Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20.293
Cevap
375
Favori
631.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet hocam arka plan ışığını kıstım eco mod bile çalıştırdım çok az fark ediyor samsung yazısının ordaki ışık patlaması hiç azalmıyor.
  • hakan_44 H kullanıcısına yanıt
    Yok hocam Bu ışık sorunları bende hiç olmadı. Böyle seyler fotoğraflardan çok belli olmaz normalde ama sizin sorun fotoğraflarda bile çok belli bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noblelion

Amazon yüksek fiyatla satın alanların moralini bozmaya devam ediyor. Ben de q6'yı 5300e aldım aynı siteden. 1 günde teslim edildi pazartesi de kurulacak. Bu tvnin önüne koruma paneli almalı mıyım? 2 çocuk var evde. Korkuyorum
    Selam hocam hayırlı olsun bende almak istiyorum Amazon’dan bu modeli ama Amazondan okadar şikayet varki tedirgin oldum şuan şikayet var’a bakınca insanların kredi kartından kafalarına göre çekim yapıyorlarmış gibi alışverişten sonra okuduğum şikayetlere göre.

aksi gibi fiyatta 5030 ₺ düştü siz taksitlimi aldınız havale şansımız varmı Amazonda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meccaz M kullanıcısına yanıt
    Evet ben taksitli aldım 5300e. 3 taksit. Fiyatlar düşer. Bu teknolojinin rutini. Aldığınız bir telefon mesela seneye yarı fiyatına düşmüyor mu? 5030 çok iyi fiyat. Tv çok iyi. Yani bu fiyatlara orta seviye LG uk modelleri ya da sk7900 gibi ne tam üst ne de orta seviye olan tvler satılıyor. Gidip gözünüzle test ettiniz mi? Yani 3800 liraya lg var. Var ama nasıl var? Ben arkadaşlarımı mediamarkta götürdüm. Dedim ki şu tvlere bakın (49 inçlerin hepsini aynı yere koymuşlardı yaklaşık 8-9 tv vardı samsung sony lg philips axen bile vardı) sizce ben hangisini almışımdır dedim. (Teknolojiye ilgim olduğunu da biliyordu arkadaşlar) ve hepsi birden q6'yı gösterdi. Ama şu var bu tv 3000 lira olsaydı ve lg 4000 lira olsaydı onu mu alırdım ben? Asla. Ben güzel bir tv almak istedim. Bir iki aya apple airplay 2 güncellemesi de gelecek ve 4k apple tv almak zorunda kalmadan tüm apple içeriğine erişebileceğiz. Yani televizyonu çok boyutlu düşünün. 2018/2019 Qled ile kolay kolay rekabet edemez diğer firmalar. (Fiyat/performans olarak)

• a320n kullanıcısına yanıt
    Dostum samsungun avukatı değilim babamın oğlu da değiller ama elimden geldiğince bir iki cevap vereyim

1- q7 sanırım 100hz. Eğer görüntü kayması oluyorsa o filmin o bölümünü usbye yükleyip teknosa mediamarkta falan denemek lazım tvlerde

2-puhu var sanki. Lgde kaç uygulama var bilmiyorum da philips android tvlere bildiğin apk bile yükleniyor. Ama çöken çökene tvlerin. Cep telefonu gibi kapatıp açınca düzelmiyor da. Youtubeda bi bakın isterseniz.

3-donma dediğiniz ufak takılmalarsa kesinlikle apple ın tv yapmasını beklemek lazım ki ios gibi aksın. Keşke yapsalar

4-kumanda konusunda %100 haklısınız. Lg kumanda çok daha iyi. Ve Türkçe sesli komut var !

5-sesli komut bixby zaten ama ingilizce. Daha samsung telefonlara bile Tükçe bixby gelmedi. Bir süre daha gelmez bence.

Son olarak ben kendi adıma daha iyi tv görmedim bu fiyatlara. Bir de şu var beklentileriniz nedir? Yani her şey dört dörtlük olmuyor maalesef.

Oled alayım diyorsunuz ekran yanıyor diyorlar

Lg alayım diyorsunuz airplay desteği yok (benim bu tvyi alma sebeplerimden birisidir bu)

Philips diyorsunuz android çöküyor diyorlar... uzar gider bu iş. İçinize sinmediyse hemen iade edin bence. Ben 2 ölü pixele rağmen etmiyorum etmeyeceğim de. (Samsung fanı değilim hiç de sevmezdim samsungu evdeki her şey LG, telefon apple)
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noblelion -- 16 Ocak 2019; 19:32:30 >
    Dostum ekranda yazı yoksa ledlerin tamamını kapatıyor. Simsiyah ekranda altyazı varsa ise böyle ışık veriyor. Ama bence bu normal. Yani o beyaz altyazı ışığını nereden verecek? Oled değil ki bu. Yani hafif bir ışık hüzmesi olacak. Olmayan tv yoktur. Bir de şu var ben gözümle bu kadar ışığı farketmiyorum kamera ile çekince çok belirgin oluyor.

