Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni modelleri bekleyin derim qled serisi %90 komple fald gelecek
  • Teşekkür ederim yorumlar için.. Seçim sonrasına kalınca Kur yükselişi ya da ötv değişikliği gibi sebeplerle fiyatların yükseleceğini öngörüyorum..Bütçe de esnek değil .. O yüzden 31 Mart'a kadar alma düşüncesindeyim .. Bu düşünceme katılırmısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpi1905

Yeni gelen üründe de ışık sızması mevcut. Yeni gelende en azından altyazı ekrana gelince tüm panel aydınlanmıyor .Bu QLED 'lerde ışık sızması olmayan panel yok sanırım. Olduğu gibi teknolojisi kusurlu.
    Hocam bende samsung ju 7000 serisi tv kullaniyor ve sizin tv den almayı düşünüyordum ama başınıza gelenler gercekten üzücü, sirf hdr icin gecicektim burada ki yorumlardan sonra q seridi tv lerden de soğudum şu an. Bilgi paylaşımi yapan arkadaş lara teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung q6fnq Playstation 4 pro için berbat ... fifa 19 da gözlerim kör oldu, onuda paylaşacağım diğer oyunlarda yavaş sahnelerde iyi hızlanma başladığı anda hayaletlenme titreme oluyor şuanda yasal süreçteyiz bayii ile detayları yasal süreç bitiminde paylaşabilir...https://www.youtube.com/watch?v=x3cotG17FII bu sadece kendi hesabımdan paylaştığım bir video.. daha fifa 19 ve benzeri hızda oyyunlardaki titreme hayaletlenme vb gibi videoları paylaşacagğım..tv de 1000hzr gibi açıklamalarına inanmayın tepkime hızı berbat.. yavaş sahnelerde görüntü ehh işte ama hızlı sahnelerde kör olursunuz
    Kategor
  • 2019 da 49 inch için 100 hz model geliyo mu bilen var mı?

• Alemin kıralı recep nerde???

• hsyndz H kullanıcısına yanıt
    hocam sakin olup çözüm aramayı denedinizmi?
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Recep özlettin kendini yav gözüm arıyor göremiyorum .görüşelim arasıra

• hsyndz H kullanıcısına yanıt
    Bende 49 mu 8000 kullanıyorum eğer fifa 19 için oyun modunu açarsanız sorununuz büyük oranda çözülecektir diğer oyunlar içinde herhangi bi modda titreme azaltmayı 10 yapmanız yeterli olur.
    Ben ps pro yu kullanıyorum 49 mu 8000 de evdeki diğer tv im 100 hz olduğu için başlarda benim gözüm pek alışamadı ama söylediğim şekilde kullanırsanız bence gayet makul bi sonuç alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: *KFY*

Selamlar.. 7000 bütçeyle tv değiştirmeye niyetlendik.. 55nu8000 ve 55q7fn seçenekleri arasında kaldım..9000 tl fiyatıyla 55q7fn için bütçemi zorlamam gerekecek..55nu8000 ise 6000 civarında..Çok fazla tv değiştiren çok fazla tv ile vakit geçiren bir aile de değiliz..Öneri bekliyorum.. Aradaki 3000 farkı vermelimiyim ?
    Media Markt tan doğumgünü indirimlerinden 8000 tl fiyat geldi ve dün itibariyle 55Q7fn aldım..Umarım sıkıntısız bir panele denk gelmişizdir..
  • Arkadaşlar QE55Q8CNATXTK televizyonum var 1 video indirdim çözünürlük bilgileri altta ama televizyon bu dosyayı oynatamıyor nedeni ne olabilir acaba yardımcı olurmusunuz

