Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (647. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sirkecide gümrük mallarının satıldığı bi mağazada 600d + 18-55 set 800 tl idi. tam inceleyemedim uzaktan bakınca gövde gayet temiz gibi duruyordu, lensin halkasında kireç gibi bieyaz 1-2 yer vardı. sıfırsa alınır da, kullanılmışsa 800 tl ye alınır mı sizce ?

50d sadece body 500 tl
    sony nex f3 - 450 yada 500 dü. d5200 de vardı ama fiyatını sormadım.

canon 18-55 te 200tlydi. yolud üşene mağazayı söyleyebilirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPaCeLoRD -- 23 Haziran 2017; 2:9:20 >
  • nx300m+revuneon spacial 35mm f2.8
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garuda -- 23 Haziran 2017; 23:21:35 >
  • Nx300 ü satmayı hiç düşünmedim. Zaten hanıma almıştım ama genellikle ben kullanıyorum. Uzun zamandır fuji x system e kuruyorum kendimi. Özelikle x-t10 ya da x-t20 düşünüyordum. Geçen makinenin sensörü nü temizletmek için hayyama gitmiştim.. Orda ikinci el bir x-t10 gördüm. Hemen yapıştım üzerinde 35mm f1. 4 lens vardı. Hemen mod tekerleğin falan kurcalama. Retro haliyle çok çekici geldi ama ayar yaparken sıktım sıyrıldı. Sonra deklanşöre bir çöktüm. Aha o da ne? Ulan o karizmatik makinenin deklanşör sesi nedir? Zıpıs, ölüüvv buraya yazamadım şimdi çıkardığı sesi ama çok kötüydü. Valla direk soğudum makineden. Retro diyorsun şöyle diyorsun, adam ona makineli tüfek gibi bir ses yapar, çatır çatır çekeriz. A6000 aldım elime deli etti beni ayar yaparken. Samsung nx300 bozulana kadar başka makine bakmam apsc sensörlü. Ekonomiyi düzeltebilirim Sony a7 ful frame e geçerim yoksa nx300 cidden çok iyi.

Fotoğrafçı r arkadaşım var. Çocukların fotolarını birlikte çekelim dedik. Adamda canonun sülalesi var. 1d,5d,70d,650d... 85mm 35mm 135mm 1.4 lensler. Başladık çekim yapmaya... Ben 650d +35mm 1.4 ile çekmeye başladım. Allahım makine sürekli odak kaçırıyor odaklama çalışırken motoru yakacak. Aga dedim ben de 45mm 1.8 var ben Samsung la çekecem dedim yakın portreleri... Aldım elime çatır çatır hemen odak sıfır odak hatası. Raw formatta çektim hepsini. Ver bakam şu oyuncağı bana dedi. Aldı eline başladı oynamaya çekmeye... Bu neymiş amk. Böyle dedi. Ekranda resimlere baktı. Ya bunlar pc de bu kadar iyi görünür mü dedi akşam bakarız dedim. Akşam dedi ki olum dedi 1d ya da 5d yoksa gerisinin tamamını boşa çıkarır bu dedi. Sonra ben Samsung a gene sövdüm bu işten çekildiği için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1855 bozuldu.oto focus yapamıyor. Kablosu çıktı galiba. Satan var mı yada tamir ettirsem nerde kaça olur bilen var mı. Servis lens kadar fiyat istiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 650D ile ekrandan mı vizörden mi çektin. Bende de 650D ile neredeyse aynı olan 700D var, vizörden çekimde odak kaçırma durumu çok nadir, oda ileri geri çok hızlı hareket eden konularda olur. Eski tip 50mm f1.8 ile odak kaçırmayan makinanın 35mm f1.4 gibi bir lensle hiç yapmaması lazım. Fotoğrafların çoğunluğunda sorun varsa odak ayarı kaçmış olabilir.
  • 35mm sigma art serisindendi. Belki ondandır diyeceğim ama söyle her odakta bütün focus alanını gezip geri geldi motoru...

• Art serisi yeni sayılabilecek bir lens, büyük ihtimalle makinanın firmware i lensi tanımamıştır.
  •  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    _SAM0881 by taner yazar, on Flickr

• Öncelikle herkese hayırlı bayramlar.

