Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (517. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.329
Cevap
378
Favori
635.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 515516517518519
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne yazıkkı çözmez bende 55q95t var yanında earc tan q70t soundbar bağlı ses sitemi ve usb den dolby atmos bile vermiyor kendi internal player ile. O olay değişik ses truehd passthrough ise dolby atmos bile alamıyorsun filmden ancak usb portuna takınca tvnin eger filmin dd+ desteği var ise filmin dolby atmos veriyor.Bunlar dışında soundbara bir bilgisayar veya başka bir cihaz bağlarsan hdmi ile ancak dtsx ve dolby atmos u düzgün öyle alabilirsin. inşallah yardımcı olmuştur. iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: jumbooo

ne yazıkkı çözmez bende 55q95t var yanında earc tan q70t soundbar bağlı ses sitemi ve usb den dolby atmos bile vermiyor kendi internal player ile. O olay değişik ses truehd passthrough ise dolby atmos bile alamıyorsun filmden ancak usb portuna takınca tvnin eger filmin dd+ desteği var ise filmin dolby atmos veriyor.Bunlar dışında soundbara bir bilgisayar veya başka bir cihaz bağlarsan hdmi ile ancak dtsx ve dolby atmos u düzgün öyle alabilirsin. inşallah yardımcı olmuştur. iyi günler
    Peki tvye harici birşey bağlasak da mı olmuyor, mi box s gibi aletler.
  • 4GonnaDie 4 kullanıcısına yanıt
    Bende özellikle tam siyah olmayan ya da siyahken yazılar çıkmaya başladığında gözüküyor. Mesela film izlediniz sonunda cast jeneriği oluyor orada çok bariz belli oluyor
  • Yani şu ekran yanığı işi olmasa valla lg oled üstüne de yok ama ah ki ne ah.herşey var cihazlarında adamların ya. Resmen kaotik bir durum bu tv alma işi.

dts yok
    dolby vision yok
    o yok bu yok.

:)Samsung yeter eziyetin.
  • drax* kullanıcısına yanıt
    evet mi box s te var onuda denedim o da işe yaramıyor. Yaramıyor derken dtsx ve dolby atmos için geçerli ben diğerlerini denemedim. dts ve dolby diğital desteği var mi box s ın yoksa. Direk soundbar a bağlasam bile desteklemiyor. Tek çözüm pc bu arada. Pc yi bağladım soundbar üzerinden tvye her sesi alıyorum. bu arada dolby atmos netflix falan amazon prime çalışıyor ama onlarda passthrough değil dd+ üzerinden. ben çok şey denedim. En sağlıklı çözüm pc. Ne yazıkki ondada hdr10+ çalışmıyor.Hdr10+ filmleri izlerken hdr10+ sadece blueray player alınırsa çalışıyor. onlar da aşırı pahalı.kendi usb den internal player bile hdr10+ filmi hdr10 olarak çalıştırıyor. alacaklar bilginiz olsun. ama tv mükemmel renk ve hdr kalitesi eski samsung tv ile dağlar kadar fark var.
    dts lg dede yok hocam
  • arkadaşlar bir şey soracam benim eski samsung 4k tvmde tivibu go uygulaması vardı ve bende gayet iyi çalışıyordu. fakat şimdi 55q95t de uygulama yok markette. bu uygulamayı başka bir yolla yüklemenin yolu yokmudur. bilen varsa yardımcı olursa sevinirim...
    LG 2020 serisi dts açmıyor benim arkadaşta var her kim yazıyorsa yanlış yazıyor 2019 serisi ise açıyor net bilgi.lg nin sayfasına bakın göreceksiniz 2020 yılında dts desteğini kaldırdı bütün tvlerinden.
  • jumbooo kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler bilgi için.
    kolay gelsin. hayırlı olsun alacağın tv.
    2020 modellerde kaldırdı zaten hocam ayrıca epeyde yazan her bilgiye güvenmeyin
    Aynen katılıyorum fakat benim oled alabilmem için bir olmazsa olmaz daha var.
    Öncelikle dediğiniz gibi sorun ortadan kalkacak.
    İkincisi de daha parlak olmalı. Oledlerin parlaklıkları bana çok yetersiz geliyor gözüme. Elimdeki q80r anca yetiyor. Q90r gibi bir parlaklık kesiyor anca beni

