Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aksu01 kullanıcısına yanıt
    Bir yakınıma verdim hocam.

• Roronoa Zoro R kullanıcısına yanıt
    içimiz daha da rahat etsin diye bu video ile test yaptım, gerçekten de Q80R da 10x10:100 dimming zones var.
    https://www.youtube.com/watch?v=1P4FNftgQOQ
  • Herkese merhaba
    Bu akşam itibari ile 12 yıllık panasonıc pv70 f plazmayı bozulana kadar bekleyemeceğimden 🙈dolayı emekliye ayırmaya karar verdim,akşam 2017 model q8cmat 55 samsung tv gelicek,plazmadan ayrılmanın hüznü var tabiki :) led ve oled den direk qlede geçiyorum hayırlısı ben düz ekran istiyordum aslında alacağım modelde araba parası olan 8k lardan sonra en iyi model olan Q80 olucaktı 12-13 bine çıkamadım 2017 Q8cmat modelini 9000/5 taksit ancak alabildim,bu modeli kullanan arkadaşlar memnun mu 2018 Q8cnat ile arasında görüntü ve özellik farkı varmı? cevap veren olursa şimdiden sağolsun,curved yani bombeli ekran tecrübesi nasıl olucak merak ediyorum açıkçası,bu arada plazma yaz günleri içindeki ışıkla verdiği ekran sayesinde az terletmedi,aldığım bu modeli kullanan arkadaşların tecrübelerini merak ediyorum kafama takılan digitürk var haftada 1 maç veriyor 4k olarak ama ellerinde 4k kalmadığını söylüyorlar genelde maç netflix belgesel seyrederim,bu 2017 model beni kaç yıl götürür 7-8 yıl gibi rakam duydum ne kadar doğru bilemedim,bir de kargo dan sonra servis çağırıcam nelere dikkat etmem gerekir cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dexterorg

hocam altyazı aç sonra rusça altyazı yap sonra otomatik çevirden türkçeyi seç

Alıntıları Göster
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

Her şekilde denedim bir türlü Türkçe yapamadım
    YouTube son güncel halini kullanıyorum ama nedense yapamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: xmen16

Her şekilde denedim bir türlü Türkçe yapamadım
    YouTube son güncel halini kullanıyorum ama nedense yapamadım

Alıntıları Göster
    pc den denermisin telefondan olmuyor rusça otomatik oluşturuldu çıktıktan sonra ayarlara tıkla otomatik çevire tıkla türkçeyi seç

• dkc44 D kullanıcısına yanıt
    10 Tane Dikey ,10 Tanede Yatay:100 Zone , 65 İnç Olanı Çoktan Gözüme Kestirdim, Q8R Nin.
    En Büyük Handikapı Buydu Çözüldü Hocam Almak İsteyenlere Duyurulur Bizdeki Q80r 100 Zone
  • fener16 kullanıcısına yanıt
    sahibinden comda q8cn sıfır daha uygun fiyata satılıyordu
  • xmen16 X kullanıcısına yanıt
    digiturkplay kullandım digiplay 140ekranda az bulanık görünüyor 720p yayın yapıyormuş.
    Dostum bununla zonu nasıl anladınız ben de açtım TV de Bi kare dolandı durdu

• Beckonn B kullanıcısına yanıt
    Arka ışk ve kontrastı full yaptım, yerel karartma yüksek ve odanın ışıkları kapattım. O küçük kutucuk haraket ettikçe led lerin geçiş yaptığını net görüyorsun. Hangi model tv de yaptığını bilemiyorum ama tv yaklaşarak bakarsan görebilirsin.

• Evet nihayet mağazada bizzat görüp karşılaştırdım.

Öncelikle kafalardaki soruyu netleştireyim.

Hayır Q70R öyle rahatsız edecek ya da abartıldığı kadar düşük parlaklığı olan bir tv değil. Elbette bu senenin tvlerine kıyasla. Q60'dan da evet daha canlı.

Fakat bu tvde beni asıl rahatsız eden şey ayar seçenekleri oldu. Ben parlaklığını yeterli buldum. (Sınırda.) Fakat ayarları çok limitli. Parlaklık, kontrast, netlik vs gibi resim ayarlarının görüntüye çok az etki etmesi büyük hayal kırıklığı yarattı. Mesela keskinliği minimumdan maksimuma çıkartıyorum ama fark ya var ya yok.

Evdeki TV'de ayarları ile oynayarak çok farklı sonuçlar alabiliyordum. Bunda bütün ayarlar resmen çok ufak etki ediyor bu da insanların kişisel zevklerine uygun ayar bulmayı zorlaştırıyor. Belki siz de parlaklıktan bu yüzden bu kadar rahatsız oldunuz. Normalde yeterli ancak ayar yaparken pek görüntü değişmediği için "o iyileştirmeyi" fark edemiyorsunuz.

