleme daha alması gerektiğine inanıyorum.

• Bu arada Samsung QE55Q95T N11 haricinde hiç bir yer de stoklarda yok. Satın alanlar nereden alıyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 15 Ekim 2020; 11:15:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Merhaba, kısa zamanda satın almam mümkün değil, ancak uzun zamandır aklımın bir köşesinde HDMI 2.1 destekli bir Tv her zaman vardı. Özellikle de xbox series x için böyle bir ürün kullanmak güzel olacaktır diye düşünmekteyim. Xbox Series X'i şu an 2k 144Hz Benq EX2780Q monitör ile kullanacağım. Bu yüzden kullandığım Samsung 49MU8000 Tv'yi de sattım.

Asıl konuya gireyim, Q95T hakkında son bir kaç hafta yazılanları okuyunca bu cihazdan korkmaya başladım. Yerli yada yersiz bir korku olabilir bilemiyorum, aklımda Lg oled cx'de var, ancak Q95T daha iyi derken, panelin silinmesi yada el değmesinden kaynaklı yaşanan sorunlar, ışık aldığında oluşan parlamalar derken nereye yönelsem bilemedim. Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

Alıntıları Göster

Saydığınız sorunlar haricinde gayet güzel tv hocam. Ekrana kesinlikle dokunmam diyorsanız tercih edebilirsiniz. Bende mavi leke oldu ama tv çalışırken veya güneş ışığı olmadığı zaman kesinlikle belli olmuyor. Bende ilk başta cx düşünüyordum ama ekran yanması olduğu için vazgeçtim. Mavi leke'den daha ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro

Şimdi Yeni Yazılımı 1402.6 Verisyonu Q95T 65 inç İle Saatlerce Denedim

+ Artık 6 Veya 7 Dakika da Arka Işık Kendini Sürekli Kısmıyor (%50 Oranında Kısıyordu) Stabil Ne Ayarlarsanız O Derece Parlak

+Oyun Modunda Resim Kalitesi Artışı Direk Belli, Özellikle Siyah Ve Kontrast Artışı Yüz Güldürücü Seviyede:) Renkler Patlıyor,Işık Patlıyor Siyah Bozulmuyor Çok Çok İyi Olmuş Panelin Hakkını Veriyor Arkadaşlar Güncelleme Şifa Olmuş Oyun Moduna

+Menü Geçişleri Seriydi Zaten,Daha Stabil Ve Kararlı Olmuş.

-Eksileri Arası Sıra Göze Takılan Vertical Bandingler, Bu Değiştirilen Panelde 2,3 Tane Sağ Ortaya Yakın Yerde Hafif Şiddette Var Yukardan Aşağıya Doğru( Samsung Q95 Vertical Banding Edition) Malesef Dikkat Edilirse Gözüküyor

-Ekranda Yan Görüş Filtresi Ekranı Gökkuşağı Renklerine Boyuyor,Panelde Kızıllık Gösteriyor Resimde Görebilirsiniz

Cep Telefonum Yok Arkadaşlar,13.15 Senelik Dijital Foto Makinasıyla Çektim Genel Yansıma Performansı Bu Q95T Nin. Başından Beri Rahatsız Eden Ekranı Sulu Boya Gibi Boyayan 1 Yansıması Var,Çıplak Gözle Bunu Görüyorsun Her Yer Damgalı Dana Gibi(Kusura Bakmayın) (Samsung Q95T Rainbow Edition) .Direk Güneş Yerse Ne Olur ??? Hiç Tahmin Bile Etmek İstemiyorum 

Genel Ps4 Pro Kullanımı Renkler, Siyahlar,Parlaklık,İnput Lag,Game Motion Plus,Hdmı 2.1,Resim Kalitesi (PQ),Direk Led Tvlerin Zirvesi Diyebilirim Arkadaşlar ,Yukardaki Sıkıntılarını Kabul Edip Satın Alırsanız Hayal Kırıklığa Uğrama Şansızın Yok 

Hocam merhaba ,

Q95T ekranında bahsetmiş olduğunuz gökkuşağı renkleri , belli bir izleme açısında mı belli oluyor , yoksa direk TV yi karşıdan izlerken de belli oluyor mu ?

