Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

quote:

Orijinalden alıntı: hasü50

Arkadaslar 30mm yada 45mm lens almayi dusunuyorum yok mu tavsiyesi yada kullanici yorumu olan?

45 mm hatta 60 mm makro lens alın bence çünkü 20-50 mm zaten işinzi görüyor ...
    30 mm , 45 mm yada 60 mm lenslerin en büyük artısı diyafram ( tabi bununla gelen keskinlik te var)
    Bu tür lensler objeyi arka fondan jilet gibi ayıra biliyorlar...
    Obje yada portre için alıcasksanız 45 mm hatta 60 mm alın. Yok geniş açı olsun ve manzara çekimlerinde kullanırım , kit lense göre biraz daha keskin olsun derseniz o zaman 30 mm alın derim...

Nihayi sonuç: bence 45 mm (hatta varsa paranız 60 hatta 85 mm ) alın derim

Fikirleriniz icin tesekkurederim ancak 60mm su anda oldukca yuksek fiyatta. 45 veya 30mm dusunuyordum.heralde 45mm alirim sizlerin onerileri dogrultusunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Yarışmak isteyen var ise pixoto.com'a yüklesin 2-3 fotoğrafını ve linkini de paylaşsın görelim boyunun ölçüsünü. Var mı cesareti olan aşka ? Çırpınan kalbi bir başka :p ?

Hocam pixoto yı kullanıyorum ama tam çözemedim 500px gibi değil bi anlatırmısınız yanı sadece oylamamı var yoksa nasıldır.
    Zati tek takipcimde sizsiniz sagolun

verin isimleri takip edeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: antking

quote:

quote:

Yarışmak isteyen var ise pixoto.com'a yüklesin 2-3 fotoğrafını ve linkini de paylaşsın görelim boyunun ölçüsünü. Var mı cesareti olan aşka ? Çırpınan kalbi bir başka :p ?

Hocam pixoto yı kullanıyorum ama tam çözemedim 500px gibi değil bi anlatırmısınız yanı sadece oylamamı var yoksa nasıldır.

http://www.pixoto.com/sevenhill

http://500px.com/sevenhill

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antking

quote:

quote:

http://www.pixoto.com/sevenhill

http://500px.com/sevenhill

mantığı çözemedim ben hala o kadar kişi hangi ara bakıyor fotoya da oyluyor bilmem ne oluyor

• arkadaşlar amatör olarak bir merakımı daha gidermek istiyorum. samsung 30 mm lens alsam, 18-55 mm kit lense göre nasıl avantajlar elde edeceğim? amatör biri için 18-55 mm kit lensle ya da 30 mm kit lensle duruma göre çekim yapmak çok fark yaratır mı? hangi durumlarda kit lensi, hangi durumlarda 30 mm'yi kullanacağım? manzara ve portre çekimlerinde bana avantaj sağlayacak ama kit lensle arasındaki fark ne ölcüde fazla? samsung lensler özelinde görüşlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
  • quote:

Siz de sağolun...
    Şurada kullanımını açıklamıştım -http://goo.gl/EhPl7u
    -
    Bu pixoto'nun en güzel yanı denk gelmez ise veya özel çaba ile araştırmaz iseniz bildiğiniz kişinin fotoğrafına kasten puan verme ihtimalinizin olmaması. Bu sayede sitenin puan sisteminin son derece adil olduğunu düşünüyorum ! 500px'teki gibi körler-sağırlar birbirini ağırlar durumları pixoto.com ' da benim bildiğim mümkün deği ama belki bir yolu vardır da ben bilmiyor olabilirim ve bu sebeple en azından "çok zor" da diyebilirim. Pixoto'da foto yükleme limitini size ilk üyelikte verdiği 100 kredi ile sağlıyor. 1 foto yüklemek 10 kredi harcamanıza sebep oluyor. Kredi kazanmanın yollarından birisi "VOTE" bölümünden oylama yapmak, bir diğer yolu yüklediğiniz fotoğrafın dereceye girmesi, bir başka yolu da sürüyle açılan yarışmalara katılıp dereceye girmeniz şeklinde. Ayrıca fazla krediniz var ise (paralı üye olmayanlar için) yüklediğiniz fotoğrafınız bir süre sonra oylamadan çekiliyor site tarafından ve siz fotoğrafınızın iddialı olduğunu düşünüp de yeteri kadar oylamaya girmediğini düşünüyor iseniz belli kredi harcaması karşılığında yeniden oylamaya sokuyorsunuz.

