Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dexterorg

hocam 55q80r sadece bayilerde satılıyor. vatan teknosa ve mediamarkta satılmıyor. bu nedenle n11 yada gittigidiyordan alacağım buradaki bayiler 12.500 tl den kapı açıyor. n11 10.500 civarı fiyatlar var. hediye kuponlarla birlikte 10.000 tl civarında almayı planlıyorum. ama geri ödeme kampanyasından şüphelerim var. samsung formunu inceledim prosedörü biliyorum ama kampanya kodu nedir onu anlamadım. müracat edenler kampanya kodu yazmadan formu gönderebildilermi yazarlarsa sevinirim.

Alıntıları Göster
    Demek istediğinizi şimdi daha iyi anladım. Kampanya kodu yazmadım ben şu oluyor;https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-tvler-evinizde-paraniz-cebinizde/
    Vatan'da Nakit para yerine daha fazla çek almanıza yarıyor, belki başka yerler de vardır.
    Onu boş bırakacaksınız yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: FAtEisdEAtH

Bu samsung geri ödemesi ile ilgili somut bir geri dönüş alan oldu mu? Kampanya sayfasında başvuru sonrası sms bilgilendirmesi yapılacak deniyor. Ama bildiğim birkaç kişiye de 2 hafta olmasına rağmen gelen birşey olmadı. Çağrı merkezi de gelir demekten başka birsey yapmıyor.
    Bana sms geldi ilk sms tahmini başvurudan 18 gün sonra geldi.
    Samsung Televizyon başvurunuz incelenmistir. Bilgilerinizin doğrulanması ve onaylama islemi ardından SMS ile bilgi verilecektir diyor.
    2. mesajı bekleme aşamasındayım yani.
  • Bende başvuru formuna Kampanya Kodu yazmadım, zaten zorunlu olarak da doldurulması belirtilmiyor. Mediamarkt mağazasından aldım onlarında bilgisi yoktu bu konuda.

Bu arada tesadüf şu ki az önce sms geldi.

Samsung Televizyon Kampanyasi basvurunuz incelenmistir. Bilgilerinizin dogrulanmasi ve onaylama islemi ardindan SMS ile bilgi verilecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bende başvuru formuna Kampanya Kodu yazmadım, zaten zorunlu olarak da doldurulması belirtilmiyor. Mediamarkt mağazasından aldım onlarında bilgisi yoktu bu konuda.

Bu arada tesadüf şu ki az önce sms geldi.

Samsung Televizyon Kampanyasi basvurunuz incelenmistir. Bilgilerinizin dogrulanmasi ve onaylama islemi ardindan SMS ile bilgi verilecektir.
    Başka bir şey isteseniz olacakmış ama para yatana kadar epey zaman geçecek herhalde. 2. mesaj geldikten sonra 30 gün içinde hallolacakmış.
    Bu arada memnun musunuz televizyonuzdan?
  • Haha 😊.
    65Q60 aldım ben. Sony 55 xf9005, 55 ve 65Nu8000 ve 65RU7400 arasında baya kararsız kalıp karar verdim. Genelde netflix, film çok nadir xbox oynarım. Şimdilik tatmin etti diyebilirim. DTS problemi ve dahili video oynaticisi tüm samsunglar gibi bence zayıf. Eskiden 42inc Panasonic Plazmam vardı. Android box ile kullanıyordum HDD deki her türlü videoyu oynatabiliyordum. Samsung oynatmıyor çoğunu Android box destegine devam ediyorum haliyle. Birde büyük ekrabin dezavantajı izlediğiniz içerikler düşük kalite ise bariz sırıtıyor. Küçük ekran plazmada hiç sırıtmıyordu. Bunda kaliteli içerik şart.

Onun dışında tizeni beğendim gayet seri. Siyahlar fena değil, ses daha iyi olabilirmiş. RU7400 alsaydim da belki kotarırdı ama almışken keşke dememek için Q60 aldım dediğim gibi şimdilik tatmin etti.

