Şimdi Ara

SAMSUNG Q60 PANEL AÇIKLIĞI AYIPLI MALLAR PİYASADA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
6.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok hocam aynısı kapak değişip geldi köşede açıklık az da olsa var fakat vu sefer de serviste bir şey yapmışlar ekranın içinde 2 siyah nokta var Servis kendi gördü bana böyle kullan da ekran değiştirelim dedi kabul etmesim ellerinden kendileri yaptığına dair form alıp iade ya da değişim için yolladım İnşaAllah iade olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşıma bütçesi doğrultusunda burada gördüğüm öneriler neticesinde tavsiye etmiştim. 6k TL'ye film-oyun amaçlı 55 inch akla en çok yatan bu Tv idi. Sonrasında bu sorunları görünce uyarıda da bulundum, hatta Amazon'dan aldırdım geri iade edebilsin diye.

Sonuç:
    SAMSUNG Q60 PANEL AÇIKLIĞI  AYIPLI MALLAR PİYASADA

Resimden de görebileceğiniz üzere alt ve üst köşelerde açıklıktan gelen ışık sızması var. Arkadaş rahatsız olmadığı için iade etmemiş uyarılarıma rağmen, belki de bu konulardan hiç haberi olmayan yüzlerce kişi bu hatalı TV'leri kullanıyor. Çünkü servislerin umurunda değil.

Ben buradan gördüklerim neticesinde bunun en azından Türkiye'de montaj kaynaklı kronik bir hata olduğu çıkarımına vardım ve özelliklerine aldanıp bu saatten sonra şansınızı denemenizi tavsiye etmem.

• darkesta kullanıcısına yanıt
    Belki en az 1000 tane vardır bu sorunlu TV'den ve Samsung ben bunu hata saymıyorum deyip işin içinden çıkıyor ayrıca bulutlanmayı da saymıyormuş ne güzel adam ben bunu kabul etmiyorum dedi mi iş orada bitiyor, Thh en az 4 ay ı sürede kimisi kendi TV'ye zarar verdiği için Samsung denen şirket de paçayı kurtarıyor, acilen bir mahkeme kararı çıkarılmalı ki sırf bu sebepten THH başvuranlar resim ve video ile ispat etti mi hemen 3 gün içinde para iadesi kararı çıkarılmalı ama bunu kim yapacak!?

• Samsung serviste bozduğu ekrana da normal deyip iade talebini reddetti, THH için nasıl bir dilekçe yazmalı?

• Samsung servisine işiniz düşmesin. Artık uğraştırır dururlar. 3 Telefon gitti hepsi de kullanıcı hatası dediler.

Birisinin kenarında çizik var diye düşmüş, garanti dışı dediler. Birinde çizik bile yoktu yine kullanıcı hatası dediler.

İllâki Samsung alacaksanız bile ithalatçı garantili alın. En azından daha ucuz almış olursunuz.

• Bugün avukata gittim başımdan geçenlerin yarısını anlattım "thh'den kesin alırsın paranı " dedi " dur dedim daha da devamı var serviste ekranı bozdular ona da normal dediler" dedim, elimdekş forma baktım yüzde 100 alırsın dedi ama samsung denen para canlısı müşteri düşmanı oldu benim gözümde, şimdiden milleti samsungtan vazgeçirmeye başladım. Tüm ne kadar tanıdığım varsa anlatacağım bubu Samsunu batıracağımı sandığımdan değil millet de benim gibi uğraşmasın diye yapaacağım.

GÜZELCE DE BİR DİLEKÇE YAZDI.

Hala yerel servis gel tvyi al diyor, yani kendilerini kurtaracaklar uyanıklar.

SAMSUNG PİŞMANLIKTIR YÜRÜYEREK KAÇIN, SERVİLERİNE İŞİNİZ DÜŞECEKSE ARABAYLA KAÇIN. İ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rewkdark -- 20 Temmuz 2020; 18:6:10 >
  • rewkdark R kullanıcısına yanıt
    Valla hocam ya hukuki süreci bilip takip edeceksiniz ya da avukata vs. Danışacaksınız. Yoksa Samsung servisinden hiçbir garanti hizmeti alamazsınız.