-
    CHALLANGES bölümünden yarışmalara bakabiliyorsunuz.
    LEADERBOARD tepedeki bu yazıya tıkladığınızda(açılan menüden bir yere değil) gelen sayfadan haftalık, aylık, yıllık zaman diliminde belli bir ülke yada şehir içinde dönemin en başarılı fotoğraflarının listesine ulaşabiliyorsunuz.
    Mesela 2014 senesinde Türkiye'nin en iyi fotoğraflarını görmek için :http://www.pixoto.com/images-photography/all/all/leading/TR/in-year-2014

• quote:

Orijinalden alıntı: soghan

quote:

Orijinalden alıntı: Stones

Hocam mesaj alındı, NX2000 alınabilir, ancak PM2'de es geçilmemesi, hatta tarafınızdan önerilen cihaz. Teşekkür ederim.

Iki cihazda amator bir kullaniciyi tatmin edecektir. Fotograf kalitesi smart ozelliklet vs. Samsung bir kac gomlek usttedir. 2 carpanli olmpusta arka plani olduren fotograflari cekmek daha zordur. Bu iki makine birbirine asla rakip olamaz. Sinif olarak olmpusun rakibi ayni sensor ebadindaki diger markalardir. Ancak bu pm2 yi kotu bir cihaz yapmaz.samsung sadece her yonuyle daha iyi diyebiliriz. Ek olarak samsung lensleri cok daha ucuzdur ve en az rakipleri kadar iyidir. Bilgi kirliligi olmasin pm2 samsungnx2000 den iyi derse biri bu teorik olarak degil pratik olarakta mumkun degildir.

Doğrudur, tabi arka plan çekilecek resimlerde gerekli benim için. PM2'nin lens avantajı ve bir kaç konuda üstünlüğü var anladığım kadarı ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: estellion

Arkadaslar bilgisayarda kullanabileceğim light room alternatifi ücretsiz bir program önerebilir misiniz? Tablette snapseed ve Handy photo is görüyor lakin bir çok fotoğraf birikti, bilgisayarda düzenleyip flickr a yükleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum. Var mı önerisi olan?

Photoscape programini oneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: estellion

Arkadaslar bilgisayarda kullanabileceğim light room alternatifi ücretsiz bir program önerebilir misiniz? Tablette snapseed ve Handy photo is görüyor lakin bir çok fotoğraf birikti, bilgisayarda düzenleyip flickr a yükleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum. Var mı önerisi olan?

Daha önce biraz kullandığım( resme yazı yazmak yada obje kesmek için felan) PhotoFiltre Studio X programını bir deneyin( indirirken plugin leri ile beraber indirin ilaçlı versiyonunu tabi) acayip bi program photoshop vari( tabi kabaca demek istedim) şeyler yapılabiliyor. Katmanlara çalışılıyor , bir sürü filtre ile kesme silme katman üstüne katman ,katmanlara şeffaflık felan, kullanımı basit gibi ...photoscapeden felan çok daha donanımlı ve ayrıntılı çalışılabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 6 Mayıs 2014; 0:54:42 >

• Diyene inanmayın elbette ki. Siz kendi gözleriniz ile de görün ve de kıyaslayabilmek için kanıtların da farklı kaynaklardan olmasına dikkat edin, bu kaynaklardan bizzat bilgiyi görerek, inceleme sonucunun rakamsal verilerini okuyup kıyaslayarak bizzat kendiniz bilin. Ben burada 4 farklı kaynaktan kanıtlar sundum. Karşılığında ise "Biri" sadece "dedi" ve çok da güzel bir şey de söylemiş "Biri iyi der ise... bu mümkün değil imiş" Fakat o "biri" kendisi olunca mümkün imiş !..
    -
    Ayrıca bu 2x çarpan sebebi ile alan derinliği etkisinin öyle abartılacak kadar bir farkı da yok ! Bunlar hiç ama hiç araştırma yapmayan forum muhabbet tellallarının birbirlerine söyleyip ezberlediği modası geçmiş laflardır. Şöyle açıkıyim bu 2x tarafından çarpılmış ve de bu sebeple çarpıtmaya çalışan tarafından abartılan vakayı !.. Eğer bu alan derinliği etkisini bir "Tam kare : 35mm. sensörlü(Full frame) makina ile kıyaslar iseniz fark bariz olacaktır. Fakat Samsung aynasızları, Canon giriş seviye d-slr, Fujifilm aynasızları ve Nikon giriş seviye d-slr'larında da çarpan 1.5x veya 1.6x'tir ! Basit bir mantık ile 35mm. baz alındığından bu sıfır(rakam ile 0) ise 1.5 ile 2.0 arasında 0'a olan uzaklık ne kadar büyüktür görebilirsiniz. Fakat bir de buradaki kıyaslamanın kendi aralarında yapıldığını düşündüğünüzde 1.5 ile 2.0'ın arasında birbirlerine oran ile alan derinliği etkisi konusunda aralarında çok büyük fark olmadığını da anlayabilirsiniz. Ayrıca bu önem arz edecek, problem olabilecek şeyler içinde ennn son, ennn ufak detaylardan birisidir zaten. Çünki alan derinliği etkisinde rol oynayan 3 temel faktör vardır. Bunları bilen kullanıcı çarpan 2x imiş 1.5x imiş hiç fark etmez aynı etkiyi yakalamayı başarır. Şimdi siz acaba "Bunlar ne?" diyor musunuz ? Mesela şöyle göstereyim,