• FAtEisdEAtH kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun

• FAtEisdEAtH kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. güzel tv aldın.
  • quote:

Haha 😊.
    65Q60 aldım ben. Sony 55 xf9005, 55 ve 65Nu8000 ve 65RU7400 arasında baya kararsız kalıp karar verdim. Genelde netflix, film çok nadir xbox oynarım. Şimdilik tatmin etti diyebilirim. DTS problemi ve dahili video oynaticisi tüm samsunglar gibi bence zayıf. Eskiden 42inc Panasonic Plazmam vardı. Android box ile kullanıyordum HDD deki her türlü videoyu oynatabiliyordum. Samsung oynatmıyor çoğunu Android box destegine devam ediyorum haliyle. Birde büyük ekrabin dezavantajı izlediğiniz içerikler düşük kalite ise bariz sırıtıyor. Küçük ekran plazmada hiç sırıtmıyordu. Bunda kaliteli içerik şart.

Onun dışında tizeni beğendim gayet seri. Siyahlar fena değil, ses daha iyi olabilirmiş. RU7400 alsaydim da belki kotarırdı ama almışken keşke dememek için Q60 aldım dediğim gibi şimdilik tatmin etti.
    Tam profiliniz benim gibi bende de 46” Panasonic plazma vardı, oğlan camını kırınca tv bakmaya başladık. Arada şöyle fark var ben ru7400 aldım. İade sürecindeyim.
    Reklam/altyazı titremesi, oda ışık aldığı için parlaması ve sabit görüntüde kameranın çevrilmesiyle görüntünün titremesi canımı sıktı. Ekran boyutu da 65” olunca daha belirgin oldu.
    Parlaklıktan kastım şu.

• Teşekkür ederim.

Altyazı parlama olayını çok duymuştum ve kenar aydınlatmanın neden olduğunu belirtmişlerdi ama bayide denediğim de görmeyince sorun etmedim. Evde tam karanlikta da altyazıda ne titreme ne parlama vs hiçbir sorun yaşamıyorum.
    Benim tv sizinki kadar ışık almıyor haliyle bu şekilde bir parlama sözkonusu değil ama yeni nesil tvlerde fiyat aralıgı epey artmadıkca bu kadar ışığa karşı çok başarılı olunamıyor bence. Panasonic plazmanin gözünü seveyim 😊.

Bu arada ben tüm ölü pixsel, bleeding vs testlerini yaptım tek görebildigim tam sag üst köşede cok az bleeding denilen simsiyah ekranda beyaz ışık sızması var tahmini bir eliniz ebatındadır. Ancak çok sorunlu panel hikayesi okuyunca ve simsiyah ekranda özellikle bakarken farkettigim bu durum icin açıkçası değisim vs surecine girmedim. Girilmeli mi sizce?

• Hiç kurcalama gelen daha sıkıntılı olabilir

güle güle kullan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkür ederim.

Altyazı parlama olayını çok duymuştum ve kenar aydınlatmanın neden olduğunu belirtmişlerdi ama bayide denediğim de görmeyince sorun etmedim. Evde tam karanlikta da altyazıda ne titreme ne parlama vs hiçbir sorun yaşamıyorum.
    Benim tv sizinki kadar ışık almıyor haliyle bu şekilde bir parlama sözkonusu değil ama yeni nesil tvlerde fiyat aralıgı epey artmadıkca bu kadar ışığa karşı çok başarılı olunamıyor bence. Panasonic plazmanin gözünü seveyim 😊.

Bu arada ben tüm ölü pixsel, bleeding vs testlerini yaptım tek görebildigim tam sag üst köşede cok az bleeding denilen simsiyah ekranda beyaz ışık sızması var tahmini bir eliniz ebatındadır. Ancak çok sorunlu panel hikayesi okuyunca ve simsiyah ekranda özellikle bakarken farkettigim bu durum icin açıkçası değisim vs surecine girmedim. Girilmeli mi sizce?
    55" alıp q80-q90 alma ihtimaliniz olursa bence girilmeli.
    Anladığım kadarıyla bu sıkıntı arkadan aydınlatmalarda (backlit display) oluyor.
    İzleme mesafeniz ne kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creatures -- 15 Ağustos 2019; 18:27:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Q60 kenar aydınlatma ve doğal olarak yerel karartma özelliği yok. Siyahlar en anlaşılacak tabirle griye çalar tarzda olur.

Q70 ve xf9005 yerel karartma özellikle full dizi aydınlatma. İkisini de kullanmış biri olarak XF9005 yerel karartma konusunda hatrı sayılır derecede zayıf.

Lakin yerel karartma kalitesinin az olması durumu, q60 daki gibi hiç olmaması durumundan kesinlikle daha iyidir. Bu sebeple q70 alınamıyorsa xf9005 almak, q60 almaktan daha mantıklı olabilir(Daha çok görüntüleme kalitesi olarak bakıldığında).

