Şimdi Ara

Samsung p2270hd 1920*1080 hdmi kalitesiz goruntu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
5.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bugun p2270hd aldim iyi guzeldi fakat 1920*1080 'i vga ile iyi gosteriyor fakat hdmi ile hiç iyi degil eger vga ile kullancaksam pcyi ne isime yariyor bunun hdsi :d
    pcnin ozellikleri :
    i7 920
    6gb ram
    nvidia gts240 2gb

• Renklerde mi sıkıntı var? Hdmi kalibrasyonu düzgün yapılmamış olabilir. Monitörün kalibrasyonla ilgili bir yazılımı yok mu (cd'de)?
  • ilginiz için tesekkurler Cmt yaptim nasil oldu bende bilmiyorum hdmide seçenek varmis ben bilmiyormussum uydu alisici vsvs seçenekleri var pc seçince duzeldi
  • Selamlar,

Ayarları nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz? Bende de aynı sorun var ama ben bir türlü çözemedim. Neredeyse denemediğim yöntem kalmadı ama bir türlü HDMI'dan 1080p'de kaliteli görüntü alamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekrmkntr -- 6 Ekim 2010; 20:30:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrmkntr

Selamlar,

Ayarları nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz? Bende de aynı sorun var ama ben bir türlü çözemedim. Neredeyse denemediğim yöntem kalmadı ama bir türlü HDMI'dan 1080p'de kaliteli görüntü alamadım..

monitor ayarlarından hdmı port unu pc olarak işaretlersen sorun çözülecektir.
  • Arkadaşlar aynı sorun bende de var rica etsem resimli veya kumandadan hangi ayarları yapmam gerekiyor yolunu anlatabilirmisiniz. Kablonun yada monitörün bozuk olduğunu düşünmüştüm. yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Arkadaşlar yok mu Samsung p2270hd kullanan lütfen bu konuda yardımcı olun
  • merhaba yapabildinmi kardeş.bende bu monitörü yarın alıcam.monitörden memnun musun.yavsiye eder misin?
  • Monitör gayet güzel ama bu hdmı sorununu bir türlü çözebilmiş değilim. Yardım bekliyorum
  • şu linki bir incele istersen umarım yaparsın.

http://forum.donanimhaber.com/m_41309599/tm.htm

bir de ati ekran kartı için samsung b2230h için şu ayarları vermiş arkadaşlar.Belki p2270hd de de benzer bir durum vardır.
    ATI ekran kartı kullanıcılarının şu ayarı yapması gerekiyor:

1: ATI Catalyst Control Center'ı açınız.
    2: Sol üstte "Grafikler" (Graphics) butonundan "Masaüstü & Ekranları" (Desktop & Displays) bölümüne giriniz.
    3: Sol alt köşede "Lütfen bir ekran seçin" (Please select a display) yazısının altındaki monitör ikonuna sağ tıklayıp "Yapılandır" (Configure) satırına tıklayınız.
    4: Gelen pencerede "Ölçekleme Seçenekleri" (Scaling Options) sekmesine girin.
    5: Ölçekleme seçenekleri altında ki çubuğu en sona yani "Aşırı tarama" (Overscan) yönünde en sona kadar çekiniz.
    6: "TAMAM" (OK) butonuna tıklayıp çıkınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_43856724/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forum13 -- 25 Kasım 2010; 19:41:01 >
  • Malesef işe yaramadı kesin monitörde bir ayar olması gerekir bir türlü menülerde bulamadım

Resim kalitesine bakarmısınız

Samsung p2270hd  1920*1080 hdmi kalitesiz goruntu

Samsung p2270hd  1920*1080 hdmi kalitesiz goruntu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egitimtube -- 25 Kasım 2010; 21:04:23 >
  • kullanan arkadaşlardan yardım eden olsa keşke.
    kullanım kılavuzunda kumandadaki source düğmesinden bahsediyo.kılavuzu okumuşsundur gerçi ama .....
  • "egitimtube" eklediğin resimdeki ekran çözünürlüğü 1920x1080 mi?
  • evet çok kötü bir görüntü veriyor
  • Monitörün menüsünde Kurulum ve Sıfırlama/Pc-Av Modu gibi bir seçenek var mı?
  • Pc-Av bir mod olduğundan bahsediyorlar tüm menüleri gezdim ama Pc-Av modunu göremedim ben
  • Menü=>Kaynak listesi=>Hdmi=>PC secilecek

Ayrica ekran karti Ati ise, advanced menüden underscan ayari %0 a getirilecek ve sorununuz cözülecek

Baktim yok yada olmadi demeyin, bende de P2370HD var ve ayni sorunu yasadim ve cözümü budur...Kablo falan degistirmeyin,2-3 TL lik hdmi kablolari isinizi görür,pahali olanlar milleti kandirmak icin
  • KARDEŞ MONİTÖRÜ ALDIM AZ ÖNCE KURDUM VE YAPTIM.AYARLAR ŞÖYLE OLCAK
    .......KUMANDADAN -SOURCE
    -HDMİ
    -TOOLS
    -EDİT NAME
    -PC

eğer yine yapamassan resimli veya videolu anlatım yapar yollarım .
  • Arkadaşlar çok teşekkür ederim ne kadar alakasız bir yere koymuşlar o menü sadece isim değiştirmek gibi birşey olduğunu düşünmüştüm. Tekrar teşekkür ederim
  • @forum13 nasıl monitör hoşuna gittimi birde kaça aldın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.