Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (707. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 705706707708709
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinde nx500 olan ve satmayi dusunen varsa alabilirim
    Birde 45mm ve 16mm sabit lenslerde olabilir
    Saygilarimla👍🏻

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar,
    akşamlar
    İyi
    bende samsung nx 300 var pek fazla kullanmadım satıyorum. Alıcı arkadaşlardan biri bir soru soruyor paraflaş kullanılabiliyor mu? Cevaplayabilir misiniz

• Merhabalar, üstatlarıma iki sorum olacak, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

1) NX300 ile timelapse özelliği var mı? Böyle bir özelliği göremedim cihazda ancak youtube'da bununla ilgili timelapse videoları görüyorum.

2) Cihazla sabit bir şekilde video çekmek istiyorum ancak yaklaşık 10-15 saniyede bir odaklama yaptığından görüntüde hafif bulanıklar oluşuyor. Sorunsuz bir şekilde video çekmem için nelere dikkat etmem gerekiyor?

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
  • Samsung nx300 shutter sayısı öğrenme, video limitini kaldırma, az ışıklı ortamda AF modunun çalışması,
    lens hatasını kaldırmak (ters adaptör bağlamak ve farklı lenleri bağlamak için bu yapılıyor ) gibi özellikleri aktif ettim video'da paylaştım, kısaca özet geçmem gerekirse nx_dev.adj isimli dosyayı hafıza kartına boşa atıyorsunuz ve tuş kombinasyonunu yaparak developer menusune ulaşmış oluyorsunuz

ters adaptör bastım 3d yazıcıdan makro çekim için, lens hatasını kapatmak gerekiyor yoksa makine çekim yapmaya izin vermiyor
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• quote:

Orijinalden alıntı: dboz

Merhabalar, üstatlarıma iki sorum olacak, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

1) NX300 ile timelapse özelliği var mı? Böyle bir özelliği göremedim cihazda ancak youtube'da bununla ilgili timelapse videoları görüyorum.

2) Cihazla sabit bir şekilde video çekmek istiyorum ancak yaklaşık 10-15 saniyede bir odaklama yaptığından görüntüde hafif bulanıklar oluşuyor. Sorunsuz bir şekilde video çekmem için nelere dikkat etmem gerekiyor?

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
    1- Belirtilen süre kadar zaman aralıklı fotoğraf çekme özelliği yok. Harici intervalometer özellikli NX uyumlu kablolu deklanşör alarak bu özelliği kullanabilirsiniz. Diğer taraftan daha zahmetsiz olarak hızlı video çekimi ile de timelaps yapabilirsiniz. 5,10 veya 20 kat hızlandırılmış video çekerek onlarca fotoğrafı bir araya getirerek timelaps oluşturma zahmetinden kurtulursunuz.

2- Video çekiminde hem kameranın hem de objenin ani ileri geri hareketleri netlik noktasını değiştirir. Bu durumda kamera netliği yeniden sağlamak için odaklama yapmaya çalışır. Hızlı ileri geri hareketler sık oluyorsa hafif bulanıklar olabilir. Videoda kamerayı kullanırken hareket değişiklerini lensin netleme yapmasına fırsat verecek hızda yapın (eğer birini çekiyorsanız o kişi de hareket hızını bu şekilde ayarlamalı) ani hareketlerden kaçının. Birde çektiğiniz konuyu çok yakından çekmeyin, konu ile aranızda biraz mesafe olsun.

• coldasice kullanıcısına yanıt
    1) Dediğiniz aklıma geldi bu şekilde bir öneri görmediğimden olmadığını düşünmüştüm. Teşekkür ederim bugün denemesini yapacağım.

2) Okulda oratoryo gösterisinde öğrenciler sabit yerlerinde ve tripod ile çektim ama dediğim gibi arada netleme çabalarını bilgisayarda net görebiliyorum. Belki de ayarlarım yanlıştı. Tekeri otomatiğe getirip mi çekmem gerekiyordu ya da tekli odaklamayı çokluya-manuele getirip mi çekmem gerekirdi diye düşünüyorum.