Ek olarak XF9005 in dahili hoparlör ses kalitesi q60 ve q70 den kötü. Yazılım android ve olması gereken serilikte çalışmıyor.

Ne önerirsiniz derseniz xf9005 görüntüleme özellikleri/yetenekleri q60 dan daha iyi. Ama ağzım da gidin xf9005 alın diyemiyor. Sevemedim o televizyonu

Kafanızı daha da karıştırdığıma göre çekilebilirim kenara hakkınızı helal edin.

Alıntıları Göster
    Tekrar merhaba.

İlk önce LG OLED televizyonları gözüme kestirmiştim ama sonra ekran yanması problemleri gözümü korkuttuğu için Sony XF90 serisine yöneldim. O televizyonun Rtings.com yorumları çok başarılı olsa da, bu sitede bazı kullanıcıların yaşadıkları kronik sorunları okuyunca ondan da vazgeçtim.

Daha sonra Samsung’un QLED serisine bakmaya başladım. Q70 iyi bir seçenek gibi görünmüştü ama siz farkları gösterip biraz daha ekleyin ve Q80 alın demiştiniz.

Sorum şu. 65Q80RAT 17bin TL civarına geliyor. Bu fiyata değer mi?

Sarı sitede 65Q70fn’i 11.5 bin Tl’ye alabiliyorum.

Açıkçası aralarında bu kadar fark var mı emin değilim. Samsung bayiisine gidip televizyonlara baktım ama sıkıntı şu: adamlar ekranın en mükemmel görüneceği videoyu oynatıyorlar. Bu nedenle hangi televizyon gerçekten daha ideal söylemesi zor. Displaydeki görüntüye baksam Q60 da güzel görünüyor. Ama işin gerçeği farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: freeyourmindtr

Tekrar merhaba.

İlk önce LG OLED televizyonları gözüme kestirmiştim ama sonra ekran yanması problemleri gözümü korkuttuğu için Sony XF90 serisine yöneldim. O televizyonun Rtings.com yorumları çok başarılı olsa da, bu sitede bazı kullanıcıların yaşadıkları kronik sorunları okuyunca ondan da vazgeçtim.

Daha sonra Samsung’un QLED serisine bakmaya başladım. Q70 iyi bir seçenek gibi görünmüştü ama siz farkları gösterip biraz daha ekleyin ve Q80 alın demiştiniz.

Sorum şu. 65Q80RAT 17bin TL civarına geliyor. Bu fiyata değer mi?

Sarı sitede 65Q70fn’i 11.5 bin Tl’ye alabiliyorum.

Açıkçası aralarında bu kadar fark var mı emin değilim. Samsung bayiisine gidip televizyonlara baktım ama sıkıntı şu: adamlar ekranın en mükemmel görüneceği videoyu oynatıyorlar. Bu nedenle hangi televizyon gerçekten daha ideal söylemesi zor. Displaydeki görüntüye baksam Q60 da güzel görünüyor. Ama işin gerçeği farklı.

Alıntıları Göster
    n11 de ve gittigidiyorda 16.000 tl civarı fiyatı var. geçen hafta 15.000 tl ye satanda vardı bitmiş galiba. 1.000 tl de geri ödemesi var 14.000-15.000 tlye maliyeti olur bence q80r serisini al her iki tvyide canlı seyrettim arada fark var ve fiyat farkına değer

• @freeyourmindtr
    https://www.rtings.com/tv/tools/table/848 farklara bakarak, açı ve ışık sorununuz yoksa aradaki fiyat farkı fuzuli gelebilir.
    Kategori olarak ikisi aradındaki en büyük fark spor yayınlarında gözüküyor.
    OneConnect vardı Samsung’un Q80R da o da içinde geliyorsa güzel bir fark olur.
    İkisinde de boyuta göre geri ödeme de 1000 lira ineceği için fiyatı düşük olanın f/p artacaktır.

• freeyourmindtr F kullanıcısına yanıt
    Q70fn demek istediğiniz q70rat sanırım.

Q80 yansımadaki müthiş başarısı, geniş açıda minimal kayıp yaşaması hatta yaşamaması, sdr yayınlardaki %60 lara varan tepe parlaklık değeri, one connect box ile gelmesi, hoparlölerinin daha kaliteli oluşu, duvara askı aparatı uyumu olması

Bence değer diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi herkes farklı şeyler bekler. Şu an ben malesef q70 sahibiyim. Sektöre yeterlice dalmadan aldım. 2 tvyi de izleyen biri olarak bana göre farka değer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.

