Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (632. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 630631632633634
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blacklegend

şimdi şikayet varda şöyle bir yazı okudum bizimkiyle aynı.servis elemanı bile kronik demiş.garanti bitmeden kurtulmak şart oldu.

Ankara Ankamall Teknosa'dan aldığım nx300 fotoğraf makinemi tahminen 10.12.2016 tarihinde Teknosa aracılığı ile flash arızası, pili kendi kendine bitirmesi ve mod tekerleğine hafif bir dokunuşta kendi kendine mod değiştirmesi arızası ile servise gönderdim. Makine 1 hafta içinde ana kartı değiştirilmiş, flash değişmiş, mod tekerleği değişmiş şekilde geri gönderildi. Makineyi 1 hafta kullanamadan yine aynı hatayı verdi. MTA Elektronik'i aradım. Servisteki arkadaş bu kronik bir sorun ama yollayın yardımcı olalım dedi. 30.12.2016 tarihinde yolladım ve bugün makinem geldi, daha kutuyu açıp makineyi çalıştırır çalıştırmaz mod düğmesi arızasını tekrarladı. Artık uğraşmam. Yasal hakkımı kullanacağım. Bu makinenin ne sıfırına ne 2. eline para verin. Kronik sorunlarla dolu. Samsung bilmediği işe girmiş.

NX300'de de mi oluyormuş bu gibi durumlar? bilmiyordum :( NX3000'de bu denli kronik şeylerle karşılaşmadım ben kendi kendine nadiren mod değiştirmesi dışında. Üzücüymüş ya. Bende sıfır pil falan aldım 1 yıl daha kullanırım ederim diye planlıyordum elimdeki lenslerle. Yine o plana sadık kalırım tabi. Sonrasında ufaktan Sony Alpha serisine yönelmeye başlarım gibi. Sağol bu arada bilgiler için.

• Bendede nx minide sorun olmustu Mecidiyekoy de bi yer bakiyor oraya vermistim iki gune halletmislerdi , makinelerde kronik sorunlar oldugu dogru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bykclk

Bendede nx minide sorun olmustu Mecidiyekoy de bi yer bakiyor oraya vermistim iki gune halletmislerdi , makinelerde kronik sorunlar oldugu dogru

NXmini'de ne gibi bir sorun olmuştu?
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    9-27 lensde problem olmustu zoom yapmiyordu , lens kilidi sorunu vardi falan sonra baktimki cogu nx300 nx3000 nx mini kronik sorunlu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorunlar bende de mevcut. NX300 ün mod tekerleği dokununca kendiliğinden mod değiştiriyor, tam birşey çekecekken kendiliğinden mod değiştirmesi sinir bozucu oluyor.

Nx mini 9-27mm lens de kilit hatası verip açılmıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bykclk

9-27 lensde problem olmustu zoom yapmiyordu , lens kilidi sorunu vardi falan sonra baktimki cogu nx300 nx3000 nx mini kronik sorunlu

9-27 lensin arka 3 vidayı söküp turuncu renkli 3 minik lastik takozu cımbızla alıp tekrar vidaladığınızda sorun kalmıyor. Minide 9-27 lens dışında başka sorun duymadım. Hatta o kadar memnunumki ucuz bulunca bir tanede yedek aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 16 Şubat 2017; 17:40:5 >
    17mm lens yoksa çöp bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bykclk kullanıcısına yanıt
    9-27 ile çok iyi fotoğraflar çeken arkadaşlar var, çöp deme istersen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

9-27 ile çok iyi fotoğraflar çeken arkadaşlar var, çöp deme istersen...

nx mini 9-27 lensi bir çok markanın kit lensinden çok daha başarılı.

Garantiden servise göndermeden bu şekilde denesem mi? Kesin çözüm müdür

• quote:

Orijinalden alıntı: connectpeople

Garantiden servise göndermeden bu şekilde denesem mi? Kesin çözüm müdür

Diğer gövdede takılı, çok yoğun olmasada ara sıra kullanılıyor,4-5 aydır herhangi bir sorun çıkmadı. Garanti devam ediyorsa bence yolla değiştirsinler. Garantisi bitmiş arkadaşlar bu yöntemi deneyebilir. 9-27 lensin sorunu o minik lastik takozlar, zamanla deforme oluyor ve kontaktörleri engelliyor, sökülünce düzeliyor. Sanırım süspansiyon amaçlı koymuşlar. Bu yöntemi NX-mini konusunda Fipar rumuzlu arkadaş tarif etmişti, o konuda detaylı anlatımı var.
  • Samsung NX300 almak istiyorum bu makineyi nereden satın alabilirim? herhangi bir yerde satıldığını göremedim n11de bir mağaza var fakat mağaza hakkında yorumlarda dolandırıcı denmiş o yüzden bir yer bulamadım.
  • xfxsever X kullanıcısına yanıt
    İkinci el alacaksin hocam samsung fotograf makinesi isine son verdi.

• Samsung fotoğraf makinesi işine son verdi ama biz fotoğraf çekme işine son vermedik. :)

Samsung NX300 12-24mm çektim.

_2010008-01 by Mehmet Atacan, on Flickr

• coldasice kullanıcısına yanıt
    Bir iki aya satarsin :)

• coldasice kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık , bir günde aynı saatlerde 400 iso yerine 100 iso 30 saniye f11 dener misin?
    Buda benden gelsin, NXmini ile sokak işi
    Street 245 by ARroWCoLT, on Flickr

• @Bykclk Şu an elimde hemen hemen her ihtiyacımı karşılayan 6 adet NX lensi, NX300M, NX1 ve SEF580A flaş bulunuyor. Satmaya niyetim yok :) Gittiği yere kadar.

@ARroWCoLT Senin de eline sağlık. Çok güzel siyah beyaz fotoğrafların var.
    Teşekkür ederim. Aynı ortamı tekrar yakalayabilir miyim bilmiyorum ama çekmeye çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldasice -- 24 Şubat 2017; 10:46:11 >
  • Makineyi 3 - 4 aydır kullanıyorum. Çok beğendim.Daha başka cihazlar kullanmadığım için bana baya iyi geliyor. Genelde lens modunda çekiyorum. manuel kullanmaya alışmak için baya öğrenmem gerekecek.

18-55 mm Lensten sonra bir 50-200 mm lens edindim. onunda performansından çok memnun kaldım.
    30 mm lens aldım. o daha elime geçmedi. onunda baya iyi olduğu söyleniyor.

Bu arada fotoğraf çekerken çıkan klik sesini kapatabiliyor muyuz?
    Hareketli nesnelere sürekli odak yapabiliyor muyuz?
  • evindare25 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Hangi modeli aldığınızı belirtmemişsiniz, o yüzden NX300 e göre cevap veriyorum.

Shutter mekanik olduğundan klik sesini kapatamazsınız.

Menüden dokunmatik otomatik odaklama kısmından izleme otomatik odaklamayı seçip, izlenecek nesneye ekrandan dokunurak hareketli nesnelere sürekli odak takibi yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldasice -- 24 Şubat 2017; 12:21:54 >
  • Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Ses olayını kapatabilseydim benim için güzel olurdu. Bu şekilde kullanmaya devam.

Aynen yazdığınız gibi NX300m modelini kullanıyorum.

İnstagram da sizi takip ediyorum. Fotoğrafların çok iyi emeğine sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evindare25 -- 24 Şubat 2017; 12:52:39 >
  • 
Sayfa: önceki 630631632633634
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.