• cengiz-83 kullanıcısına yanıt
    Gökkuşağı denen şey ekrandaki yansıma önleyici katman nedeniyle gelen ışığın yayılması durumu..
    Bunu ekran kapalı iken ya da simsiyah bir görüntü varken lamba ya da güneş ışığı ekrana vurduğunda görebilirsiniz..
    Lakin Q80 ve üstü (Q80t, Q80r, Q90r, Q95t) tv'lerde ekran yansıma performansı o kadar iyi seviyede ki bu sorun bile değil..
    Açıkçası yansıma performansı açısından Samsung rakiplerinden daha iyidir..
    Sony xg95'te kötüydü, xh95'te bu konuda Samsung'a bir tık yaklaştı..

Hocam Şöyle Söylim ,Gündüz Perdeleri Kapatman Lazımki Gökkuşaklarını Görmemek İçin,Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] 

Leş Gibi Boyuyor Ekranı Boydan Boya Çaprazlardan Daha Kötü,Tam Ortadan Dikkat Edersen Seçiliyor,Kenarlarda Az Az.

İzlemeyi Bırakıyorum Gökkuşağı İzliyorum Bazen Dikkat Dağıtıcı,Gündüz Işığın Yönüne Göre Şiddetleniyor

Yandan Komple Hafif Kızıl Zaten Hocam Ekran, Tam Ortadan İzlemek Lazım,+Gökkuşağı+ Kızıllık Oluyor Yandan

Benden Başka Bunu Dile Getiren Kimse Yok,Beni Rahatsız Etti Sırf Bu Yüzden İade Edenler Bile Bulabilirsiniz Yurt Dışı Forumlarında,Ortadan Bunun Gibi Hocam Yansıması,Kızıllığı,Gökuşağını Böyle Görüyorum

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

(Samsung Q95T Rainbow Edition) Boşuna Demiyorum,Ama Siz Bilirsiniz Tabi,Bana Sorun Gelen Başkasına Sorun Gelmiyor,Zaten Kimsede Tvnin Negatif Yönlerini Yazmıyor Hocam Yazanda Yüzeysel ,Gidin Kendiniz İnceleyin,Çıplak Gözle Görmeden Test Etmeden Almayın Derim,Şuan İmkanımız Olsaydı Bu Tvyi Direk İade Ederdik Açık Açık Söyliyeyim...

• drangela61 D kullanıcısına yanıt

Merhaba ,

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Benim bildiğim kadarıyla bu gökkuşağı efekti geniş açı izleme filtresinden kaynaklanıyor. Benzer bir şikayet forumda XH95 de de vardı. Benim geniş açıdan izleme gibi bir durumum yok. Bu nedenle Q80T yeterli olur mu diye düşünüyorum. Çünkü Q80T de geniş açı filtresi yok. Ama bu seferde Q95T nin bir çok özelliğinden vazgeçmiş olacağım. Diğer yandan bu seneki banding problemleri de ayrı soru işareti Samsung için.

Salonumda iki adet pencere var. TV yi tam karşıdan gören kuzey cephe ve sağında kalan batı cephesi. yani TV nin ekranına direkt güneş ışığı vurmuyor. Bu durumda nasıl bir tercih yapmalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiz-83 -- 15 Ekim 2020; 13:30:55 >
    Artık geniş açıdan mı yansıma önleyici filtreden mi kesin emin değilim ama bende Q80r var, pencerenin tam karşısında, bu zamana kadar yansımadan kaynaklı hiçbir şikayetim olmadı ki tv'yi görenler kendi tv'leri ile kıyas yapıp ben gündüz perdeleri kapatmadan TV izleyemiyorum dediler..
    Açıkçası Samsung da kusursuz değil lakin rakipleri ondan daha iyi değil..
    Burası Samsung konusu ve elbette Samsung'un eksi yönleri de dile getirilecek lakin diğer markaların da konusuna bakacak olursanız onlarda da farklı farklı nice sorunlar olduğunu göreceksiniz..
    Yansıma konusunda Samsung sallanacak son markadır..
    Sorunuza gelecek olursak Q95t alma imkanınız varken Q80t'ye bakılmaz hocam..
    Fabrika çıkışlı bir hata olmadığı müddetçe keyifle kullanacağınız bir tv'dir Q95t..

Q80tde de geniş açı filtresi mevcut hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.