Geçen yılki model olan q7fn o fiyatta gördüm. Yeni Q7rat biraz daha pahalı. Ama sonuç olarak Q70 almamaya karar verdim. Tekrar tavsiyelerin için teşekkürler. Q80 veya 90 almayı düşünüyorum. Q80 ve 90 çok yakın değil mi birbirine? Hoparlör kalitesi önemli değil çünkü küçük ama güzel bir ses sistemi satın aldım.

@dexterorg Q80’i şu an için 15 bine göremedim hiç bir sitede. Sanırım dediğin gibi bitmiş. Bir iki hafta bekleyip tekrar 15 bine iner mi diye gözlemleyeceğim. Geri ödeme durumunu söylediğin için sağol. Haberim yoktu. Dediğin gibi Samsung Sitesi bin lira geri ödeme gösteriyor 65 inch olanı için. 14 bine çok iyi olur. 15 bin de fena değil.

@Creatures normal TV izlemeyen biriyim. Televizyonu filmler, diziler ve futbol maçları için çoğunlukla izleyeceğim. Bu nedenle Q80 veya 90 daha mantıklı görünüyor dediğin gibi.

• freeyourmindtr F kullanıcısına yanıt
    Q7fn ile kıyaslıyorsan q80 hayli hayli hakediyor fiyat farkını.

Q7fn in güzel özelliği one connect oluşu ve fazlasıyla parlak oluşu. Ama siyah falan hak getire. Zaten köşe aydınlatmaya sahip.

• quote:

Orijinalden alıntı: freeyourmindtr

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler.

Geçen yılki model olan q7fn o fiyatta gördüm. Yeni Q7rat biraz daha pahalı. Ama sonuç olarak Q70 almamaya karar verdim. Tekrar tavsiyelerin için teşekkürler. Q80 veya 90 almayı düşünüyorum. Q80 ve 90 çok yakın değil mi birbirine? Hoparlör kalitesi önemli değil çünkü küçük ama güzel bir ses sistemi satın aldım.

@dexterorg Q80’i şu an için 15 bine göremedim hiç bir sitede. Sanırım dediğin gibi bitmiş. Bir iki hafta bekleyip tekrar 15 bine iner mi diye gözlemleyeceğim. Geri ödeme durumunu söylediğin için sağol. Haberim yoktu. Dediğin gibi Samsung Sitesi bin lira geri ödeme gösteriyor 65 inch olanı için. 14 bine çok iyi olur. 15 bin de fena değil.

@Creatures normal TV izlemeyen biriyim. Televizyonu filmler, diziler ve futbol maçları için çoğunlukla izleyeceğim. Bu nedenle Q80 veya 90 daha mantıklı görünüyor dediğin gibi.
    Merhaba,
    Bende aynı şekilde forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine Q80 almaya karar verdim. Sizinde kararınızın bu yönde olduğunu görüyorum.
    Sizin gibi Q80 modelini almaya karar veren başka arkadaşlar var ise satıcılardan uygun fiyat alabiliriz.
    Ne dersiniz bu şekilde almayı düşünen arkadaşlar olabilir mi? Mesela freeyourmindtr ile birlikte bu modeli almayı düşünen 2 kişiyiz. Sayımızın çokluğu güzel fiyat almamızın yolunu açacaktır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Q70fn demek istediğiniz q70rat sanırım.

Q80 yansımadaki müthiş başarısı, geniş açıda minimal kayıp yaşaması hatta yaşamaması, sdr yayınlardaki %60 lara varan tepe parlaklık değeri, one connect box ile gelmesi, hoparlölerinin daha kaliteli oluşu, duvara askı aparatı uyumu olması

Bence değer diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi herkes farklı şeyler bekler. Şu an ben malesef q70 sahibiyim. Sektöre yeterlice dalmadan aldım. 2 tvyi de izleyen biri olarak bana göre farka değer.
    Maalesef demenizden Q70R yerine Q80R almak istediğinizi anlıyorum.
    Peki ben talip olsam düşünür müsünüz? Özel mesaj atabilirsiniz.
  • creatures C kullanıcısına yanıt
    Neye talip olsanız hocam anlamadım?

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.