Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cceranimoo

Yok abi hangi ayarı yaparsan yap oled i yakalaması mümkün değil iyice kafam karıştı görüntü ayarlarıyla oynadıkça
    oled i yakalaması için çalışma. oled i bırak qled i bile yakalaması mümkün değil. Q6F ler qled adıyla geldi ama qled le alakası yok.
    bu cihazı almadan önce benim q6f le ilgili yorumlarıma denk gelseydin q6f i almazdın. çünkü 9 temmuzdan beri q6f in qled olmadığını anlattım. ben 49q6f i bekledim. 49 inç almayı düşünüyordum. ama görünce almadım. keşke gerçek bir qled olarak gelseydi de 49q6f i alsaydım. ülkemizde kaliteli 49 inç tv yok çünkü.
    yine de tv niz orta üstü bir tv. güle güle kullanın.

benim q6f i ilk gördüğümde (9 temmuz) yazdığım mesaj:
    "bugün samsung 55Q6F i markette gördüm. asıl almak istediğim 49q6f. daha gelmedi, en azından fikir sahibi olayım dedim. ama pişman oldum. qled ile alakası yok. mu8000 in biraz daha geliştirilmiş hali.ben de QLED diye bekliyordum."

• quote:

Orijinalden alıntı: aksu01

oled i yakalaması için çalışma. oled i bırak qled i bile yakalaması mümkün değil. Q6F ler qled adıyla geldi ama qled le alakası yok.
    bu cihazı almadan önce benim q6f le ilgili yorumlarıma denk gelseydin q6f i almazdın. çünkü 9 temmuzdan beri q6f in qled olmadığını anlattım. ben 49q6f i bekledim. 49 inç almayı düşünüyordum. ama görünce almadım. keşke gerçek bir qled olarak gelseydi de 49q6f i alsaydım. ülkemizde kaliteli 49 inç tv yok çünkü.

"bugün samsung 55Q6F i markette gördüm. asıl almak istediğim 49q6f. daha gelmedi, en azından fikir sahibi olayım dedim. ama pişman oldum. qled ile alakası yok. mu8000 in biraz daha geliştirilmiş hali.ben de QLED diye bekliyordum."

Alıntıları Göster
    Ben genel olarak tv sen memnunum ve bazı ayarlar yaptığınızda çok kaliteli siyahlar elde etmenizde mümkün ancak bu seferde görüntüden ödün veriyorsunuz ki buna gerek yok kanımca ayrıca hala tv de doğru görüntü ayarlayını da yakalayabildiğimide düşünmüyorum maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
    Arkadaşlar LG Oled Ve Sony Oled kullandıktan sonra ekran yanığı problemlerinden dolayı iadeedip 6 gün önce Samsung Q7 65 FN aldım. ışık sızması ve ölü piksel yok ama ekranda şeritler halinde siyah lekeler varmaç seyrederken görünüyorlar. bunlar nedir Teşekkürler.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 16 Nisan 2019; 9:43:6 >
  • saheemr kullanıcısına yanıt
    evet üstad yine mahkeme kapısı göründü bize. 14000tl ver öyle seyretmek olmaz. kurulduktan sonra farkettim servis kurdu gitti. o durumu farketti birşey söylemedi. yayındanmış maçlarda çok bariz farkediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hzb

evet üstad yine mahkeme kapısı göründü bize. 14000tl ver öyle seyretmek olmaz. kurulduktan sonra farkettim servis kurdu gitti. o durumu farketti birşey söylemedi. yayındanmış maçlarda çok bariz farkediliyor.
    Geçmiş olsun hocam gerçekten can sıkıcı durumlar,panel şansı TV'lerde büyük faktör umarım istediğiniz gibi bir panele dek gelirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 3 Kasım 2018; 21:1:59 >
  • Bu nasıl iş arkadaş ben Samsung tan beklemediğimi alamadım, keşke LG alsaydım diye düşünürken alan arkadaşlar da geri iade ediyor nasıl iş bu resmen paranla rezil oluyorsun

• arkadaşlar microsoftun n9z smart klavyesini kullanan varmı qled tvlerle uyumlumu acaba

• Q6FN için uyumlu hazır kanal listesi nerden bulabilirim acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: cceranimoo

Q6FN için uyumlu hazır kanal listesi nerden bulabilirim acaba
    Belki yardımcı olabilir..

https://www.sagnavel.com/2018/06/26/2018-samsung-guncel-kanal-listesi-guncellendi/

• Vatanda q7f 7000 görünüyor. Fiyat performans için ne dersiniz ?
  • hzb H kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi bi durum çok ileri düzeyde banding var 75q9fn düşünüyodum indiirmde filan yakalarsam geri vites yaptırttı beni.balkonda 49 mu 8000 var bende onda bile sıfır banding var qled de böyle ni durum olması can sıkıcı geçmiş olsun.

