Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum eğer ekran simsiyah ise tüm ledleri kapatıyor sıfır ışık sızması. Ama ekrana beyaz bir yazı falan geliyorsa hafif bir ışık geliyor ki gelmek zorunda zaten. Nerden verecek o ışığı. Oled değil ki bu. Bence çok takmayın izleyin keyfini çıkarın. Ben öyle yapıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 2018 yılının 6. Ayın 16'sında aldığım Samsung 55 mu 9000 televizyon ile serüvenime başladın ilk cihaz da 4 adet Ölü piksel mevcuttu bayağı uğraştıktan sonra değişim sürecine soktum yeni gelen mu9000 de panel açıklığı ve yine 4 tane ölü piksel vardı Onun da değişim kararı çıktı elleride mu9000 olmadığı için bana 55nu8000 teklif ettiler kabul ettim gelen cihazda 1 lira büyüklüğünde siyah piksel hatası vardı Onunda değişim kararı çıktı ardından gelen cihazda 50cm sol alt köşede çizgi mevcuttu ve Ayrıyetten 3 tane piksel hatası mevcuttu bu cihaza değişimi girdi yeni gelen cihazda yine piksel hataları ve yatay çizgi mevcuttu yine arıza kaydı bıraktım gelen servis elemanı bunun normal olduğunu panel yapısından olduğunu söyledi normal dedi ben de Tüketici Hakem Heyeti başvurdum 5 aylık bir süreç sonunda bayağı uğraşmama rağmen Zor da olsa kabul ettirdim ve değişimden gelen cihaz da cihazın panelin alt kısmında 138 cm yatay çizgi mevcuttu Bu cihazı değişme girdi istanbul Samsung genel merkezi beni aradı yeni cihaz göndereceğiz diye ben de qled tv istiyorum dedim arada fark ödersiniz dedi kabul ettim parayı yatırdım ve cihazı yolladılar cihazda yine piksel hatası mevcut Yani diyeceğim şu ki tüm televizyonlarda piksel hatası mevcuttur boş yere uğraşmayın Ben bıktım artık uğraşmayacağım LG Samsung Sony hepsinde piksel hataları ile karşılaştım iyi günler dilerim yok diyen de yalan söylüyordur:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selim0624 -- 18 Ocak 2019; 10:17:40 >

• sen bi kurşun döktür

benim 75q7fte bir tane bile ölü piksel yok az biraz edge led sorunlarından var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Piksel testinde beyaz ekranda durdur detaylı bir incele istersen inşallah yoktur Ama muhakkak sende de vardır en kısa zamanda döktüreceğim hahahahaha:))

• arkadaşlar, ben yaklaşık 3 gün önce amazondan aldığım (7700 tl) 55Q7FN bir kaç gündür inceliyorum, kenarlarda hafiften bi ışık sızması var karanlık fakat şu an emin olamıyorum, 14 gün dolmadan iade edip OLED için mi fırsat kollasam, bu rakamlara bir daha bu televizyonun yanına bile yaklaşamam.
    çok rahatsız etti mi:- hayır, belki bilmesem farkına bile varmayacaktım ama şu an biliyorum ve cehalet güzelmiş yani o ışık sızması bana hep batacak .
    Diğer taraftan mükemmel bir TV ne yazıkkı yok OLED alsak yanma riski var ama mükemmel siyahlar ve renkler olacak. yani kararsız kaldım iade sürecinde tv ayakların vidasını çıkar kutuya yerleştir kargoya götür bunlar da gözümde büyüyor verilen para da az değil. ulen nasıl bir ketenpereye düştüm bee.
  • farukisin F kullanıcısına yanıt
    Merhaba Piksel testinde beyaz ekranda durdurun tüm hataları görürsünüz yakından inceleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: farukisin