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Aynen katılıyorum fakat benim oled alabilmem için bir olmazsa olmaz daha var.
    Öncelikle dediğiniz gibi sorun ortadan kalkacak.
    İkincisi de daha parlak olmalı. Oledlerin parlaklıkları bana çok yetersiz geliyor gözüme. Elimdeki q80r anca yetiyor. Q90r gibi bir parlaklık kesiyor anca beni
    Hocam bende'de parlaklık takıntısı var da bir şey soracağım HDR bir film izlerken parlaklık az gibi geliyor oysa ki maximum parlaklığa ayarlıyorum. Normal HDR olmayan içerik izlerken parlaklığı maximum'da tutamıyorum aşırı parlak oluyor.Yapmam gereken bir ayar var mıdır? Cihaz: Q95T

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jumbooo

evet mi box s te var onuda denedim o da işe yaramıyor. Yaramıyor derken dtsx ve dolby atmos için geçerli ben diğerlerini denemedim. dts ve dolby diğital desteği var mi box s ın yoksa. Direk soundbar a bağlasam bile desteklemiyor. Tek çözüm pc bu arada. Pc yi bağladım soundbar üzerinden tvye her sesi alıyorum. bu arada dolby atmos netflix falan amazon prime çalışıyor ama onlarda passthrough değil dd+ üzerinden. ben çok şey denedim. En sağlıklı çözüm pc. Ne yazıkki ondada hdr10+ çalışmıyor.Hdr10+ filmleri izlerken hdr10+ sadece blueray player alınırsa çalışıyor. onlar da aşırı pahalı.kendi usb den internal player bile hdr10+ filmi hdr10 olarak çalıştırıyor. alacaklar bilginiz olsun. ama tv mükemmel renk ve hdr kalitesi eski samsung tv ile dağlar kadar fark var.
    Bulabilirseniz mibox 3te dolby true hd, dts hd master, dolby atmos vs hepsini pass-through yapabiliyor.
    mibox s'te malesef firmware ile kapattılar bunu. mibox 3 ikinci el makul fiyata bulunabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: drax*

Selamlar,

65q95t düşünüyorum fakat bir sorum olacaktı.

DTS yok bu tvlerde fakat benim bir sinema amfim ve hoparlör setim var.
    Dolayısı ile dts codecli filmleri usbden izlemek istediğimde muhtemelen açmayacak ama sesi avr üstünden alacağım için çözer değil mi?
    Shield tv pro üzerinden netflix prime vb. Hdr görüntü ve atmos ses alabilirsin.Disney plus daha desteklenmedi diye biliyorum. Ses sistemini e-arc üzerinden bağlaman gerek elindeki sistem atmos destekliyor mu bilmiyorum. Zaten bu bağlantıları yaptığında menüden atmos sesin aktif olduğunu görürsün. Codecli filmleri denemedim ancak shield tv pro ya usbden bağlayıp çözeceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shark177 -- 2 Ekim 2020; 2:27:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha fazla uğraşmayacağım android box lar ile xbox series s ön sipariş ettim herşeyi onun üzerinden halledeceğim o destekliyor passthrough diye biliyorum.
  • sadece netflix diye biliyorum keşke sorup alsaydınız android boxları aratır size
  • Samsung Genel Merkez Q95T İçin
    Para İadesi Ret Edilmiş
    Değişim Ret Edilmiş( Samsung Q95t Alacaklara Ders Olsun 1 Aylık Tv)

"Çıkma Panel" Takılması İçin Talimat Vermiş Servise Önümüzdeki Hafta Gelecekmiş Evde Paneli Değiştirecekler Q95T Modeli.
    Sıfırmı Diye Sormuş Arkadaş "Sıfırdır Herhalde Abi" Demişler
    "Arka Izgara Değişecekmi Aydınlatma" Demiş Servis Bilgim Yok Abi Demiş.

Nedir Bu Arkadaşlar "Çıkma Panel" Depoda 1 Tane Varmış Gözüküyormuş İstanbulda Servis Öyle Demiş
    Başkasının Arızalı Proplemli Panelinimi Getirecekler Yoksa Sıfırmı Geliyor Varmı Aramızada Böyle 1 Süreçe Giren Acaba Ben Çözemedim Bu İşi "Q95t Çıkma Panel İşini"

Kaç Kişi Q90R Çıkma Panel Taktırdı ? Yada Q80R Modeline ? Varsa Aramızda Lütfen Söylesin Sıfırmıdır,2 Elmidir.

• Dostlar maksimum 5800 liraya kadar bütçem var.https://www.hepsiburada.com/samsung-50q60ta-50-125-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-qled-tv-p-HBV00000UXPWB şu modeli almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar varsa ne dersiniz? Daha iyi bir öneriniz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 515516517518519
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.