Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (527. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yorum yazmıştım ama gitmedi sanırım. Ben bir sorun görmedim. Miss gibi de izledik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bu q95t için yazılım tvden yapılabiliyormu illa usbylemi yapmak gerek başka yerde olduğumdan tvden deneyemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shark177

Arkadaşlar bu q95t için yazılım tvden yapılabiliyormu illa usbylemi yapmak gerek başka yerde olduğumdan tvden deneyemedim.

Ben tv'den güncellemeyi denediğim zaman güncelleme yok diyor. Mecbur usb ile güncelleyeceğiz sanırım.

• Shark177 S kullanıcısına yanıt
    Aksam usb den gunceledim bende, usb yazilimi attim. Tv ye takar takmaz direk guncelemeye basladi. Sormadi bike hic. Heralde otomatik update isaretliydi ondan sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szr_trace -- 10 Ekim 2020; 12:25:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncellemeyi chromedan tehlikeli uyarısı ile indireme, edge ile aç, bilgisayara indir, usb'ye taşı, tv ye tak , tv tanımasın tekrar bilgisyara tak unziple usb'ye at, tv ye tak menüye git ve güncelle.

hangi devirde yaşıyoruz.

kaldı ki bilgisayarı olmayan tablet olan evler var, komşunun bilgisayarını mı kullanacağız, internet cafe mi arayacak insanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: oly1786

Güncellemeyi chromedan tehlikeli uyarısı ile indireme, edge ile aç, bilgisayara indir, usb'ye taşı, tv ye tak , tv tanımasın tekrar bilgisyara tak unziple usb'ye at, tv ye tak menüye git ve güncelle.

hangi devirde yaşıyoruz.

kaldı ki bilgisayarı olmayan tablet olan evler var, komşunun bilgisayarını mı kullanacağız, internet cafe mi arayacak insanlar.

Aynen haklısın direk tvden güncelleme yapılmalı baya saçma olmuş. Q95t olan arkadaşlar benim tvde smarthings uygulamasına girdiğim zaman bir yere tıklayınca atıyor. Deneme yapıp yazarmısınız. Özellikle son güncellemeyi yapmayan arkadaşlar. Bende güncellemeden sonra tekrar deneyeceğim.

Edit:güncellemeden sonra denedim sıkıntı ortadan kalkmış

Smarthings stabil çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shark177 -- 10 Ekim 2020; 17:16:32 >

• oly1786 kullanıcısına yanıt

Bunun sebebi guncelleme dosyasını indirebileceğiniz yeterli alanın olmaması önce indirip sonra kurmak zorunda olması malum dosya boyutu 1.6gb ve tv de okadar boş alan yok. Takılan herhangi bir usb / hdd yide bellenim dosyası olarakta gormuyorki 1 alana usb takarak bellegini yükseltmiş (bazi yorumlara gor hdd usb yerine takılırsa tanır diyorlar ama farkli varyasyonlar ile denedim tanimiyor) olalım.

• stagemasterone kullanıcısına yanıt
    Tv nin bellegini 64 -128 gb ye cikartmak ( firma tarafindan donanim secimi ile) cok pahali olmasa gerek gunumuzde. Heleki tv lerin fiyatlarinin 15 k lar oldugu dusunuldugunde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55q70t kullanan var mı tavsiye eder misiniz? Yoksa lg nanocell mi kararsız kaldım. 100hz 50hz yenileme hızı oyunlarda cok etkisi olur mu
    Ps4 ve film dizi kullanım şeklim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardnz

55q70t kullanan var mı tavsiye eder misiniz? Yoksa lg nanocell mi kararsız kaldım. 100hz 50hz yenileme hızı oyunlarda cok etkisi olur mu
    Ps4 ve film dizi kullanım şeklim.

Nanocell de seçtiğiniz ürünü rtings.comda karşılaştırma yapın. Nanoceller iyi puan almamış. Bende oledden vazgeçip 75sm9000 alacaktım vazgeçtim 65q95t aldım:)

• Bugün kampanya kartlarım geldi. Yanındaki yazıda 7 gün içerisinde aktifleşeceği ve bakiye yükleneceği yazıyor. Kampanyaya katılan arkadaşlar, yüklenmesi genelde kaç gün sürüyor? Deneyimi olan var mı?

• Benim parakart geldikten sonra 2. gün yüklenmişti.

• szr_trace S kullanıcısına yanıt

Kesinlikle philips takılan usb yi bellek olarak tanitabiliyor bu sebeple ekstra donanım maliyetine gerek yok ama samsungta bu konu daha kötü şu anda 1.2gb boş alan var. Hayır madem bu kadar kısıtlı alan yaratacaksin bari gomulu uygulamaları kaldırılabilir yap bellek açısından daha faydalı olacaktır. Misal apple music appletv

• Arkadaşlar bu ininal karta yükleme yapıldı diye mesaj geldi. İnternetten alışveriş yapabiliyormuyuz bu kartla yoksa direk pos cihazından mı harcama yapacağız?

Edit. İninal uygulamasını yükledim ancak kartlar ödeme yöntemi olarak eklenemiyor. Bu kart gelipte harcama yapabilen varmı? İnternete kapalı olduğu içinmi yüklenmiyor uygulamada anlayamadım. Ben hiç ininal kart kullanmadım tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shark177 -- 10 Ekim 2020; 22:21:31 >

• Merhaba, yeni satın aldığım bir Samsung 65" Q95T QLED Smart 4K TV'm var.