Faydalı oldu cevabınız, teşekkür ederim 🤗

• dboz kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Düşük ışıkta ve ışık değişimlerinde otomatik odak şaşırabilir. Sanırsam ondan kaynaklı makinenin ara ara netleme yapmaya çalışması.
    Oratoryo gibi gösterileri, tripod kullanarak çekimden önce odak halkası ile öğrencileri netleyerek (sabit kalmak ve zoom yapmamak kaydı ile) manuel odakta çekebilirsiniz. Odağı bir kere ayarlamanız yeterli. Çünkü ileri geri hareket yapılmayacağı için odak sabit kalır. Ama objenin veya kameranın hareketi odağı değiştirir. Bu durumda odak dışında kalan kısım net çıkmaz.
  • samsung nx200 siyah full kutu faturalı sıfır gibi+30mm f2:700TL
    samsung nx2000 siyah full kutu faturalı sıfır gibi+45mm 3d f1.8 faturalı garantili sıfır gibi:950TL
    nx300 siyah ing. menü çok temiz+18.55:800TL
    nx2000 beyaz faturalı çok temiz+50-200:800TL

nx300 kahverengi body+16.50pz çok temiz:850TL Dementor-1 arkadaşımıza satılmıştır hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garuda -- 1 Şubat 2019; 15:22:11 >
  • garuda kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Umarım Samsung sistemden memnun kalırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dementor-1

Teşekkürler. Umarım Samsung sistemden memnun kalırım.
    fiyatının çok üstünde performansı var hocam.
  • coldasice kullanıcısına yanıt
    Tekrar teşekkür ederim hocam, tavsiyelerinizi dikkate alacağım...

Dediğiniz yöntemle timelapse yaptım, gayet güzel sonuçlar aldım.
  • flexii_87 kullanıcısına yanıt
    Ben de forumda ilan oluşturmayı düşünüyordum hocam nx500 var 45mm 3d, 30mm, 16-50mm, 50-200mm lensler var ancak bir de nx300 var hepsini bir satmayı düşünüyorum yarın fırsat bulursam foto da eklerim buraya incelerseniz.

• Baristatales B kullanıcısına yanıt
    Hocam şu ters aparatının basım dosyasını gönderme şansınız var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

Hocam şu ters aparatının basım dosyasını gönderme şansınız var mı
    http://www.dosya.tc/server17/nzvqnd/Downloads.rar.html

içinde 2 tane çizim var diğeri uzatılmış versiyonu daha fazla büyütüyor görüntüyü, zoom gibi düşünebilirsiniz çıktıyı aldıktan sonra makineye bağlanma yerlerini biraz zımparalıyn rahat takılsın 18-55mm lense uygun üretttim
  • Baristatales B kullanıcısına yanıt
    Artık 3d yazıcı arıcam trabzonda teşekkür ederim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

Artık 3d yazıcı arıcam trabzonda teşekkür ederim hocam
    kolay gelsin
  • Nx300M + 45 mm f1.8

• NX300M + 45 mm F1.8 + çanta ile birlikte satılıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: garuda

samsung nx200 siyah full kutu faturalı sıfır gibi+30mm f2:700TL
    samsung nx2000 siyah full kutu faturalı sıfır gibi+45mm 3d f1.8 faturalı garantili sıfır gibi:950TL
    nx300 siyah ing. menü çok temiz+18.55:800TL
    nx2000 beyaz faturalı çok temiz+50-200:800TL

nx300 kahverengi body+16.50pz çok temiz:850TL Dementor-1 arkadaşımıza satılmıştır hayırlı olsun.
    nx2000 body tarafımdan alınmıştır hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

nx2000 body tarafımdan alınmıştır hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    Hakan hocam hayırlı olsun güle güle kullanın
  • 
Sayfa: önceki 705706707708709
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.