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Şemadan da gördüğünüz üzre net alanın kapsadığı bölgeyi bilen kullanıcı bu 3 unsurdan şartlar dahilinde değiştirebildiklerini değiştirerek daha çok veya az bir net alan elde edebilir. Hal böyle iken ezberden "Çarpan budur beni çarptı siz çarpılmayın" diyenin ve de kendisi tarafından "Diyene inanmayın" diyenin dediğine inanmamız hiçbir kaynak ve kanıt sunamadığı için yapmamız gereken doğru harekettir sanırım !

Saygılarımla arz ederim. Umarım arkadaşlar anlayış gösterir. Rahatsızlık verdim ise hoşgörünüze sığınıyorum, affınızı diliyorum. Amacım markalar, ürünler ve hatta foto makinalarının da ötesinde bir konu hakkında insanlar ile bilgi paylaşmaktaki izlenmesi gereken doğru yolu, mantık çerçevesini göstermekti.
    -
    Çarpanı yüksek olan ile bunları ne kadar zorlanarak çektiğimi sizlere anlatsam aklınız almaz ve bana madalya takardınız eminim

55mm. F2.8 lens ile
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK -  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK -  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    -
    50mm. F1.8 lens ile
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK -  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Az mı geldi ? ! F1.8'de elde ettiğiniz şu net alanın darlığı sebebi ile portre çekiminde kişiyi tam cepheden fotoğraflamaz iseniz gözünün biri bulanık biri net bile çıkabilir. 2x çarpan makina bile bu kadar çarpabiliyor iken 1.5x çarpan daha iyi çarpar diye ezberde ısrar etmek değil de nedir ? Kanıtlaaar, kanıtlar... yaa işte böyle... Bilgi yok ama dediğim dedik bana inan demek çok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 6 Mayıs 2014; 1:22:13 >

• quote:

Lovely Morning by siyahas, on Flickr

Tebrik ederim sis ayrı bir güzellik katmış

• quote:

Dostum benim o mesajımdan ürünü her koşulda iyi göstermeye çalıştığımı ya da övdüğümü nereden çıkardın çok merak ediyorum. O mesajda gayet güzel açıkladım, yedek makinem yok, makinem yurtdışından alınma diye bu durumda servisin bana çok yüksek bir bedel çıkaracağını tahmin ediyorum ve buna katlanarak makineyi kullanıyorum. Makine de zaten giriş seviyesi bir makine, ve bana 400tl gibi bedava sayılacak bir tutara malolmuştu, bu yüzden tamir ettirmeyi düşünmüyorum, yedek gövde yapacağım. Kaldı ki senin dediğin gibi makineyi gözü kapalı seven-öven birisi olsam kalkıp buraya makinedeki sorunu yazmam değil mi? Senin o bahsettiğin marka ile ilgili verdiğin mücadeleyi biliyorum, ve o zaman buraya yazmamış olsam da seni oldukça takdir de ettim, ama bu mücadele sende refleks haline gelmiş, bu iyi bir durum değil Bu başlıkta Samsung fanatiği olan ya da firma temsilcisi olan kimse yoktur diye düşünüyorum o yüzden bu başlıkta senin mücadele vermeni gerektirecek bir durum da yok

Bu arada Finansmen arkadaşım, aynı sorunun NX300'de de olduğunu bilmiyordum, bu sorunun ürün değil marka kaynaklı olduğunu gösterir. NX30 alma kararımı bir daha gözden geçireceğim, en azından temmuz ayına kadar takipte kalıp kullanan geri dönüşlerine bakmak lazım, umarım bu problemi yeni modelde çözmüşlerdir. Çünkü bazen gerçekten can sıkıcı oluyor, poz kaçırmaya sebep oluyor makinenin mod değiştirmesi

• quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

quote:

