Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.293
Cevap
375
Favori
631.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tuna4242

En son 2015'te bırakmıştım televizyon işlerini. Yıl olmuş 2019 değişen bir şey yok:) 10.000₺ veriyorsun dikey bandingi yanında hediye Çok dikkatli bakmazsan görünmüyormuş Ben projeksiyon almaya karar verdim açıkçası.
  • 55” Q8CN mi yoksa 55”Q7FN mi sizce? Q8CN ye daha cok aklim kayiyor gibi. Rtings.com da q8c var cn 2018 modeli incelemesi yok maalesef. Siz ne diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hazan kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim aralarındaki tek fark birinin curved diğerinin flat olması en iyisi siz bir teknomarket de ikisinide inceleyin öyle kararverin curved ekranı herkes sevmeyebilir benim tercihim mesala flat 📺

• gogomogo kullanıcısına yanıt
    Curved seviyorum

8980 lira fiyatı, fiyatına ne diyorsunuz?
  • 8 serisi tasarımı daha elit..
  • Selamlar SAMSUNG 65Q7FNAT QSMART 4K QLED 2018 teknosadan bingo kampanyası+turuncu ındırım+10 ay kredi ile 11.748tl geldi fiyat cok ıyı bence.İnsallah tvden istedigim ferformansı alırım..
    55Es8000 den sonra insallah fark yaratır.
  • hzb H kullanıcısına yanıt
    2. Lg c8 oled böyle geldi ve değişim çıktı lg oled güvenimi oldukça kaybetsede marka güvenilirlik verdi açıkcası, sizin tv oldukça kötü durumda servis bu tip olaylarda neden yorum yapıp çalıştığı markayı kötü gösteriyor anlamıyorum zaten raporu verecek olan samsung, %100 değişim çıkması gerekiyor çok çok kötü ekranınız

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

2. Lg c8 oled böyle geldi ve değişim çıktı lg oled güvenimi oldukça kaybetsede marka güvenilirlik verdi açıkcası, sizin tv oldukça kötü durumda servis bu tip olaylarda neden yorum yapıp çalıştığı markayı kötü gösteriyor anlamıyorum zaten raporu verecek olan samsung, %100 değişim çıkması gerekiyor çok çok kötü ekranınız

Hocam nerede okudum bilemiyorum ama Youtube uygulamasının giriş ekranında bir nedenle (detayını hatırlamıyorum) böyle diye okumuştum. Ama videolarda kesinlikle olmuyormuş. Video'larda da aynı şekilde mi sizin TV?
  • buyukbang kullanıcısına yanıt
    %5 gri testi sok taraf siyah sağ taraf karışık gri

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

%5 gri testi sok taraf siyah sağ taraf karışık gri

Evet hocam haklısınız. Belki bir umut ışığı diye uyarayım demiştim ama nafileymiş. Geçmiş olsun diyelim :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 25 Aralık 2018; 15:18:10 >
  • Q9fn yi uzun uzun test ettim karışdan bakınca siyahlar çok iyi renkler çok iyi baya baya beğendim c8 oledi iade edip almaya karar verdim ama 17 den aşşağı düşmediler e ben c8 i 10 a aldım gücüm o kadar da yetmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: veezy

Arkadaşlar 55Q7f televizyonum geldi, kısmetse yarına kurulum yapılacak. dikey bantlanma mı dikey banding mi nedir :) Bunu tespit etmek için hangi videoyu izlemeliyim. Birde bulutlanma olayı var tabii ki.
    Youtube de birkaç video indirdim. Birisi ölü piksel için çeşitli renklerin sırasıyla slayt geçişi. Bu videoda da dikey bantlanma ve bulutlanma belli olmaz mı ? Gri renklerde falan.
    Bir video daha var; bir pc oyununu kaydetmişler gökyüzünde sağa sola bakıyor, falan. Dikey bantlanma özellikle bu videoda mı belli oluyor. Benim sizlerden istediğim; ışık sızması için şu video, dikey bantlanma için bu video, bulutlanma için şu video şeklinde belirtebilirseniz memnun olurum. Birde bu testleri şu karartma işlemini kapatıpmı bakacağız, yoksa açık mı olmalı.?
    Şimdiki kullandığım samsung 40c650 2010 senesinde aldığım zaman, photoshopta oluşturduğum birkaç rengi jpg formatında kaydedip sırasıyla bakmıştım. Servis elemanları, abi ilk defa böyle birşey görüyoruz demişlerdi :) Sol alt tarafında garip
    bir lekesi vardı sanki su almışta lekelenmiş gibi birşeydi. Kabul etmedim tabii TV yi, alın götürün istemiyorum demiştim. Götürdüler ve ertesi gün yenisini getirmişlerdi. Bir anımı paylaşayım istedim sizlerle.
    Hayirli olsun TV niz. Benim 55q7 de haftaya gelir muhtemel, dediginiz testlere ihtiyacim olacak, paylasan olursa seviniriz.

• gokhantr26 G kullanıcısına yanıt
    Bende 55Q7c kullanmistim cizik tv satmislar iade ettim

• gokhantr26 G kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/aEsCprsVJaQ
    https://youtu.be/4gwk4aTXG7c
    https://youtu.be/3So8OFdqcdA

Hayırlı olsun öncelikke. Bu görüntüleri fkash belleğe atıp veya, tv üzerinden youtubeden izlersiniz. Bir sıkıntı varsa belli eder zaten.

