Şimdi Ara

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
21
Favori
28.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: prideintruth

quote:

Orijinalden alıntı: shimoda

İlan GET li hocam. Satılsa yayında olmaz herhalde. Sormak lazım.

hocam kastettiğiniz ürün satılmış sanırım siz mi aldınız :)

Bende 17mm var hocam zaten. Olmayan ve almak isteyen arkadaşlar vardır diye yazdım. Açıkçası bu lensi almak isteyen ve satılık olana rastlayan, iki dakika düşünmesin. 3. dakikada alma ihtimali kalmayabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shimoda -- 13 Mart 2016; 22:25:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmblgn

Arkadaşlar merhaba.

Bİrkaç sorum olacak.

Nx mini telefona ve bilgisayara güncel video görüntüleri veriyorya. Burdaki kalite nedir? Bilgisayarda online full hd kayıt yapabiliyormuyuz. Yapabiliyorsa aynı anda 3 makineden gelen kaydı yapabilirmiyiz? Aynı anda 3makineyi yönetirken videoya başla, dur, zoom (video sırasında zoom u değiştirme) gibi konularda başarılı olabilirmiyiz?

Müzik icra edilen bir mekanda uzun süreli video çekimleri yapmak istiyorum Kapalıalan nispeten düşük aydınlatma ile. Nx minin uzaktan kontrol edilebilmesi benim için tercih sebebi, drek bilgisaya kayıt yapamasam bile çek dur zoom ve videoya başlada şimdilik yeterli.

Nx mini ve foto makinelerinin 30 dk lık video sınırı büyük bir engel, bunu kırmanın yazılımsal bir yolu yokmu?

Tablete veya telefonunuza kurulan app ile cihaza kumanda edilebiyor. Tablete gelen görüntü 640*480 olması lazım. Pek hoş değil. Ama kontrol ettiğiniz yani cektiğiniz videolar full hd tabii. Yani tablet veya telefon bir bakıma vizör oluyor. Aynı anda tek cihazla kameraya kumanda etmeniz mümkün değil zannetmiyorum. Şahsen denemedim. Sonuçta kullanılan yazılım sadece uzaktan kumanda etmeye yarıyor, üç kamera birden desteklemez, sen dur sen başla diyemeyiz herhalde.

Tek kamerayla bilgisayar olmadan tabii uzaktan kontrollü çekim yaparsınız. Ama zoom yapılmaz çünkü makinanın lensi elle çevrilerek zoom yapıyor manuel yani. Digital zoom yapılabilir ama digital zoom tamamen israf.

30 dk sınır, video kamera olarak tasarlanıp piyasaya sürülmüş cihazlarda yok ama fotoğraf makinalarının hepsinde bu yada buna yakın sürede sınır var. Video konusunda çok popüler fotoğraf makinaları (GH4 gibi) dışında hiçbir cihazı da hele nx gibi bir cihazı kimse hacklemek ile uğraşmıyor gibi. Yardımcı olabilmişimdir umarım.
  • shimoda kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. 3 android telefonla sen dur sen başlada şimdilik yetrli. Bu fiyata bu tarz aynasız bi makine almak iökansız gib sanırım 2 set ile başlayacağım.
  • merhaba arkadaşlar, benim de bir sorum olacak. yardımcı olursanız çok sevinirim.

aslında çok temel bir soru, muhtemelen çok kişinin sorduğu, net bir cevap bulamadığı bir soru.

fotoğrafçılıktan, makinalardan, aksesuarlarından hemen hiç anlamıyorum.
    geçen yaz tatilde anı olsun diye bir sürü fotoğraf çektim.
    ve birkaç tane de otelin fotoğrafçısının profesyonel makinasıyla çektiği pozlardan aldım.
    eve gelip de kendi çektiklerimle karşılaştırınca tabi aradaki farkın dağlar kadar olduğunu gördüm.
    benimkiler çamur gibi, diğerlerinde inanılmaz bir netlik, detay vs.
    sanırım bu makina benim için en uygun fiyatlı ilaç olacak.

aradığım tek şey sadece mümkün mertebe net, baskı alındığında düzgün fotoğraf. portre yani.
    bu durumda nx mini'yi 9mm lens ile mi almalıyım, 27 mm mi? benim ihtiyacımı hangisi daha iyi karşılar?
    bu anlamda aralarında bir fark var mıdır?

