Şimdi Ara

SAMSUNG NP370R5E CORE I5 3230M 2.6GHZ-4GB-500GB-2GB HD8750M-15.6''-CAM-BT-WIN8 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
12
Favori
71.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ürün an itibari ile teknosadada görünüyor 2000 tl
    http://www.teknosa.com/urunler/125032471/samsung-np370r5e-s06tr-notebook
  • Teknosa turuncu sevgililer günü bindirimi yapmış.Geçen hafta np350v5c 1450 tl idi.Şimdi 1869 olmuş..
  • alanlar performansı ve ısınma durumu hakkında bilgi verirlerse sevinirim
  • ekran kartı ve ısınma durumu nasıl arkadaşlar
  • Teknosa'da Pentium işlemcili olanın kasasına şöyle bir bakmıştım. Beğendim. En azından facia seri NP350 göre işçilik ve malzemede daha iyi. Alternatifi GeForce GT645m kartlı Lenovo Z500. Fiyatlar yakın. Alternatiflere ekledim.
  • vatanda akşa üzeri baktım, iki renk gelecekmiş, biri içi dışı beyaz, diğeri kapak kırmızı içi beyaz, özellikler benim için tamam ama samsung'un gri renkli olanlarına göre pek al benili gelmedi, malzemesi plastik, ekran kalitesini açıp bakmadım yarın birde onun için bakacağım İnş. ama ilk izlenimim malzeme ve renk konusunda benden geçer not alamadı, muhtemelen almayacağım.
  • bu pc yi dün vatanda inceledim bütün özellikler doğrudur

ekran: 8750

işlemci: intel i5 3230 2,6 ghz

ram: 4 gb 1600 mhz

pcnin tek kusuru cd sürücüsü olmaması ama bu devirdede cd kullanmam dıyorsanız ideal bir notebook ısınma proglemi ne gelelim pcyi elledim ve buz gibiydi
    ztn casper markasından baska pc lerde ısınma proglemi olmuyor yanı bu notebooktada ısınma proglemi yok kasa kalitesi cok güzel renk olarak beyaz cok hoş duruyor cumartesi günü almaya gideceğim ve ayrıca bu pc ile bütün oyunları son ayarda oynaya bilirsiniz
  • bu ürünün pil ömrü ile ilgili bilgisi olan var mı?
  • Pil 3 cell sanırım ancak 43 watt ince dizaynı nedeniyle 6 cellere yakın bir ömrü olacağını düşünüyorum.Notebook yakında elime geçer.Pil konusunda bilgilendirme yapacağım.
  • Selamlar, notebooku bugün teslim aldım.Kısa bir inceleme yapmak istiyorum..Kimilerine faydası olur belki..Bunu ,vatan'dan sipariş etmiştim.

Paketi açtığımda içinden beyaz renk çıktı.Doğrusu şaşırdım çünkü vatanın internet sayfasında sadece gri renk vardı.Ben de gri bekliyordum.
    Yukarıda verdiğim linklerden birinde beyaz vardı ordaki renk hoşuma gitmemişti ama şu an yazdığım notebookun rengi gerçekten çok hoş.Her tarafı beyaz ama estetik olarak sırıtan bir yer yok.Sonuçta beyaz olduğuna daha çok sevindim.

Tasarım olarak gayet zarif, bir ultrabooka yakın incelikte ve gayet hafif 2 kg ağırlığında..

Ekran yansımasız k55jv yi gördükten sonra iyi ki yansımasız almışım dedirtiyor.Hoparlörler tahmin ettiğim gibi üstte ses gayet yeterli ve yumuşak zeminde boğulma denen bir olay yok.Asusu bu yüzden iade etmiştim.

Şimdiye kadar gözlemlediğim kadarıyla Windows 8 stabil çalışıyor.Bütün driverler yüklenmiş vaziyette geldi.500 gb tek parça konumlandırılmış.Recovery diye bir program yüklü fakat nasıl recovery yapacağımı henüz bilmiyorum.Kutudan cd çıkmadı.

