Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşağıdaki ürünler arasındaki temel farklar nedir. Hangisi hangisinin muadili denilebilir.

Samsung 65Q7FN
    Samsung 65Q80R
    Samsung 65Q70R
  • hulusi kullanıcısına yanıt
    Ben çok detaylı anlatamam ama buradan bakabilirsiniz
    https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/106388-163418-165331/samsung-65q7fn_samsung-65q80r_samsung-65q70r/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Samsung un qled serisiyle alakalı, burn in 10 yıl garanti falan fasa fiso. Satış taktiği, pazarlama stratejisi inanmayın.

Çünkü zaten teknik olarak oled harici arkadan aydınlatma tvlerde burn in OLAMAZ.
    Aynen katılıyorum. Samsungun farklı pis kurnazlıkları var. Tiksindiriyor kendinden.

Siz biliyorsunuzdur; yukarıdaki mesajım askıda kaldı. Tv servisi yarın gelecek. Q80r için servisten ne gibi testler isteyeyim. Ayrıca usb test görüntüler sizde var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrPowerX

Ben çok detaylı anlatamam ama buradan bakabilirsiniz
    https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/106388-163418-165331/samsung-65q7fn_samsung-65q80r_samsung-65q70r/
    Hocam zaten o ekran çnümde açık ama ince ayrıntılar da teknik detaylardayım.
    Daha doğrusu uzman kullanan kişiler varsa görüşleri nedir.
  • falanfilanhahahaha F kullanıcısına yanıt
    Pis kurnazlık dedigin pazarlama stratejileri. Bu samsunga ozel bir durum degil. Tum firmalar hatta tum sektorlerin basvurdugu bir yol. Bende 55Q80R aldim. Cok memnunum tv den. Gercek 120 hz panel var ve pc ile baglandiginda 1080p ve 2k da 120 olarak kullanabiliyorsun. 4k da 60hz veriyor. Panelden gercekten memnunum. Ayrica arka aydinlatma cok basarili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hulusi kullanıcısına yanıt
    Uzman arkadaşlar yardımcı olacaklardır benim bilgim o seviyede değil.
    Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung komple panele 10 yil garanti vermiyor mu. Sadece burn in icin mi veriyor 10 yil. Servisle cihazi almadan konuştuğumda panel ilgili herhangi bir sorunda 10 yil garantimiz var demislerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: recep61

Pis kurnazlık dedigin pazarlama stratejileri. Bu samsunga ozel bir durum degil. Tum firmalar hatta tum sektorlerin basvurdugu bir yol. Bende 55Q80R aldim. Cok memnunum tv den. Gercek 120 hz panel var ve pc ile baglandiginda 1080p ve 2k da 120 olarak kullanabiliyorsun. 4k da 60hz veriyor. Panelden gercekten memnunum. Ayrica arka aydinlatma cok basarili.
    Tabi orası öyle ama ben samsunga daha çok gıcık oluyorum eski tecrübelerimden dolayı. Tabi iyi bir ürün/model bulduğumda da duygusal davranmam. Şu an 82 ekran samsung eski bir tv kullanıyorum. Ledleri yenilendi çok fena... Oled ten bile daha iyi. Siyahlar simsiyah. Ekran komple siyah (: şaka bir yana tv şuanda aşırı mat. Işığı çok zayıf. 2012 de almıştım. 6 sene dayandı. Sony nin ışıma sorunu olmasaydı sony siparişimi iptal ettirmezdim. Yine döndüm dolaştım samsunga. Sizin tvnizden memnun olmanız beni rahatlattı ve inşallah ben de memnun kalırım. Hayırlı olsun sizede

• Merhabalar uzun zamandır bu sayfayı takip ediyorum bende yorum ve tavsiyelere dayanarak 55 q80 aldım az önce n 11 aracılığı simport’tan ile son 2 adet kaldığını görünce dayanamadım kupon biriktirmeme rağmen siz değerli arkadaşlara sorum şu ilk defa samsung ürün alıyorum kargo ve kurulum vs süreçlerinde nelere dikkat etmeliyim

• allah rızası için teknosada 65q70 10800 düşüyor almalımıyım kara cumada daha da düşer mi bu fiyata alınır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: F30 m

