Şimdi Ara

Samsung NX1 hakkında her şey: APS-C BSI sensör, 4K video ve gelişmiş özellikler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
2.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amator bir fotografci olarak su kameraya bu parayi vermem,verenede gulerim kinarim alay ederim. :)

• Gövde 4000TL, Gövde + Objektif + Aksesuar = 7000TL. Bu piyasada Sony,Panasonic,Olympus,Fuji,Canon,Nikon ve Pentax gibi markalar varken bu fiyatlardan sizi kim niye tercih etsin:)
    FF fiyatına Aps-c gövde satmak nedir. Ayrıca Samsung gibi her pazara ürün üretmeye çalışan firmalardan hoşlanmıyorum bu ne ya birşeydende eksik kalın...
  • Sony A7 alırnı o fiyata ederi 2000 max.

• Valla bütün dünyada çıkış tarihinin yakın olması ve hızı ön plana çıkarması sebebiyle EOS 7d markII ile kıyaslıyorlar makineyi. Kağıt üzerinde NX1 daha üstün. Fiyat olarak da 7d mark2 sadece gövde 7000tl'den satışa çıkıyor ve o da APS-C, bu durumda ikisi arasında kalsam ve lens yatırımım olmasa ben Samsung tercih ederdim sanırım... O 7000tl fiyata yanında verdikleri lens zaten tek başına 1200$ civarında yani boş kit lens değil...
  • Samsungun neyine prof makina. Gitsin telefon felan yapsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    uzun uzun anlattığın için teşekkür ederim ama zaten göz yetisini fotograf makinasına kazandırmak kolay iş değil olurmu olmazmı bilemem ama30 yasındayım biz göremeyiz onu biliyorum.benim zaten anlamaya calıştıgım senin optik vizorlü sensörunden ışığı normal alıp ekrana verdiğinle benim vizorden canlı cektiğim birbirine yakın ters ışıgı direk vizorden görmek, ışık stoplarını kısmak yada acmak ne için dez avantaj oluyor? kastım bu elbette karelendiği zaman gözumuzun gördugu kareden elbetteki cok uzak olacak bu optikte olsa öyle olacak optik olmasada öyle olacak.sanırım optik vizorlu makine kullanıp bunu tecrube edip öyle anlamam daha saglıklı olacak harbiden merak ediyorum bu meseleyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakalll -- 27 Kasım 2014; 15:45:38 >
  • Yorumlar yine baştan çıkarıcı.Yok samsung bu işten ne anlarmışta o paraya fullframe alınırmışta.Arkadaş bu aletin diğer cihazlardan farklı olduğu noktaları göremiyormusunuz merak ediyorum.Hayır dişe dokunur bir yorum yok ortada canon nikon var samsung niye alınsınmış bak sen işe.Yakında beğenmediğiniz üreticiler fotoğraf sektörünüde ele geçirecek haberiniz olsun.

Fullframe diye tutturanlar bir zahmet aps-c sensöre sahip 7d mark 2'nin neden fullframe 6d'den pahalı olduğunuda açıklasın.Amaç sadece en iyi fotoğrafı almak değil her zaman çekim kolaylığı vb bir sürü etmen var...
  • sony a7 ii den haberleri yok sanırım.

• "Canon, Nikon varken bu alınır mı" cılar geldi mi diye bakmıştım, gelmiş :)

• Ben bu fiyatı duyunca şaşırdım o fiyata canon 6d mark 2 alınır el insaf 4k video umrumda değil 5 yıl içerisinde yaygınlaşacak 4k

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

1) apsc diyorsunuz, elektronik vizör diyorsunuz sonra da başlık "samsung üst seviyede canon'a nikon'a meydan okuyor" oluyor. uçmayın yahu... duyan da samsung orta format makine çıkardı sanacak.

2) samsung'un çalışanının bu makinenin potansiyel alıcılarına fotoğrafçı ya da kullanıcı demek yerine "tüketici" demesi tamamen bu işteki acemiliğiyle alakalıdır.