Samsung servisi Amerika'da Apple ile yarışır müşteri memnuniyetinde. Ama Türkiye'de bundan eser yok.

Türkiye de ki en büyük açık. Tüketici hakem heyeti ile hakkınız olanı alıyorsunuz. Ancak vermesi gereken hizmeti vermediği için firmaya bir ceza kesilmiyor.

Hâl böyle olunca, servisin bu yıldırma politikası işlerine yarıyor.

• Aynen ben de öyle düşünüyorum, şubat takma isimli arkadaş da onu söylüyor bunlara ıvıra zıvıra " bu bize göre normal" demenin bir cezası kesilmesli.

Samsung servis ekranı bıozdu genel merkez ona bile normal dedi.

THH bu tip durumlarda mutlaka Yüzde 25 de olsa ceza kesmeli, gerekirse yüzde 25 de devleti meşgul etmekten kesmeli.

Çok acayip derecede kurnaz ve kötü bir firma.
  • Bugün THH başvurdum ve 1 yıla sonuçlanır dedi bu nasıl iş yazık oluyor.

Konuyu hortlatayım. Tam da 55q60r almayı planlıyorduk. Ne oldu hocam son durum, para iadesi alabildiniz mi? Baya zaman geçmiş aradan...

• emrahsnr kullanıcısına yanıt

çok zaman geçti ama halen THH cevabını bekliyorum, paneller öyle açık şekilde izliyoruz, izlerken belli değil yandan bakınca çok belli.

böyle bir şey olmaz demeyin 2 yıl sonra garanti bitince ne olur, 2 yıl boyunca toz, pislik ne varsa alıyor içeri.

Samsung genel merkez kesinlikle hiçbir şeyi kabul etmiyor. Alırken teknosa bana " bunlar yeni üretim bir şey olmaz, bak istersen " dedi, baktım gerçekten paneller kapalı , meğerse çalışıp ısındıktan sonra oluyormuş.

karar senin, ben paramı kurtarırsam başka marka alacağım, çünkü yerel servis ve genel merkez aşırı derecede kötü davrandılar, aleni dalga geçtiler, sebebi de belli , Türkiye'ye mahkemeler çok uzun sürüyor, bu süre içinde tv bendeyken kırılsa ,samsung paçayı kurtarıyor.

İkinci konu ise tv üzerine BİN lira koymuş ama bana 1 yıl öncesi fiyatı ödeyecekler, bu da bizim sistemişmimizin bir açığı ve onu da çok çok iyi kullanıyor yabancılar.

yurtdışı sitelere de baktım, Amerika'da bunun zerresini yapamıyorlar, ellerinden gelse hem tv hem de parasını verecekler.

Umarım çözüme kavuşur. Bu arada, bu sorun sadece q60r de mi var. Q70t veya ru7400 de böyle midir acaba, bilgin var mı?

evet , o zamanlar çok araştırdım sadece q60'da varmış, giriş modeli olduğu için çıtalar falan biraz uyduruk. Aslında LG alacaktım ona da bir ton laf ettiler teknosa elemanı da " arkadan SABANCI var abi korkma, her türlü yardımcı oluruz bunlar yeni üretim" diye beni KANDIRDI, çünkü ben oraya gittiğimde " abi biz aracıyız" dedi bu nedir bildiğin YALAN.

Q70 ve üstünde duymadım böyle sorun ama 4-5 aydır da araştırmadım, aklımda sony var, eğer avukatın dediği gibi ayrı ayrı 3 sebepten para iadesi kesin demişti de paranın değeri kalmadı.

