Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ahmdd Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.328
Cevap
378
Favori
635.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam 2 metre 70 santim benim mesafem. 55 inç tam ideal geldi mesela bana. Bir inç yükselse sıkıntı çıkarır hissiyatını yaşıyorum.

Sizdekide mesafeden dolayı olmuş olabilir. 3 metreye 65 inç biraz büyük

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Tam 2 metre 70 santim benim mesafem. 55 inç tam ideal geldi mesela bana. Bir inç yükselse sıkıntı çıkarır hissiyatını yaşıyorum.

Sizdekide mesafeden dolayı olmuş olabilir. 3 metreye 65 inç biraz büyük
    Ben 2 metreye 55 inç almayı düşünüyorum bazı kişiler sorun değil bazı kişiler büyük gelir diyor ama 49" kaliteli televizyon yok ne yazık ki
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    Ya ucundan rahatsız olursunuz ya da olmazsınız tarzında olur.

Ama bence bu mesafe her ne kadar araştırmalarda ideali şudur dense de aşırı derecede göreceli bir kavram bence

• quote:

Ya ucundan rahatsız olursunuz ya da olmazsınız tarzında olur.

Ama bence bu mesafe her ne kadar araştırmalarda ideali şudur dense de aşırı derecede göreceli bir kavram bence
    49" kaliteli olmadığı için 55" yöneliyorum odamdaki 46W905 satıyorum önceliğim OLED TV almak ama mesafe aklımı karıştıyor mağazaya gittim baktım ama orda yanıltıcı olabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 3 Ağustos 2019; 23:11:24 >
  • serkanctn S kullanıcısına yanıt
    o gözü ağrıtması yarı mat ekran olmasından kaynaklanıyor. tam parlak ekran olsa göz ağrıması az olurdu ya da hiç olmazdı.
    aşağıda mat ve parlak ekran farkı var. soldaki nu 8000, sağdaki 2018 q7fn. hangisi gözü daha çok bozar? soldaki tabi ki.
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]
  • aksu01 kullanıcısına yanıt
    Mat parlak demekden ziyade yansımasının iyi olup olmaması desek daha iyi olur hocam.

Parlak olupda mattan daha fazla yansıyanlar var. Ve bu sebeple parlak olup mattan daha fazla göz ağrıtan var dolayısıyla.

• doğru diyorsun . ama yansıması iyi olan tv ler kapalı iken tam parlaklık veriyor genelde. yani gerçek parlak ekran bu tv ler oluyor.
    panel parlak olunca tv görüntü vermek için ışığı arttırmak zorunda kalmıyor. ışığı gereğinden fazla arttırmayınca göze gelen ışık miktarı azalıyor ve göz bozulmuyor.
  • aksu01 kullanıcısına yanıt
    Tabikide genellikle öyle ona kabulüm hocam.
    İlk cümlemde de deiğim gibi kesin öyle demek tam anlamıyla doğru değil.

Ama evet belki yüzde 80 90 bu durum dediğiniz gibidir

• OLED tvlerde bu durum nasıl hocam? 2 metreden izlemeyi düşünüyorum
  • LuqueTr kullanıcısına yanıt
    aşağıdaki resme bir bak. bu resim gözünü ne kadar alıyorsa gerçekte de o kadar alması lazım. oledler samsung qled lerden bile daha az parlama yapıyor. o yüzden gözü daha az ağrıtması lazım.
    oled kullanmadım ama tecrübelerime göre bu sonuç çıkıyor.
    ben de 2010 da aldığım samsung 46c6000 var. küçük oda da ise 39 inç axen tv var. samsungu akşama kadar kullanayım gözümü ağrıtmıyor ya da ağrıtsa bile çok çok az. ama axen 30 dk da gözümü yakıyor,ağrıtıyor.
    Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

• Teşekkürler hocam bende 2013 te aldığım 46W905 in yerine OLED almayı düşünüyorum genelde akşamları film ve dizi izliyorum alacağım tv'nin göz yormaması önemli
  • Qled cephesinde q90 ve q80 kullandıkları yansıma önleyici katmandan ötürü en iyileri gibi şu an. Ama onun dışında oledlerin çoğu qledlerin çoğundan daha başarılı yansıma konusunda.

