Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gece 1 de tripotsuz çektim deniz sim siyah idi kule ise pas parlak
    Kendime göre ayar yapmaya calistim ama iste

Mesela beyaz ayarı gece çekiminde nasıl olmalı idi yada nasil bi ayar yapmaliydim

Gece resimleri nedense bende hep kahverengi tonlar hakim cikiyor bu normalmi
    Normal değilse nazil ayar yapılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 9 Kasım 2013; 18:00:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Netleme konusunda size katilamadim çünkü resmi büyüttügümde herhangi bir kayma filan görünmüyor

Aynı resmin farklı bir çalışması

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Yorumlariniz için ayrıca teşekkürler :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 9 Kasım 2013; 18:17:08 >
  • lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    Beyaz ayarı için basamaklandırma önerebilirim.

Bu arada makinenin kullanım kılavuzunu okudunuz mu? Okumadınızsa mutlaka okuyun. Ayarların ne anlama geldiğini öğrenmeniz gerekiyor.

Ayrıca Ertan Bey'in yeni web sayfası :

www.halkboyleistiyor.com

Bu sitede yer alan bilgiler çok işinize yarayacaktır. Özellikle çekim modları konusu mutlaka okunmalı, peşinden net alan derinliği geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

18-55 kit lens ile çektiğim kız kulesi resmi.
    Samsung NX300 makina
    Odak:F/5,6
    Odak uzaklığı:48mm
    Enstantane:5"
    ISO:100 ayarlı

Tripodsuz mu çektiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhkn

quote:

18-55 kit lens ile çektiğim kız kulesi resmi.
    Samsung NX300 makina
    Odak:F/5,6
    Odak uzaklığı:48mm
    Enstantane:5"
    ISO:100 ayarlı

Tripodsuz mu çektiniz?

Bu soruyu ben de soracaktım ama unutmuştum.

Tripodsuz çekilmiş sanki.
  • Evet tripotsuz çektim
    Titreme olmaması için dokunmatik ekranı kullanmaya çalıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 11 Kasım 2013; 23:33:12 >
    Önerdiginiz siteyi favorilerime ekledim okunmaya başliyorum çok teşekürler...

• quote:

Evet tripotsuz çektim

O karanlıkta tripodsuz çekim yapıp, sonra da "netlik konusunda size katılmıyorum" diyemezsiniz.
    : - ))

Siz çektiklerinizi paylaşmaya devam edin.

Bu arada martıdaki netlik nasıl??
    Haklisiniz kusura bakmayın...

Martı güzel çıkmış elinize sağlık :)

Sanki biraz titreme var gibi (şaka şaka titreme felan yok )

Bi resim de benden

Lens:30 mm F/8 1/80 100ISO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 12 Kasım 2013; 14:47:24 >
  • Bir fotoğraf daha:(18-55 OIS lens - f/9 - 1/200 -100 ISO)

• lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki fotoğraf güzel olmuş. Efekt vs uyguladınız mı?

Efekt olarak kenarlara hafif bi siyahlık versin diye vignette efekti verdim
    Onun haricinde renk ve ton ayarları ile oynadım (contrast, warmth,saturation,shadow,highlights,brighthness ayarları ile) bu sayede renkler biraz canlılaştı ve belirginleşti.resmi jpg olarak kaydetmiştım
    Demek resim raw olarak kaydedilip işlense neler neler yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 13 Kasım 2013; 17:11:55 >
  • Bir resim daha

• arkadaşlar bilgisi olanlar cevap versin çok önemli benim için.. NX300'e canon/nikon/sony slr lenslerini yada dslr lenslerini takabiliyor muyum. Doğrudan takamadığımı bende biliyorum ama bi dönüştürücüyle takmam mümkün mü. varsa böyle bişey yurtiçi ve dışı tedarik etmem zor mudur ki? neyse tedarik ederim de yapabiliyomuyum yani böyle şeyler. gidip bi 650d uyumlu 18-200 lensi buna uydurabilirmiyim mesela??
  • Amazon da satilan bayonetler adaptorler var.fakat bunlarin gercekten calisip calismadigi konusunda bilgim yok.nx1000 de calismadi satilan adaptorler diye biliyorum.nx 300 dede ayni sey olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 14 Kasım 2013; 13:00:55 >
  • quote:

Evet tripotsuz çektim

Fotoğraf çekme konusundaki bilgi düzeyinizi bilmeden bir tavsiyede bulunuyorum, kusura bakmayın.

Tripod'unuz yokken bile gece fotoğrafı çekebilmek için mutlaka gövdeyi bir şeyin üzerine bırakıp zaman ayarlı deklanşör ile fotoğraf çekmelisiniz. Objektiflerdeki titreme önleyici özellik gece fotoğrafları için hiçbir işe yaramaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

Evet tripotsuz çektim

O karanlıkta tripodsuz çekim yapıp, sonra da "netlik konusunda size katılmıyorum" diyemezsiniz.

Siz çektiklerinizi paylaşmaya devam edin.

Bu arada martıdaki netlik nasıl??

Bence martının tüyleri yeterince keskin değil. Nx-300 AF hızını bilemiyorum ancak hareket halindeki bir objenin keskin alınabilmesi için AF çok çok hızlı olması gerekir. Ayrıca hangi AF çekim ayarında (Single AF veya Continiu AF) olduğunuz, netleme ayarının seçini, çekim modu gibi unsurlarda önemli. Smart mode netlemeyi kafasına göre yaptığından merkezi netleme olmadan bu tip objeleri tuturmak zordur.
  • quote:

Bir resim daha

Kadrajın alt tarafında mükemmel renklilik ihtiva eden ağaçlar varken ana tema onlar olmalıydı.
  • quote:

amazonda dört tane bayonet linki ;

http://www.amazon.com/Fotasy-Samsung-Adapter-Aperture-Control/dp/B00E5T7RXU/ref=sr_1_46?ie=UTF8&qid=1384434110&sr=8-46&keywords=samsung+nx300

http://www.amazon.com/Rainbowimaging-Samsung-NX1000-Adapter-RainbowImaging/dp/B00BTRO0RC/ref=sr_1_18?ie=UTF8&qid=1384434040&sr=8-18&keywords=samsung+nx300

http://www.amazon.com/Fotasy-Samsung-Adapter-Aperture-Control/dp/B00F1YAS52/ref=sr_1_73?ie=UTF8&qid=1384435093&sr=8-73&keywords=samsung+nx300

http://www.amazon.com/Rainbowimaging-Samsung-NX1000-Camera-Adapter/dp/B004HI4PPC/ref=sr_1_63?ie=UTF8&qid=1384434530&sr=8-63&keywords=samsung+nx300

soghan arkadaşımızın da dedigi gibi ne kadar çalışıyor bilemiyecegim ama hem canon hemde Nikon G-type lens ler için ayrı ayrı bayonetler var...

Bayonetlerin üzerinde lens kontak temas terminalleri yoksa kesinlikle çalışmaz, boşuna almayın. Ben aldım elimde (EOS to NX) ve (PK to NX) olmak üzere 2 adet bayonet mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.