Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (500. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 498499500501502
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 65q70t modeli kullanan var mı? Qledlerde ışık sızması durumu nedir acaba? TU8500 aldım ışık sızmalarını servis bunu bir sorun olarak görmediklerini söyledi. Mağazadan değişim isteyeceğim eğer üst modellerde böyle bir kronik sorun yoksa. Mağazadan aldığımız ürünleri iade şansımız var mı deneyim yaşayanlar var mı bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dopplereffect -- 21 Eylül 2020; 13:10:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BVBLİFE

Soundbar LG marka 4 yıl önce almıştım Dolby Atmos desteği yok maalesef. Dolby Atmos çok fark ediyor mu? Ediyorsa soundbar'ı değiştirebilirim.

Alıntıları Göster
    Hocam soundbarla ne kadar atmos alabilirseniz o kadar alırsınız. Gerçek atmos deneyimi için avr şart ve evinizi de ona göre dizayn etmelisiniz. Bu da bütçeyi katlar tabiki. Soundbarla, netflixin atmosuyla onu tam olarak alabilmeniz mümkün değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arada TVyi temizlemek için QLEDi hangi mikrofiber bezi kullanmamız lazım arkadaşlar kafalar çok karıştı
    Ayrı topik mi açalım deneyimler için veya ilk mesaja mı eklensin uyarı babında? TVyi temizlemem gerekiyor ama yazılanlardan bunu yapmamam gerektiğini anlıyorum sanki? Nasıl yapacağımız konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 21 Eylül 2020; 14:30:37 >
  • Merhaba

Benim önerim, asla komple temizlik yapmayın.Toz için temizlik yapmanıza gerek yok zaten çünkü cihaz açıkken ekrana toz toplanıyor cihaz soğuyunca tozlar ekranda kalmıyor, dikkat etmişsinizdir.

Parmak izi ve sinek pislemesi gibi durumlarda da bence asla nemlendirerek temizlik yapmayın.

Ya kuru temiz mikrofiber bezle çok hafif hareketlerle ve asla baskı uygulamadan temizleyin.

Eğer kuru temizlik ile çıkmıyorsa lekenin olduğu yere çok hafif hohlayıp, kuru miktofiber bezle yine bastırmadan üzerinden geçin.

2 Q led tv de başına gelmedik bir şey kalmamış birisi olarak emin olduğum 3 şey var.

1-Asla nemlendirerek veya sıvı püskürterek temizlik yapma
    2-Asla baskı uygulama hafif hareketleri tercih et
    3-silerken durum kötüye gitmişse asla ısrar etme çünkü daha kötüye gidecektir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• owolfo O kullanıcısına yanıt
    Ek olarak yinede toz topluyor diyorsanız makyaj fırçası ile tozları indirebilirsiniz. Zarar vermesi imkansız.

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 21 Eylül 2020; 14:53:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: owolfo

Merhaba

Benim önerim, asla komple temizlik yapmayın.Toz için temizlik yapmanıza gerek yok zaten çünkü cihaz açıkken ekrana toz toplanıyor cihaz soğuyunca tozlar ekranda kalmıyor, dikkat etmişsinizdir.

Parmak izi ve sinek pislemesi gibi durumlarda da bence asla nemlendirerek temizlik yapmayın.

Ya kuru temiz mikrofiber bezle çok hafif hareketlerle ve asla baskı uygulamadan temizleyin.

Eğer kuru temizlik ile çıkmıyorsa lekenin olduğu yere çok hafif hohlayıp, kuru miktofiber bezle yine bastırmadan üzerinden geçin.

2 Q led tv de başına gelmedik bir şey kalmamış birisi olarak emin olduğum 3 şey var.

Çok teşekkür ederim sağolun

• quote:

Merhaba

@saheemr bu mesajı ve yeni temizleme önerileri gelirse ilk mesaja editleyip ekler misiniz herkese faydası olsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 21 Eylül 2020; 15:47:48 >

• Sevgili kardeşim konuyu ben açmadım ilk mesajı editleyemem herhalde bilmiyorum ama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Sevgili kardeşim konuyu ben açmadım ilk mesajı editleyemem herhalde bilmiyorum ama
    Kusuruma bakmayın karıştıdım hocam

• quote:

Merhaba

Önerebileceğiniz mikrofiber bez markası nedir?

• Benim öyle bir marka önerim yok, temiz ve kuru olması yeterli.

Bu konuda marka önerecek arkadaşlar varmıdır bilmiyorum.

Sonuçta bildiğimiz mikrofiber bez, herhangi bir markayla iyi sonuç alındığını da düşünmüyorum.

Bu konuda daha önce yazan bazı arkadaşlar da bildiğimiz gözlük temizleme bezini önerdiler.

Gözlük bezi hakkında tecrübesi olan arkadaşlar bilgi vereceklerdir.