Cihazımda en son güncelleme sürümü olan 1402.6 yüklü. 

TV'mde Netflix, Apple TV, Apple Music, Prime TV vs.. gibi interneti kullanan tüm yazılımlar sorunsuz çalışıyor ancak Samsung App Store veya Ambient File yüklemek istediğimde cihazı elektriğe yeni bağlamışsam, yani elektrik fişini çekip takmış isem yükleme çalışıyor, aksi takdirde sunucu bakımda ya da sunucuya erişilemiyor şeklinde mesajlar alıyorum. Cihazı yeniden fişten çekip, 10 saniye bekledikten sonra yeniden açınca yine ilk yüklemeler sorunsuz çalışıyor, daha sonraki denemelerde ise yükleme başlamıyor.

Yukarıda anlattığım durumu Turkcell Superonline (50 ve daha sonra 100 Mbit Fiber), Vodafone Internet ve Turknet bağlantıları ile; 2.4 ve 5.0 bağlantılarının farklı kombinasyonları ve farklı modemler ile de test ettim, sonuç değişmedi. (Akılda kalmasın diye internet bağlantımı Superonline ekibi test etti, modemin yazılımının güncel ve sistem hız performansının 95 Mbit üzerinde olduğunu, herhangi bir bağlantı sorunum olmadığını teyit ettiler...) Kaldı ki evimde bulunan diğer Samsung TV'm herhangi bir sorun olmadan App Store'a bağlanıp uygulama indirebiliyor.

Konu hakkında deneyimi olan varsa bilgi paylaşımında bulunmasını rica ediyorum,

Saygılarımla,

Alpay Türker

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt

Merhaba, kolay gelsin, benim de yeni satın aldığım bir Samsung 65" Q95T QLED Smart 4K TV'm var.

Cihazımda en son güncelleme sürümü olan 1402.6 yüklü. 

TV'mde Netflix, Apple TV, Apple Music, Prime TV vs.. gibi interneti kullanan tüm yazılımlar sorunsuz çalışıyor ancak Samsung App Store veya Ambient File yüklemek istediğimde cihazı elektriğe yeni bağlamışsam, yani elektrik fişini çekip takmış isem yükleme çalışıyor, aksi takdirde sunucu bakımda ya da sunucuya erişilemiyor şeklinde mesajlar alıyorum. Cihazı yeniden fişten çekip, 10 saniye bekledikten sonra yeniden açınca yine ilk yüklemeler sorunsuz çalışıyor, daha sonraki denemelerde ise yükleme başlamıyor.

Yukarıda anlattığım durumu Turkcell Superonline (50 ve daha sonra 100 Mbit Fiber), Vodafone Internet ve Turknet bağlantıları ile; 2.4 ve 5.0 bağlantılarının farklı kombinasyonları ve farklı modemler ile de test ettim, sonuç değişmedi. (Akılda kalmasın diye internet bağlantımı Superonline ekibi test etti, modemin yazılımının güncel ve sistem hız performansının 95 Mbit üzerinde olduğunu, herhangi bir bağlantı sorunum olmadığını teyit ettiler...) Kaldı ki evimde bulunan diğer Samsung TV'm herhangi bir sorun olmadan App Store'a bağlanıp uygulama indirebiliyor.

Konu hakkında deneyiminiz varsa bilgi paylaşımında bulunmanızı rica ediyorum,

Saygılarımla,

Alpay Türker

• ALP_TUR A kullanıcısına yanıt

Hiç Bilgim Yok+Daha Öncede Böyle 1 Şey Duymadım Hocam

Yardımcı Olamıyacam Malesef.

• Arkadaşlar samsung evrensel kumanda alanınız oldu mu hiç ben ilk tv kurulduğunda sipariş vermiştim 100₺ denilmişti sonra beni getirmek için aradıklarında 150₺ deyince sinirlendim almadım. Şimdi online mağazalarda bakıyorum standart bir ürün yok. Mesela bir üründe sağ üstteki tuş stbox kapama tuşu diğer üründe source tuşu başka bir üründe ise sağ üstteki source tuşu ama hemen altındaki sports tuşu

• drax* kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun, bende de Q9FN var, 1.5 sene once almistim. Smart ozelliklerini hic kullanmiyorum bu arada, Nvidia Shield tv var :).

Nasil memnunmusunuz tv den? Acikcasi OLED lerdeki siyahlar ve dolby vision beni surekli durtuyor ama bu tvdeki one connect box ve duvara sifir montaj benim icin cok daha onemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: krieger01

Hayirli olsun, bende de Q9FN var, 1.5 sene once almistim. Smart ozelliklerini hic kullanmiyorum bu arada, Nvidia Shield tv var :).

Nasil memnunmusunuz tv den? Acikcasi OLED lerdeki siyahlar ve dolby vision beni surekli durtuyor ama bu tvdeki one connect box ve duvara sifir montaj benim icin cok daha onemli.

Bende duvara sıfır montaj yaptıracaktım ancak duvara sıfır askı aparatı 1200 TL diyince vazgeçtim iyide oldu tvnin arkasına philips hue play koydum. O daha ucuz oldu :)

• 
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.