Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Orijinalden alıntı: PainOfChaos
    Yeni fotoğraflar :)

Çok güzel fotoğraflar çekmişsiniz. Paylaştığınız için teşekkür ederim. Ayrıca tebrik ederim.

Teşekkürler. Fotoğraflar paylaşılmadı diye tekrar gönderdim 3 mesaj olmuş :)
  • 1 aydır falan iş yoğunluğumdan hiç bakamamıştım başlığa, pek birşey kaybetmemişim, içine etmişsiniz başlığın kişisel atışmalarınız bizim umurumuzda değil, gidin özelden yazışın arkadaş bu ne, başlık ne hale gelmiş

haftaya uzunca bir iskandinavya seyahatine çıkacağım ve ilginç olabilecek birşeyler çekebileceğimi ve burada paylaşabileceğimi düşünüyordum, ama gerek yok sanırım, fotoğraf milletin umurunda değil anlaşılan...
  • dostlar ben bir amatörüm. okul bitti ve bir makine alıp bu yaz kendimi geliştirmek istiyorum. yapacağım iş ankara'da kendime mekanlar seçip hem görmediğim yerleri görmek hem de taşraya inmek ve makineyi kullanmak.

1500tl param var. biriktirdiğim için her lirası bana kıymetli (: birkaç sorum olacak, zamanını ayırıp ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1) NX300 ile NX300M fiyatları aynı, fark nedir?

2) sizin 1500tl'niz olsaydı NX serisinden mi alırdınız yoksa başka markanın aynasızını mı?

3) 12-24 / 45 / 50-200 mm lenslerin farkları nedir ve hangi amaçla kullanılır?
  • cagl.ar.u C kullanıcısına yanıt
    1) M modelinin ekranı 180 derece dönebiliyor onu tercih edin...
    2) güzel bir araştırma ile 1500 TL ya alacağınız tüm makinalar sizi tatmin eder . nx300 kullanıcısı olarak ben memnunum
    3) 12-24 gibi lensler geniş açılı lenslerdir , manzara için kullanılır ( kadraja daha fazla alan dahil etmek için)
    45 mm hem portre bende manzara için kullanılır ama mm ne kadar azsa kadraja dahil olan alan artar .
    50-200 gibi tele zoom lensler de ise doğa fotoğraf ları gibi yakınlaştırma isteği için genelde kullanılır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 12 Temmuz 2014; 11:42:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

Orijinalden alıntı: antking

siz neyi paylaşamıyorsunuz

Bütün tartışma NX300'lerin plastiği kaliteli değil mi oradan çıktı inanabiliyor musunuz?

Anting bu arada merhaba. Uzun zaman sonra nihayet buradasın. Hoşgeldin!

ben hep burdayım da iş biraz yogun keyfimde yok havada çok sıcak foto çekmeye çıkmıyorum hiç. Ama başlığı takip ediyorum hep Hoşbulduk

•  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    hocam nx300 ile sony a5000'i kıyaslama şansın oldu mu? ya da başka bir sony modelini?
  • flickr dan ekleme nasıl yapılıyor beceremedim :)
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• quote:

Orijinalden alıntı: antking

Güzel fotoğraflarla dönüş yapmışsın antking. Eline sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jinsystem
    flickr dan ekleme nasıl yapılıyor beceremedim :)

Buyrun buradan... Anında ekran örüntülü açıklama ile öğrenin...
    http://fotoptik.blogspot.com/2014/07/flickra-yukledigim-fotografm-nasl.html
  • cagl.ar.u C kullanıcısına yanıt
    Elime alıp inceleme yada kullanma şansım olmadı...
    Fena bi makineye benzemiyor özellikle bionz işlemcisi Baya bi övgü alıyor...
    Nx300 ile karşılaştırılınca ise kâğıt üzerinde eksik kaslıyor ...
    Özellikle de dokunmatik ekranının olmaması dez avantaj gibi geldi bana , odaklamayı NX300 de istediğin noktaya dokunmatik ekran ile şak diye yaparken a5000 de bu işlem manuel olarak yapılıyor...yada NX300 deki hibrid AF gibi eksikler var
    Sadece bu değil bir çok eksisi var NX300 e göre iki makineyi karşılaştırırsanız görürsünüz...
    Bazı özellikleri belki de hiç kullanmayacagımız için gerekli olmayabilir , ama insan daha özellikli olanı istiyordu.
    Ha alsanız güzel fotoğraf çekmez mi bal gibide çeker . ama nx300 bence ve kâğıt üzerinde de a5000 den daha üstün
    Tercihim nx300 olurdu benim...
    Nx300 ü almadan önce Araştırmalarımda(tabi ne kadar yeterli araştırma oldu ayrı mesele) Samsung nx serisinin Sony nex serisinden daha iyi fotoğraflar yada renkler ürettiği kanaati oluştu bende (tâbi üst düzey makinalar hariç) alpha serisini ise Sony nex ismini terk ederek çıkardı ve alpha serisine geçti, belki de Samsung nx ile benzer isimde olmamak için yaptı bunu ( nx serisi nex ten önce çıkan bir seri)tam bilemiyorum . ama sonuç ta bahsettiğimiz Sony ve fotoğraf tecrübesi Samsung un önünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 12 Temmuz 2014; 17:01:06 >

• lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    anladım hocam. bugün nx300m modelini 1550tl'ye buldum ama almadım. biraz daha bekleyeyim dedim çünkü sony ve fuji modellerini hiç araştırmadım. hem nx300 kullanmış hem de aynı bütçe ayarında sony/fuji vb. kullanmış tecrübeli bir arkadaş bulamadım. sonuçta onlar daha iyi karşılaştırabilir. siz de zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

+10 :)
    Her iki makina da eğer bu işi ileri derece öğrenmemiş isek bizi ileri derecelere taşıyacak kadar başarılı ürünler. Bu nedenle seçim yaparken bize extra özelliklerinin ne gibi faydalar sağlayacağına bakmak lazım. Mesela Samsung NX300'ün tek şarj ile çekim süresi ne kadar ? Yedek pil aldığımızda makinamız ile çekim yapar iken bu yedek pil de evde, otelde vs. şarja takıp gidebiliyor muyuz ? Benim bildiğim kadarı ile Samsung NX300'de batarya şarjı sadece makinayı prize takarak yapılabiliniyor ! Yani yedek pil de alsanız şarjınız bitti mi makinayı elektriğe takıp şarj olma süresi boyunca makinasız kalmaya-beklemeye mahkumsunuz !!! Tabi bunu aşmanın yolu var. Haricen alacağınız şarj aleti ! Extra masraf.
    -
    Kanıt :

-
    Bu olay Sony a5000'de de böyle midir ? Şu an araştırmadım. Aynı sistem olabilir de... Evet aynı sistem imiş Sony'de de !..
    Harici bir şaj ünitesi yok !
    Kanıt :

Yani dediğim gibi yedek batarya ile şarj ünitesi de almak zorundasınız her iki modelde de...

• jiddi kullanıcısına yanıt
    hocam 1500tl'niz olsaydı sıfır hangi modeli, ikinci el hangi modeli tercih ederdiniz? neden?
  • Merhaba arkadaşlar, bugün Kit lens in yanında 30 mm şemsiyeleri beraber bembeyaz bir nx300 üm oldu. Yıllarca analog kullanmış biri olarak bu cihaz uçuyor benim için :) Teknoloji fetişizmiyle kullanmayacağım özellikleri ya da görünmez farklılıkları kıyaslamaycağım başka cihazlarla, ancak ; bunun şarjı biraz azmı dayanıyor :) Uygun fiyata batarya ve çanta nerden alabilirim ( internetten link paylaşabilirseniz süper olur).
    Birde flicker grubumuz falan var mı, çekimlerimizi paylaşalım.

Teşekkürler

• barankeser B kullanıcısına yanıt
    https://www.flickr.com/groups/samsung-nx-turkiye/

• quote:

Orijinalden alıntı: barankeser

Merhaba arkadaşlar, bugün Kit lens in yanında 30 mm şemsiyeleri beraber bembeyaz bir nx300 üm oldu. Yıllarca analog kullanmış biri olarak bu cihaz uçuyor benim için :) Teknoloji fetişizmiyle kullanmayacağım özellikleri ya da görünmez farklılıkları kıyaslamaycağım başka cihazlarla, ancak ; bunun şarjı biraz azmı dayanıyor :) Uygun fiyata batarya ve çanta nerden alabilirim ( internetten link paylaşabilirseniz süper olur).

Teşekkürler

Hayırlı olsun... daha dün aldığınız makina hakkında nasıl kötü eleştiri yaparsınız ! ? :) Marka bekçisi uyuyor mu, yetiş ! Markayı karalıyorlar !!! Bunca sayfadır kimse eleştirmemişmiş bu kişi nasıl eleştirebilirmişmiş !!!

Şaka bir yana NX300 harika. Çok iyi fotoğraflar çekebilmenize imkan verecek özelliklere sahip. Zamanla kullanımına hakimiyetiniz arttıkça elde ettiğiniz fotoğraflar daha da güzelleşecektir. Analog temelinden ışık-diyafram olayını da biliyorsunuzdur. Burada yeni bir rol arkadaşınız ISO olacaktır belki... Kolay gelsin, başarılar... Flickr grubuna da katılmanız hepimiz için faydalı olacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barankeser

Merhaba arkadaşlar, bugün Kit lens in yanında 30 mm şemsiyeleri beraber bembeyaz bir nx300 üm oldu. Yıllarca analog kullanmış biri olarak bu cihaz uçuyor benim için :) Teknoloji fetişizmiyle kullanmayacağım özellikleri ya da görünmez farklılıkları kıyaslamaycağım başka cihazlarla, ancak ; bunun şarjı biraz azmı dayanıyor :) Uygun fiyata batarya ve çanta nerden alabilirim ( internetten link paylaşabilirseniz süper olur).

