Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (654. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    Night Street 2 by ARroWCoLT instagram: _arrowcolt_, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 8 Ağustos 2017; 22:31:33 >

• Merhaba

Daha önceden Dslr kullandım ama bir yıl önce satmıştım

Şuan kompakt ama lens değişebilen cihazlara bakıyorum. Profesyonel değilim ama dış mekan iç mekan daimi net pozlar alabileceğim nx serisi makul fiyatlı ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Merhaba

Daha önceden Dslr kullandım ama bir yıl önce satmıştım

Şuan kompakt ama lens değişebilen cihazlara bakıyorum. Profesyonel değilim ama dış mekan iç mekan daimi net pozlar alabileceğim nx serisi makul fiyatlı ne önerirsiniz?

NX3000 veya NX300 ü 30mm f2 lensle öneririm. Fiyatlar çok değişken, o nedenle almak için acele etmeyin. Bazıları kendi makinelerini pahalı aldığı için ikinci el satarkende o anki sıfır fiyatından daha fazlaya satanda var.
    Eğer daha da küçük makine istersen NX mini de güzel bir seçenek. Ama daha önce DSLR kullandığın için NX3000 veya NX300 olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bir araştırayım birde haftasonu hayyama uğramayı düşünüyorum.

• nohackmove kullanıcısına yanıt
    NX2000 ve NX300 öneririm.

NX3000'in NX2000'e karşı hareketli ekran avantajı varken NX2000'in büyük, dokunmatik ve yüksek çözünürlüklü ekranı var.

Ayrıca NX3000 RAW dosyalara da noise reduction uyguluyor. Bu onu oldukça amatör tarafa itiyor.

NX2000'de manuel lenslerin kullanımını çok kolaylaştıran focus peaking varken NX3000'de yok.

Seri çekim hızı 8fps iken NX3000'de 5fps. Ek olarak NX3000'de bir fotoğraf çektikten sonra diğer poz için 1sn civarı beklemeniz gerekiyor. Bu süre NX2000'de çok daha düşük.

NX Mini ve NX3000 çok amatör kullanıcıları hedef alan modeller. NX2000 ve NX300 daha ciddi. Özellikle NX3000'in raw dosyalara işlem uygulaması Aps-c sensörlü bir kamerada kabul edilemez birşey bence.

• Nx3000 body 300e 18_55 ve 20 lensli 750 ye

Nx 300 18-55 li 600 e buldum

Nx2000 de araştırayım

• Nx mini
    Ortakoy by catacombet, on Flickr

Brotherhood by catacombet, on Flickr

Sunset by catacombet, on Flickr

Ulus park by catacombet, on Flickr

Bridge by catacombet, on Flickr

Dome by catacombet, on Flickr

• merhabalar, samsung 18-55 lensi satıyorum, nx300 ün kitlensi idi fakat lensin yazılım güncellemesinden sonra makine lensi tanımaz oldu. başka bir nx gövdeye takınca yine tanımadı, fotoğraflarda göstermeye çalıştım, lensin kozmetik durumu da baya iyi, optikleri de aynı şekilde. sakarya içi elden ya da havale sonrası kargo şeklinde gönderebilirim. belki düzeltilebilir ama ben yapamadım. Fiyat indirimsiz 150 tl,yanında kılıf ,kapaklar ve ciruclar polarize filtre de var.  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• birkaç web sitede karşılaştırmalara baktım. Açık ara NX2000 diğer modellerden daha iyi gibi duruyor.
    NX200 NX300 ve NX3000 ile kıyasladım.
    NX2000 alırsam üzmez diye umuyorum.

Aslında bu modellerde visör de olsa iyi olabilirdi.
    Ekran büyük dokunmatik ve çözünürlüğü yüksek derken pil harcaması değişiyor.
    Tek şarj ile yapılabilecek çekim sayısı azalmaya başlıyor.

DSLR kullanırken fotoğraf çekimi için visör kullanıyordum. Ekranı sadece sanal zoom yaptığım zamanlarda kullanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 9 Ağustos 2017; 19:36:15 >
  • Nx Mini 9-27mm
    Bafa Lake by catacombet, on Flickr

Castle by catacombet, on Flickr

İstanbul by catacombet, on Flickr

•  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

nx mini
  • Aranıza nx300+45mm ile katıldım.

Bir şeyi merak ediyorum 30mm lens alsam çok mu gereksiz olur 45 in yanında ?
  • Claypool C kullanıcısına yanıt
    lens bozuk mu yoksa çalışıyor mu anlamadım hocam.
  • Bu fotoğrafım Flickr'da şimdilik 4 gruptan davet aldı. Şimdiye kadar hiç karşılaş(a)mamıştım bu durumla.
    Samsung NX1 ve 50-200mm lensle evimin balkonundan çekmiştim.

Sun Rays by Mehmet Atacan, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldasice -- 16 Ağustos 2017; 10:36:40 >

• Samsung NX300M ve 30mm lens ile çektim.

NX300 de DMF (Direct Manuel Focus) özelliğini tavsiye ederim. Makine bazen istediğiniz yere netleme yapmıyor, manuel focusa alıncaya kadar da vakit geçiyor. Eğer DMF (Menüde 3.sıradaki insan şekli olan menü içinde) özelliğini menüden açarsanız hatta MF Yardımı 5x yaparsanız, deklanşöre yarım bastığınız süre içinde AF açık olmasına rağmen odak halkasını çevirdiğinizde 5x yakınlaştırma ve odak zirvesi (focus peaking) devreye girer odaklamayı tam istediğiniz gibi istediğiniz yere yapabilirsiniz.

Carnation by Mehmet Atacan, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldasice -- 16 Ağustos 2017; 10:46:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

Aranıza nx300+45mm ile katıldım.

Bir şeyi merak ediyorum 30mm lens alsam çok mu gereksiz olur 45 in yanında ?

İkisi bir arada gerek yok. Ama 30 mm yi de denemek için alıp, 30 mm mi - 45 mm mi sen karar verip diğerini satabilirsin.
    Ben ilk öyle yapmıştım ve 30 mm lensi daha keskin bulduğum için 45 mm yi satmıştım.

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Ah keşke öyle bir imkan olsa Trabzonda yaşıyorum burdaki fotoğrafçılarda normal Canon vb lens bile bulmak mümkün değil nerdeyse

• 16mm lens satan varsa iletişime geçerse sevinirim
  • Bende nx mini için 17mm f1.8 lens arıyorum nakit yada 9.27 lens ile takas edebilirim

• Merhabalar; nx300ümden kalan parçaları birilerinin işini görsün düşüncesiyle uygun fiyattan satışa çıkartıyorum, her biri çok temiz ve fonksiyoneldir. çanta:20tl, askı:10tl, flaş:30tl; hepsini birden alırsanız 50 tl, pazara kadar izmirdeyim inş, sonraki hafta istanbuldan elden teslim olur.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• 
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.