Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.329
Cevap
378
Favori
635.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu anda vatan da media markette q70r 7000 TL. Sizce fiyat nasıl?
    Q80r almaya değer mi ne dersiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amote

Arkadaşlar şu anda vatan da media markette q70r 7000 TL. Sizce fiyat nasıl?
    Q80r almaya değer mi ne dersiniz?
    55 inç alacaksan q80r al derim. Daha yukarısını düşünüyorsanız q70r ı kullanan arkadaşlar bilir. N11 üzerinden simport adlı satıcıda tv bitmiş ama az önce tekrar baktığımda yine n11 üzerinden Avrupa adlı satıcıda 55Q80R 8381 TL. Ben simorttan 8499TL ye almıştım geçen hafta. Buradan duyurulur.
  • Bu arada bilen uygulayabilen bir arkadaşımız bu mesajımı okursa yardımcı olabilir mi rica etsem? İos tabanlı cihazları olanlar air play özelliğini kullanabilen oldu mu acaba? Kurcaladım ama İpad i tv ye bağlayamadım.
  • OMB O kullanıcısına yanıt
    Hocam haber link var mı?

• Q80R modelinde IPTV var mı ? Bir de oyun performansını deneyimleyen var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

Hocam haber link var mı?
    Tam anlamadım?

• falanfilanhahahaha F kullanıcısına yanıt
    İpad ve iphonelarda ekran yansitma yapabiliyorsun sorunsuz çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: OMB

Tam anlamadım?

Alıntıları Göster
    Haberin internette site linki var mı diye soruyor biz de okuyalım manasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 9 Kasım 2019; 8:43:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayirli olsun. İsteklerinizi karsilamasina sevindim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep61 -- 9 Kasım 2019; 9:38:6 >
  • Since1903 kullanıcısına yanıt
    İptv 3 tane var ama bir sure kullaninca uygulama icin para istiyor. Farkli yollardan cozulebilir. Oyun performansi harika. Pc de 2k da 120 hz aliyorum. Rdr 2 yi 2k da ultra ayarlarda 60 hz ustunde oynuyorum. Goruntu muthis derecede akici 80 90 fpsleri gordum. Oyun 4k ultra da 30 40 fps de gidip geliyor. Grafik kisana kadar cozunurlugu 2k yaptim. Goruntude birsey kaybettigimi dusunmuyorum ama oyun yag gibi akiyor. Kaliteli bir hdmi kablosu almanizi tavsiye ederim.

Arka aydinlatmanin ne kadar iyi calistigini kullandikca goreceksiniz. Ben dinamik goruntude kullanmaya alıştım. İlk acinca cok parlak bu diyorsun. 2 saat sonra tam kendisi diyorsun. Bence dinamik modunu deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: recep61

İptv 3 tane var ama bir sure kullaninca uygulama icin para istiyor. Farkli yollardan cozulebilir. Oyun performansi harika. Pc de 2k da 120 hz aliyorum. Rdr 2 yi 2k da ultra ayarlarda 60 hz ustunde oynuyorum. Goruntu muthis derecede akici 80 90 fpsleri gordum. Oyun 4k ultra da 30 40 fps de gidip geliyor. Grafik kisana kadar cozunurlugu 2k yaptim. Goruntude birsey kaybettigimi dusunmuyorum ama oyun yag gibi akiyor. Kaliteli bir hdmi kablosu almanizi tavsiye ederim.
    Şu anda Trendyol'da 8.299'a düşmüş. Bir de aklımı çelen LG'nin OLED55B9 modeli. 1500 tl fark var ama OLED olayı aklımı çeliyor. Ben sıkça oyun oynarım TV'de ondan dolayı OLED daha mantıklı geldi. Gerçi şöyle de bir durum var. Bu iki modelin İnput Lag değerlerini karşılaştırdım arada neredeyse fark yok. Tabi LG şu yönde ağır basıyor hem OLED oluşu hem de Q80R'nin DTS desteğinin olmaması. Sizin fikriniz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Şu anda Trendyol'da 8.299'a düşmüş. Bir de aklımı çelen LG'nin OLED55B9 modeli. 1500 tl fark var ama OLED olayı aklımı çeliyor. Ben sıkça oyun oynarım TV'de ondan dolayı OLED daha mantıklı geldi. Gerçi şöyle de bir durum var. Bu iki modelin İnput Lag değerlerini karşılaştırdım arada neredeyse fark yok. Tabi LG şu yönde ağır basıyor hem OLED oluşu hem de Q80R'nin DTS desteğinin olmaması. Sizin fikriniz nedir ?

Alıntıları Göster
    hocam oled deki ekran yanmasını göze alabiliyormusunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mawice

Alıntıları Göster
    Ben 65oledc9 dan vazgeçtim.
    LG Genel Müdürlüğe mail attım. oled yanığına garantiniz var mı diye.
    2 yıl standart harici ücretlidir dediler.

Ben de 65Q80R Samsung modeline bakıyorum.

Bu modellerde her yerde yok Ssamsung shop ve n11, trendyol, hepsiburada vb. sitelerde var sadece.
    Oled ozellikle siyahlar anlaminda geecekten kaliteli goruntu veriyor. Burdaki sorun Oled in yanma sorunu tasimasi. Yoksa gozum kapali alirim. Oled i bilerek ve yanma sorunu olmasin diye ozen gostererek kullanan bir abim bile daha yeni yanma sorunu yasadi. Onu gorunce iyiki bulasmadim dedim. Q80R da arka aydinlatma cok iyi calisiyor. Oled gibi siyah alamayacaksin ama gercekten tatmin ediyor. Onun haricinde zaten diger ozelliklerde ikisinde de tatmin olacaksin. Karar senij. Ben sadece yanma sorunu sebebiyle uzak durdum ve q80r i 3 aydir kullanan biri olarak tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mawice

Alıntıları Göster
    Hocam oyun ve film ağırlıklı kullanacağım için risk daha az değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: recep61

Oled ozellikle siyahlar anlaminda geecekten kaliteli goruntu veriyor. Burdaki sorun Oled in yanma sorunu tasimasi. Yoksa gozum kapali alirim. Oled i bilerek ve yanma sorunu olmasin diye ozen gostererek kullanan bir abim bile daha yeni yanma sorunu yasadi. Onu gorunce iyiki bulasmadim dedim. Q80R da arka aydinlatma cok iyi calisiyor. Oled gibi siyah alamayacaksin ama gercekten tatmin ediyor. Onun haricinde zaten diger ozelliklerde ikisinde de tatmin olacaksin. Karar senij. Ben sadece yanma sorunu sebebiyle uzak durdum ve q80r i 3 aydir kullanan biri olarak tavsiye ediyorum.
    Dediğim gibi benim için input lag değeri çok önemli. Aralarında 2 ms gibi bir fark var. Aslında bu ms için de yanma riski göze alınır mı sizden sonra onu düşünür oldum :)

• amote A kullanıcısına yanıt
    teknosada 6.200
  • recep61 kullanıcısına yanıt
    samsunglarda dolby atmos dolby vision dts olmamasından dolayı bende vazgectim yoksa q80 düşünüyordum.2020 yi beklicem veya lg oled
    ms olayını bizzat kendin test etmen lazım. dün akşam pc yi tv ye bağladığımda otomatik oalrak bilgisayar olarak gördü. ben onu ayarlardan konsol olarak gösterdim bu sefer tepkimesi değişti. ayarlarla belki sizin istediğiniz seviyeye gelebilir. tabi asıl düşündürücü kısmı sizinde dediğiniz yanma sorunu. eğer o riski alırım diyorsanız düşünmeyin Oled i alın :)
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.