• bu arada samsung neden bu şekilde seri numaralandırması yapıyor anlamış değilim. Kendi internet sitesinde dahi 55q7f ile başlayan birbirinden ayrı modeller var. Farkını çözemedim. Örnek ,

QE55Q7FAMTXTK
    QE55Q7FNATXTK

İki model birbirinden ayrı. Üsttekinin vatan bilgisayar fiyatı 6999 TL şu an. Alttaki nedir çözemedim. Belki model yılı yenidir bilemiyorum.

Edit : Biri F biri fn serisiymiş. Arada kayda değer fark görmedim. Özellikle fiyat farkı göz önüne alındığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 14 Kasım 2018; 16:45:41 >
  • Arkadaslar, Q8 serisinde full-array backlight var. Dikey banding olusmasi ihtimali var mi?

Not: Sanirim gri sahnelerde dikey ya da yatay degil ama rastgele banding gorulebiliyor, rtings.com videosuna gore.

Neyse yapacak bir sey yok. Burn in yanigindansa QLED tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayalttantire -- 15 Kasım 2018; 12:24:13 >
  • Arkadaşlar merhaba, 49 inç 6fn ile aranıza katıldım. Bir sorum olacak. Bu cihazda kaç hoparlör var? Sağ taraftan ses biraz daha fazla geliyor sanki. Normal mi bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

bu arada samsung neden bu şekilde seri numaralandırması yapıyor anlamış değilim. Kendi internet sitesinde dahi 55q7f ile başlayan birbirinden ayrı modeller var. Farkını çözemedim. Örnek ,

QE55Q7FAMTXTK
    QE55Q7FNATXTK

İki model birbirinden ayrı. Üsttekinin vatan bilgisayar fiyatı 6999 TL şu an. Alttaki nedir çözemedim. Belki model yılı yenidir bilemiyorum.

Edit : Biri F biri fn serisiymiş. Arada kayda değer fark görmedim. Özellikle fiyat farkı göz önüne alındığında.
    Fn serileri 2018 model.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Fn serileri 2018 model.

Alıntıları Göster
    black friday bakayım. uygun fiyata düşerse alayım hafta sonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksu01

Alıntıları Göster
    Teknik olarak açabilirmisiniz 55Q6f in mu8000 in biraz daha geliştirilmiş hali derken ?
    Bende kara cuma da eğer fiyatlar düşerse almayı düşünüyordum. Düşündüğüm cihaz 55nu8000 di, fakat 55Q6F ile aralarında çok olmadığı için bu televizyonu da düşünmeye başlamıştım. Almışken Q led alayım diyordum.
    Ve ayrıca sizdenricam 55Q7 nasıldır ve 6 serisi ile şu kablo kutusu haricinde aralarında görüntü kalitesi bakımından fark varmıdır. Teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: veezy

Teknik olarak açabilirmisiniz 55Q6f in mu8000 in biraz daha geliştirilmiş hali derken ?
    Bende kara cuma da eğer fiyatlar düşerse almayı düşünüyordum. Düşündüğüm cihaz 55nu8000 di, fakat 55Q6F ile aralarında çok olmadığı için bu televizyonu da düşünmeye başlamıştım. Almışken Q led alayım diyordum.
    Ve ayrıca sizdenricam 55Q7 nasıldır ve 6 serisi ile şu kablo kutusu haricinde aralarında görüntü kalitesi bakımından fark varmıdır. Teşekkür ediyorum

Alıntıları Göster
    nu8000 ile q6f arasında ahım şahım fark yok. farklılık sadece parlaklık ve kontrast da var. hele hele q6fn i qled diye kesinlikle almayın. kötü tv mi hayır. ama qled değil. bir de görüntüsüne göre çok pahalı.
    QLED e,OLED e rakip olmak için QLED dediler. oled deki parlak siyahı qled veriyor diye. q6f ise siyahla alakası yok. sadece canlı ve parlak. derin ve canlı siyah yok.
    55q7f ,q6f den kat kat üstündür. 2000 fazla vermeye değer.
    aşağıda q6f ile q7f in ışıkta yansıması var. bu görüntü, panellerinin ne kadar farklı olduğunu gösteriyor.
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

• Canlı gözle 55Q7FN ve lg b8 modellerini inceledim. LG oled cidden daha kaliteli bir görüntü veriyor. Burn in sorunu gibi kafa karıştırıcı şeyler olmada Q7fn yerine doğrudan alır geçerdim. Şu durumda Q7fn e yönelmek durumundayım.

Bu arada askı aparatı nasıl takılacak onu da çözemedim. Bir ara tekrar inceleyeceğim.

Edit: Samsung askı aparatı 850 Tl. Değecek bir şey görmedim, alternatif çözüm bakacağım. Q7 serisi için önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 22 Kasım 2018; 9:33:54 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.