• Merhaba arkadaşlar.

Geçen hafta aldığım 65q60r qled tv de sol yukardan aşağı doğru ince 2 çizgi oluştu. youtube dan ölü piksel testi açtığımda her renkte gözükmüyor. Özellikle mavi yeşil renklerde çok belirgin çıkıyor. Sizce ne yapabilirim ? Yutube da ölü piksel giderici diye videolar var saçma geldi ama denemelimiyim ?
  • quote:

Hocam ben tv konusunu burafaki üstadlar kadar yılların birikimiyle takip etmiş biri değilim. Bu yıl yeni bir tv alacağım için sadece 2018 ve 2019 qled TV'lerin neredeyse hepsini gidip kendi içeriklerimle izlemiş, kısacası bu 2 yılın qledlerini yalayıp yutmuş biriyim ucundan da olsa.

Bu sebeple qled hariç başka modellerle kıyas yapmam öneri yapmam son derece yanlış olur. Diğer arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

:) beni anlarsınız umarım. :)
    QLED de XF de kullanıyorsunuz diye sormak istedim. Q80R'da blooming olmuyor ama black crush oluyor diye yazanlar var. Gölgedeki detayın azalması rahatsız ediyor mu sizi? Bir de hiç Samsung TV kullanmadığım için, Samsung'un ten rengi saturasyonu beni rahatsız ediyor, bu renk ayarıyla çözülebilen bir şey mi, biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: TremoR666

Merhaba arkadaşlar.

Geçen hafta aldığım 65q60r qled tv de sol yukardan aşağı doğru ince 2 çizgi oluştu. youtube dan ölü piksel testi açtığımda her renkte gözükmüyor. Özellikle mavi yeşil renklerde çok belirgin çıkıyor. Sizce ne yapabilirim ? Yutube da ölü piksel giderici diye videolar var saçma geldi ama denemelimiyim ?
    Hemen değiştir
  • remsorunu R kullanıcısına yanıt
    Abartı derecede değil. Sebeplerinden biri iyi yerel karartma yapmak adına bğyük ihtimal başka tvlere göre daha fazla ledleri kısması veya kapatması diye düşünüyorum. Yani ben açıkçası çok da rahatsız olmadım.

Çok da dikkat etmedim. Çünkü karanlık sahnelerde çok da detayı irdelemediğimdendir heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanctn

Arkadaşlar 65 nu 8000 3-4 gündür kullanıyorum fakat böyle izlerken gözlerinde bi ağırlık oluyo baş ağrısı uyku hali oluşuyo ekrana uzun süre bakamıyorum. Göz kaslarım ağrı yo sanki. Acaba ekran mı büyük geldi şuan ekranla aramdaki mesafe 3 mt. Yada zamanla alışmam mı gerekiyor
    Ben 3 metreden 75" izliyorum

1- kaynak kalitenizi artırın
    Misal 4k digitürk çok iyi upscale ediyor tv kanallarını

2- Tvnin parlaklığını düşürün ya da diğer modları seçin misal ben doğal modu kullanıyorum plazma hissi veriyor

3- Gözleriniz zamanla alışır ilk defa böyle büyük ekran sahibi olduysanız göz ve beyin odak sorunu yaşayabilir bir müddet
  • Merhaba

Bu samsung geri ödeme kampanyasına başvuru yapıp sms alan yada ödeme alan oldu mu?

Ben birkaç gün önce başvuru yaptım ama herhangi bir sms vs almadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FAtEisdEAtH

Merhaba

Bu samsung geri ödeme kampanyasına başvuru yapıp sms alan yada ödeme alan oldu mu?

Ben birkaç gün önce başvuru yaptım ama herhangi bir sms vs almadım.
    ben de geçen hafta yaptım bekliyorum ödemeyi. Ödeme olursa haberleşelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TremoR666

Merhaba arkadaşlar.

samsungda aldıktan 1 ay içinde bir arıza olursa birebir değişim var hemen servis çağır hiç uğraşma
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.