arkadaşlar, ben yaklaşık 3 gün önce amazondan aldığım (7700 tl) 55Q7FN bir kaç gündür inceliyorum, kenarlarda hafiften bi ışık sızması var karanlık fakat şu an emin olamıyorum, 14 gün dolmadan iade edip OLED için mi fırsat kollasam, bu rakamlara bir daha bu televizyonun yanına bile yaklaşamam.
    çok rahatsız etti mi:- hayır, belki bilmesem farkına bile varmayacaktım ama şu an biliyorum ve cehalet güzelmiş yani o ışık sızması bana hep batacak .
    Diğer taraftan mükemmel bir TV ne yazıkkı yok OLED alsak yanma riski var ama mükemmel siyahlar ve renkler olacak. yani kararsız kaldım iade sürecinde tv ayakların vidasını çıkar kutuya yerleştir kargoya götür bunlar da gözümde büyüyor verilen para da az değil. ulen nasıl bir ketenpereye düştüm bee.
    Lg oledlerde 2 yıl garanti süresi boyunca, yanıklarda ekran değişimi sağlanıyor. Yaklaşık 900 tl daha verip 3 sene daha garantiyi uzatıp, tam 5 yıl boyunca içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Hele de devamlı film izleyen biri iseniz, oled'ten şaşmayacaksınız. :) Bir oled parasını egde led panele vermek bana hiç mantıklı gelmiyor.Tabi benimki sadece öneri, bir fikir.Karar sizin. :)

• farukisin F kullanıcısına yanıt
    renk konusunda qledler oledlerden daha iyi parlaklık olarakta oledin tek artısı siyahları başka bir artısı yok birde 2017 modeller karanlık sahnelerde çok detay yutuyor upscale performanslarıda çok iyi değil ama bu tv yi film için kullanacaksanız q7 çok yanlış seçim bölgesel karartma performansı kenar aydınlatms olduğu için çok kötü hiçbir zaman düzgün siyah göremezsiniz filmlerde

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Recep naber özlettin kendini yav

• 2019 Qled TV ler henüz tanıtılmadı ama sizin için içeriden bilgi sızdırdım. Yaptıkları iyileştirmeler varmış. Mesela yandan bakınca bozulan görüntüyü baya düzeltmişler. Yeni modellerde yandan bakınca görünen renkler 2018 modellerine tam karşıdan bakınca görünen renklerden daha zenginmiş. Daha zengin renk daha iyi siyah ve beyaz iddiaları var. Ve birçok tantana daha iddiaları var.

• quote:

Orijinalden alıntı: koyunsavar

2019 Qled TV ler henüz tanıtılmadı ama sizin için içeriden bilgi sızdırdım. Yaptıkları iyileştirmeler varmış. Mesela yandan bakınca bozulan görüntüyü baya düzeltmişler. Yeni modellerde yandan bakınca görünen renkler 2018 modellerine tam karşıdan bakınca görünen renklerden daha zenginmiş. Daha zengin renk daha iyi siyah ve beyaz iddiaları var. Ve birçok tantana daha iddiaları var.
    49" 100 hz Qled çıkacak mı acaba
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Ben bakarsam bulurum

• selim0624 S kullanıcısına yanıt
    Dostum geçmiş olsun ama sonunda önemsememeyi başarmışsın. Seni de kendimi de tebrik ediyorum

• Yapacak bir şey yok dostum ya bununla yaşamayı alışacaksın ya da tüplü televizyon kullanacaksın

• 2019 Qled TV modelleri ne zaman tanıtılacak peki bilginiz var mı? Tanıtım ve Türkiye'ye ilk ürün gelişi için yaklaşık tarihler nedir? Mayıs Haziran mı yine? CES2019'da kısa giriş yaptılar ama düzgün bilgi yok.
  • farvas F kullanıcısına yanıt
    Kesin bilmiyorum ama tarihler her aşağı yukarı aynı olur.

• LuqueTr kullanıcısına yanıt
    49 inç bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

renk konusunda qledler oledlerden daha iyi parlaklık olarakta oledin tek artısı siyahları başka bir artısı yok birde 2017 modeller karanlık sahnelerde çok detay yutuyor upscale performanslarıda çok iyi değil ama bu tv yi film için kullanacaksanız q7 çok yanlış seçim bölgesel karartma performansı kenar aydınlatms olduğu için çok kötü hiçbir zaman düzgün siyah göremezsiniz filmlerde
    2018 lerde de aynı durum var siyahı iyi göstermek için bazı sahnelerde arka plandaki detayları yutuyo oledler.

Bu konuda sony AF9 istisna parlaklık olarak da diğer oled lere nazaran çok iyi durumda.

Yinede yanık olayı olduğu sürece temiz sorunsuz bi direct led paneli olede tercih ederim.

• Blackkk kullanıcısına yanıt
    af9 daki pixel contrast boost olayının benzeri c8 dede var diye biliyorum 2017 modeller kadar yutmuyorlar detayları

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam hem film hem foto editleme icon mac bagalamak amacim rakam olarak cok yukari cikamiyorum maalesef bu tv dedigim gibi 7700 mal oldu bana. Sizin q7 yerine ne tavsiyeniz olurdu ?

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.