3) 7000 tl fiyatı varmış, sesli güldüm. bu fiyata lensi ve ıvır zıvırıyla birlikte "full frame" nikon ya da canon makine alınır. 7000 tl'ye 2-3 lensli samsung marka apsc alana hayatta başarılar diliyorum. küçük oyuncu olarak girilen bir segmentte bu fiyatı belirlemek nasıl bir zihniyetin ürünüdür inanamıyorum gerçekten.

4) Erdi bey'cim optik vizörün ısrarla aranması ve kullanılmasının sebebi geleneklerden ve alışkanlıktan ötürü değildir. insanların makinenin gördüğünü değil gözüyle gördüklerini çekme isteğindendir. gözümüz hala bu tip son kullanıcı ürünlerindeki sensörlerden çok daha iyi görebilmektedir ve algılayabilmektedir. düşük ışıkta olsun, dynamic range anlamında olsun gözümüz bu cihazların sensörlerine tur bindirir, öldürür, süründürür.

5) meraklısına not; arkadan aydınlatmalı sensörü sony makinelerinde birkaç senedir zaten kullanıyor. ayrıca araştırmadım ama bu makinenin de sensör tedarikçisinin muhtemelen sony olması lazım.

okuduğunuz için teşekkürler.

Arkadan aydınlatmalı tek APSC algılayıcı bu. Sonyninkiler genelde kompaktlarda, en son da 1" RX100 III'te kullandılar.
    Özellik olarak Nikon'un tüm APSClerinden üstün görünüyor. Amacı tam karelerle yarışmak değil zaten. Amaç sağlam, hızlı bir gövde sağlamak kullanıcıya.
    Fiyat biraz pahalı bence de. Aslında aşırı değil ama Canikon'la karşılaştırınca insan şüphe ediyor.

• Seneye 2bin liradan 2. el olarak alırız, 1 ay kullanıp 1800e satıp bu defteri kapatırız.
  • 7000 tl dedi değilmi ? vışşşşşşşşşşş....

• 7000 iyiymis tuketiciler alir artik..

• benmi yanlış duydum arkadaş ön sipariş ederseniz şarz aletini hediye ediyoruz dedi şaka gibi zannedersin yanında 10 kiloluk bakır sargı trafo veriyor
    bu şuna benziyor epson yazıcı aldım bir hevesle eve gittim yazıcıyı kurdum aaaa oda ne usb kablosu yok düşmüştür diye düşündüm satıcıya sordum abi yanında usb kablosu vermiyorlar dedi
    al birini vur ötekine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alialtin -- 28 Kasım 2014; 0:44:38 >
  • Aynasız makine pazarının her geçen gün geliştiğini görmek güzel. Fakat tüm o övgü dolu videonun ardından fiyat adeta soğuk duş etkisi yaratıyor insanda. 7000 TL nedir yahu! Full frame bir Nikon alıp set yapılabilir o fiyata. Ürünün Türkiye pazarında çok dar bir alıcısı olacak...

• Fiyatı en başta söyleseydi benim gibi kaç kişi devamını izlemeyecekti acaba...
  • iyi ki videoyu izleden alttaki yorumlara kısaca bi göz atmışım :)

7000 tlyi duyunca videoyu izlememeye karar verdim :)

• Canikoncular gelip bana hangi makinelerinde 205 Faz 209 Contrast ve 153 Nokta çapraztip AF sensörü olduğunu söylesinler sonra devam edelim yazılanları okumaya, bu arada 7000 tl lik fiyatı var diyen arkadaşlar canon 7d mark 2 diye bir aleti neden piyasaya sürdü buna da bir açıklama alalım bu kadar pahalı olan bu cihaz için. Ayrıca kit lenste ki 16-50 F2.0-2.8 lense dikkat etmeyen arkadaşlar biraz lens araştırması yapsın derim çünkü bilmeden yazdıkları belli.

Videoda ki arkadaş çanta yedek batarya ve şarj aleti veriyoruz demiş mantıklı fotoğraf işi ile uğraşıyorsan sana her zaman ekstra batarya lazım bu bir gerçek.

Sevgiler

• kasa plastikmi diyen arkadaş magnezyum yapmışlar.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.