Şimdi Ara

SAMSUNG P SERİSİ ULTRA SLİM MONİTÖRLER (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
10.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • +1 Süper yazı ama lcd tv olayına katılmıorum :D çünki nokta aralığı devreye giriyor onlarda çok yüksek

quote:

Orjinalden alıntı: groll

@Se_co

hayır ben öyle bişey söylemiyorum..lcd alınabilir tabiki ama kontrast ms değerlerine takılmayın lcd alırken..tn panellerin teknolojisi bellidir belli renk skalasını verir,düşük tepkimelidir,kontrast oranlarıda bellidir..sayısal değerlere takılmayın gerçeği yansıtmazlar.bu yüzden alırken önceliğiniz siyah seviyesini test edin,özellikle arka ışık sızmasına bakın backlight diye geçer,clouding durumuna bakın.bandinge bakın ölü piksel durumunu kontrol edin önemli olan bunlardır..genelde markadan markaya değişiklik gösterir ve görüntüyü ciddi oranda etkiler..ayrıca 1000tl civarına çıkılcaksa şayet tn panele o miktar verilemeli lcd tv nin yolu tutulmalıdır..dediğim terimlerin örnekleri aşşağıda..

backlight bleeding

SAMSUNG P SERİSİ ULTRA SLİM MONİTÖRLER

clouding

banding

• ne kadar büyük panel o kadar büyük keyif
  • dün P2370 almaya gidicektim ama onun Led li versiyonunun geleceğinden haberdar değildim onu beklemeye karar verdim. P2370L nin çıkış tarihi belli mi acaba. Amerikada 399 dolar ama türkiye'ye ne zaman bilgisi olan varmı acaba? paylaşırsa sevinirim
  • Oyunlar için P2250 almaya karar verdim sizce iyi seçimmi?Bu arada ekran kartım gtx 275
  • neyse ikinizin açıklamalarınza teşekkürler demekle yetiniyorum..

benimde son kararım p 2250 Serisidir buda 15-30 gün ila arasında alınacaktır.
    Yeterki güzel kaliteli görüntü versin yazılarda vs net olsun çünkü crt kadar kalitel lazım bana...
    çünkü internet ve resim bakma amaçlı kullanıyorum
  • P2370 vatan bilgisayar stoklarına girmiş almak isteyenlere duyurulur :)
  • Samsung SyncMaster P2270......... = 650:1
    http://www.digitalversus.com/article-358-5095-36.html

quote:

The contrast ratio doesn’t really help While your standard monitor has a ratio of 750:1, the P2270 only scores 650:1. Combined with poor colour fidelity, the screen only gets two stars on our colour handling rating.
    650: 1 standardın altında bir değerden bahsediyor
    Bir çok sitede tasarım dışında hiç birşey beğenilmemiş

Samsung EcoFit SyncMaster P2370 Review
    http://www.trustedreviews.com/monitors/review/2009/05/05/Samsung-EcoFit-SyncMaster-P2370/p1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 25 Mayıs 2009; 23:07:26 >

• Digital versus asıl ergonomisini begenmemiş renk kalitesi normal, tepki süresine 4 vermiş ki bu hermonitörün alacağı bir değer degil, bu ürününde p2270 olduğunu unutma böyle bir ürün Türkiye ye gelmeye bilir.

quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

Samsung SyncMaster P2270......... = 650:1
    http://www.digitalversus.com/article-358-5095-36.html

quote:

The contrast ratio doesn’t really help While your standard monitor has a ratio of 750:1, the P2270 only scores 650:1. Combined with poor colour fidelity, the screen only gets two stars on our colour handling rating.
    650: 1 standardın altında bir değerden bahsediyor
    Bir çok sitede tasarım dışında hiç birşey beğenilmemiş

Samsung EcoFit SyncMaster P2370 Review
    http://www.trustedreviews.com/monitors/review/2009/05/05/Samsung-EcoFit-SyncMaster-P2370/p1

• digitalwersusun yaptığı değerlendirme samsungun p2270 serisidir fakat P2250 nin değeri vs nasıldır onu bilemeyeceğim.

bu arada P2250 nin ön düğmelerin hepsi dokunmatik hiç basmalı düğme yok.

bende normal düğmeli sandıydım bakılışta ama değilmiş.
  • Herkese bilgilerini paylaştığı için çok teşekkür ediyorum da lütfen birisi bana P2370L nin ne zaman türkiyede satışa sunulcağını söleyebilirmi? Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen cevap verebilirmi?
  • P2370L gelmesi kesin degil. 1 ay kadar once distributoru aradigimda P serisinin mutlaka gelecegin ancak LED'li modelin kesin olmadigini soyledi. Ayrica 120hz model de buyuk ihtimalle gelmicek dedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DHArcadia

P2370L gelmesi kesin degil. 1 ay kadar once distributoru aradigimda P serisinin mutlaka gelecegin ancak LED'li modelin kesin olmadigini soyledi. Ayrica 120hz model de buyuk ihtimalle gelmicek dedi.

bilgi için teşekkür ederim. P2370 satışa sunuldu zaten ama almışken Led lisini almayı tercih ederim. Led li modeli getirirler inş. Biraz daha bekleyeyim gelmesse artık P2370 in Led siz modeline yönelirim
  • Hangi distirbütörle görüştün acaba

quote:

P2370L gelmesi kesin degil. 1 ay kadar once distributoru aradigimda P serisinin mutlaka gelecegin ancak LED'li modelin kesin olmadigini soyledi. Ayrica 120hz model de buyuk ihtimalle gelmicek dedi.
  • Aşamadılar TN paneli artık. Süsle püsle daya tekrar. CRT gibi olamıyorlar malesef. Şu crtlerde kontrast olsa zaten bir de. LCD' nin esamesini yapmam.
    Bu P serisinde de ghosting vb sorunlar mutlaka olacaktır. Ama diğerlerine nazaran daha azdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 4L1

Hangi distirbütörle görüştün acaba

quote:

1 ay kadar once Kont, Armada ve Koyuncu'yu telefonla arayarak sormustum. Bilgiyi hangisi verdi hatirlamiyorum bu 3unden 1i.
  • Armada Monitör getirmiyor malesef Kont Bilişim RZ yi getirecekti bidaha sormak lazım
  • RZ yi bende bekliyorum.İnşallah gelir yoksa 2333sw veye p serisine yönelcem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurrapper -- 31 Mayıs 2009; 22:04:45 >
  • ben P2250ye kaydım ama maaşım eğer iyi olursa kolay olacak yoksa berbat..

nokta aralığını özelden 4L1 arkadaşımız söyledi sağolsun bu yazıda netliği birde dinamik kontrast varya o arttırıyor birazda.. çnükü T serisinde farkettim bunu..

ama bu yeni çıktığı için fiyatı fazla ama az daha uygunlaşsın bir.
  • led monitörler tn panellerin kronik handikaplarını giderebilir..özellikle siyah konusunda.ama çok da bişey beklememek lazım 1. nesil olucağı için mutlaka sorun olucaktır özellikle gölge detaylarında ..genede tn panel gibi rezalet paneli biraz daha adam olmasına neden olucak led backligt sistem..bu konuda sharp a dua etmek gerek
  • P2370 vs. 2333W karşılaştırması lazım bize. Güzel bir inceleme olsa fena olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.