Dostum benim o mesajımdan ürünü her koşulda iyi göstermeye çalıştığımı ya da övdüğümü nereden çıkardın çok merak ediyorum. O mesajda gayet güzel açıkladım, yedek makinem yok, makinem yurtdışından alınma diye bu durumda servisin bana çok yüksek bir bedel çıkaracağını tahmin ediyorum ve buna katlanarak makineyi kullanıyorum. Makine de zaten giriş seviyesi bir makine, ve bana 400tl gibi bedava sayılacak bir tutara malolmuştu, bu yüzden tamir ettirmeyi düşünmüyorum, yedek gövde yapacağım. Kaldı ki senin dediğin gibi makineyi gözü kapalı seven-öven birisi olsam kalkıp buraya makinedeki sorunu yazmam değil mi? Senin o bahsettiğin marka ile ilgili verdiğin mücadeleyi biliyorum, ve o zaman buraya yazmamış olsam da seni oldukça takdir de ettim, ama bu mücadele sende refleks haline gelmiş, bu iyi bir durum değil Bu başlıkta Samsung fanatiği olan ya da firma temsilcisi olan kimse yoktur diye düşünüyorum o yüzden bu başlıkta senin mücadele vermeni gerektirecek bir durum da yok

Bu arada Finansmen arkadaşım, aynı sorunun NX300'de de olduğunu bilmiyordum, bu sorunun ürün değil marka kaynaklı olduğunu gösterir. NX30 alma kararımı bir daha gözden geçireceğim, en azından temmuz ayına kadar takipte kalıp kullanan geri dönüşlerine bakmak lazım, umarım bu problemi yeni modelde çözmüşlerdir. Çünkü bazen gerçekten can sıkıcı oluyor, poz kaçırmaya sebep oluyor makinenin mod değiştirmesi

Öyle bir şey çıkartmadım. Yanlış anlaşılma olmasın. Bazen laf lafı açar da bir yere varılır ya o misal yeri geldi, sizin bahsiniz üzerine böyle bir açıklama yaptım ama sizin böyle yaptığınızı veya düşündüğünüzü söylemek istemedim. O mesajımdan böyle şahsınıza ait bir ifade çıkıyor ise hata bendedir. Kusuruma bakmayın.

• quote:

quote:

Ben de servise mi versem acaba? Aslında nadiren yapıyor. Dün vapurda yarım saat fotoğraf çektim mesela, hiç yapmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Öyle bir şey çıkartmadım. Yanlış anlaşılma olmasın. Bazen laf lafı açar da bir yere varılır ya o misal yeri geldi, sizin bahsiniz üzerine böyle bir açıklama yaptım ama sizin böyle yaptığınızı veya düşündüğünüzü söylemek istemedim. O mesajımdan böyle şahsınıza ait bir ifade çıkıyor ise hata bendedir. Kusuruma bakmayın.

Estağfurullah, mesajınızda öyle bir cümle geçince o şekilde düşündüm, kusura bakılacak bir durum yok bana göre

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

quote:

Ben de servise mi versem acaba? Aslında nadiren yapıyor. Dün vapurda yarım saat fotoğraf çektim mesela, hiç yapmadı.

Dostum benim makine de başlarda çok seyrek yapıyordu, bir süre sonra çok sık yapar oldu. Hatta bazen makineyi A modunda bırakıp kapatıp açınca SMART modda açılıyor, tekrar A moduna almak gerekiyor. Sen makineyi Türkiyeden garantili almıştın sanırım, ben senin yerinde olsam garanti süresi içerisinde mutlaka gösteririm servise, belki yenisini bile verebilirler

• quote:

Estağfurullah, mesajınızda öyle bir cümle geçince o şekilde düşündüm, kusura bakılacak bir durum yok bana göre

Aslında özet ile demek istediğim markaları ve ürünleri garip bir biçimde savunmak-korumak gibi davranışlar yerine onların var olmasında tek önemli etken olan biz tüketicilerin daha iyi hizmet vermeleri konusunda birlik olup, birbirimizi destekleyip her şeyi çekinmeden konuşmamız ve bunu da birbirimize karşı tabi ki de uygun bir dille seslendirmemizin bizim iyiliğimiz için olacağını düşünmemdir.

Anlayışınız için teşekkür ederim.
  •  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    SAM_0858 by Tarık Süngü, on Flickr

Samsung NX1000 30mm....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

quote:

Dostum benim makine de başlarda çok seyrek yapıyordu, bir süre sonra çok sık yapar oldu. Hatta bazen makineyi A modunda bırakıp kapatıp açınca SMART modda açılıyor, tekrar A moduna almak gerekiyor. Sen makineyi Türkiyeden garantili almıştın sanırım, ben senin yerinde olsam garanti süresi içerisinde mutlaka gösteririm servise, belki yenisini bile verebilirler

Hocam guncellemeleri yapiyormusun. O sorun guncelleme ile cozuldu diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: AMADEUS36

SAM_0858 by Tarık Süngü, on Flickr

Samsung NX1000 30mm....

Farkettiysen.hocam githide daha iyi fotograflar oluyo

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.