Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kultablasi

Kalkip da asitli bezle silmedik. Kullanim klavuzunda yazdigi gibi sildik. Neden kullanici hatasi olsun? Kaldi ki ekrandaki ilk lekeler zaten kurulum yapanlarin el lekeleriydi. Leke cikmiyor nasil silersen sil. Zaten ekrani daha da mahveden de yine kendileriydi. Bir gorevli geldi. Ne oldugunu hatirlamiyorum ama "Sununla silerim gider." Dedi. Tum ekrani iyice mahvetti.

Bir suru farkli TV kullandik. Onlarin ekraninda olmayan bir sey sadece bu tvlerde oluyorsa nasil kullanici hatasi oluyor? Madem oyle hassas bir durum var. Ekranda koruyucu film olmali kurulumu yapanlar da eldiven takmali. Durum da kullanim klavuzunda belirtilmeli. Ve hatta ekran koruyu cam kullanma sart kosulmali.

Bir elektronik aletin ekraninin kirlenince silinememesi kabul edilemez. Bir kere leke oldu mu omur boyu o sekilde kalmasi da. Tutup da ekrana meyve suyu dokmekten bahsetmiyorum. Her TV'de olabilecek el lekelerinden bahsediyorum. Ekrana degmek nasil kullanici hatasi olabilir?

Simdiki KS8000'de de var ama ufak ve maviligi abartili degil. KS9500'deki mavilik o kadar fazlaydi ki o lekeli kisimlarda TV acikken bile renkler farkli gozukuyordu.
    Q90 kurulumu bu acidan muhtesemdi.

Kutudan cikmis halinde, ekranin kenarlarinda sert koruyucu bantlar ve ekranin tamaminda yine koruyucu film mevcut. Kurulum prosedurlerine gore, servis kendi ortusu ile gelip tv’yi onun uzerine koyuyor ayaklari takarken.

Tam kurulum bittikten sonra da, butun koruyucular cikariliyor. Sanirim gelen sikayetler uzerine bu konudaki prosedurler anlattigim gibi yenilenmis.

Genel tavsiye: Kurulum esnasinda yasanan en ufak sikintiyi bile o kendi yazicilarindan cikardiklari servis raporuna eklettirin. Oraya eklenmeyen herhangi bir sikayet malesef unutulur gider. Oraya kayit olusunca, kendileri gunde 2 kez arayip kontrol ediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• EvrimS kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sony nin kutu sistemini beğendim. Kutu dışarıdan aşağıda klipsler var onları çektiğiniz zaman kutuyu yanlardan yukarı doğru çekiyorsunuz ortaya köpükler üzerinde yere dik duran tv çıkıyor. Mantıklı bir hamle. Ama ekranında q70deki gibi jelatin falan yoktu xf9005 in. O yönden başarısızdı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • q80 yokmu hala hocam
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani hocam?

• trdeki q80in servis menüsünü görebildinizmi bu şekilde
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Paylaşıldı birkaç sayfa önce. Q80 10x10 toplam 100 zone.

Q70 ise 5x10 toplam 50 zone

• şoklardayım ilk defa 2.sınıf muamele görmüyoruz
  • Arkadaşlar merhaba benim bir sorum var.hevc 265 10 bit film indiriyorum laptopa oradan tv yada harici diske atınca sansung qled tv açarmı? Altyazı çıkarmı? İnternette ses ve video çözücülere baktım samsung qled için
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Lg oled tvlerde ise
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
    Görüldüğü gibi 10 bit yazan bütün seçenekleri destekliyor.torrent sitelerinde filmler hevc 265 10 bit olarak geçiyor.acaba samsung qled bu filmleri açmıyormu? Hiç deneyen bir qled kullanıcısı varmı? Cevaplarınız için şimdiden telekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Hocam ben sony nin kutu sistemini beğendim. Kutu dışarıdan aşağıda klipsler var onları çektiğiniz zaman kutuyu yanlardan yukarı doğru çekiyorsunuz ortaya köpükler üzerinde yere dik duran tv çıkıyor. Mantıklı bir hamle. Ama ekranında q70deki gibi jelatin falan yoktu xf9005 in. O yönden başarısızdı.
    Evet oyle kutular daha guzel.