Ben artık Qled tv kullanmadığım için deneyip cevap verme şansım yok malesef.

Çünkü 2 adet Qled faciasından sonra cihazı çok beğenmeme rağmen 65Q95T almaya cesaret edemiyorum.

• Kaliteli sık dokunmuş bir bez işinizi görür.

İlla marka derseniz scotchbrüte ve 3m orta üretimi bu mikrofiber kaliteli bir mikrofiber bezdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Kusuruma bakmayın karıştıdım hocam

Alıntıları Göster
    estağfirullah sıkıntı yok forum kuralları değişti sandım bir an
  • quote:

Orijinalden alıntı: BVBLİFE

Soundbar LG marka 4 yıl önce almıştım Dolby Atmos desteği yok maalesef. Dolby Atmos çok fark ediyor mu? Ediyorsa soundbar'ı değiştirebilirim.

Alıntıları Göster
    Soundbar Q800t soundbar öneririm ben çok memnunum evde 50 seviyesine getiremedim daha. Ancak tam performans istersen sounbarların ek hoparlör kitleri var onlardanda almalısın. Q800t soundbar için swa 9000s ek kit alman lazım. Ancak bu ek kitin Türkiyede satışı şu an yok. Bu arada q800t alırsan qsymphony özelliği var hem tv den hem soundbardan ses alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Kaliteli sık dokunmuş bir bez işinizi görür.

İlla marka derseniz scotchbrüte ve 3m orta üretimi bu mikrofiber kaliteli bir mikrofiber bezdir.
    Teşekkürler aldım

• Arkadaşlar 10250 TL'ye Samsung 55" Q95T mi, yoksa 9650 TL'ye LG OLED55B9 mu? Kullanım %80 Netflix, Amazon Prime, vs. %20 oyun olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Judassem -- 21 Eylül 2020; 21:36:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Judassem

Arkadaşlar 10250 TL'ye Samsung 55" Q95T mi, yoksa 9650 TL'ye LG OLED55B9 mu? Kullanım %80 Netflix, Amazon Prime, vs. %20 oyun olacak.
    Valla ben lg de ekran yanması mevzusundan dolayı Q95T aldım. Gayet memnunum. Oled 'i aratmayan bir kalitesi var.

• Q95T İnceleme Bölüm 2 Genel Kullanım(Uydu,Youtube)

1-Parlak Sahnelerde Hem Kirli Ekran(Dse) Hem Vertical Banding Var Tvnin Arkasında "Fald Aydınlatma İskeleti" Ekrandan Görüyorsunuz Hareketli Sahnelerde Beyaz Mavi Açık Tonajlı Renklerde Önünüzden Yine Açık Tonajlı Siyah 9,10 Tane Şeffaf Çubuk Geçiyor, Bu En Pahalı Fald Sistemden En Ucuz Tvye Kadar Herkesin Başına Gelebiliyor(500 Liralık Mutfak Tvsinde Yok 19 milyarlık Q95T 65İnçte Var)(Bu Sene Hem Q95,Hem Q80T Moda Olmuş Samsunglarda) Şansına Daha Fazla Yada Daha Az Olma Şansı Var.

2-Obje Cisim Yansıması Kusursuz Ama Bunu Öldüren "X Wide Angle" Filtresi Tvnin Panelini Gökkuşağı Renklerine Boyuyor Çok Az 1 Güneş Alsa Panel Bitiyor Her Yer Dikine Enine Renk Renk Gidiyor Perdeyi Çektik Denedik Yok Yine Azda Olsa Oluyor
    Resimdeki Gibi Aynı (Q95t Kullanıcı) Dayanılmaz Ekran Sorunları Diye Konu Açmış Avforum Da

+Kısımlarıda Çok Çezbeci

Panel Parlak Ve Renkler Çok Güzel Gözüküyor Uydu Ve Youtube İçin
    Uydu Yayınlarının UpScale Çok İyi
    Ses Kalitesi Güzel
    Menü Geçişleri Hızlı

Ama Beni Asıl Üzen Bu Vertical Banding İle Dse Oldu Sen Bu Kadar Para İste Kullanıcıdan Sonra Panelde Şerit İzlet Ohhh Ne Güzel Dünya Gözünüze Takılıyor Malesef Keşke Olmasaymış Diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 21 Eylül 2020; 22:0:48 >

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazın tüm negatif yanlarına rağmen senin gönlün Q95T de gibi.Ayrılamıyorsun cihazdan, yanılıyormuyum ?

• owolfo O kullanıcısına yanıt
    Gönlüm Q95t Diyor Ps5 İçin,Ama Alacak İnsanlarında Neyle Karşı Karşıya Kalabileceklerini Söylemek İstiyorum Hocam Asıl Mesele Bu.
  • 
Sayfa: önceki 498499500501502
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.