Birinci videoda özellikle gri renklere dikkat edin. Tv nin rengi her yerde aynıysa sorun yoktur.
    Oyun videosunda ise zannedersem dikey bantlanma için,
    Siyah ekranda hareket eden beyaz daire ise ; tv tam siyah ekranda arka aydınlatmayı kapatır, bu beyaz nesneleri göstermek için ise arja aydınlatmayı açıyor. Ekranda gezerken bir sıkıntı varsa bu nesnelerin etrafında belli oluyor galiba.
    Galiba diyorum çünkü olaya tam vakıf değilim.
    Ama aşağı yukarı durum bu. En güzel test de gece lambalar kapalıyken yapılanı. Ama gündüz kayda değer bir sıkıntı görmezseniz, sıkıntı da yoktur ssyın zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veezy -- 26 Aralık 2018; 22:45:3 >
  • Merhaba arkadaslar Samsung un superdeal adi altinda yaptigi kampanya ile s9 plus ve 65 Q9FN tv mi aldim. Sizden ricam görüntü ayarlarinizi paylasmaniz. Dinamik yada standartta renkler cok canli hdr actim goruntü guzel ama bu seferde renkler donuk bir turlu ideal ayari bulamadim. Ben hdr acik ve asiri renkli bir ekran istemiyorum nedir sizlerin kullandigi ayarlar acaba ?

Birde gecmis sayfalarda iptv ile alakali bir iki sey okumustum arkadaşlar samsung yeni seri tv lerinde tv de eski tv lerde yüklü olarak gelen SMARTİPTV app kaldırmış fakat bu magazadan indiremeyeceginiz anlamina gelmiyor şimdi ücretini hatirlamiyorum ama cok cüzi bir rakama magazadan alabiliyorsunuz ben yayinlari iptv uzerinden izliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: STATIC-X

Merhaba arkadaslar Samsung un superdeal adi altinda yaptigi kampanya ile s9 plus ve 65 Q9FN tv mi aldim. Sizden ricam görüntü ayarlarinizi paylasmaniz. Dinamik yada standartta renkler cok canli hdr actim goruntü guzel ama bu seferde renkler donuk bir turlu ideal ayari bulamadim. Ben hdr acik ve asiri renkli bir ekran istemiyorum nedir sizlerin kullandigi ayarlar acaba ?

Birde gecmis sayfalarda iptv ile alakali bir iki sey okumustum arkadaşlar samsung yeni seri tv lerinde tv de eski tv lerde yüklü olarak gelen SMARTİPTV app kaldırmış fakat bu magazadan indiremeyeceginiz anlamina gelmiyor şimdi ücretini hatirlamiyorum ama cok cüzi bir rakama magazadan alabiliyorsunuz ben yayinlari iptv uzerinden izliyorum.
    Hayırlı olsun. Dinamik ayar yapın ve diğer hiçbir ayar ile oynamayın. Eco mod menüsündeki tüm ayarlar da kapalı olsun. Olurda çok parlak olursa , yerine göre energy saving mode yi medium yaparsınız benim gibi.

Bu ayarlar canlı görüntü seviyorsanız geçerli. Hdr+ açmayın

• Oncelikle vakit ayirip cevap verdiginiz icin tesekkur ederim. Simdi tv yi cok kurcaladım guzel goruntu icin o yuzden fabrika ayarlarina dondurmek icin self diagnotic secenegine geliyorum factory reset icin ama bu fonksiyon aktif gozukmedigi icin menu acilmiyor fabrika ayarlarina donebilmek icin bu self diagnotic nasil aktif hale getirebilirim acaba ? Bunu yaptiktan sonra bahsettiginiz ayarlari yapip birakacagim ne kadar cok kurcalanirsa menu o kadar karisik oluyor her sey :)

• quote:

Orijinalden alıntı: STATIC-X

Oncelikle vakit ayirip cevap verdiginiz icin tesekkur ederim. Simdi tv yi cok kurcaladım guzel goruntu icin o yuzden fabrika ayarlarina dondurmek icin self diagnotic secenegine geliyorum factory reset icin ama bu fonksiyon aktif gozukmedigi icin menu acilmiyor fabrika ayarlarina donebilmek icin bu self diagnotic nasil aktif hale getirebilirim acaba ? Bunu yaptiktan sonra bahsettiginiz ayarlari yapip birakacagim ne kadar cok kurcalanirsa menu o kadar karisik oluyor her sey :)
    Destek menüsünde , kendi kendini tanılama içinde sıfırla var..

• quote:

Orijinalden alıntı: veezy

https://youtu.be/aEsCprsVJaQ
    https://youtu.be/4gwk4aTXG7c
    https://youtu.be/3So8OFdqcdA

Hayırlı olsun öncelikke. Bu görüntüleri fkash belleğe atıp veya, tv üzerinden youtubeden izlersiniz. Bir sıkıntı varsa belli eder zaten.

Birinci videoda özellikle gri renklere dikkat edin. Tv nin rengi her yerde aynıysa sorun yoktur.
    Oyun videosunda ise zannedersem dikey bantlanma için,
    Siyah ekranda hareket eden beyaz daire ise ; tv tam siyah ekranda arka aydınlatmayı kapatır, bu beyaz nesneleri göstermek için ise arja aydınlatmayı açıyor. Ekranda gezerken bir sıkıntı varsa bu nesnelerin etrafında belli oluyor galiba.
    Galiba diyorum çünkü olaya tam vakıf değilim.
    Ama aşağı yukarı durum bu. En güzel test de gece lambalar kapalıyken yapılanı. Ama gündüz kayda değer bir sıkıntı görmezseniz, sıkıntı da yoktur ssyın zaten.
    panelde sorun olup olmadığını anlamak için bu 3 test yeterli mi hocam..

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Marvel_ -- 27 Aralık 2018; 19:1:7 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.