Batery takılı vaziyette geldi.Bataryanın ve ramlerin olduğu bölüm altta tek vidayla kapalı vaziyetteydi.Seviye saat 4 de yüzde yüzdü 8 e 10 kala kapandı.Ancak güç tasarrufunda değil en iyi modda bu tüketim söz konusu power management ile biraz daha artırılabilir.Sonuçta pilden de memnunum.Benim için yeterli.

Isınma konusuna gelince ben laptopu köşe takımının üzerinde kullanıyorum arada bir yükseğe alıyorum genelde ağır oyunları henüz denemedim ama bu haliyle pilin ve ramın olduğu tarafta 4 saate yakın bir kullanım süresi sonunda alt kısımda klavyenin orta üst kısmına denk gelen yerde işlemcinin olduğu yer sanırım biraz ısınma var. Toushpadin solunda ve klavyenin üzerinde hafif bir ısınma söz konusu.Bunlar da normal sanırım.Touchpadin sağ tarafı alt kısım dahil buz gibi eski a200 1 ub toshibamdaki ısınma daha fazlaydı..Fan sesi duymak için ancak kulağınızı dayamanız gerekiyor.Gayet sessiz diyebilirim.Isınma konusu da bu şekilde..

DVD sürücü yok..

Notebookta beğenmediğim tek şey adaptörün biraz kısa olması aslında kısa da değil de eskisine göre kısa olduğu için hoşuma gitmedi.

Sonuç olarak daha önce alıp iade ettiğim asus k55vj ve lenovo z585 ten daha iyi.Onların yerine iyi ki bunu almışım diyebileceğim özelliklerde bir notebook..Eğer onlar gibi olsa bunu da tereddütsüz iade ederdim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

Selamlar, notebooku bugün teslim aldım.Kısa bir inceleme yapmak istiyorum..Kimilerine faydası olur belki..Bunu ,vatan'dan sipariş etmiştim.

Paketi açtığımda içinden beyaz renk çıktı.Doğrusu şaşırdım çünkü vatanın internet sayfasında sadece gri renk vardı.Ben de gri bekliyordum.
    Yukarıda verdiğim linklerden birinde beyaz vardı ordaki renk hoşuma gitmemişti ama şu an yazdığım notebookun rengi gerçekten çok hoş.Her tarafı beyaz ama estetik olarak sırıtan bir yer yok.Sonuçta beyaz olduğuna daha çok sevindim.

Tasarım olarak gayet zarif, bir ultrabooka yakın incelikte ve gayet hafif 2 kg ağırlığında..

Ekran yansımasız k55jv yi gördükten sonra iyi ki yansımasız almışım dedirtiyor.Hoparlörler tahmin ettiğim gibi üstte ses gayet yeterli ve yumuşak zeminde boğulma denen bir olay yok.Asusu bu yüzden iade etmiştim.

Şimdiye kadar gözlemlediğim kadarıyla Windows 8 stabil çalışıyor.Bütün driverler yüklenmiş vaziyette geldi.500 gb tek parça konumlandırılmış.Recovery diye bir program yüklü fakat nasıl recovery yapacağımı henüz bilmiyorum.Kutudan cd çıkmadı.

Batery takılı vaziyette geldi.Bataryanın ve ramlerin olduğu bölüm altta tek vidayla kapalı vaziyetteydi.Seviye saat 4 de yüzde yüzdü 8 e 10 kala kapandı.Ancak güç tasarrufunda değil en iyi modda bu tüketim söz konusu power management ile biraz daha artırılabilir.Sonuçta pilden de memnunum.Benim için yeterli.