cehaletimi mazur görün, soru çok da bu konuya göre olmadı galiba.
    yardımcı olursanız çek sevinirim.
  • erkanerkan E kullanıcısına yanıt
    27 dediğiniz 9-27mm zum lens sanırım, anladığım kadarıyla genel kullanım için alyorsunuz, 9-27 ile satın alın.
  • aliexpressden birtane timelapse tetikleyici aldım gelince moda sahilde çamlıcada felan günbatımı çekeceğim bakalım nasıl olacak
  • Bir sorum daha olacak, apple book ve ipad ile de makinelere fotoğraf çek, video başla dur yapabiliyormuyuz?
  • quote:

Bir sorum daha olacak, apple book ve ipad ile de makinelere fotoğraf çek, video başla dur yapabiliyormuyuz?

Arkadaşlar cvp verecek yokmu?
  • quote:

quote:

Bir sorum daha olacak, apple book ve ipad ile de makinelere fotoğraf çek, video başla dur yapabiliyormuyuz?

Yaparsınız diye biliyorum remote viewfinder özelliği var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Aynen, sanatsal herhangi bir iddiası olmayan tam bir "son tüketici" örneğiyim

Tavsiye için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

quote:

quote:

youtube da falan incelemelerde hep android kullanılıyor. Apple da yapan gören duyan bildiğiniz varmı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

quote:

quote:

youtube da falan incelemelerde hep android kullanılıyor. Apple da yapan gören duyan bildiğiniz varmı?

apple için denemedim bir android kullanıyorum denk gelirse iphonesi olan bir arkadaşla denerim
  • shimoda kullanıcısına yanıt
    Satılık olana rastladım, malum sitede Nx mini+9mm+17mm için 2.el ilan var 1.300 TL yazmış.

Nx mini+9 mm hepsiburada'da 539 TL
    17mm lens fotozeynep'de 499 TL
    Toplamda sıfırı 1.038 TL tutan makine için 2.eline 1.300 TL istiyor. Tek 17mm lense de 600-700 ister herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • connectpeople kullanıcısına yanıt
    yuh. 1300 az 1500 vereyim deseydin. :)
  • 400 TL ye sadece deneme yapıp kutusuna kaldırdığım 9-27 kiti satıyorum. Pazar gününe kadar geçerli rakam. Sonra çekerim satıştan muhtemelen (Rezerve yapmıyorum 2 defa söz verip vazgeçenler oldu çünkü)
  • Bimeks'te 17mm F/1.8 lens 240 lira. 1 tane 180 liraya vardı ve onu ben aldım. Outlet, çizikler var diyor ama muhtemelen sıfır durumda gelecek lensler. Ciddi çiziği varsa geri yollanabilir zaten. Cayma hakkımız var.

Gayet kaliteli ve diyaframı açık bir lens. OIS özelliğinin bulunması da büyük bir artı.

http://www.bimeks.com.tr/kategori.aspx?kid=1306&ou=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 31 Mart 2016; 2:18:22 >
  • Yarın bir uğrayayım olmazsa ben, teşekkürler bilgilendirme için. Satılana kadar onu da denemiş oluruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Bimeks'te 17mm F/1.8 lens 240 lira. 1 tane 180 liraya vardı ve onu ben aldım. Outlet, çizikler var diyor ama muhtemelen sıfır durumda gelecek lensler. Ciddi çiziği varsa geri yollanabilir zaten. Cayma hakkımız var.

Gayet kaliteli ve diyaframı açık bir lens. OIS özelliğinin bulunması da büyük bir artı.

http://www.bimeks.com.tr/kategori.aspx?kid=1306&ou=1

yan tarafta bu kategorideki ürün adedi 31 gözükmesine rağmen ürün listesi boş gözüküyor bende niye anlamadım. Açılsaydı alacaktım.
  • şimdi açıldı sanıyorum biri satın aldığı için sayfa güncellendi sadece 9-27mm var ondanda 8 tane farklı farklı fiyatlarda.
  • Toptanciya geri gidecekmis 17mm ler. Sisteme girmisler yanlislikla. Geri cekmisler. Faturalari bile kesilmis hatta. Dogru mudur degil midir bilmiyorum ama bilgi bu yonde o nedenle gorunmuyor sitede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.