Şimdi Ara

Samsung Plazma 51F5570 (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.224
Cevap
12
Favori
63.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazdıklarınızı pek anlayamadım. Tamiri evde mi yaptılar, niye o kadar söküm işi oldu?

Bir de fotoğraftaki tv kutusu orjinal mi servis mi getirdi. Bizdeki kutudan farklı fotodaki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoturk -- 30 Ekim 2014; 12:18:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoturk kullanıcısına yanıt
    Evet tamiri evde yaptılar.Dediğim gibi montaj yaklaşık 30dk sürdü. Kutu da sadece panel vardı. Panelleri değiştirdiler sadece.
  • Eve gelip yapmaları iyi bir hizmet tabi takılan panel ne kadar gider orası önemli olan.. Hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz ayaküstü yapılmış, garip geldi . Ama neticede yarım saatte işiniz halledildi. Geçmiş olsun, inşallah tekrar aynı durum yaşanmaz.
  • Beyler tv nin yeni güncellemesi çıkmış resmi sitesinde indirin kurun derim. Smart özelliği daha akıcı ve sadeleştirilmiş Youtube değişmiş biraz daha iyi olmuş tarayıcısıda daha stabil.

• grimser G kullanıcısına yanıt
    Setvisten gelince yeni güncelleştirme yaptım. Şimdi mesajınızla acaba bir daha mı geldi diye baktım fakat yazılım güncelleme menüsüne tıklayınca Bu fonksiyom kullanılamıyor diyor. Menü pasif.

Neden böyledir acaba? Servisimi arasam.

ben tv den değil, samsungun sitesinden indirip belleğe attım öyle güncelledim. Siz de öyle deneyin isterseniz
    Bugün yine denedim oldu. Geçici bir durum vardı heralde. Teşekkürler yardımınız için.

• rica ederim, hayrını görün
    anda bir sorun yok ama yaz sonu garanti bitiyor.eğer panel yine arıza yaparsa yandık:(
  • Beyler tv yi yazdan beri babamlar kullanmıyordu memlekette olduklarından. Geçen hafta geldiler ancak yeni uydu yayınlarına geçildigi için ayar yapmak durumunda kaldık. Turksat 4A uydusu için frekans giriyorum olmuyor. Sinyal hiç yok. Otomatik tarama yapinca sadece trt nin kanalları çıkıyor. Başka kanal yok. Ne kadar ugrastiysam beceremedim. Nedir bu işin püf noktası ?

• evde olsam tam detaylı anlatırdım ama şuan hatırladığım kadarıyla şöyleydi

menü / yayın / genel ayarlar dı sanırım girince şifre istiyor sizden buraya geldiğinizde 0000 girin karşınıza gelen menüde manuel ayarı seçin açılan pencerede ki değerlere de türksatın frekans değelerini girin 1. satır 11747 2. satır 27500 3. satıra H yazın network tarama açık yada On yapıp tarama yapın hepsini bulacaktır
    Saolasin grimser. Yarın uygun olduğumda bunu deneyeceğim.

• Arkadaşlar, sizin tv'lerde ekran yanması oldumu
  • ursiso kullanıcısına yanıt
    Yanma koruması başarılı ve imkan vermez diye düşünüyorum.

Sizin başınıza mı geldi acaba?

Sol köşede atv, sağ köşede trt logoları belli oluyor ama ekran beyaz olunca.
    Buda beni sinir ediyor, ne yapacağımı bilemiyorum
  • Konuyu hortlatmak olacak belki de.
    Lakin şöyle bir sıkıntım var.
    Aldığımdan beri ne olur ne olmaz diye UPS e bağlı kullanıyordum. Geçtiğimiz ay UPS e bir iki cihaz daha ekleyince TV yi geçici olarak UPS den çıkarttım.
    Normal şebeke elektiriği ile kullanırken tesadüfen elektrikler kesildi ve 10-15 saniye geçmeden geri geldi.
    Heh geldi dememe kalmadan TV kendini açtı.
    Şok oldum kaldım.
    Elektirik gidince kendini kapatmayan (stand-by) olmayan bir sisteme sahip olduğunu görünce apartopar tekrar UPS e bağladım.
    Müşteri hizmetlerini arayınca
    Cihaz oluşacak arızadan ve ekranda oluşan yanmadan bahsedince istediğim cevabı alamadım.
    "Tüm samsunglarda bu özelliğin olduğunu cihazın kendini kesintilerde koruduğunu söyledi."

Çözümü olan birileri vardır diye konuyu hortlatıyorum.
    Elektirik kesintisinde tv nin stand-by da kalması sistem(menü,ayarlar v.b.) olarak imkansız ise UPS olmadığı durumlarda cihazı nasıl koruyacağım?

• Arkadaşlar bilgisayarda kullandığım 2+1 ses sistemini televizyona bağlama gibi bir imkanım var mı?

Benim ses sistemi biraz tırt ama televizyonunki hepten berbat. Az bir şey düzeltme ihtimaline karşı denemek istiyorum.
  • Geçmiş olsun, şu meşhur dikey çizgi bende de çıkmış durumda, hem de iki tane.

Yarın servisi arayım ilk iş olarak, inşallah düzeltirler.

Edit: Televizyonun faturasını falan bulamadım, sıkıntı olur mu?

Samsung Plazma 51F5570
     Samsung Plazma 51F5570
     Samsung Plazma 51F5570

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sano -- 6 Nisan 2015; 1:31:11 >

• geçmiş olsun

aynı sorun bende de var mart ayı başında oluştu iki tane çizgi aynı sizdeki gibi, servisi aradım aynı gün gelip incelediler kayıt aldılar arayacaklarını söylediler. Velhasıl geçen cuma günü samsung m.h. aradı ve tv yi parça olmadığı için onaramayacaklarını söyleyerek iade alacaklarını söyledi. Tv nizi hazırlayın tüm aksesuarlarını hazır tutun pazartesi gelip alacağız dediler bir hafta geçti iki defa aradım hala gelen giden yok. Fatura konusunda sıkıntı yapacaklarını sanmıyorum seri nosunu kontrol ediyorlar çünkü.

eğer ki benle aynı duruma düşerseniz, şikayetvar'da okuduğum kadarıyla samsung para iade konusunda çok sıkıntı yaratıyor bu yüzden bu tv den gelecek parayla tv almaya şimdilik güvenemiyorum samsung'un bezdirme politikası yüzünden.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.