ID :1
    Biçim :HEVC
    Biçim/Bilgi :High Efficiency Video Coding
    Ticari adı :HDR10
    Biçim profili :Main 10@L5.1@High
    Kodek ID :V_MPEGH/ISO/HEVC
    Süre :1 s 53dk
    Bit oranı :49.6 Mb/s
    Genişlik :3 840 piksel
    Yükseklik :2 160 piksel
    Görüntü en-boy oranı :16:9
    Kare hız modu :Sabit
    Kare hızı :23.976 (24000/1001) kare/s
    Renk alanı :YUV
    Krom altörnekleme :4:2:0 (Type 2)
    Bit yoğunluğu :10 bit
    Bit/(Piksel*Kare) :0.249
    Akış boyutu :39.4 GiB (68%)

Default :Evet
    Forced :Hayır
    colour_range :Limited
    Renk öncelikleri :BT.2020
    Aktarım nitelikleri :PQ
    Matriks katsayısı :BT.2020 non-constant
    MasteringDisplay_ColorPrimaries :Display P3
    MasteringDisplay_Luminance :min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2

• quote:

Orijinalden alıntı: casusnet

Arkadaşlar QE55Q8CNATXTK televizyonum var 1 video indirdim çözünürlük bilgileri altta ama televizyon bu dosyayı oynatamıyor nedeni ne olabilir acaba yardımcı olurmusunuz

ID :1
    Biçim :HEVC
    Biçim/Bilgi :High Efficiency Video Coding
    Ticari adı :HDR10
    Biçim profili :Main 10@L5.1@High
    Kodek ID :V_MPEGH/ISO/HEVC
    Süre :1 s 53dk
    Bit oranı :49.6 Mb/s
    Genişlik :3 840 piksel
    Yükseklik :2 160 piksel
    Görüntü en-boy oranı :16:9
    Kare hız modu :Sabit
    Kare hızı :23.976 (24000/1001) kare/s
    Renk alanı :YUV
    Krom altörnekleme :4:2:0 (Type 2)
    Bit yoğunluğu :10 bit
    Bit/(Piksel*Kare) :0.249
    Akış boyutu :39.4 GiB (68%)

Default :Evet
    Forced :Hayır
    colour_range :Limited
    Renk öncelikleri :BT.2020
    Aktarım nitelikleri :PQ
    Matriks katsayısı :BT.2020 non-constant
    MasteringDisplay_ColorPrimaries :Display P3
    MasteringDisplay_Luminance :min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2
    Uzantısı iso mu ?

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Uzantısı Mkv içeriği bd remux hevc ama tv hicbir türlü oynatamadı dosyayı açıyor takılıp kalıyor görüntü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: casusnet

Uzantısı Mkv içeriği bd remux hevc ama tv hicbir türlü oynatamadı dosyayı açıyor takılıp kalıyor görüntü
    Eğer video açılıp görüntü geliyor fakat dönüyorsa , TV ile bu iş bu yere kadar. Yüksek bitrate li videolar için Media player şart. Daha düşük versiyon lar izleyin.

• casusnet kullanıcısına yanıt
    55mu9000 ile bitratei 60-70mbs olan içerikleri oynatıyorum sorunsuz 50mbs çok rahat oynatır tv ye bağlantıyı usb ilemi yaptınız hdd ilemi
    Hem 2 tb usb hdd ile hemde nas sürücü üzerinden denedim sonuç aynı görüntü görüntü geliyor kalıyor ondan sonrasında hiç hareket yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    2tb usb %kaçı doluydu hocam
    800 gb filan boş yer var içinde aslında, şimdi fark ettim içinde hem 1080p var birde 4k görüntü var 1080p görüntü dosyasını çıkarıyorum içinden akşam eve gidince birde öyle deneyimcem eğer yine de çalıştırmasa bilmiyorum artık
    paylaştığınız media dosyasında 1080 görünmüyor hocam ama oynatması lazım dediğim gibi ben daha yüksek bitrate olanları oynatıyorum hani oynatamasa bile başta takılıp kalmaz ara ara takılsada ilerler sizin sıkıntı başka gibi
  • Filmde sıkıntı olabilir belki..

Filmin tam ismini yazarsan indirip deniyeyim. Tam full dosya ismi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 27 Mart 2019; 17:36:35 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.