• Geçmiş olsun kardeşim üzücü bir durum.Bu panel açıklığı 50q60t modellerinde varmı peki ya da 55tu8500 serisinde ben ikisinden birisini almak istiyorum da forumda yaşanan sıkıntılara baktıkça soğuyorum bu ülkeden tv almaktan.Senin abd örneğini bu ülkede ne devlet yapar ne de devlete;bak abd de avrupa da böyle kurallar var bizde yapalım mahkemeler kısa sürsün vatandaş mağdur olmasın Firmalar tüketicileri ezmesin bu kadar.gel bu konuda bir çalışma yapalım diyecek hiç kimse yok.örnek apple kulaksız iphone 12 satmaya başladı ama fransa da adam demiş ki satamazsın.Koca apple kulaksız satamıyor.Biz geriden geliyoruz ofis bile açmıyorlardı adamlar yeni yeni yasa çıktı face twitter google gibi ofis açmaları için.Bilmiyorum biz ya değerli değiliz avrupada ki vatandaşlardan ya da onlardan çok zenginiz aldık ürünü kusurlu da çıksa yenisini alırız

• palsak P kullanıcısına yanıt

Tu serisi almayın. Hiç tavsiye edilmiyor ve rtings puanı da kötü baya.

Tqmamdır. O zaman bu dediğim 2 tvden birini alacağım. Kendime değil de hocam anne-baba tvsi olacak bu.

• palsak P kullanıcısına yanıt

haklısınız.

dediğim gibi ülkemizin açıklarını çok iyi kullanıyor, mahkeme bitene kadar hem parayı kullanıyor, bizim para değer kaybediyor.

Bunun çözümü şu, THH kazanan tüketiciye, firmanın "bedel +yüzde 30 ceza ödemesi" diye bir kural getirse bu kadar aleni yapamazlar.

50inch modelinde var mı hiç bilgim yok, o ara hep 55 modeline bakmıştım, kullanan arkadaşlar vardır , onlar var diyorsa zaten kronik sorunludur en azından 55 modelinde son 1 yılda satın alanların yüzde 80'i aynı sorundan şikayetçiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Tu serisi almayın. Hiç tavsiye edilmiyor ve rtings puanı da kötü baya.

Kardeşim lg ışık sızması tu kötü q60 panel açıklığı philips yavaş ve sorunlu hep böyle ben daha bu forumdan okuduğum kadarıyla git bunu al ben memnunum diyeni duymadım ayarlıyorum parayı aldım alacam ooo üstüne koy şunu al.Tmm onu da koydum olmaz biraz daha koy şunu al.4 binle başladım 6.250 deyim şu an bütöem bu rtings nedir ordan ne anlıcaz ki.O kadar kararsızım ki sende anla beni ve benim gibileri

• quote:

Orijinalden alıntı: rewkdark

haklısınız.

dediğim gibi ülkemizin açıklarını çok iyi kullanıyor, mahkeme bitene kadar hem parayı kullanıyor, bizim para değer kaybediyor.

Bunun çözümü şu, THH kazanan tüketiciye, firmanın "bedel +yüzde 30 ceza ödemesi" diye bir kural getirse bu kadar aleni yapamazlar.

50inch modelinde var mı hiç bilgim yok, o ara hep 55 modeline bakmıştım, kullanan arkadaşlar vardır , onlar var diyorsa zaten kronik sorunludur en azından 55 modelinde son 1 yılda satın alanların yüzde 80'i aynı sorundan şikayetçiydi.

Tu serisine ne dersin emrah arkadaş olmaz demiş rtings puanı filan ne alalım allah aşkına oyun yok olmaz bütçem belli yazdım zaten akılı kumanda olsun birde netdlix ve 5-6 yıl sorunsuz kullanmak 55 istiyorum ama 50” de olur düşüncem bu yönde

hayırlı olsun.

Ayrıca samsung tvlerde sesli komut sistemi var fakat o da ingilizce. Ben İngilizce öğretmeniyim diye aldım o da çalışmıyor, servis 15-20 dakika uğraştı çalıştıramadı, genel merkeze gönderdim adamlar adını bile anmadı, 2-3 kere gitti geldi, kaç defa şikayet oluşturdum yalan beyanda bulunmuş oldular, sesli komut var diyerek sattılar ama sesli komut çalışmıyor.

akıllı olmasına,renkler görüntüyü sesi AI ile yükseltme işi de palavra, ilk 1 hafta bunlar açık kullandım eski tüplü tvden de kötü çıktı sonra uzmanlarda , yabancı sitelerden ayar bilgisi aldım, hepsini kapattırdılar sonra düzeldi tv.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.