Q70 82” ekran olan geldiginde o sekilde klipsli kutuyla gelmisti.

Ama Q90 75” kutusunda klips yoktu.

• Geçen hafta q80r kurulumu yapıldı. incelemelerde ve videolarda oneconnect gözükmüyordu ancak kutudan çıktı. yine incelemelrde 6x Full Array yazmasına rağmen bana gelen 8x Full Array olarak geldi. sormak istediğiniz birşey var ise cevap verebilirim.
  • yazmayı unutmuşum. 65q80, 65js9000 bozulduğu için samsung tarafından değişim yapılıp verildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Ceserat edemedim hocam Q70 yad Q80 firsati gelirse onlara bakicam 8K civarina

Alıntıları Göster
    teknosa dün bana ing kredisini önererek 8000 tl ye q70 verme imkanı sundu hanımla anlaşamadık alamadım :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: arshvy222

Geçen hafta q80r kurulumu yapıldı. incelemelerde ve videolarda oneconnect gözükmüyordu ancak kutudan çıktı. yine incelemelrde 6x Full Array yazmasına rağmen bana gelen 8x Full Array olarak geldi. sormak istediğiniz birşey var ise cevap verebilirim.
    merhaba hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Kaç inç aldınız.55q80r mi. Görüntünün berraklığı netliği parlaklığı nasıl memnun kaldınızmı nerden aldınız mahsuru yoksa kaç tl ye aldınız. kutudan duvara sıfır askı aparatı çıktımı. birde kutusunun resmini tv nin ayaklı resmini siteye koyma imkanınız varmı teşekkürler iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexterorg -- 16 Temmuz 2019; 12:3:51 >
  • quote:

Geçen hafta q80r kurulumu yapıldı. incelemelerde ve videolarda oneconnect gözükmüyordu ancak kutudan çıktı. yine incelemelrde 6x Full Array yazmasına rağmen bana gelen 8x Full Array olarak geldi. sormak istediğiniz birşey var ise cevap verebilirim.
    İyi gü lerde kullanın panelin hakkını vermek anlamında 4k hdr filmlerle izleyin

Bir de digitürk 4k inanılmaz upscale ediyor 1080i tv yayınını

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

şoklardayım ilk defa 2.sınıf muamele görmüyoruz
    Geçer geçer acele etme ilk parti böyledir ikinci partiler 50 zone'a düşer tv bulamadık 50 zonelu göndermeye Türkiye'ye

• dexterorg D kullanıcısına yanıt
    65 inc aldım, arızalanan 65js9000Suhd nin yerine 7000 TL. ödedim samsunga. garantisi bitmişti. kutudan duvara sıfır askı aparatı çıkmıyor. İlk kurulumu T ayak ile yapıldı. Duvara sıfır askı aparatı alayım dedim ama 1000 tl civarı. Samsung ta çalışan bir arkadaşım hiç gerek olmadığını söyledi ve 200 tl ye başka bir aparat aldım. Tam duvara sıfır değil ama duvarla panel arası 5 -6 parmak civarı. sıfır gibi oldu anlayacağınız. görüntü konusuna gelince ne verirseniz tam anlamıyla karşılığını alıyorsunuz. daha önceki tv de böyle bir renk aralığı görmemiştim. heleki HDR+ bir video açtığınızda tam bir renk cümbüşü oluyor. genelde sade renkler ile film izlemeyi seven biri olarak netflix te hdr içeriklere bayıldım. Youtube, netflix ve amazonda hdr içerik açtığınızda hdr yi otomatik algılıyor HDR mode geçiyor. HDR içerik değilse normal standart modda oynatıyor. 4k içerikler okadar netki 1.5 - 2 metre yakından bile rahatsız etmiyor. televizyon tüm girişler ve elektrik ince şeffaf bir kablo ile oneconnect e aktarılmış kablo sıkıntısı yaşamazsınız. D smart abonesiyim. 1080p içerikleri çok güzel işliyor sanırım çünkü bazı 1080p içeriklerde sanki 4k izliyormuşum gibi hissediyorum. Aklıma ilk gelenleri yazdım. Ama ilk başta yazdığım gibi beni en etkileyen yanı renkleri. siyah simsiyah. tv kapalı zannedersiniz. diğer renklerde muhteşem. bir haftadır eksi bir yanını görmedim. birtek apple cihazları eşleştiremedim. çokta vakit bulamadım. kutu fotoğrafını akşam koyarım.

