Şimdi Ara

Android 10 | Pie Rehberi | Faydalı Anlatımlar | Rom Linkleri | Oreo, Nougat, MM (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.836
Cevap
106
Favori
165.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

S7 ve S7 Edge Android 7.0 Nougat Sürümünü BETA olarak aldı, hayırlı olsun konu yavaştan Nougat için değiştirilecektir bilginize...

Model SM-G930F / FD
    Model name: Galaxy S7
    Version: Android 7.0
    PDA: G930FXXU1ZPK4
    MODEM: G930FXXU1ZPK4

Link :https://drive.google.com/file/d/0B40ItdHKfkyQa1FfRHJYbU1KTTQ/view
    Şifre : SamFirm.Net_Nougat.S7.G930F.BTU

Alternatif Link 1

Alternatif Link 2

Alternatif Link 3

Model SM-G935F / FD
    Model name: Galaxy S7 EDGE
    Version: Android 7.0
    PDA: G935FXXU1ZPK4
    MODEM: G935FXXU1ZPK4

Link :https://drive.google.com/file/d/0Bx9qpn3sGrabUm5aVDNxSWRFbVE/view
    Şifre : SamFirm.Net@Nougat.S7.G935F.BTU@ManhIT

Alternatif Link 1

Alternatif Link 2

Alternatif Link 3

Alternatif Link 4

Odin ile Rom yüklemek ilk sayfada resimli anlatılıyor.

Wipe yapmak ilk sayfada resimli anlatılıyor.

DİKKAT ! Romu direkt yüklerseniz CSC'niz BTU veya XSG olarak değişecektir. Bunun TR kalmasını isteyenelr eski S7 MM TR romuna ait HOME_CSC dosyasını bulması gerekiyor indirdiğiniz Nougat ROM dosyalarının CSC hariç hepsini Odin'de göstereceksiniz, CSC kısmına ise demin söylediğim eski Romunuza ait dosyayı göstereceksiniz ve o şekilde flashlayacaksınız.(S7 ve S7 Edge'in dosyaları farklıdır birbirine olmaz.)

S7 MM TR HOME_CSC Dosyası için Tıkla(Sadece HOME_CSC dosyasını indireceksiniz)

S7 Edge MM TR HOME_CSC Dosyası için Tıkla

Romu yüklemeden önce mutlaka YEDEKLERİNİZİ ALIN, ne olacağı belli olmaz.

Rom yüklendikten sonra sadece Wipe Cache yapın.

Not : Bunun BETA sürüm olduğunu unutmayın, tamamen stabil ve tam bitmiş değil.

(link için dr20mouse ve drainBamaged adlı arkadaşlara teşekkürler)

ne işe yarayacak ustam bu ?

• bahtiyarus kullanıcısına yanıt
    :) İnternete yaz bakalım ne işe yarayacakmış.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    beta , normai inden bir farkı varmı ve orjinalliği bozarmı senin yöntem ile yaparsak , samsung kendi bu güncellemeyi ne zaman verir bilgi varmı canım ustam :)
  • bahtiyarus kullanıcısına yanıt
    Olan bilgilerin hepsi orada, yeni bilgi gelince konuya yazmaya devam edeceğiz.
  • Teşekkürlerimi sunarım ustam.....
  • Gençler bu android 7 ile gelen yeni yapıda cihazı sessize alma özelliği yok mu edilmiş? Ben mi bulamıyorum?

Android 10 | Pie Rehberi | Faydalı Anlatımlar | Rom Linkleri | Oreo, Nougat, MM
  • Sanki sessize almayı rahatsız etme olarak değiştirmişler. Bazı şeyler guzel olmamış kullanış bazı noktalarda kötüye gitmiş. Klavye eskisi daha stabil idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Root atıp knox sayacını oynattıktan sonra hıcbır sekılde gerı donduremezmıyız sayacı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: c0mic

Root atıp knox sayacını oynattıktan sonra hıcbır sekılde gerı donduremezmıyız sayacı?