Isınma konusuna gelince ben laptopu köşe takımının üzerinde kullanıyorum arada bir yükseğe alıyorum genelde ağır oyunları henüz denemedim ama bu haliyle pilin ve ramın olduğu tarafta 4 saate yakın bir kullanım süresi sonunda alt kısımda klavyenin orta üst kısmına denk gelen yerde işlemcinin olduğu yer sanırım biraz ısınma var. Toushpadin solunda ve klavyenin üzerinde hafif bir ısınma söz konusu.Bunlar da normal sanırım.Touchpadin sağ tarafı alt kısım dahil buz gibi eski a200 1 ub toshibamdaki ısınma daha fazlaydı..Fan sesi duymak için ancak kulağınızı dayamanız gerekiyor.Gayet sessiz diyebilirim.Isınma konusu da bu şekilde..

DVD sürücü yok..

Notebookta beğenmediğim tek şey adaptörün biraz kısa olması aslında kısa da değil de eskisine göre kısa olduğu için hoşuma gitmedi.

Sonuç olarak daha önce alıp iade ettiğim asus k55vj ve lenovo z585 ten daha iyi.Onların yerine iyi ki bunu almışım diyebileceğim özelliklerde bir notebook..Eğer onlar gibi olsa bunu da tereddütsüz iade ederdim..

Kısa inceleme için teşekkürler. İlk defa kullanan birinden yorum aldık. Malzeme ve işçilik kalitesini z585'e göre kıyasla nasıl buldunuz? Çünkü şu anda kafamda üç modele indirdim alternatifleri. Lenovo z580, Lenovo z500 ve Samsung NP370.
  • z585 e göre bence işçilik daha iyi z580-585 kasası alumünyum deniliyor ama üzerine basınca sanki kırılacakmış gibi esneme yapıyordu..Bu daha sert sağlam görünüyor.Estetik olarakta kıyaslanmayacak derecede iyi.
    Z500 de bildiğim kadarıyla parlak ekran, ses boğuluyor ve bazı driver problemleri var ama bence z580 değilde kıyaslanacaksa bu ikisi kıyaslanmalı..
  • İnceleme için teşekkürler windows derecelendirme puanları nedir ? acaba birde ileride oyun denemelerinide paylaşırsan sevinirim.
  • Windows puanı hd 4000 ekran kartıyla en düşük 5.9 işlemci puanı 7.2..
  • sayın x15; DVD sürücü yok derken? cd leri nasıl okutuyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_anjinsan

sayın x15; DVD sürücü yok derken? cd leri nasıl okutuyoruz?

Notebookta herhangi bir optik sürücü yok.Bunun herhangi bir olumsuz yanı yok benim için sadece recovery cd oluşturma konusunda sıkıntı yaşadım.Recovery programı yedekleme için sürücü istiyor ancak bu versiyonda sürücü olmadığı için şimdilik daha iyi bir yöntem bulamadım.Ağ üzerinden yedekleme gibi birşey var..Gerçi şu an recovery programı ile istediğim zaman sıfırlama yapabiliyorum ancak köşede yine de bir cd olsa iyi olurdu..

edit:Recovery harici diske yapılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x15 -- 23 Şubat 2013; 10:59:40 >
  • Uzun zamandır forumu dışarıdan takip ederim , bu üründen alınca üye olmak istedim.. Cumartesi almıştım ancak adana vatanda 1 günde gelmiş olan 4 üründe bitince erzurum mağzadan sipariş etmişlerdi..Bugün ürünü aldım.Yakında bende incelemelerimi paylaşırım. Şimdiden alan herekse hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: FilmsizKalma

Uzun zamandır forumu dışarıdan takip ederim , bu üründen alınca üye olmak istedim.. Cumartesi almıştım ancak adana vatanda 1 günde gelmiş olan 4 üründe bitince erzurum mağzadan sipariş etmişlerdi..Bugün ürünü aldım.Yakında bende incelemelerimi paylaşırım. Şimdiden alan herekse hayırlı olsun