• arshvy222 A kullanıcısına yanıt
    Tşkler Hocam Kullanıcı İncelemeleri Çok Önemli, Alacağımı Aldım İncelemenizden Samsuna da Gelese de 1 An Önce İncelesem Bende

"netflix te hdr içeriklere bayıldım"
    "D smart abonesiyim. 1080p içerikleri çok güzel işliyor sanırım çünkü bazı 1080p içeriklerde sanki 4k izliyormuşum gibi hissediyorum"
    "beni en etkileyen yanı renkleri. siyah simsiyah. tv kapalı zannedersiniz. diğer renklerde muhteşem"

Hayırlı Olsun Tviniz Bu Arada Güle Güle Kullanın
  • quote:

65 inc aldım, arızalanan 65js9000Suhd nin yerine 7000 TL. ödedim samsunga. garantisi bitmişti. kutudan duvara sıfır askı aparatı çıkmıyor. İlk kurulumu T ayak ile yapıldı. Duvara sıfır askı aparatı alayım dedim ama 1000 tl civarı. Samsung ta çalışan bir arkadaşım hiç gerek olmadığını söyledi ve 200 tl ye başka bir aparat aldım. Tam duvara sıfır değil ama duvarla panel arası 5 -6 parmak civarı. sıfır gibi oldu anlayacağınız. görüntü konusuna gelince ne verirseniz tam anlamıyla karşılığını alıyorsunuz. daha önceki tv de böyle bir renk aralığı görmemiştim. heleki HDR+ bir video açtığınızda tam bir renk cümbüşü oluyor. genelde sade renkler ile film izlemeyi seven biri olarak netflix te hdr içeriklere bayıldım. Youtube, netflix ve amazonda hdr içerik açtığınızda hdr yi otomatik algılıyor HDR mode geçiyor. HDR içerik değilse normal standart modda oynatıyor. 4k içerikler okadar netki 1.5 - 2 metre yakından bile rahatsız etmiyor. televizyon tüm girişler ve elektrik ince şeffaf bir kablo ile oneconnect e aktarılmış kablo sıkıntısı yaşamazsınız. D smart abonesiyim. 1080p içerikleri çok güzel işliyor sanırım çünkü bazı 1080p içeriklerde sanki 4k izliyormuşum gibi hissediyorum. Aklıma ilk gelenleri yazdım. Ama ilk başta yazdığım gibi beni en etkileyen yanı renkleri. siyah simsiyah. tv kapalı zannedersiniz. diğer renklerde muhteşem. bir haftadır eksi bir yanını görmedim. birtek apple cihazları eşleştiremedim. çokta vakit bulamadım. kutu fotoğrafını akşam koyarım.
    Garantisi olmayan bozuk TV üste para ile Samsung iade nasıl alıyor, yerine farkla başka TV değişimi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: fener16

Bu mesaj silindi.
    sinyal dağıtıcı ile iyice zayıflar çatıdan gelen sinyal pek sağlıklı değil

ayrıca nextin o receiverı çok dandik yazık TV'ye

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Panelde ışık sızması vardı, servis geldi 7000 tl fiyat çıkardı. 15 gün sonra telefon ile parçanın tedarik edilemediğini; 7000 tl fark ile 65q80r verebileceklerini söylediler.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.