Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onurgms

Arkadaşlar acil olarak yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Dün Samsung Nx-300 aldım. Yanında 18-55 - 45 mm sabit 3D - 50-200 Lens ile beraber aldım. Fotoğraftan daha çok video kayıt için kullanacağım. Sizlere sorum şu olacak, bu cihazın inceleme ve yorumlarında fotoğraf çekimi ile ilgili bir çok bilgi buldum. Ama video performansına ilişkin bir şey bulamadım. Bu cihazın video kalitesi nasıldır? İkinci sorum ise, makineyi aldıktan sonra bana birkaç kişi bu paraya Nikon D7000 yada Canon 700D almamın çok daha mantıklı olduğunu söylediler. Bu 3 makineyide bilenler varsa bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ederim. Ama dediğim gibi bu 3 cihazı kıyaslarken video performansları benim için daha öncelikli. Üçününde fiyatları aşağı yukarı aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Birde not eklemek istiyorum, Lütfen bu 3 makine aynı kategori değil, ikisi DSLR birisi aynasız slr falan demeyin :) bende biliyorum. Ama ben bu 3 cihazdan birini seçmek durumundayım. NX 300'ü dün satın aldım ama kafam karıştığı için kutusunu açmadım değiştirme ihtimalim var diye. Dolayısıyla video çekimi yapıp kendim kalitesini test edemiyorum...

Örnek bir kaç video

https://m.youtube.com/watch?v=92Uav9qWgrg
    https://m.youtube.com/watch?v=t6fd439tqmU
    https://m.youtube.com/watch?v=jE6q0MTwlT8

https://m.youtube.com/watch?v=jE6q0MTwlT8
    https://m.youtube.com/watch?v=Xwshj-L-b4A

Nikon D7100 VS Samsung NX300 Video AF testi

https://m.youtube.com/watch?v=xAVi7hwVXx0

Micro Universe - Samsung NX SYSTEM 60mm Lens Sample 1
    https://m.youtube.com/watch?v=XQNHwct1ISo

Bunlar işini görürmü bilmem ama bir bak derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 9 Mayıs 2014; 17:53:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pixotoda ödül alan fotografımın anlamadığım şekilde oylama sayısı düşmüş doğal olarak puanı düşmüş ve ödül kalkmış üstünden bilgisi olan var mı

şimdi tekrar bakınca farkettim fotoğrafımın konusu değişmiş nasıl mümkün olabilir bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antking -- 9 Mayıs 2014; 18:13:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antking

pixotoda ödül alan fotografımın anlamadığım şekilde oylama sayısı düşmüş doğal olarak puanı düşmüş ve ödül kalkmış üstünden bilgisi olan var mı

şimdi tekrar bakınca farkettim fotoğrafımın konusu değişmiş nasıl mümkün olabilir bu

Ödülü geri almaz o site. Linkini verir misiniz ? Puanının düşmesi da gayet doğal. Oylamaya girmiştir, oy verenler rakip olarak karşısına geleni beğenmiştir ve puanı düşmüştür.
  • quote:

pixotoda ödül alan fotografımın anlamadığım şekilde oylama sayısı düşmüş doğal olarak puanı düşmüş ve ödül kalkmış üstünden bilgisi olan var mı

Şimdi baktım sizin Bir tane dan %10 ödülünüz duruyor...

Ama daha önce gösterdiğiniz resim değil nedense...

• kategorisi değişmiş fotonun. Neymiş gün batımı değil bot fotografıymış o çekemeyen biri şikayet etmiş doğal olarak ödülde gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antking -- 9 Mayıs 2014; 19:58:14 >
  • quote:

kategorisi değişmiş fotonun. Neymiş gün batımı değil bot fotografıymış o çekemeyen biri şikayet etmiş doğal olarak ödülde gitti