Teşekkürler

Hayırlı olsun... daha dün aldığınız makina hakkında nasıl kötü eleştiri yaparsınız ! ? :) Marka bekçisi uyuyor mu, yetiş ! Markayı karalıyorlar !!! Bunca sayfadır kimse eleştirmemişmiş bu kişi nasıl eleştirebilirmişmiş !!!

Şaka bir yana NX300 harika. Çok iyi fotoğraflar çekebilmenize imkan verecek özelliklere sahip. Zamanla kullanımına hakimiyetiniz arttıkça elde ettiğiniz fotoğraflar daha da güzelleşecektir. Analog temelinden ışık-diyafram olayını da biliyorsunuzdur. Burada yeni bir rol arkadaşınız ISO olacaktır belki... Kolay gelsin, başarılar... Flickr grubuna da katılmanız hepimiz için faydalı olacaktır.

Uygun fiyata batarya ve çanta alabileceği bir yer dışında verilen bütün mesajlar sorunun cevabı değildir.
    Sorunun cevabı;
    http://www.oktostore.com/samsung-ed-bp1130-rechargeable-lithium-ion-battery-pack-7-6vdc-1130mah--urun990.html

Bu sitede en ucuz fakat site hakkında bilgim yok.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/samsung-bp1130-orjinal-batarya-117828443

Burada da var ama biraz daha pahalı.

https://www.fotozeynep.com.tr/index.php?do=shop&show=viewproduct&productid=9604

Benim bulabildiğim fiyatlar bunlar. Daha ucuzu bulan olursa değerlendir. İyi günler.

Verdiğim linklerin bazılarında çanta satışıda var biraz bakmanı öneririm. Çanta birazda seçimdir. Bir çok çanta bulabilirsin.

• Olmaz öyle işte. Orada arkadaş birkaç soru sormuş. Siz içinden seçip-beğenip işiniz geleni cevaplayınca sizin yaptığınıza "doğrusu" diyorsunuz !!! Ben veya başka arkadaş aynı şeyi yapmış ama bizimkilere "sorunun cevabı değildir" diyorsunuz ! Denge, maktık, akıl ?

bunun şarjı biraz azmı dayanıyor sorusunun cevabı nerede ?

Var mı öyle sorular içinden işine geleni seçip cevap verip de öteki cevaplar için "sorunun cevabı değildir" şeklinde kendi kafanıza göre kanun çıkartmak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 13 Temmuz 2014; 17:09:25 >
  • quote:

Olmaz öyle işte. Orada arkadaş birkaç soru sormuş. Siz içinden seçip-beğenip işiniz geleni cevaplayınca sizin yaptığınıza "doğrusu" diyorsunuz !!! Ben veya başka arkadaş aynı şeyi yapmış ama bizimkilere "sorunun cevabı değildir" diyorsunuz ! Denge, maktık, akıl ?

bunun şarjı biraz azmı dayanıyor sorusunun cevabı nerede ?

Var mı öyle sorular içinden işine geleni seçip cevap verip de öteki cevaplar için "sorunun cevabı değildir" şeklinde kendi kafanıza göre kanun çıkartmak ?

Sorunun cevabını siz yazın biliyorsanız ve eksigimi kapatiniz. Forum sayfasını bu tür mesajlara cevap yazarak benim yazdığımı elestirmekten baska birsey icinde kullandiginizi gosteriniz. Ben nx1000 kullaniyorum.nx300 un batarya kapasitesini ancak testlerden gorebilir ve onu akrarabilirim. Siz nx300 kullaniyosaniz sorunun cevabını verebilirsiniz. Belkide test sonuclariyla farkli bir sonuc elde edersiniz ve onu paylasirsiniz. Boylece yazilan ve gercek arasinda bur fark varsa bizde ogrenmis oluruz. Beni elestirmek icin yazi yazmak icin forumda sayfanin bulundugunu tekrar hatirlatip forumun bu sayfasinda paylasmayiniz. Samsungun bekcisi vs. Gibi yorumlariniz gercek dışıdır. Yazdiklarimi okumanizi oneririm. Nx 300 un cekim batarya kapasitesini begenmiyorsaniz yorumlarinizi yazınız, deneyimlerinizi paylasiniz ki okuyan kisi deneyimlerinizden faydalansın.

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.