Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (706. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samsung nx300 kahverengi deri kılıflı+45mm f1.8+16gb kart=850TL ilgilenen pm atabilir.
  • nx2000 faturalı 18.55 full kutu lens ve body beyaz renk+16gb kart:750tl düşünenler pm atabilir.
  • Bir şey sormak istiyorum 26mm macro tüpüyle 30cm odaklama mesafesini kaça düşürebilirim ?

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

Bir şey sormak istiyorum 26mm macro tüpüyle 30cm odaklama mesafesini kaça düşürebilirim ?

18.55 ile 1cm e kadar düşüyor.
  • garuda kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim sipariş geçeyim bu kadar az beklemiyordum

18-55 lensin minimu focusu 28cm imiş, 20mm lensin 17cm min focusu var baya bi düşer 1cm altı oluyor galiba çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 9 Ocak 2019; 23:19:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

teşekkür ederim sipariş geçeyim bu kadar az beklemiyordum

18-55 lensin minimu focusu 28cm imiş, 20mm lensin 17cm min focusu var baya bi düşer 1cm altı oluyor galiba çok teşekkür ederim.
    aynısının sony e mount olanı var bende ondan biliyorum :) rica ederim

• Daha ucuza bildiğiniz bir yer mi var merak ettim..Ciddi ciddi almayı düşünüyorum.

• Arkadaşın temiz sorunsuz Olympus OM-D M5 + 12-50mm aynı makine lens en düşük 2000TL ilanı var. Olabildiğince uygun fiyat yazdım. NX300 ve ya NX3000 standart 16-50mm lens olmak şartı ile takas düşünürüz. Samsunga göre hızlı satılabilir. Fiyatı çok en uygun yazdım takas teklifinizi ona göre yaparsanız sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-tertemiz-olympus-om-d-m5-plus-12-50mm-lens-ve-hediyeler-647258502/detay/

• Nx300m body ile birlikte aldığım 45mm (2D) lens satılıktır. Nedeni aynı lense zaten sahip olmam.
    Body tek satilmadigi için lensi de almak zorunda kaldım. Çok çok az kullanım izleri var. Optiklerinde en ufak bir kusur yok. Fiyat: 600 TL
    Düzeltme: Bilgi ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shimoda -- 19 Ocak 2019; 12:33:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nx300 siyah body+18.55 750TL ingilizce menülü+nx çanta
  • Samsung NX 16-50mm f/2.0-2.8

Ne kadar fiyat aralığına bulabilirim ?

Sizce yeni makine ekipman arayışı yerine böyle bir tak gez lens mantıklı mı ?
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Samsung'un S serisi lenslerinden biri 16-50mm f/2.0-2.8 Bulmak zor ama sanırım 2500-3000 TL aralığında satılır ikinci elde. Bana göre tak gez olarak kullanılacak lensin boyutunun küçük ve hafif olması gerek. 16-50mm f/2.0-2.8 lens hacim olarak büyük ve diğer NX lenslerine göre ağır.

Yeni ekipman alma ve sistem değiştirme konusu bir türlü karar veremediğim konu. Elimde NX1, NX300M ve 7 adet NX lensi var. Elden çıkardığım fiyata gözüm kapalı alabileceğim bir ekipmana denk gelmedim henüz. Mesala NX1 makinemi satsam, sattığım fiyata NX1 kalitesinde makine almıyorum. APSC de NX1'e en yakın gördüğüm Fujifilm XT3 var. Onun fiyatı da iki NX1 parası ve lensleri, NX lensleri kadar uygun fiyatlı değil. O yüzden gittiği yere kadar NX sistemle devam etmeye karar verdim şimdilik :) Diğer taraftan da NX ölü bir sistem; uzun vadeli düşünülürse ederi varken elden çıkarıp iyice gözden düştükten sonraki zarardan etkilenmemek de var. Sonuç olarak eğer NX sistemine çok masraf etmediyseniz, geçmek istediğiniz sistemin lens fiyatlarını da göz önüne alarak başka sisteme geçmek daha mantıklı diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: coldasice

Samsung'un S serisi lenslerinden biri 16-50mm f/2.0-2.8 Bulmak zor ama sanırım 2500-3000 TL aralığında satılır ikinci elde. Bana göre tak gez olarak kullanılacak lensin boyutunun küçük ve hafif olması gerek. 16-50mm f/2.0-2.8 lens hacim olarak büyük ve diğer NX lenslerine göre ağır.