Bence sizin foto yine bir ödül alır 566 idi bir ara baktığımda şimdi 574 olmuş, gidiyor... önü açık, kaptırmış ilerliyor. Benim dün yüklediğim bir fotom da hiç "DuelBoost" yapmadan hala kapışıyor ! Bazen 5-10 puan düşüyor, şimdi yine 15 puan bir atak yapmış , durduramıyorum ! Ooops yeter diyorum ama frenler tutmuyor. Tabi bu çalışmamda puan için dini kendi emellerime alet ettim ! Zuhehehe...
    http://www.pixoto.com/images-photography/buildings-and-architecture/other-interior/berlin-cathedral---germany-4535413620342784

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 9 Mayıs 2014; 22:02:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

kategorisi değişmiş fotonun. Neymiş gün batımı değil bot fotografıymış o çekemeyen biri şikayet etmiş doğal olarak ödülde gitti

Bence sizin foto yine bir ödül alır 566 idi bir ara baktığımda şimdi 574 olmuş, gidiyor... önü açık, kaptırmış ilerliyor. Benim dün yüklediğim bir fotom da hiç "DuelBoost" yapmadan hala kapışıyor ! Bazen 5-10 puan düşüyor, şimdi yine 15 puan bir atak yapmış , durduramıyorum ! Ooops yeter diyorum ama frenler tutmuyor. Tabi bu çalışmamda puan için dini kendi emellerime alet ettim ! Zuhehehe...
    http://www.pixoto.com/images-photography/buildings-and-architecture/other-interior/berlin-cathedral---germany-4535413620342784

aam bu foto iyi gerçekten

• quote:

ama bu foto iyi gerçekten

Teşekkür ederim. Mekanın güzelliği işte, dediğim gibi kullandım !..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Elinize sağlık güzel olmuş ...

• quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll
    Elinize sağlık güzel olmuş ...

Teşekkür ederim...
  • lllsiyahlll kullanıcısına yanıt
    Videoları izledim fena değiller ama kıyaslama anlamında hala kararsızım. Nikon D7000, Canon 700D ve almış olduğum ama değiştirebileceğim NX 300 mü kullansam. iyice karıştı kafam :)
  • quote:

Videoları izledim fena değiller ama kıyaslama anlamında hala kararsızım. Nikon D7000, Canon 700D ve almış olduğum ama değiştirebileceğim NX 300 mü kullansam. iyice karıştı kafam :)

Video için fotoğraf makinası aranırmı fotoğraf için fotoğraf makinası aranır videosundan da faydalanılır.600-700 tl ye Panasonic veya Sony giriş seviyesi video kamera alın 2000 TL lik fotoğraf makinanızdan daha iyi çeker yada ille de önceliğim video diyorsanız Sony RX100m2 yi tavsiye ederim fotoğraf çekimide oldukça iyidir.Ama Samsung forumunda olduğumuza göre NX300 de 60fps Full HD çekim kalitesiyle sizi memnun eder.Canon700d stm lensiyle 1600 TL ye Doğubankta satııyor o da sizi fazlasıyla memnun eder ki bu makinada 600d de olan video yakınlaştırıken çıkan ses yok.Nikon D7000 yerine 7100 düşünülebilir madem önceliğiniz video çünkü biri 24fps diğeri 60fps...
    Son not: Sony HX20V Sony HX50V Panasonic TZ40 altını çizerek söylüyorum sadece video için çook memnun kalacağınız makinalardır.Yardımcı olabiliydiysem sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMADEUS36

quote:

Video için fotoğraf makinası aranırmı fotoğraf için fotoğraf makinası aranır videosundan da faydalanılır.600-700 tl ye Panasonic veya Sony giriş seviyesi video kamera alın 2000 TL lik fotoğraf makinanızdan daha iyi çeker yada ille de önceliğim video diyorsanız Sony RX100m2 yi tavsiye ederim fotoğraf çekimide oldukça iyidir.Ama Samsung forumunda olduğumuza göre NX300 de 60fps Full HD çekim kalitesiyle sizi memnun eder.Canon700d stm lensiyle 1600 TL ye Doğubankta satııyor o da sizi fazlasıyla memnun eder ki bu makinada 600d de olan video yakınlaştırıken çıkan ses yok.Nikon D7000 yerine 7100 düşünülebilir madem önceliğiniz video çünkü biri 24fps diğeri 60fps...
    Son not: Sony HX20V Sony HX50V Panasonic TZ40 altını çizerek söylüyorum sadece video için çook memnun kalacağınız makinalardır.Yardımcı olabiliydiysem sevinirim.

