Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (645. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nx1000 almayı düşünüyorum nx1000'de usb girişinden şarj etme özelliği varmı?

Birde odaklamayı fotoğrafın belli bir yerinde ve uzaklığındaki objeye odaklamak kolaymı bokeh efekti yapmak amacım malum cihazda dokunmatik ekran yok dokunarak odaklanamıyoruz tuşlarla bu kolaymı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: toncu79

Arkadaşlar merhabalar

Nx1000 almayı düşünüyorum nx1000'de usb girişinden şarj etme özelliği varmı?

Birde odaklamayı fotoğrafın belli bir yerinde ve uzaklığındaki objeye odaklamak kolaymı bokeh efekti yapmak amacım malum cihazda dokunmatik ekran yok dokunarak odaklanamıyoruz tuşlarla bu kolaymı?

Odaklama işleri kolay. Alışınca dokunarakta kolay, tuşlarla da kolay. NX1000 eski bir makinedir. Bazıları çok fazla fiyatlara satıyor. Fiyata dikkat edin sadece.
    Hatta almadan önce fiyatı buraya da danışın derim. Benim tavsiyem NX3000 almanızdır bunu da söyleyeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler bilgi için usbden şarj oluyormu nx1000

Fiyat olarak lensle birlikte 630 tl sıfır kutusu açılmış outlet ürün

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    NX3000'in kötü yanı RAW'lara da noise reduction uygulaması. NX2000 veya NX300 düşünülmeli bence.

Bu arada infrared fotoğraflara merak saldığımı söylemiştim. Filtre gelince balkondan bir fotoğraf çektim. Beyaz dengesini ayarlamayı unuttuğum ve RAW çekmediğim için renkler biraz soluk oldu. Ayrıca hava da kapalı olunca infrared fotoğraflar renk bakımından eksik kalıyor. Bunlara dikkat edersem bu iş olacak gibi.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• Arkadaşlar samsung lenslerden en keskin olanı hangisi? Elimde 18-55 var ama keskinliği bazen yetersiz geliyor.
  • cebo01 C kullanıcısına yanıt
    Zum yapmayan yani prime denen lensler keskinlik olarak daha iyidir zum lenslerden.fiyatina gore 30 mm f2 ve 45 mm f1. 8 cok guzel lensler

• quote:

Orijinalden alıntı: cebo01

Arkadaşlar samsung lenslerden en keskin olanı hangisi? Elimde 18-55 var ama keskinliği bazen yetersiz geliyor.

30mm ve 45mm lensler diğer markaların bile hiçbirinde olmayan derecede keskinliğe sahipler. Aşağıdaki grafiklerden lenslerin keskinliklerine bakabilirsiniz. NX20'nin kullandığı eski sensöre rağmen keskinlik bu seviyede. NX300, NX30 kullanılınca keskinlik artıyor. Bu 3 gövdeyi de kullandım. NX500 veya NX1 gibi D7100-A6000 ayarında sensörler kullanılırsa fark iyice açılır.

Görüntü ne kadar yeşilse o kadar keskin, sarı kısımlar idare eder seviyede, kırmızı kısımlar ise keskinliğin düşük olduğu bölgeler. APS-C sensörlerde F/11 sonrası, M43 sensörlerde ise F/8 sonrası diffraction başladığı için keskinlik düşüyor. Oralara bakmanıza gerek yok. F/1.8 ile F/11 arasına bakabilirsiniz.

Samsung NX20 + Samsung 45mm F/1.8:

Samsung NX20 + Samsung 30mm F/2:

Nikon D7100 + Nikon 35mm F/1.8G (Çok daha iyi bir sensör ve çok daha pahalı bir lens):

Nikon D7100 + Nikon 50mm F/1.8G (Çok daha iyi bir sensör ve çok daha pahalı bir lens):

Canon 750D + Canon 50mm F/1.8 STM (Daha yüksek çözünürlüklü, yeni bir sensör ve dünyanın en popüler lensi):

Sony A6000 + Sony 50mm F/1.8 OSS (Yine çok daha iyi bir sensör ve çok daha pahalı bir lens):

Olympus OM-D E-M1 Mark II + Olympus 45mm F/1.8 (En keskin görüntü veren M43 makine ve çok daha pahalı bir lens):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 11 Haziran 2017; 23:2:27 >

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Selamlar bu keskinlil listesine ulastiginiz siteyi ogrenebilir miyim?

• yus49 Y kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Site Dxomark. Lenslerin sayfalarında measurements bölümleri var ve oradan da sharpness kısmından bu grafiklere ulaşabilrsiniz.

Tesekkurler.

• Arkadaşlar Elimde 0 sayılır Samsung NX1 Battery Grip var. İsteyene satabilirim veya nx lensler ile takas edebiliriz altı üstü konuşulur.
  • Selamlar,
    Bu fotoğrafları NX300 + Pentax bayonet manuel Chinon 50mm f2 ile çektim.
    Linkte toplam 4 fotograf var. Sağ sol yaparak ulaşabilirsiniz.
    https://instagram.com/p/BVCiQmGA93j/

Dört de burada;
    https://instagram.com/p/BU902tmgk1T/
    Bir de burada var.
    https://instagram.com/p/BVCf3W5AwKV/

• threeplus T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben nx300 ile aliexpressten aldıgım pentax adaptör ile 5x 8x istediğim zoom'u ok tusuyla yapıp ince mf focus ayarını yapabiliyorum. Sizin adaptörde mi bir sorun var acaba?