Yeni ekipman alma ve sistem değiştirme konusu bir türlü karar veremediğim konu. Elimde NX1, NX300M ve 7 adet NX lensi var. Elden çıkardığım fiyata gözüm kapalı alabileceğim bir ekipmana denk gelmedim henüz. Mesala NX1 makinemi satsam, sattığım fiyata NX1 kalitesinde makine almıyorum. APSC de NX1'e en yakın gördüğüm Fujifilm XT3 var. Onun fiyatı da iki NX1 parası ve lensleri, NX lensleri kadar uygun fiyatlı değil. O yüzden gittiği yere kadar NX sistemle devam etmeye karar verdim şimdilik :) Diğer taraftan da NX ölü bir sistem; uzun vadeli düşünülürse ederi varken elden çıkarıp iyice gözden düştükten sonraki zarardan etkilenmemek de var. Sonuç olarak eğer NX sistemine çok masraf etmediyseniz, geçmek istediğiniz sistemin lens fiyatlarını da göz önüne alarak başka sisteme geçmek daha mantıklı diye düşünüyorum.
    FF e geçilmediği sürece NX1 i değiştirmeye gerek yok zaten.

• Nx300, nxm adaptör ve dört adet nx lensi 2500 civarında bir rakama topladım. Bu fiyata yeni bir sistemde body vermiyorlar.

Bu fiyata böyle bir ekipman gerçekten fiyat performans tanımının bizzat kendisi.

Ölü bir sistem bile olsa asgarî üç dört yıl idare edecek bir paket.

Faydalı ömrünü tamamlamış olduğunda binlerce fotoğraf çekmiş olmanın, fotoğraf tekniği ve becerisi kazanmış olmanın, anılarını biriktirmenin bedeli yanında ekipman bedelinin bahsinin bile geçmemesi gerekir.

Nx ten sonra niyetim om-d m2 ve iki güzel lens. Dahası gerekmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shimoda -- 24 Ocak 2019; 15:14:12 >
  • 2 çarpanlı makinelerde favorilerim Olympus OMD EM10ii + Olympus 45 mm f1,8 lens
    1,5 çarpanlı makinelerde favorilerim Samsung NX3000 + samsung 30 mm f2
    1 çarpanlı makinelerde favorilerim Sony A7ii + bir çok manuel lens

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nx 16mm prime lens satan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Dementor-1

Arkadaşın temiz sorunsuz Olympus OM-D M5 + 12-50mm aynı makine lens en düşük 2000TL ilanı var. Olabildiğince uygun fiyat yazdım. NX300 ve ya NX3000 standart 16-50mm lens olmak şartı ile takas düşünürüz. Samsunga göre hızlı satılabilir. Fiyatı çok en uygun yazdım takas teklifinizi ona göre yaparsanız sevinirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-tertemiz-olympus-om-d-m5-plus-12-50mm-lens-ve-hediyeler-647258502/detay/
    nx300 e gore nasil bir makinadir aceba?

• quote:

Orijinalden alıntı: zafermavi

nx300 e gore nasil bir makinadir aceba?

Alıntıları Göster
    Daha eski model, Samsung kullanmadım karşılaştırma yapamam ama Samsung daha iyidir diye tahmin ediyorum. Olympus'un avantajı samsunga göre satış ve lens bulunma ihtimali.
  • 
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.