İlginç bir biçimde Q90R ile Q70R arasındaki parlaklık farkı da çok fazla değildi. Ben Q90R'ı da fazla beğenmedim işin aslı. Fakat mağazalardan birinde geçen seneden Q9FN'e denk geldim, mağazanın içinde ben buradayım diye bağırıyordu resmen. Hani o "üst sınıf tv hissi" için tekrar tekrar bakmaya gerek yok. Bir mil öteden belli. Halbuki Q90R için diğer tvlerle dikkatle kıyasladıktan sonra "hım evet galiba bu en iyisi" diyebiliyorsunuz.

Özetle bu sene Samsung'dan hiçbir model alınmaz.

Testlerde Q90R, Q70R'a göre çok daha parlak gözükürken gerçekte o farkı hissedemiyorsunuz. Ama dediğim gibi Q9FN ile Q90R yan yana gelse Q90R de çok karanlık ve daha az net duracaktır. Bu seneki Samsung TVlerin hiçbirinde o sanki görüntü ekrandan çıkacakmış gibi oluşan canlılık ve netlik yok.

Keşke ülkemizde 82Q9FN olsaydı. Gözüm kapalı alırdım şu koşulda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 12 Temmuz 2019; 22:40:7 >

Ben gündüz denediğim için anlayamadım demek teşekkür ederim dostum bende ks8500 serisi var eski ama Bi bakayım dedim

• Vallahi ben 10x 15x filan anlamam. Eğer inceleme sitelerindeki gibi Q90R ile Q70R arasında çok büyük fark olsaydı bir bakmada anlaşılırdı. Bugün gittiğim mağazalarda iki model arasındaki farkı teyit etmek için birkaç kez bakmak zorunda kaldım. Güya iki katı parlaklık ama gerçekte maksimum %50 daha parlaktır. O parlaklık da daha çok bence kontrasttan geliyor. Siyahları daha derin olduğu için daha parlak gözüküyor doğal olarak.

Buradaki hem Q90R hem Q70R kullanan arkadaşımızın ikisi arasında "pek fark görememesini" şimdi daha iyi anlıyorum. Gayet de haklıymış. Yan yana bile farkı anlamak için dikkatli incelemek gerekirken biri gidip diğeri gelince o farkı hissetmek çok zor.

Bence bir yolunu bulup Q8FN ya da Q9FN temin edin. Bu yılki tvlere para verilmez.

Bakın ben de parlaklığı o kadar dert etmiyordum ama Q9FN'i görünce resmen dibim düştü. İşte istediğim bu dedim. Renkler, netlik, parlaklık göz alıcıydı resmen. Q90R ise KS8000'e bile tercih etmeyeceğim bir TV. Yani KS8000 varken gidip Q90R alsam model yükseltmiş gibi hissetmeyeceğim bile. Gece performansı hariç tabii ama o da o kadar büyütülecek bir ayrıntı değil. Hele o fiyat farkına.

Buradan input kısmına inip de ekran görüntülerine bakarsanız her iki tv'nin parlaklık farkını daha net görürsünüz:
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q9fn-vs-samsung-q90r/599/779?usage=7318&threshold=0.1

Burada da Q70R vs Q90R
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-samsung-q90r/782/779?usage=7318&threshold=0.1

İkisi de aynı şekilde karanlık. Fark ya var ya yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 12 Temmuz 2019; 22:47:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Evet nihayet mağazada bizzat görüp karşılaştırdım.

Öncelikle kafalardaki soruyu netleştireyim.

Hayır Q70R öyle rahatsız edecek ya da abartıldığı kadar düşük parlaklığı olan bir tv değil. Elbette bu senenin tvlerine kıyasla. Q60'dan da evet daha canlı.

Fakat bu tvde beni asıl rahatsız eden şey ayar seçenekleri oldu. Ben parlaklığını yeterli buldum. (Sınırda.) Fakat ayarları çok limitli. Parlaklık, kontrast, netlik vs gibi resim ayarlarının görüntüye çok az etki etmesi büyük hayal kırıklığı yarattı. Mesela keskinliği minimumdan maksimuma çıkartıyorum ama fark ya var ya yok.

Evdeki TV'de ayarları ile oynayarak çok farklı sonuçlar alabiliyordum. Bunda bütün ayarlar resmen çok ufak etki ediyor bu da insanların kişisel zevklerine uygun ayar bulmayı zorlaştırıyor. Belki siz de parlaklıktan bu yüzden bu kadar rahatsız oldunuz. Normalde yeterli ancak ayar yaparken pek görüntü değişmediği için "o iyileştirmeyi" fark edemiyorsunuz.

İlginç bir biçimde Q90R ile Q70R arasındaki parlaklık farkı da çok fazla değildi. Ben Q90R'ı da fazla beğenmedim işin aslı. Fakat mağazalardan birinde geçen seneden Q9FN'e denk geldim, mağazanın içinde ben buradayım diye bağırıyordu resmen. Hani o "üst sınıf tv hissi" için tekrar tekrar bakmaya gerek yok. Bir mil öteden belli. Halbuki Q90R için diğer tvlerle dikkatle kıyasladıktan sonra "hım evet galiba bu en iyisi" diyebiliyorsunuz.