Görüşünüze katılmıyorum ...

600-700 tl ye Panasonic veya Sony giriş seviyesi video kamera alın 2000 TL lik fotoğraf makinanızdan daha iyi çeker ifadesi ne...
    Nx300 sadece fotoğraf makine si değil aynı zamanda muhteşem bir video cameradır ve nicon 7100 ile kıyaslanan bir cameradır...

45 mm 3d lens de kullanana muazzam bir seçenek ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 10 Mayıs 2014; 11:26:04 >

• Nikon d7100 ile netleme videosunu seyrettim D7100 cok daha cabuk netliyor kiyas bile kabul etmez.Ayrica Panasonic ve Sony fotograftan ziyade video ya agirlik veren markalardır ve bu yuzden yillardir Canon ve Nikon ile yarisamamaktadir.Ben yillardir video konusuna öncelik verdigim icin son 2 ay haric hep kompakt, dslr like makina kullandim.Su an nx1000 var ki herkese tavsiye ederim hicbir makina bana daha evvel kullandigim Sony hx20v ve Panasonic G3 teki cam gibi video kalitesini vermedi.Altini cizerek soyluyorum sadece video manasinda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMADEUS36 -- 10 Mayıs 2014; 11:33:27 >
  • AMADEUS36 kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınız yardımcı oldu teşekkür ederim. Ama sadece video için kullanmayacağım. Ilk yazımda belirttiğim gibi video ağırlıklı kullanacağım ama tabiki fotoda olacak. Siz bu üçü ile sınırlı olsanız hangisini seçersiniz? Neden? Canon 700D Nikon D7000 ve Nx300. Nx 300 ü zaten 3 lens ile aldım ama kutusunu açmadım. Çünkü bu hafta değiştirebilirim. Nx 300 ün yanında 18-55 f 3,5 - 5,6, 45 mm 3D f 1,8 , 50-200mm f 4 - 5,6 lens ile aldım. Şu an bunlar elimde mevcut ama kararsız kaldığım için değiştirsem mi acaba diye açmadım. Kafamı karıştıranda satan kişi oldu. Bana bunu sattıktan sonra bu paraya Nikon d7000 alsan çok daha iyi video ve foto elde edersin dedi. Olay bu. Çektiğim foto ve videoları online yayınlanan bir dergide kullanacağım her ay.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldiginız makine ekipmanlariyla beraber dort dortluk olmus kullanin bence.Etrafiniza cok sormayin cunku buyuk cogunluk Canon veya Nikonun su modelini alsaydin keske der.Yillarin makinalari onlar.Ayrica video sizin için 1.plansa Sony A58 alın 10 numara video çeker fotoğraf çekimide gayet güzeldir ama ekran çözünürlüğü düşüktür.Ama aldığınız makinanın ekran çözünürlüğü, hibrit af sistemi, 60fps video çekimiyle ve fotoğraf kalitesiyle ucuz bir makine değildir ama çok güzel bir fotoğraf makinasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMADEUS36 -- 10 Mayıs 2014; 14:27:39 >
  • Samsung NX1000 - 28mm - poz süresi 1.3sn - f/4 - iso 100

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
  • AMADEUS36 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden ve yardımlardan ötürü. Bencede ben bunu biraz kullanayım. Sevmezsen satıp biraz zarar edip değiştireceğim artık

• DahaK kullanıcısına yanıt
    Gayet başarılı gözüküyor fotoğraf. Nx 300 Nx 1000 den daha iyi sanırım doğrumu?

• Birde şu videoyu izleyin

[Samsung SMART CAMERA NX300] City Bike Ride

https://m.youtube.com/watch?v=FgNp3TmqvQ4

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.