Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (660. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fanican

Merhaba arkadaşlar, nx mini raw formatı olan SRW dosyalarını hangi programla açabilir ve düzenleyebiliriz. Yardım ve önerileriniz içim teşekkür ederim.

LightRoom ile açıp düzenleyebilirsiniz. Eğer Adobe DNG Conventer ile DNG(universal RAW formatı) formatına çevirirseniz telefondaki Snapseed programıyla bile RAW düzenleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldasice

quote:

Merhaba arkadaşlar, nx mini raw formatı olan SRW dosyalarını hangi programla açabilir ve düzenleyebiliriz. Yardım ve önerileriniz içim teşekkür ederim.

LightRoom ile açıp düzenleyebilirsiniz. Eğer Adobe DNG Conventer ile DNG(universal RAW formatı) formatına çevirirseniz telefondaki Snapseed programıyla bile RAW düzenleyebilirsiniz.

Adobe DNG Conventer tanimiyor maalesef
    tsk
  • fanican kullanıcısına yanıt
    Son sürüm Camera raw indirip yükleyin, o zaman Lightroom tanıyacaktır.
  • samsung nx500+10mm f3.5

IMG_0158 by garuda, on Flickr

IMG_0157 by garuda, on Flickr

IMG_0156 by garuda, on Flickr

IMG_0154 by garuda, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: garuda

samsung nx500+10mm f3.5

Muhteşem bi açı

Orijinal nx lens değil mi? Otofokus filan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan898

quote:

Orijinalden alıntı: garuda

samsung nx500+10mm f3.5

Muhteşem bi açı

Orijinal nx lens değil mi? Otofokus filan?

Evet orjinal nx 10mm f3.5 autofocus lens hocam nx serisinin en genis aci lensi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Son sürüm Camera raw indirip yükleyin, o zaman Lightroom tanıyacaktır.

Birde öyle deneyelim, teşekkürler.
  • Arkadaslar nx300den telefona forograflari aktaramiyorum samsung smart uygulamasini baska telefonada yukledim ama daha once fotograflari aktarirken suan olmuyor.sorun makinada sanirim.var mi ayni problemi yasayan ?

• renklikareleer R kullanıcısına yanıt
    Sanırım benzer sorunu şuradaki mesaj ile çözmüşlerdi.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/129857702
  • Ne yazik ki ben hepsini denedim.baska bir uygulama var mi kullanilabilecek son care onu deneyecegim.sifirladim,yazilanlarin hepsini yaptim ama olmasi

• quote:

Orijinalden alıntı: renklikareleer

Ne yazik ki ben hepsini denedim.baska bir uygulama var mi kullanilabilecek son care onu deneyecegim.sifirladim,yazilanlarin hepsini yaptim ama olmasi

Android kullanıyorsanız, telefon ayarlardından uygulamalara girip Samsung Smart Camera App. bulun verileri temizle ve önbelleği temizle yapın, Google Playstore'a girip uygulamalardan Samsung Smart yazılımını bulun kaldır seçeneğini seçin, işlem bitince aynı ekrandan yükle seçeneği ile Samsung Smart Camera uygulamasını yeniden yükleyin. Ağ bağlantılarında Samsung NX bağlantısını bulup ağı unut seçeneğini seçin. Önce Samsung NX'in Wifisini açın sonra telefondan Samsung Smart Camera programını çalıştırın. Önbelleği temizlediğiniz için telefon veya kamera sizden onay isteyebilir kontrol edin.

• Tesekkur ederim ama Bu da cozemedi.sorun telefonda olsa baska androide de yukledim uygulamayi orada da calismadi.makinadan supheleniyorum

• nx500+10mm

SAM_0606 by garuda, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: renklikareleer

Arkadaslar nx300den telefona forograflari aktaramiyorum samsung smart uygulamasini baska telefonada yukledim ama daha once fotograflari aktarirken suan olmuyor.sorun makinada sanirim.var mi ayni problemi yasayan ?

androidin bir sürümünde (marshmalow olabilir) benim başıma fotoğraf makinesinde internet olmadığı için telefon wifi yi kesiyordu. bundan dolayı bağlanma sorunu yaşıyordum. wifi bağlantısı yapınca internet yok uyarısına tıkladıktan sonra internet olmasada bağlı kalmasını sağlamıştım. benzer bir durum olabilir.
    fotoğraf makinesini fabrika ayarlarına getirip deneyin birde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coldasice

quote:

Adobe DNG Conventer tanimiyor maalesef
    tsk

Adobe DNG Converter8.4 ile açtım. Bendeki hayli eski sürümmüş..

• fanican kullanıcısına yanıt
    Adobe DNG Converter 8.4 2014 yılında çıkan bir sürüm. En günceli 18/10/2017 tarihli 10.0 sürümü

Adobe DNG Converter'in tüm sürümlerine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.
    http://supportdownloads.adobe.com/product.jsp?product=106&platform=Windows
  • Dry tree trunk by ARroWCoLT, on Flickr

• Cat 39 by ARroWCoLT, on Flickr

• Makineden telefona nx1 için gelen güncellemeyle (samsung camera manager) aktarma problemi çözülmüştü...

Nx300 ya da nx30 için gelen (samsung smart camera app) güncellemesi hiç bağlanamamaktadır, o yüzden son güncellemeyi kaldırıp eğer isterseniz aşağıda linkte ki

https://www.dropbox.com/s/sxbps95f2g0sw7e/com.samsungimaging.connectionmanager_1.2.0.150827_free-www.apkhere.com.apk?dl=0

Önceki sürümü yükleyin:

Makineden resimleri seçmeyi tıklayın eğer mevcutta tanınan wifi ağı varsa unutturun; makinanın wifi sini seçtikten sonra uygulamayı başlatın; makinayı seçip onayladıktan sonra fotoğraf makinasından seçtiğiniz resimleri telefona gönderebileceksiniz.

Nx300 ve nx30 üzerinde tarafımdan denenmiştir.

• samsung nx500+30mm f2

SAM_1661 by garuda, on Flickr

SAM_1658 by garuda, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.