Özetle bu sene Samsung'dan hiçbir model alınmaz.

Testlerde Q90R, Q70R'a göre çok daha parlak gözükürken gerçekte o farkı hissedemiyorsunuz. Ama dediğim gibi Q9FN ile Q90R yan yana gelse Q90R de çok karanlık ve daha az net duracaktır. Bu seneki Samsung TVlerin hiçbirinde o sanki görüntü ekrandan çıkacakmış gibi oluşan canlılık ve netlik yok.

Keşke ülkemizde 82Q9FN olsaydı. Gözüm kapalı alırdım şu koşulda.
    hocam q70r q80r ve geçen yılın modeli 9fn de aynı görüntümü vardı. normal tv yayınımıydı yoksa mağaza modu için çekilmiş özel videolarmı var. mağaza modu için çekilen videolar yanıltıcı olabilir 9fn de özel çekim video varsa çok net ve çok güzel göstermesi normal. hepsi aynı kaynaktan aynı görüntüyü farklı gösteriyorsa tespitin doğru diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexterorg -- 12 Temmuz 2019; 22:52:45 >

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    Bizdeki Model Avrupadaki Q85R(100 Zone) İle Aynı Zone Ve Parlaklığa Sahip Dün Servis Menüsünden Öğrendik (8x Full Array)
    Q80R Tam Parlak Ekran+Yandan Görüş Nano Filtresiyle Kafadan Sıyrılıyor Q70R İle Yollarını Hocam
    Samsun Da Hiç 1 Bayide Bulamadım Q80R Modeli Daha 2019 Modeller Gelmemiş Bile Samsuna
    Teknosa ya Q7r Gelmiş Detaylı Baktım Yanında da Q9Fn Vardı Sönük Cansız Buldum Q7r Yi Ama İmage,Resim Kalitesi Gayet Güzeldi, Tabi İnce Ayarlar Yaparsan Ne Olur Alan Kişiye Göre Değişir,Q8Fn Zaten Türkiyede Yok,
    Q9FN Veritcal Banding Görünüyormuş Şansına Ne Çıkar Bilinmiyor, 1 De Artık Kapalı Kutu Bulmak Çok Zor İade Gelirse İhaleyi Aldın Başına,

KS8000 Samsung da Kırılma Noktasıydı,Ama Samsunda Zirve Ve Zirve Alt Modellerde Edge Led İşini Bırakıyor Gelcek te Fald Yolu Gözküyor
    -----------------------------
    Q80R Ve Q70R Arasında Bile Fark Var Hocam Q80R Renk, Siyah Olarak Göze Daha Hoş Görünüyor
    Q70R Deki Sönüklük Q80r Gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa Zoro -- 12 Temmuz 2019; 23:8:3 >

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    Rtings den baktım da az önce harbiden Q9FN çoğu kıyaslamada tokatlamış Q90R yi. Samsung panel kalitesini arttıracağına geriye gidiyor her sene yazık.

• Hocam zaten q70 80 90 farketmez hiçbiri q9fn den daha iyi değilki. Bu yılki modellerin hepsinde bir solukluk var nedense onu bende anlayamadım. Q80 bakıyorum canlı gözle parlak değil. Q90 bir nebze ben parlağım diyor.

Parlaklık konusu dedim ya en başından göreceli diye. Siz hala diyorsunuz q70 yeterli diye evet yeterli izleniyor gayet. Ekranda oynanan görüntüyü görebiliyorum. Ama dediğim gibi hocam benim istediğim parlaklık geçen yılın q7fn, q8c, q9fn parlaklığı gibi parlaklık. Bunu xf9005 sağlayabilmişti mesela.

Keşke q70 ve q80 i yanyana görsem belki o az birşey parlaklık farkı bana yeter diyip q80 benim modelimmiş diyebileceğim, ve q80 alıp zevkle kullanacağım.
    Q90 bana yeterli diyebiliyorum ama o fiyatlarda çok oluyor. Q9fn kapalı kutu bulmak zor. Yoksa full array elite, full array 16x den daha iyi gibi görünüyor zaten.
    Q9fn çok güzel cihaz cayır cayır gözüne gözüne vuruyor cihaz mis gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Söz konusu video ile baktım bende saydım. Aynen 5x10 şeklinde toplam 50 zone var.

Fakat birşeye şaşırdım 5 olan yatay eksen 10 olan dikey eksen. Ben tvnin yatay ekseni yani uzun kısmında 10 bekliyordum, dikey kısmında 5 bekliyordum tam tersi çıktı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    İlginç Olmuş,Düşündüğümüz Tam Tersine Uygulamış lar Q70R Da O Zaman
    Bizim Burdaki Detaylar Yabancı Forumlarda Yok Hocam Zone Yerleşkesine Kadar Girdik, Daha Ne Yapalım, Sayenizde Açığa Çıkıyor Bu Arka Plandaki Zone Ayrıntıları Tvlerin
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.