Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.328
Cevap
378
Favori
635.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Q70 gerçekten çok iyi tv. Kim kötü demişse kıskançlıktan söylemiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • creatures C kullanıcısına yanıt
    Sony 55XF9005 6942TL, 1080p 144hz 1ms freesync ve 4k 60hz ips freesync'li monitorüm var dolayısı ile tv'ye bağlamak çok da zorunlu değil. Önceliğim görüntü kalitesi, blu ray film ve netflix ağırlıklı kullanılacak normal tv yayınları haber hariç izlemiyorum.
  • wall kullanıcısına yanıt
    Ben Q70 öneriyorum.
    3 hafta kadar önce XF9005 6.000 tl kampanyası vardı ama alamadım. Zaten 1 günde tükenmiş. Eğer o fiyata tekrar düşerse (ki düşmez) o zaman o fiyata alınırdı. Ama şu anki 200TL tl fark için kesinlikle Q70.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kerem2k K kullanıcısına yanıt
    q70 i herhangi bi yerde deneme fırsatınız oldumu hocam iki tv yide canlı gördünüzmü

• konudaki ranch sos arkadaşımızın kendi yaptığı karşılaştırma dediğim gibi bloomingi problem etmezseniz xf90 çok daha keyif verecek bi model ayrıca samsungtada blooming yok ama karanlık sahnelerde sony e göre daha az detay gösteriyor ld algoritması yüzünden blooming olmaması için agresif karartma yapıyor

kıvılcımlardaki vurgulara dikkat edin aradaki farka bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 26 Ağustos 2019; 16:10:29 >

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam ikisi de güzel televizyon, 55Q70’i media markt’ta denedim, XF9005‘ i denemedim, onu da arkadaşım kullanıyor. Her ikisinin de artı ve eksi yönleri var. Yazıldı diye tekrar etmiş olmayayım ama Q70’ te gündüz yansıma ve açılı bakınca kayıp var. Dediğiniz gibi karartma olayında kayıp olduğu da söyleniyor. Ben kendi tercihimi belirttim.

Videoları izledim, q70 da karanlık yerlerde bariz detay kayıp oluyor. Kameranın kazancını ile blooming daha fazla gözüküyor olabilir. En doğru karar karanlık ortamda yanyana göz ile görmek gibi gözüküyor.

Merak edenler için videoların linki aşağıda

https://www.youtube.com/user/MrBurakkcbyk

• Yorumlarını ve düşüncelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Hocam sağdaki aşırı parlak ve Sature olmuş gibi durmuyor mu?

hocam blooming durumu hariç xf90 her konuda daha üstün bi cihaz mağazada tv lere baktığınızda xf90 ben burdayım derken q70r orta seviye modeller farksız duruyor adamın gözünü bile almıyor ekran yansıma deseniz vestel tv lerden farksız parlaklık deseniz orta seviye nu8000 ile neredeyse aynı renk performansı aynı şekilde..

ee o zaman bu tv nasıl qled artısı ne parlaklık yok renk artısı yok ekran olarak kaliteli bişey kullanılmamış gradyan performansı iyi değil one connect yok
    https://i.rtings.com/images/reviews/tv/sony/x900f/x900f-gradient-large.jpg
    https://i.rtings.com/images/reviews/tv/samsung/q70r/q70r-gradient-large.jpg

bi sony deki yumuşak geçişlere bakın bide q70 deki şeritlere

ayrıca gri performansıda q70r de iyi değil spor yayınlarında vs rahatsız edebilir

Gri tekdüzelik terbiyeli. Görüntü kenarlarda ve ekranın köşelerinde biraz daha koyu. Ayrıca, ekranın ortasında bazı kirli ekran efektleri belirgindir ve bu durum bazı spor severleri hayal kırıklığına uğratır.