• Arkadaşlar merhaba

Bende şu anda lg g4(16 megapiksel 1/2.6 inç sensör ve f1.8 diyafram değeri var kamerasında)telefon var ve epson l386 yazıcı var g4 ile çektiğim fotoları epson ile a4 büyüklüğüne kadar yazdırıyorum Size sorum ise ben nx serisi bir fotoğraf makinası alsam bastığım fotolarda yüksek oranda kalite artarmı gerek varmı sizce böyle bir masrafa (sadece aile fotosu ve çocuklarımın fotoğraflarını çekiyorum ve basıyorum şuan genel olarak memnunum çıktılardan)

• quote:

Arkadaşlar merhaba

Bende şu anda lg g4(16 megapiksel 1/2.6 inç sensör ve f1.8 diyafram değeri var kamerasında)telefon var ve epson l386 yazıcı var g4 ile çektiğim fotoları epson ile a4 büyüklüğüne kadar yazdırıyorum Size sorum ise ben nx serisi bir fotoğraf makinası alsam bastığım fotolarda yüksek oranda kalite artarmı gerek varmı sizce böyle bir masrafa (sadece aile fotosu ve çocuklarımın fotoğraflarını çekiyorum ve basıyorum şuan genel olarak memnunum çıktılardan)

Sadece kalite değil, belki fotoraf çekmek ve bastırmakdan daha da keyif alabilirsiniz nx satın alırsanız. Çok güzel birşey yapıyorsunuz fotoğraf bastırarak. O nedenle fotoğraf makinenizde olsun.

• Teşekkürler

Peki nx2000 deklanşör hızı nasıldır benim çocuklar biraz hareketli fotoğraflarını çekmek çok zor nx2000 ekran buyuk beğeniyorum ama deklanşör hızı için nx300 daha iyi görünüyor kağıt üstünde sizce hangisi mantıklı?

• quote:

Teşekkürler

Peki nx2000 deklanşör hızı nasıldır benim çocuklar biraz hareketli fotoğraflarını çekmek çok zor nx2000 ekran buyuk beğeniyorum ama deklanşör hızı için nx300 daha iyi görünüyor kağıt üstünde sizce hangisi mantıklı?

bahsettiğiniz odaklama hızıdır. Sizin farkında olacağınız bir hız yok arada. Ama tavsiyem NX300 yada NX3000 almanızdır. Çocukları da çekebilemek için 30 mm f2 lens alın, tamamdır.
  • quote:

Teşekkürler

En hareketli anlarında bile çocukları dondurmak için 1/250-1/320 civarı bir değer yeterli olur. Işık yeterliyse 1/500 yaparsanız tamamen garanti olur.

NX2000'de en fazla 1/4000 NX300'de ise 1/6000 olabiliyor. İkisi de fazlasıyla yeterli yani.

Güneşli bir günde F/2 veya F/1.8 gibi açık diyaframlar kullanılırsa 1/4000 ile fotoğraf çekince pozlama biraz fazla olabilir. 1/6000 burada avantaj sağlar. Diyaframı F/2 değil de F/2.5 yaparsanız sorun ortadan kalkar ya da polarize filtre kullanabilirsiniz ama polarize filtreler genellikle ışık geçirgenliğini 2 stop civarı düşürür. Yani filtresiz F/2 ve 1/4000sn kombinasyonuyla çekerken polarize filtre takınca 1/1000sn civarında çekim yapmanız gerekir. Bu da her türlü çekim için yeterlidir zaten. Filtre alınacaksa kalite de önemli bu arada.

•  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    SAM_4708 by kocaturk84, on Flickr

NX500+TAIR11A 135MM F2.8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaturk84 -- 14 Haziran 2017; 0:41:39 >

Teşekkürler

Öncelikle ben amatörüm ama a4 boyuta kadar kendim fotoğraf basıyorum aldığım nx makinayı beraber gelen lens ile kullanıcam (20-50 yada 18-55) maddi durumum çok müsait değil çocukları çekmek için bu durumda 1/4000 olan nx2000 uygun geliyor bana ama bu konuda biryerlerde fotoğraf çekerken nx2000 çok beklediği gecikmeli deklanşör tepkisi olduğunu okumuştum şu anda kullandığım telefonunda kompakt makina gibi fotoğraf çektiğinide söyleyebilirim ben nx aldığımda baskı kalitesinde bir fark olmazsa boşuna masraf yapmış olurum yani dosya olarak sakladığımda kaliteli olacağı kesin ama epson l386 yazıcı tarafına kafam takılıyor o kadar kaliteli baskı vermezse üzülürüm fotoğraf kağıdım kodak tam parlak 270gr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toncu79 -- 15 Haziran 2017; 19:28:30 >
  • 
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.