Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (635. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nx Mini arıyorum, fakat lens konusunda bir türlü karar veremedim. 9-27 mi 17 mi? Neyse önerilerinize ve tekliflerinize açığım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L-S-D

Nx Mini arıyorum, fakat lens konusunda bir türlü karar veremedim. 9-27 mi 17 mi? Neyse önerilerinize ve tekliflerinize açığım

Bir ara fiyatlar iyice düştüğü için gözlerimiz 300TL civarı bir fiyat arıyor olabilir ama (lensi ile birlikte) aşağıdaki ilandaki fiyat bence makul...
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nx-mini-beyaz-samsung-399363900/detay
    Bu özellikte bir makine için rahatlıkla verilebilir.
    İlandaki lens ise bu makine için samsung tarafından çıkartılmış (bence) en iyi lens.
    9-27 bu serinin tek titreşim engelleme özelliği olan lensi.
    Üstelik 9 mm deki keskinliği, 9mm sabit lensten daha iyi. 9mm sabit lensi avantajı ise çok küçük olması ve bu sayede makine, üzerinde lens takılıyken pantolonunuzun arka cebinde taşınabiliyor.
    17 mm iki avantajı için alınıyor:
    1)Açık diyaframı ile sığ alan imkanı vermesi ve dolayısıyla anka planı yok etmesi
    2)Düşük ışıkta daha yüksek enstantane imkanı sağlaması.

Öncelikle birinci avantajın kağıt üzerinde kaldığını söylemeliyim.
    Zira lensin 1' boyutunda olması ve çarpan etkisinin 2,7X olması nedeni ile F:4,5 gibi derinlik sağlıyor. (ışık alma kapasitesi 1,8 bunda değişiklik yok)
    İkinci avantajına gelince 9-27 lensin OSS fonksiyonu bir kaç durak avantaj sağladığından 17mm F:1,8 in bu konudaki artısının çok önemi kalmıyor.

Bu makineyi uygun fiyatla bulursanız kaçırmayın.
    Unutmayın 500Dolar üzerin bir fiyatla çıktı bu makine
    Mümkünse 9-27 lensi ile alın.
    İleride 9 ve 17mm lenslerini de isterseniz alırsınız
  • fipar kullanıcısına yanıt
    17mm lensin OIS özelliği var ve 1.8 diyaframla beraber ISO yu fazla artırmadan çok iyi iş görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garuda

arkadaşlar set değişikliği için nx300 ve lenslerimi satıyorum manuel lensler temiz ve sorunsuzdur.

full kutu faturalı sıfırdan farksız
    nx300+20,50 komple beyaz full kutu faturalı
    m42 to nx adaptör
    super marexar 28mm f2.8 m42
    nx300+auto revuenon 55mm f1.4
    16gb sandısk 48mb microsd hafıza kartı kutulu faturalı

komple set 1100TLdir.

30mm varmıydı sizde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

quote:

arkadaşlar set değişikliği için nx300 ve lenslerimi satıyorum manuel lensler temiz ve sorunsuzdur.

full kutu faturalı sıfırdan farksız
    nx300+20,50 komple beyaz full kutu faturalı
    m42 to nx adaptör
    super marexar 28mm f2.8 m42
    nx300+auto revuenon 55mm f1.4
    16gb sandısk 48mb microsd hafıza kartı kutulu faturalı

komple set 1100TLdir.

30mm varmıydı sizde

30mm vardı satmıştım ama pişman oldum sattığıma :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

17mm lensin OIS özelliği var ve 1.8 diyaframla beraber ISO yu fazla artırmadan çok iyi iş görüyor.

Doğru, nedense ben 17mm'nin OIS özelliği yok diye biliyordum.
    Yine de 17mm kullanım amacı açısından özel bir objektif.
    NX mini 9-27 ile çok verimli kullanılabiliyor.
  • arkadaşlar samsung nx 30mm, 45mm, 50mm lens sıfır bulmak mümkün müdür ? Sıfır ayarında satmak isteyen var mı bu lenslerden ?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwinwin

arkadaşlar samsung nx 30mm, 45mm, 50mm lens sıfır bulmak mümkün müdür ? Sıfır ayarında satmak isteyen var mı bu lenslerden ?

teşekkürler.

Sıfır zor ama sıfır ayarında bulabilirsiniz. Malum 2. El sitelerini ve burayı takip edin.

• https://explorecams.com/

arkadaşlar belki bilen vardır ama ben yeni keşfettim bu siteyi, istediğiniz makine ve lensi yazın çekilmiş birsürü fotoyu buluyor benim çok hoşuma gitti istediğiniz kombinasyonlu makine lens nasıl foto çekmiş kolayca görebiliyorsunuz. Arama kısmına makine ve lensi yazmanız yeterli
  • Set olarak sıfır aldığım Nx1+16-50 f2.0-2.8 in sıfır durumdaki battery gripini(bataryasız) uyun fiyata satıyorum, ilgilenen arkadaşların pm ile ulaşmasını bekliyorum.
  • winwinwin W kullanıcısına yanıt
    Arada sırada n11 bakın hocam 2 ay önce 30mm aldım ordan sıfır ve 250 tl ye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

https://explorecams.com/

arkadaşlar belki bilen vardır ama ben yeni keşfettim bu siteyi, istediğiniz makine ve lensi yazın çekilmiş birsürü fotoyu buluyor benim çok hoşuma gitti istediğiniz kombinasyonlu makine lens nasıl foto çekmiş kolayca görebiliyorsunuz. Arama kısmına makine ve lensi yazmanız yeterli

Bilgi için teşekkürler. Site baya hoşuma gitti. hemen sık kullanılanlara ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kod adı çökertme

Arada sırada n11 bakın hocam 2 ay önce 30mm aldım ordan sıfır ve 250 tl ye

Çok iyi fiyata almışsın. İkinci el çok az kullanılmış bir 30 mm lens buldum. 380 lira gibi bir fiyatla aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evindare25 -- 25 Nisan 2017; 12:44:13 >
  • site gerçekten çok başarılı istediğin kombinasyonla çekilmiş fotolara anında ulaşabiliyorsun fotoğraf severler için büyük nimet :)
  • 30 mm icin ödediğiniz fiyatlari hic düşünmeyin. Boyundan ve fiyatından büyük işler yapıyor o lens. O nedenle sahip oldugunuza sevinin oyle bir lense.

• garuda kullanıcısına yanıt
    Güzelmiş, Nxmini 17mm diyince benim fotolar çıktı, Flickr, 500px gibi sitelerden alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Güzelmiş, Nxmini 17mm diyince benim fotolar çıktı, Flickr, 500px gibi sitelerden alıyor

evet hocam senin siyahbeyaz fotoları bende gördüm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

30 mm icin ödediğiniz fiyatlari hic düşünmeyin. Boyundan ve fiyatından büyük işler yapıyor o lens. O nedenle sahip oldugunuza sevinin oyle bir lense.

haklısın Akın harika lens tek eksiği OIS yok, sende 60mm vardı kaça satmıştın? samsung lensler karaborsa olmuş yazık yaa mis gibi makineler sürünüyor lenssizlikten nx1 bile alsan lens seçeneğin çok az. Ben samsung makineleri çok seviyorum manuel lenslede harika işler çıkıyor.
  • 30mm lens açısı keskinliği bokeh yeteneği tam bir canavar.

• NX300+30MM F2

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
  • 
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.