Merhabalar uzun zamandır bu sayfayı takip ediyorum bende yorum ve tavsiyelere dayanarak 55 q80 aldım az önce n 11 aracılığı simport’tan ile son 2 adet kaldığını görünce dayanamadım kupon biriktirmeme rağmen siz değerli arkadaşlara sorum şu ilk defa samsung ürün alıyorum kargo ve kurulum vs süreçlerinde nelere dikkat etmeliyim
    Hayırlı olsun, siz de memnun kalacaksınızdır inşallah. Aynı soruyu ben de sormuştum ama galiba mesajlar okunmadı bilenler tarafından. Horoz lojistikle geliyor kargo. Biraz geç getirebilir. Ben cumartesi günden beri bekliyorum. Ben de n11 simporttan aldım. Tv memleketime geldi yarın teslim edilecek. Kutusuna iyi bakın tvnin. Darbesi yırtığı eziği var mı? Bantlanan yere özellikle dikkat edin. Tek kat olacak ve fabrikanın bantladığı belli olur dikkat edin iadeli ürün göndermişler mi göndermemişler mi diye. Sorun yoksa kurulum sırasında servis personelinin elinde eldiven olmasına dikkat edin. Ekrana eldivenli eldivensiz hiçbirşekilde dokunmasınlar. Burada bir arkadaş servis personelinin parmak izi Ekranda leke yapmış çıkaramamış hiçbirşekilde. Son olarak tes ettirin ekranda hata var mı yok mu diye. Piksel hatası bulutlanma filan. Daha detaylısını tecrübeli arkadaşlar yazarlarsa seviniriz. Bir de tv kurulum süreçlerini, tv test dirumlarınısizde burada paylaşırsanız çok makbule geçer. Tekrar hayırlı olsun iyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: enginekici

allah rızası için teknosada 65q70 10800 düşüyor almalımıyım kara cumada daha da düşer mi bu fiyata alınır mı ?
    11.11 i bekleyenler var. Ben düşeceğini tahmin ediyorum. 11.11 ve bir de 31 aralık indirimin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Geçmiş yıllardan biliyorum. Yaptıkları haftalık indirimlerine göre yılın son günü ciddi fiyat indirimlerine şahit olmuştum Teknosa için söylüyorum. Takip edin mağaza ve internet fiyatlarını firmaların.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falanfilanhahahaha -- 7 Kasım 2019; 0:34:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginekici

allah rızası için teknosada 65q70 10800 düşüyor almalımıyım kara cumada daha da düşer mi bu fiyata alınır mı ?
    Samsung QLED teknolojisini terk ediyor. Resmi olarak duyurdu. Madem sevdiniz Q80R alabilirseniz daha iyi derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: falanfilanhahahaha

Hayırlı olsun, siz de memnun kalacaksınızdır inşallah. Aynı soruyu ben de sormuştum ama galiba mesajlar okunmadı bilenler tarafından. Horoz lojistikle geliyor kargo. Biraz geç getirebilir. Ben cumartesi günden beri bekliyorum. Ben de n11 simporttan aldım. Tv memleketime geldi yarın teslim edilecek. Kutusuna iyi bakın tvnin. Darbesi yırtığı eziği var mı? Bantlanan yere özellikle dikkat edin. Tek kat olacak ve fabrikanın bantladığı belli olur dikkat edin iadeli ürün göndermişler mi göndermemişler mi diye. Sorun yoksa kurulum sırasında servis personelinin elinde eldiven olmasına dikkat edin. Ekrana eldivenli eldivensiz hiçbirşekilde dokunmasınlar. Burada bir arkadaş servis personelinin parmak izi Ekranda leke yapmış çıkaramamış hiçbirşekilde. Son olarak tes ettirin ekranda hata var mı yok mu diye. Piksel hatası bulutlanma filan. Daha detaylısını tecrübeli arkadaşlar yazarlarsa seviniriz. Bir de tv kurulum süreçlerini, tv test dirumlarınısizde burada paylaşırsanız çok makbule geçer. Tekrar hayırlı olsun iyi geceler.

Alıntıları Göster
    Hayırlı geceler, verdiğiniz yararlı bilgiler için teşekkür ederim tv’yi test etmek için kurulumda talepte bulunabiliyormuyuz

Vertıcal bandıng vs gibi

• OMB O kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi teknolojiye geçiyor microled mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: OMB

Samsung QLED teknolojisini terk ediyor. Resmi olarak duyurdu. Madem sevdiniz Q80R alabilirseniz daha iyi derim.

Alıntıları Göster
    Ne tür teknolojiye geçiyor peki? Micro led e daha var diye biliyorum.
  • falanfilanhahahaha F kullanıcısına yanıt
    Teaekkur ederim. Sizinde aldığınız tv hayirli olsun. Aradiklarinizi bulursunuz ins.

• N11 deki simport adlı satıcının stoğu bitti sanırım artık o fiyattan ürün yok.. Bakalım artık gene bekleyeceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: falanfilanhahahaha

Ne tür teknolojiye geçiyor peki? Micro led e daha var diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    QD-OLED Quantum Dot destekli OLED melez paneller üretimine geçiyor.

• Haklısınız, nitekim evde 10 seneyi devirmiş bir philips var ve hiç bir sorun yok.

Bence Samsung burada, kabaca eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek istemiş. Belli ki ismini de benzeterek kendisine rakip, Oled serisini seçmiş ya da ona alternatif bir şey geliştirdik iddiasında. Dolayısıyla buna vurgu yaparak aslında rakibinin dezavantajını vurgulamış. Bana göre doğru da yapmışlar.
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.