Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dementor-1 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 12 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı, 10 Mobil Kullanıcı ( 10 Mobil Cihaz )
14.451
Cevap
111
Favori
377.402
Tıklama
Giriş
    3460 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _Krizalit_

Ya o kadar bulanıklık bizde de var 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    7731 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: krizalit17

Fotoğraf makinesi ve mobil fotoğrafçılık artık iyiden iyiye kapışmaya başladı. Bu kavga bana analog ve digital kameraların savaşını hatırlatıyor. O zamanda Tutucu kesim makinesiyle romantik bir ilişki içersinde yedi ve asla analog görüntü kalitesine ulaşılamayacağını söylüyordu. 10 yıl içinde analog fotoğrafçılık tarih oldu. Cep telefonu kameraları fiziksel donanımın yanına yazılım ve yapay zeka katkısını da alarak hızla ilerliyor. 10 yıl sonra profesyonel işler hariç fotoğraf makinelerinin kullanımının çok çok azalacağını düşünüyorum.

Tüm bunları yazarken ben de kesinlikle fotoğraf makinesi ile çekim yapmayı tercih etsem de sonuç ortada. Aşağıdaki fotoğraflar huawei mate 10 pro ile çekildi. Makinenin üstünde 2 ADET f1. 6 leica summilux lens var. Ayrıca nd filtre kullanmadan gündüz uzun pozlama yapıyor. Gece 2 dakika bulb yapıyor. Monokrom lensi var deli gibi siyah beyaz fotoğraf çekiyor. Bilemiyorum..

Fakat bu bahsedilen telefonlar zaten dünya para. Taksitle alsanız daha da büyük para. Bu telefona harcanan para değerinde bir lens alsa insan makinesine zaten mutluluktan hayatı değişecek. Burada herkesin yazdığı belli. 300 - 500 - 1000 tl lere en iyi lensi bulmaya çalışıyor herkes. Bu paraya alınacak telefondan da ne olur. Ayrıca fotoğraf çekmeyi gerçekten seven kişi telefon ekranına dokunarak fotoğraf çekmekten zevk almaz. O telefon en iyi sonucu da verse yine de içinde hep bir fotoğraf makinem olsa duygusu ile yaşar. Benim için mesela yanımda fotoğraf makinesi olmadığın da telefon ile fotoğraf çekmek bile aklıma gelmiyor. Video çekmek de aklıma gelmiyor. O nedenle fotoğraf çekmeyi seven kişi için hangi telefonu olur olsun, bir yerinde hep bir gıdıklanma olacaktır fotoğraf makinesi almak için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1503 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    krizalit17

Bence haklısın...

Da işte telefon birçok özelliğiyle özellikle sosyal medyada çok efektif kullanılabiliyor. Zaten yeni yeni instagramda mobil fotoğrafçılar popüler hale gelmeye başladı ve güzel işler ortaya çıkarıyorlar. Bknz : @hurdogankeskin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    AKINLASINN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1572 Mesaj
    lens ihtiyacı olanlar bana ulaşsın

20-50

18.55

30mm

45mm 3d

50-200

18.200
    quote:

Orijinalden alıntı: garuda

lens ihtiyacı olanlar bana ulaşsın

20-50

18.55

30mm

45mm 3d

50-200

18.200
    indirim var mibi ara 50 200 icin pm lesmistik fiyatlar ayni mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-ShadoW-_ -- 21 Mayıs 2018; 2:45:32 >
    |
    |

• Er
    2 Mesaj
    selamlar, ben alınık samung em10 mikrofon arıyorum. elinde olan satmak isteyen varsa iletişime geçelim.

http://www.samsung.com/hk_en/camera-accessories/external-microphone-em10/

Ben çok aradım bulmak imkansıza yakın onun yerine ses kayıt cihazı alıp aynı anda senkronize etmek daha mantıklı ve fiyat daha uyguna geliyor
    |
    |
    seith kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sen ne kullanıyorsun hocam harici olarak. Yaka mikrofonu gibi değil de makinenin tepesine sabitleyeyim istiyorum. Var mı öyle bir cihaz?

Ben harici olarak kullanmıyorum ama dslr üstüne sabitleyebilirsin.

Zoom marka kaydediciler güzel diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 21 Mayıs 2018; 23:10:19 >
    |
    |
    seith kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-sony-bodyler-samsung-lensler-manuel-lensler-filtreler-adaptorler-flas-tripod-cantalar--125170647#125170647

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garuda -- 22 Mayıs 2018; 1:48:46 >
    |
    |
    arkadaşlar, nx1+16,50 s f2-2.8+sef220 flaş setim satılıktır ekstralıdır detaylar pm den
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    krizalit17

Ufaktan eş dost düğün işleri nx300 +45mm f1.8

Merhaba kronik olan mod tuşu bozukluğu bende de baş gösterdi.

Kafasına göre mod değiştiriyor. Garantisi bitti cihazın ne yapmalıyım ?

Konunun önceki ssayfalarında bir yerde kontak temizleyici sprey önerisi vardı, banada eski bir radyonun potansiyometresi için lazım
    |
    |
    Penanggalan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

o öneriyi okumuştum bende direk aklıma geldi, evde wd-40 var o yağlı olduğu için denemedim akşam yağsız kontak ile deneyeceğim.

Problem şurda başlıyor ki bu kronik bir problem hakem heyetine gidebilirim haklı çıkarım diye düşünüyorum ama fatura benim üzerime değil ve fatura tutarı ile şu anda nx300 gibi bir makine almak imkansız.
    |
    |
    ARroWCoLT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

WD40 bir süre sonra uçar ama ne kadar sürede uçar bilinmez. Yağsız kontak temizliyicilerin bazıları aseton türevi kimyasallar içeriyor ve plastiği eritiyor. Anladığım kadarıyla burada NX300 için kullandıkları marka, plastiği eritmeyen türdendi.
    |
    |
    Penanggalan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Penanggalan

Merhaba kronik olan mod tuşu bozukluğu bende de baş gösterdi.

Kafasına göre mod değiştiriyor. Garantisi bitti cihazın ne yapmalıyım ?
    ben önermiştim onu, altına toz vs toplanınca yapıyor bu sorunu yağsız kontak spreyi philips yada würt alın bolca sıkın hemen uçuyor zaten. sıkarken aynı anda mod tekerleğini çevirin 2 kişi yaparsa bu işi daha iyi olur sorun muhtemelen gidecektir.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: krizalit17

Ufaktan eş dost düğün işleri nx300 +45mm f1.8

Beyaz ayarını bence daha sıcak deneyin bazen. Böyle anlar da bence çok güzel oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    krizalit17

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, mutlaka deneyeceğim..

Bu da bir diğer kare

|
    |
    AKINLASINN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: _Krizalit_

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, mutlaka deneyeceğim..

Bu da bir diğer kare

Alıntıları Göster
    Lens de yada sensörde birşeymi var acaba yeterince keskin değil sanki fotoğrafta netlik kaybı var gibi geldi bana

gözleri yoktur ama her şeyi görür... kulakları yoktur ama her şeyi duyar... bir şey yaratmak istediğinde ona sadece "OL" der... ama bu söz dilin söylediği yada kulakların duyduğu gibi bir söz değildir... BİL BAKALIM O KİMDİR

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
haberler
Bey Azura
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.