Poz verme konusunda durduğu yerde duramayan kızımın hızına yetişmek için NX300 aldım.
    NX2000 den daha hızlı odaklandığını düşünüyordum; inşallah boşa masrafa girmiş olmam :)

Bugün yeni kameram ve 30mm ile çektiğim birkaç resim:
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• akin.ozsk kullanıcısına yanıt
    Müthiş fotoğraflar. Aynı komboyla ben de bugün biraz fotoğraf çektim. Daha doğrusu bayram gezmesi sırasında aceleyle çektiğim fotoğraflar. Hem boyut hem de kabiliyet açısından harika bir ikili. Vizör de olsaydı eksiği kalmayacaktı. Bu kadar güneşli havada ekranı görmek biraz zor oluyor.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Bu minik arkadaş da mamasını yerken babasının üstüne püskürttü :) Bayramda olması şanssızlık.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 7 Ekim 2022; 22:15:18 >

Kullandığınız filtrelerle birlikte çok güzel fotoğraflar ortaya çıkmış... Şu 30mm yi bana da aldıracaksınız sonunda..

• Bunlarda bugün çektiklerim :)

nx300 + 30mm

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• Bu arada önceki fotoğraf makinam olan NX2000 i satıyorum.

Sadece BODY olarak vereceğim ve istedim fiyat şu an 300 TL.

Nx300 ile arasında dağlar kadar olduğunu düşünmüyorum. Aslına bakarsanız şu 2 günde hiç bir fark göremedim ama yeniyi satacağıma eskiyi satayım dedim :)

NX2000 daha çok cep telefonu gibi. Üzerinde fiziksel tuş çok az ve her şey tek bir teker ile ve ekrana dokunarak yapılıyor. Eşim onu daha çok seviyordu. Daha kolay olduğunu söyledi. ikide bir lens değiştirmeden kit lens takılı kalarak taşımayı düşündüm ama bu seferde tamamen duygusal olarak fazla geldi. İlgilenen arkadaşlar için ilan linkini veriyorum.

https://forum.donanimhaber.com/samsung-nx-2000-body-dh-ye-ozel-300-tl-izmir--127239935#127239935

Şu Samsung makine piyasasını bırakmamalıydı. Güzelim cihazları, lensleri yaptı ve gitti. Özellikle şu 45 mm ve 30 mm lensleri Canon'un L serisinden farksız.
  • 18-55 kit lense ihtiyacım var. Yada hayyamda tamir edilir mi bilgi verebilecek olan var mı

çok güzel fotolar, bende de nx300 ve 30mm var ama bu tip şeyler çekemedim bir türlü :) makine tek başına yeterli değil demek ki :)
  • sahibinden 30mm lens satın aldım. size komik gelecek ama 200 tl verdim. Ürün kutsuunda ve tamamen orjinal üstelik hiç kullanılmamış.

30 mm lens cihaza bambaşka bir performans kattı. inanılmaz diyebilirim. Kullanmayanlar mutlaka 30mm lens alsın ve kullansın.
  • tuncayt T kullanıcısına yanıt
    komik değil :) burdakilerin çoğu 137 tl ye aldı :) he tabiki zaman itibari ile güzel fiyat :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncayt

sahibinden 30mm lens satın aldım. size komik gelecek ama 200 tl verdim. Ürün kutsuunda ve tamamen orjinal üstelik hiç kullanılmamış.

30 mm lens cihaza bambaşka bir performans kattı. inanılmaz diyebilirim. Kullanmayanlar mutlaka 30mm lens alsın ve kullansın.

Hocam burdan yazaydın
    Aylardır arıyorum,

• Arkadaşlar 9-27 lens ile nx mini veya 16-50 mm lens ile herhangi bir nx serisinden makine alacağım. Seyahate çıkacağım için ihtiyacım acil. Satmayı düşünen varsa iletişime geçebilir.

Bu lensleri istememin nedeni ise 35 mm eşdeğeri 24 mm olması. Seyahatte manzara çekimleri yapacağım en uygun açı 24 mm.

• 
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.