Şimdi Ara

SAMSUNG NX 45MM F/1.8 207TL, 30mm F/2 137TL VE NX MİNİ ADAPTÖR 97TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
13
Favori
7.686
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu mükemmel lensi kaçırmayın, başka da bir şey demiyorum. Keskinliği inanılmaz ve odak motoru çok hızlı. Arka plan bulanıklığı için de ideal. Stokta 9 adet var gözüküyor (konuyu açtığımda 9 taneydi ama hepsi satılmış. Linke tıklarsanız "Teknosa.com stoğundaki seri sonu ürünler kapalı kutu, mağaza stoklarındaki seri sonu ürünler teşhir ürünleridir." gibi bir ibare var ama mağazadakiler de sıfır kapalı kutu oluyor hep. Teşhir ürünü değiller yani. Teknosa çalışanı depodan getiriyor zaten.)

http://www.teknosa.com/urunler/135176320/samsung-45mm-2d-f1-8-lens

NX lensleri NX Mini'de kullanmak için adaptör. Normalde 300TL fiyatı var. 13 adet var gözüküyor. 45mm lensle beraber kullanılırsa 120mm f/1.8 lens elde etmiş olursunuz.

http://www.teknosa.com/urunler/135176379/samsung-nx-mini-lens-adaptoru

Ayrıca 30mm f/2 lens 137TL. İnternette vardı ama hepsi satılmış. Mazağalarda mevcut.

http://www.teknosa.com/urunler/135176381/samsung-nx-30mm-objektif

250 liraya satılan ve Canon'un en popüler lensi olan 50mm 1.8 ile keskinlik karşılaştırması:

Canon 50mm 1.8:

Samsung 45mm 1.8:

F/1.8'de bu kadar keskin bir lens bulmak zor. Bu lensin portre/arka plan bulanıklığı amacı ile kullanılacağı düşünülürse F/1.8'de bu kadar keskin olması çok önemli. Canon'un lensiyle iyi bir keskinlik için F/2.8 ve üstüne çıkmanız lazım. Tabi o zaman da arka plan bulanıklığı çok düşecek. Ayrıca lensler genellikle fotoğrafın ortasında keskin olurken kenar ve köşelerde (grafikteki yeşil çizgiler) bu keskinlikten eser kalmaz. Bu lens ise fotoğrafın her tarafında keskin. Binlerce liralık profesyonel lensler bile çoğu zaman kenarlarda bu kadar keskin olmaz. F/11 ve sonrasındaki düşüş her lenste olur çünkü bu durum lens ile değil, sensör ile alakalı bir durum. Sebebini merak eden varsa "diffraction" yazarak arama yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 14 Ocak 2016; 22:33:40 >

• fiyatı gerçekten iyimiş. nette olsaydı 1 adet alırdım nx20 için ama magaya gidemeyecek kadar uzagım
  • Valla bedava...İki ay evvel 330 liraya almıştım...
  • karadurak kullanıcısına yanıt
    İnternet stoğunda 9 tane vardı zaten. Biri satmak için hepsini birden aldı galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Magazalara baktigimizda sadece istanbuldaki magazalarda var gosteriyor. 30mm 137 tl gosteriyor.
  • fiyat çok iyi daha yeni 30mm f2 almamış olsam alırdım hatta trabzondakini alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Navigator -- 14 Ocak 2016; 21:36:49 >
  • hidrojenperoksit kullanıcısına yanıt
    Evet 30mm de 137 lira mağazalarda. Onu eklemeyi unutmuşum. Hatta internette de 7 tane vardı ama satılmış hepsi. 9 tane 45mm alan kişi 7 tane de 30mm almış galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Evet 30mm de 137 lira mağazalarda. Onu eklemeyi unutmuşum. Hatta internette de 7 tane vardı ama satılmış hepsi. 9 tane 45mm alan kişi 7 tane de 30mm almış galiba

link var mı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

http://www.teknosa.com/urunler/135176381/samsung-nx-30mm-objektif

trabzonda varmış pazartesi gidip bakmayı düşünüyorum al-sat yapılabilir
  • Elimde 30mm 18/55mm ve 50/200mm var 45m almama gerek var mi sizce hocam? Bende 30mm i baya begendim keskinligi baya guzel geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yus49

Elimde 30mm 18/55mm ve 50/200mm var 45m almama gerek var mi sizce hocam? Bende 30mm i baya begendim keskinligi baya guzel geldi

bende 30mm kullanıyorum keskinliğini beğeniyorum ama 45mmnin grafiğine bakınca çok daha keskinmiş gibi duruyor.VYC MAJORIS 2 lenside kullandı sanırım bize bir açıklama yapabilir

30mm mtf grafiği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Navigator -- 14 Ocak 2016; 22:04:25 >
  • The Navigator kullanıcısına yanıt
    Bende baya ikilemde kaldim. Bu firsati görünce ogrenci halime bakmadim gittim aldim iki lensi:) tamam baya ucuza aldim hatta 30mm bedava 45mm de alacaktim baktim piyasaya 260 280 arasi da bulunuyor. Dedim kendi kendime simdi bu kadar masrafa girme sunlari ode 3 5 fazla ver sonra rahatlayinca al öyle kandirdim kendimiama yine de bilgi edinelim cokta gerek yoksa almam 60mm icin para biriktiriyorum aslinda ben firsati bulsam kapacam bir tane. Ne uzun yazdim be

• The Navigator kullanıcısına yanıt
    Orta kısımda farkedilebilecek bir keskinlik farkı yok ama kenarlarda 30mm pek keskin değil. 45mm o konuda dünyanın en iyi lenslerinden biri. Ben 45 kullandım önceden ve uzun süredir de 30mm kullanıyorum. 30mm açı olarak daha kullanışlı. 45mm ise arka planı öldürme ve portre için daha iyi.

Tabi bir de odaklama hızları var. 30mm Samsung'un en yavaş netleyen lenslerinden biri. 45mm ise en hızlılarından. İyi ışıkta büyük fark olmaz ama ışık düşünce 30mm biraz zorlanırken 45mm çok daha rahat odaklıyor. Bebeğinin, çocuğunun fotoğraflarını çekecek biri için çok önemli bu durum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kactan gider bunlar?

• NIKON V1 ICIN uyumlumudur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom058 -- 14 Ocak 2016; 22:29:01 >
  • Alıp satanlara çok sinir oluyorum. Her şeyi ticarete dökmeseniz olmayacak

• Yurtdışındayım ama Cevahir'deki son 45mm'yi baldıza aldırdım :)

• canon 600d ye olur mu bu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.