Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WR özelliğini test etmek için yoğun yağmur altında makine ve lens açıkta NX1 ve 16-50S lensi kullandım. NX1 WR özelliğine sahip ama lens olarak sadece 16-50S ve 50-150mm nin WR özelliği var.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    Rainy Day 2 by Mehmet Atacan, on Flickr

• Nx1 + 60mm

https://flic.kr/p/JWmNeS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judasthewhite -- 12 Mayıs 2018; 12:53:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

bu da nx1100 ve 18-55 mm

• quote:

Orijinalden alıntı: Nehars

Bu mesaj silindi.
    bak sennn neler de görüyürum samsung candır sony bırak artık
  • Nx300 50-200 lens çanta, hafıza kartı komple satılık. Az kullanılmış. Kozmetik olarak mükemmel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    full frame makinemde var apsc makinemde var ama elimden düşüremediğim tek makine samsung nx mini+17mm f1.8
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    iphone x de de mercimek kadar sensör var ama ne güzel çekiyor :)
  • Samsung NX1 50-200mm
    SAM_0157-01 by Mehmet Atacan, on Flickr

• quote:

ya onun sensörü küçük ama çok övüyorlar anlayamadım :) yıllarca sensör büyüklüğü diyerek bizi mi yediler :D

Konu bir de keyifle alakalı bence. Ben telefonla mükemmel sonuçlar bile alacağımı bilsem o telefonu tutuş ve ruhsuz olarak yapılan çekim nedeniyle hala fotoğraf makinesi derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

ya onun sensörü küçük ama çok övüyorlar anlayamadım :) yıllarca sensör büyüklüğü diyerek bizi mi yediler :D

Konu bir de keyifle alakalı bence. Ben telefonla mükemmel sonuçlar bile alacağımı bilsem o telefonu tutuş ve ruhsuz olarak yapılan çekim nedeniyle hala fotoğraf makinesi derim.

Alıntıları Göster
    kesinlikle katılıyorum, anlık olarak cep telefonu iş görüyor ama an'ı ölümsüzleştirmek için kesinlikle makineden yanayım bende.

• Samsung NX300M 30mm
    _5220184-01 by Mehmet Atacan, on Flickr

• Samsung NX300M 30mm

2017-03-25_07-17-09 by Mehmet Atacan, on Flickr

• Nx1+60mm

https://flic.kr/p/HyeGPX

• Nx 1100 var bende shutter sayısını nereden öğrenebilirim?

• Fotoğraf makinesi ve mobil fotoğrafçılık artık iyiden iyiye kapışmaya başladı. Bu kavga bana analog ve digital kameraların savaşını hatırlatıyor. O zamanda Tutucu kesim makinesiyle romantik bir ilişki içersinde yedi ve asla analog görüntü kalitesine ulaşılamayacağını söylüyordu. 10 yıl içinde analog fotoğrafçılık tarih oldu. Cep telefonu kameraları fiziksel donanımın yanına yazılım ve yapay zeka katkısını da alarak hızla ilerliyor. 10 yıl sonra profesyonel işler hariç fotoğraf makinelerinin kullanımının çok çok azalacağını düşünüyorum.

Tüm bunları yazarken ben de kesinlikle fotoğraf makinesi ile çekim yapmayı tercih etsem de sonuç ortada. Aşağıdaki fotoğraflar huawei mate 10 pro ile çekildi. Makinenin üstünde 2 ADET f1. 6 leica summilux lens var. Ayrıca nd filtre kullanmadan gündüz uzun pozlama yapıyor. Gece 2 dakika bulb yapıyor. Monokrom lensi var deli gibi siyah beyaz fotoğraf çekiyor. Bilemiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Krizalit_ -- 18 Mayıs 2018; 23:27:7 >

• hocam iyi diyon da ozkaynak yazisinin solunda bulaniklik var onu napcaz

ya da bana mı öyle geliyo

• Ya o kadar bulanıklık bizde de var 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Krizalit_

Ya o kadar bulanıklık bizde de var 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: krizalit17

Fotoğraf makinesi ve mobil fotoğrafçılık artık iyiden iyiye kapışmaya başladı. Bu kavga bana analog ve digital kameraların savaşını hatırlatıyor. O zamanda Tutucu kesim makinesiyle romantik bir ilişki içersinde yedi ve asla analog görüntü kalitesine ulaşılamayacağını söylüyordu. 10 yıl içinde analog fotoğrafçılık tarih oldu. Cep telefonu kameraları fiziksel donanımın yanına yazılım ve yapay zeka katkısını da alarak hızla ilerliyor. 10 yıl sonra profesyonel işler hariç fotoğraf makinelerinin kullanımının çok çok azalacağını düşünüyorum.

Tüm bunları yazarken ben de kesinlikle fotoğraf makinesi ile çekim yapmayı tercih etsem de sonuç ortada. Aşağıdaki fotoğraflar huawei mate 10 pro ile çekildi. Makinenin üstünde 2 ADET f1. 6 leica summilux lens var. Ayrıca nd filtre kullanmadan gündüz uzun pozlama yapıyor. Gece 2 dakika bulb yapıyor. Monokrom lensi var deli gibi siyah beyaz fotoğraf çekiyor. Bilemiyorum..

Fakat bu bahsedilen telefonlar zaten dünya para. Taksitle alsanız daha da büyük para. Bu telefona harcanan para değerinde bir lens alsa insan makinesine zaten mutluluktan hayatı değişecek. Burada herkesin yazdığı belli. 300 - 500 - 1000 tl lere en iyi lensi bulmaya çalışıyor herkes. Bu paraya alınacak telefondan da ne olur. Ayrıca fotoğraf çekmeyi gerçekten seven kişi telefon ekranına dokunarak fotoğraf çekmekten zevk almaz. O telefon en iyi sonucu da verse yine de içinde hep bir fotoğraf makinem olsa duygusu ile yaşar. Benim için mesela yanımda fotoğraf makinesi olmadığın da telefon ile fotoğraf çekmek bile aklıma gelmiyor. Video çekmek de aklıma gelmiyor. O nedenle fotoğraf çekmeyi seven kişi için hangi telefonu olur olsun, bir yerinde hep bir gıdıklanma olacaktır fotoğraf makinesi almak için.

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Bence haklısın...

Da işte telefon birçok özelliğiyle özellikle sosyal medyada çok efektif kullanılabiliyor. Zaten yeni yeni instagramda mobil fotoğrafçılar popüler hale gelmeye başladı ve güzel işler ortaya çıkarıyorlar. Bknz : @hurdogankeskin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.