Yalnız sizinki sanki biraz fazla gibi. İade etme şansınız yok mu? Yalnız ben olsam iade etmezdim. Ciddiyim

Gözle bu kadar farkedilmiyor hafif bir parlaklık görülüyor orada. Kamera ile çekince ise daha yoğun bir kırmızılık var. Normal bence.

• quote:

Evet ben taksitli aldım 5300e. 3 taksit. Fiyatlar düşer. Bu teknolojinin rutini. Aldığınız bir telefon mesela seneye yarı fiyatına düşmüyor mu? 5030 çok iyi fiyat. Tv çok iyi. Yani bu fiyatlara orta seviye LG uk modelleri ya da sk7900 gibi ne tam üst ne de orta seviye olan tvler satılıyor. Gidip gözünüzle test ettiniz mi? Yani 3800 liraya lg var. Var ama nasıl var? Ben arkadaşlarımı mediamarkta götürdüm. Dedim ki şu tvlere bakın (49 inçlerin hepsini aynı yere koymuşlardı yaklaşık 8-9 tv vardı samsung sony lg philips axen bile vardı) sizce ben hangisini almışımdır dedim. (Teknolojiye ilgim olduğunu da biliyordu arkadaşlar) ve hepsi birden q6'yı gösterdi. Ama şu var bu tv 3000 lira olsaydı ve lg 4000 lira olsaydı onu mu alırdım ben? Asla. Ben güzel bir tv almak istedim. Bir iki aya apple airplay 2 güncellemesi de gelecek ve 4k apple tv almak zorunda kalmadan tüm apple içeriğine erişebileceğiz. Yani televizyonu çok boyutlu düşünün. 2018/2019 Qled ile kolay kolay rekabet edemez diğer firmalar. (Fiyat/performans olarak)
    Evet güzel bir model iyi günlerde kullanın bende

Sony kd-xf8596 ile 49q6fn arasında kalmıştım ama fiyatları nerdeyse eşitlendi sanırım bende bunu alıcam.

• quote:

Işık sızması ve bulutlanma yok. Onları test etmek için akşamı bekledim. 49Q6FN . Amazondan aldım ve siteleri üzerinden kolayca iade edebilme şansım da var 13 şubata kadar. Ama etmeyeceğim. İçime sindi çünkü
    hocam yok derken hiç mi yok az mı var? bende de az var tam kapkara olan arkadaş var mı yani bu bir genel durum gibi duruyor aslında he eğer zifiri karanlık olan hiç ışık sızması veya bulutlanma olmayan varsa söylesin direk iade edeyim şu an ben bundan fazla rahatsız olmadım ayrıca cep telefonuyla fotoğraf çektiğimde normalden daha fazlaymış gibi gözüküyor.
  • Arkadaşlar 16.01.2019 tarihinde kurulan Samsung 65 Q9 Fn Tv satılıktır. Piyasa Fiyatı 18.999 Satış Fiyatım 16.500 Tl dir. 2018 model tv de herhangi bir sorun yoktur. ilerde çıkarsa 2 yıl garantisi mevcuttur. Teknosadan alınmıştır.
  • hzb H kullanıcısına yanıt
    satma sebebiniz nedir hocam
  • noblelion N kullanıcısına yanıt
    bu tv sizinse ve gerçektede fotolardaki gibi bir görüntü görüyorsanız bu tv yi acil iade edin yada servis çapırın sorunsuz sağlıklısı bu şekilde siyah gösteriyor bu modelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 17 Ocak 2019; 15:12:38 >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    hocam bu testi youtube ta bulamadım link verebilir misiniz.
    fotoğraf hocam bu

https://www.rtings.com/images/test-materials/2015/203_Black_Uniformity.png
    satma sebebim özel daha önce oled tv alıp sorun yaşamıştık değişim oldu bu tv yi almaya karar verdim. eşimde oled istiyor. 1 günlük tv bir sorun göremedim.
  • hzb H kullanıcısına yanıt
    anladım hocam yalnız sıfırı vatan teknosa gibi mağazalarda 18bin samsung mağazalarıda 17.500 gibi rakamlara iniyorlar 1000-1500tl fark için sanmıyorum insanlar nakit versin ben sizin yerinizde olsam iade ederdim yoksa en az 2000tl zarar edersiniz..
    teşekkürler. yukarıda görüldüğü gibi benim panel bozuk ta... işte nasıl görünüyor ona bakacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_44 -- 17 Ocak 2019; 15:45:30 >
    hocam onla karşılaştırmak istiyorsanız linkteki ayarları birebir aynı yapıp karşılaştırın

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q7fn-q7f-q7-2018/settings
    teşekkürler deneyeceğim.
    İade etmeyi düşünmüyorum. Kırmızı ekranla mutluyum ben. Şaka bi yana kırmızı değil zaten fotoğrafta öyle çıkıyor. Normalde hafif bi beyaz ışık var. Normal yani

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.