• Üstad bu bloomongi nedir acaba bende65xf9005 kullanıyorum

evet ama bu durum parlaklığı yüksek olan tüm tv lerde aynı yani q80 de alsanız aynısı olacak ama içeriğe göre bunu ayarlamak sizin elinizde ama q70r de öyle bi şansınız yok sürekli soluk bi görüntü izlemek zorundasınız bugün hdr içeriklerde parlaklık sahneye göre 1000nite ve üzerine çıkarken q70r de %10 pencere ölçümünde 775cdm çıkabiliyor %25 te ise 646cdm bunlar 2019 yılında komik rakamlar :)
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    çiceklenme demek karanlık sahnelerde nesnelerin etrafında gereksiz fazladan parlama beyazlık bölgesel karartmayla alakalı bi durum

İkisi de güzel TV birbirlerine üstün olduğu konular var her konuda dersek haksızlık etmiş oluruz xf bir kere android cihaz yani smart yok desek yeridir,zaten xf90 konusunda harici android box kullanmayan yok o tv nin fiyatına bakarken üstüne android box fiyatınıda eklesin alacak olanlar.Kumanda kesinlikle samsungda daha iyi ayrıca sony'de VRR(freesync) desteği yok aklıma gelenler bunlar tam karşılaştırmayı aşşağı attım.

Karşılaştırma burada isteyen bakabilir.

''The Samsung Q70/Q70R QLED is slightly better than the Sony X900F''

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q70r/585/782

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 26 Ağustos 2019; 16:49:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wall

Arkadaşlar Sony 55XF9005 vs Samsung 55Q70 hangisi tercih edilmeli. Samsung indirim ile Sony'den 200 TL civarı daha pahalıya geliyor. Yorumlarınız ?
    Sony alacaksanız android box fiyatını üzerine ekleyin tizen resmen uçuyor dahili uydu alıcısı bile gayet hızlı.
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    hocam android smart konusunda çok daha iyi ama düzgün çalışırsa kumanda olarak evet saçma sapan problemleride olabiliyor tanımama görmeme vs ayrıca vrr konusu kaale alınacak bi konu değil çünkü kaç kişi pc bağlayıp oyun oynamak için alıyorki bu tv leri ?

dediğim gibi blooming harici x90f daha alınacak bi tv ben olsam ama yıllarca kullanılacak bu cihaz için kendimi zorlar q80r alırım aradaki fark atla deve değil bi tv ye 7-8 bin veren 10-11 de verir q80r ekran yansıma one connect parlaklık bölge sayısı vs olarak her iki modeldende üstün ben burdayım üst seviye cihazım diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam android smart konusunda çok daha iyi ama düzgün çalışırsa kumanda olarak evet saçma sapan problemleride olabiliyor tanımama görmeme vs ayrıca vrr konusu kaale alınacak bi konu değil çünkü kaç kişi pc bağlayıp oyun oynamak için alıyorki bu tv leri ?

dediğim gibi blooming harici x90f daha alınacak bi tv ben olsam ama yıllarca kullanılacak bu cihaz için kendimi zorlar q80r alırım aradaki fark atla deve değil bi tv ye 7-8 bin veren 10-11 de verir q80r ekran yansıma one connect parlaklık bölge sayısı vs olarak her iki modeldende üstün ben burdayım üst seviye cihazım diyor
    VRR sadece pc de yok şuan xbox one destekliyor mesela PS5 ve yeni nesil xbox'ında destekleyeceğine eminim bende yola Q60 ile çıkmıştım derken Q70 oldu öyle öyle ekleniyor gönül ister Q900R alalım fakat bir yerde bütçe frenliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 26 Ağustos 2019; 17:6:16 >

• ReflexAction kullanıcısına yanıt
    hocam varsayımları konuşuyoruz ileriki zamanları konuşuyoruz ayrıca dediğim gibi bu konuda kaç kişi oyun için alıyor bu tv leri 10 kişide 2 kişi çıkar çıkmaz o yüzden bunlar en son bakılacak özellikler oyuncu adam zaten sony lere bakmıyor input lagdan dolayı buradaki arkadaşlar film günlük kullanım için soruyorlar bu modelleri
  • erbasailesi E kullanıcısına yanıt
    65 inç olanın fiyatını 16000 tl ye düşüyor. 1000 tl de samsung indirimi ile beraber 15000 tl ye gelir.
  • 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.