Şimdilik Knox sayacını sıfırlamanın bir yolu yok.Bildiğim kadarıyla şimdiye kadar sedece Note3 (N9000Q)modelinin Knox sayacını sıfırlamayı başardılar onda da yöntemi tesadüfen bulmuşlardı. Benim telefon Delta Servis garantili. Sitelerinde rootlamanın garantiyi etkilemeyeceği yazıyordu ben de buna istinaden cihazımı rootladım tabi knox sayacım 0x1 oldu. Telefonumda andorid 6.0.1 yüklüyken tüm uygulamaları sorunsuz kullanıyordum. 2 gün önce dayanamadım betayı kurdum. Sorunsuz olsun diye de formatladım. Her şey iyi güzel derken bir de baktım ki samsung S Health programı çalışmıyor sebebi ise knox sayacının değişmiş olması. Kısa bir araştırma yaptım. Bu program nougat 7 de knox sayacı değişmişse çalışmyacakmış. Mecburen tekrar 6.0.1 e döndüm.

• gundar G kullanıcısına yanıt
    6.0.1 e dönünce düzeldi ama değil mi?
  • evet 6.0.1 e dönünce sorunsuz çalıştı. Benim samsungun en çok kullandığım programıydı. 7.0 çıkınca günceller miyim bilmiyorum.
  • Merhaba ROM u indirdim fakat odin klasörüne cıkarırken arşiv bozuk diyor..
    3 kere falan indirdim.
    bir sıkıntı mı var ya da bırısı upload edebılır mı
    S7 Edge 935F tur romunu
    linkler de ölmüş sanki
    samfirm ile indirirken de versiyonu 6.0.1 gosterıyor
    Android 10 | Pie Rehberi | Faydalı Anlatımlar | Rom Linkleri | Oreo, Nougat, MM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholousee -- 15 Kasım 2016; 15:27:40 >
    linkler ölmüş?
  • Mühendis Murat arkadaşım, beta 7 yi yükleyince CSC 'btu' olarak değişti.
    Telefona root atmadan tekrar CSC yi 'tur' yapabilirmiyim??
    2 gündür heryerde araştırıyorum ama bir çözüm bulamadım.
    Senin bu konuda bir bilgin ve yardımın olursa sevinirim.
  • Serkaner7 S kullanıcısına yanıt
    Gerekli uyarıları yapmıştım dikkate almamışsınız, rootlu bile csc değiştireni görmedim bugüne kadar.

• Samsung Galaxy s7 Edge ye daha yeni geçtim.Uzun süredir iphone kullanan birisiydim.Benim telefonun da Csc si de TUR değildi fakat değiştirdim.

Öncelikle Turkiye için çıkmış en son romu indirerek Odin ile kurdum.
    İnen dosya içersinde Csc ve Home Csc diye iki tane dosya vardı.Ben Csc olanı seçerek odin ile kuruluma başladım.
    Kurulum bittikten sonra Hoşgeldin ekranında telefonu recovery menuye alarak wipe işlemlerini yaptım ve telefon açıldı.
    Not: İlk telefon aldığımda içinde farkllı bir rom vardı volte ayarları falan yoktu zatewn açılmıyordu.Yukardaki işlemden sonra geldi.

Daha sonra Android 7 beta sürümü indirdim.Odin ile yüklerken onun Csc sini seçmedim önceki Csc yi yükledim ve telefon hoşgeldin ekranına geldiğinde yeniden recovery girerek wipe işlemlerini yaptım.Csc şimdi TUr volte çalışıyor sıkıntım yok.

Cihaz hiç root lanmadı bu arada..Beta 7 ye devam ediyorum

Murat kardeşim betayıhttps://mega.nz/#!gwcHiDQT!mpOT9QSQ7phdpX44ofFL7BoGThq6IoVXjMaQmXJPIA0 bağlantısında buldum. şimdi bunu indiriyorum ama ben cihazın csc sinin TR olarak kalmasını istiyorum.S7 Edge MM TR HOME_CSC Dosyası için Tıkla yazdığınız bağlantıdaki dosyayı göstersem yeterli mi bunun için?
  • Azil48 kullanıcısına yanıt
    Evet aynen öyle.
  • BAEMER B kullanıcısına yanıt
    Csc yi "Tur" olarak nasıl değiştirdiniz root yapmadan, detaylı anlatabilirmisiniz, ben beta 7 ye geçince csc btu oldu, root yapmadan tekrar csc yi tur yapmaya çalışıyorum.

• Csc yi ilk aldığım da tur yapmak için cihazı bir kere root ettim şimdi 7 geldiğinde sheal ti kullanamayacakmiyiz böyle saçma iş mi olur sonuçta orijinal yazılım kullaniyoruz

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.