Teşekkürler, sizinki de hayırlı olsun.Paylaşımlarınızı bekliyoruz.
  • Bende teşekkür ederim. Notebooku almadan vatanda incelemiştim beyaz olduğunu bilerek almıştım.. Özellikleri konuda yazdıklarınızla birebir yani bir eksiği yok. Hiç birşey yapmıyorken sıcaklığı 30 derece idi..Oyun yüklemeye fırsatım olmadı birde bir kaç saat oyundan sonra bakar yazarım. Windows derecelendirmesi için @
    x15 in dediği gibi en düşük puan 5.9 idi ancak updateleri yaptıktan sonra bu değeri aldım.İlk önce yapmadan derecelendirme yapmıştım.Daha düşüktü..
    Üzerindeki ram 4 gb 8 e kadar arttırılabiliyor. Şu anda 4 ün yeterli geleceği kanaatindeyim.. Sürücü yok pc de ama bu dezavantajmı ?? Açıkcası bana göre değil.. 5 senelik notebook kullanıcısıyım..Cd kullanma sayımı otursam düşünsem sayabilirim herhalde o kadar az :) genel olarak kullanırkende format için kullanmışımdır :) Artık oda sıkntısız flashdan yapılabilidğine göre benim için cd sürücüsü olmaması avantaj :) yer kaplamamış onun hafifliği var :P

Kasanın dizaynı çok şık beyaz oluşu hiç bir abeslik katmamış. Bazı notebooklarda hiç iyi durmuyor. İnsanın notebook diyesi gelmiyor aslında pek ultrabook notebook araya karışık bir şey yapmışlar iyide olmuş

Adaptör kablosu eski kullandığıma göre kısa biraz daha uzun olsa iyi olabilirdi :)

Notebookun vatana geldiği gün incelemiştim..24 saat geçmeden gittiğimde ellerine gelen 4 adette satılmıştı. etraftaki illerinde hepsi satmıştı Bence fiyatı ve özellikleri düşünüldüğünde gayet iyi bir bilgisayar umarım ilerleyen vadede bu düşünceleri değiştirecek olumsuzluklarla karşılaşmayız.

İnternetten sipariş edeceğim soğutucu felan da alsam yanında acaba nasıl soğutucu bakayım diyenler için.. Isınma olan bölgesi üst resimde ekrandaki samsung yazısı ve onun biraz daha g sinden tarafından klavyenin 9 ve 0 tuşları ile arasında kalan kısım ısınıyor. Buraya denk gelecek şekilde soğutucu bakabilirsiniz.

Umarım oyunlarda aşırı ısınmlara ve kasmalar yaşatmaz. Sanırım yarın onun hakkında bir bilgi verebilirim.. Çok fazla bilgi alamayacağız sanırım vatandaki eleman vatan olarak çok fazla alınmadığını söylemişti. Gerçi arz talep meselesi gelenleri 2 günde sattılar şu anda internet sitesinde de yok en azından ben bulamadım.

Bataryası takılıp çıkarılacak şekilde tasarlanmamış yani az söküp kullanayım az takılı kullanayım yapılamaz. Bunun için aslında bataryanın etkili kullanımı hakkında sağlam bilgi bulup uygulamak lazım.Gerçi bu konda sağlam bilgi bulmak zor biraz :d her yer şehir efsaneleri ile kaynıyor :)
  • Evet ısınma bende de daha ziyade samsung yazısının olduğu yerde olmuştu ama uzun süre açık olmasına rağmen 2 gündür başka ısınma olmadı.İlk defa yüklü gelen oyunları açmıştım biraz kurcalamıştım ondan olmuş olabilir.Oyunlarda ısınma haliyle olabilir.İlk güne göre batarya performansı da daha iyi gibi geldi.. sadece internet kullanımıyla 4 saatten fazla bir kullanım söz konusu ve güç tasarrufu seçili değil. Pil hücre sayısına pek aldanmamk lazım z500 de de 4 cell pil var..Önemli olan pilin hücre sayısı değil kapasitesi ve performansı..
    Satılma meselesine gelince notebook tam anlamıyla vizyona girmiş sayılmaz ve hala dh forumun bile pek ilgisini çekmiş görünmüyor..Şu an hala z580 k55vj np350v5c serileri daha çok satılıyor ama insanlar bilse ya da bunları yan yana görmüş olsalar diğerlerine bir daha bakmazlar diye düşünüyorum..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.