Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.326
Cevap
377
Favori
634.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim paramla soundbarlar lira etmez dostum :) 7bin param olsa gider xf9005 alırdım 2017 q7f modelini performans olarak katlar katlar gemi yapar yüzdürür
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam görüntüde performans olarak arada çok bariz farklar var sdr hdr parlaklığı siyah performansı gibi ayrıca gradyan ve renk gamutu konusundada bir tık iyi yine ayrıca 2018 modeli pc bağlantısında 120hz kullanılabiliyor 2017 qledlerin en büyük sorunu parlaklık konusuydu bu yılki modellerde bu durumu çözmüşler
    Sitedeki bilgiler neredeyse 2017 model ile aynı. Belki one connect daha gelişmiş olabilir. Cüssesi baya artmış. Ekran tasarım neredeyse 2017 ile aynı. İçindeki panelde birebir aynı bence. Bunları araştırmadan yazıyorum. Yanlış ise düzeltin. Baktığım yer Samsung sitesi. 2018 ile 2018 q8c özellikleri neredeyse aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Lcd yede 7binlira verilmez dostum.samsung quantum dot panel ve Qled ozelligi var en azindan

• quote:

benim paramla soundbarlar lira etmez dostum :) 7bin param olsa gider xf9005 alırdım 2017 q7f modelini performans olarak katlar katlar gemi yapar yüzdürür
    Çok iddialı olmuş.

Sanki 2010 model lcd ile Sony yi karşılaştırmışsınız gibi

Siz Q7 yada Q8 kullandınız mı yoksa sadece site yorumlarına göremi yazıyorsunuz.

• saheemr kullanıcısına yanıt
    hocam öyle sitedeki özellik olan yazılan bilgilerle karşılaştırma yaparsanız fark görememeniz normal :) burda en ince ayrıntısına kadar bakabilirsiniz

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q7f-vs-samsung-q7fn/417/597#usage*4854!threshold*0.1
    kullanmama gerek yok iki kez test ettim q7 den daha iyi olan mu9000 aylardır kullanıyorum sony hem fald olmasıyla hem gradyan performansıyla hem ekran titreme performansıyla hem bariz parlaklık farklarıyla bu modellerin üstünde segment olarak aslında xf9 serisi orta üst olarak geçiyor ama samsungun 2017 modeller biraz dandik olunca xf9 serisi onun yanında üst model oluyor :)

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    :) qled dediğin bildiğin led tv quantum dot dediğin panel değil arka ışıkla ekran arasındaki noktacıklara verilen isim arkadan gelen ışık o noktalardan geçerek denk değiştiriyor renk performansı normale göre daha iyi oluyor o kadar..bu tv lerde özel farklı bir panel kullanılıyor sanıpta parana yazık etme
  • quote:

hocam öyle sitedeki özellik olan yazılan bilgilerle karşılaştırma yaparsanız fark görememeniz normal :) burda en ince ayrıntısına kadar bakabilirsiniz

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q7f-vs-samsung-q7fn/417/597#usage*4854!threshold*0.1
    Evet bu site. Tek dayanak bu zaten. Başkada yok. Taraflı diye duydum bu siteyi..

• Üstadlar 2017 TV yerine daha iyi olacak diye 2018 almak Q9FN hariç gereksiz. Fiyat yakın ise tabiki 2018 alınır. Ama benim gibi 2017 sahibi olupta yada arada fiyat farkı çok ise boşa macera..2019 modellerde belki bir sıçrama olur bakalım hayırlısı..

taraflı diyene sadece gülerim bu adamlar sırf markalar son kullanıcıyı kandıramasın diye test ettikleri tv leri gidip herhangi bir mağazadan satın alıp test ediyorlar bu adamlarmı taraflıymış o zaman tarafsız olan inceleme sitesi yok internet aleminde kaldı ki bu sitede yaptığım karşılaştırmalar ile mağazada gördüklerimde hiçbir fark yok..qled modeli sırf bu yüzden test ettim zaten başta banada garip geldi daha üst model daha pahalı nasıl alt modeliyle aynı performansta olur diye gittim mağazaya mu9000 ile bu model arasında kaldığımı söyledim ikisinide test ettim evde zaten mu9000 vardı o sırada o yüzden qlede daha fazla yoğunlaştım gördüğüm gerçek mu9000 varken renk konusunda takıntılı olmayan birisinin aradaki fiyat farkını çöpe atacağı oldu sdr içeriklerde ise mu9000 görüntüsü bence daha güzel yine artı olarak geçen yıl samsung model konusunda berbat bi yıl geçirdi mu9000 çıkardıklarına pişman oldular qledlerin doğru düzgün satamamasın sebebi bu model bana göre çünkü qledlerle karşılaştırdığınızda qledler ben buradayım diyemiyordu görüntü olarak aradaki fiyat farkına göre samsung geçen yıldan akıllanmış olacakki hem bu yıl mu9000 devamını çıkarmadı hemde qled modellerde bariz performans iyileştirmesine gitti geçen yılki modellere göre arada performans olarak bariz fark var normalde 1 yıl arayla çıkan modellerde bu kadar fark olmaz diğer markalardaki modelleri karşılaştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız

• İşte bütün mesele bu BENCE ...

Bencede q8c ile q8cn arasında hiç fark yok görüntü de. Ayrı ayrı ve yanyana izledim.

• Hatta şunu rahat söyleyeyim Q7 ile LG b7 karşılaştırma video ları var YouTube de. Renk, parlaklık olarak LG geride. Oled tv de mavi renk çok baskın ve görüntü daha loş..

q8 modellerindeki fark q7 modellerindeki kadar bariz değil çünkü ülkemize gelen q8 fald olan değil tek bariz fark parlaklık farkı q8 lerde
    vatanda q6fn 7bin bu modelde daha mantıklı illa samsung qled olacaksa bunada bak derim

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-qe-55q6f-55-138-cm-4k-uhd-qled-smart-tv-dahili-uydu-alici.html
    Q7C aldim.ayni fiyata.

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Q7C aldim.ayni fiyata.
    Usta keyfine bak. TV çok güzel. Renk,parlaklık, kontrans şahane.. siyah seviyesi oled tv ye yakın desem yeridir..

o kadar anlattık bu saatten sonra hayırlı olsundan başka ne diyelim :)
    Yani topa tutulmus kadar oldumya neyse.

dostum burda kimse kötülüğün için yazmıyor daha iyisini al parana yazık olmasın diye yazıyoruz bakış açın yanlış bence

Daha iyisi sony dedin oda direct led oldugu icin sanirim.direct led haric samsung xf9005 ten daha iyi bence.dış cerceve olarak sony cok kabarik.10sene onceki Lcd ler gibi.xe ve xf yi magazalarda inceledim ekran sönük ve canli gelmedi gozume.ayni video samsungtada vardi o daha kaliteli net canli bir goruntu vardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 9 Temmuz 2018; 16:7:27 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.