Şimdi Ara

SAMSUNG NP300E5A-S05TR (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
5
Favori
67.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
    i5 7200U 8 gb 2133 hz ram hp yeni bilgisayarımda normal 5400 rpm HDD ile 5 sayinede açılış oluyor

bilmiyorum bu samsungda ne kadar olur, GPT kuran varmı acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Hocam o bilgisayar ile bu bilgisayar arasında dünya kadar fark var. Ama 5400 göre yine iyi performans gösteriyor o bilgisayar. Açılış süresi açısından.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    evet iki cihazda güzel, hatta 5 yıldır yazılımsal ve donanımsal hiç bir sıkıntı çıkmadı bu samsungda bu nedenle yedek cihaz olarak tutarım satmam, buna daha güveniyorum, iş için, ne olu ne olmaz, virüs gelse bişi olsa 2. maknayı anında takar işini yaparsın bu açıdan, GPT kurup deniycem, win 7 ile uefi gpt kurulurmu lisanslı cd si var çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 2 Mayıs 2018; 15:41:48 >
    W10 na geçebilirsen geç hocam gerçekten 1803 sürümü ile çok iyi durumda ve driver açısından bizim np300e5a lar da hiçbir sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

W10 na geçebilirsen geç hocam gerçekten 1803 sürümü ile çok iyi durumda ve driver açısından bizim np300e5a lar da hiçbir sıkıntı yok.
    win 10 1803 sürüme bu modelde geçtinmi ?

bende geçeyim indirmeye başladım

gece denediğim kurduğum buradakini :

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-ltsb-ucretsiz-9-aylik-yasal-lisans-maksimum-performans-stabilite-ve-temizlik--132589707-3

GPT UEFI hdd yapılanmasını gerçekleştirdim ama, hdd de ikinci bölüm açmaya izin vermedi

sürümü tek sürücü hdd e kurdum ama intel HD 3000 ekran sürücüsü bulamadım zaten yok diğer 3 daha sürücü lazımdı

win 7 den sürücülerin yedeğini almıştım ama kabul etmedi olmadı, win 7 kurarsam çalışır sıkıntı orda yok

GPT UEFI hdd yapılanmasını gerçekleştirdim tarifi :

https://forum.donanimhaber.com/2018-yeni-nesil-notebook-gpt-win-10-hizli-kurulumu--131398532-2#132658099

win 10 1803 sürüme bu modelde geçtinmi ?

bende geçeyim indirmeye başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 3 Mayıs 2018; 8:27:8 >

• quote:

ÖNERİNLE win 10 1803 sürümü temiz sıfırdan kurdum fakat, 3 adet sürücü eksik, önemlisi intel HD 3000 ekran sürücüsü acil lazım sendeki sürücüleri yollarmısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 3 Mayıs 2018; 9:47:21 >
    Driver booster ile yükleyebilirsin hocam. Şehir dışındayım 1 hafta boyunca bilgisayar yanımda olmayacak.

• quote:

Driver booster ile yükleyebilirsin hocam. Şehir dışındayım 1 hafta boyunca bilgisayar yanımda olmayacak.
    intel HD 3000 ekran sürücüsü acil lazım ararken,

Diriver Boster poroğramı işe yaradı, kurunca sürücüleri test edip hepsini internetden yükledi ücretsiz, intel HD 3000 ekran sürücüsünün önceki bozuk sürücüyü otomatik değiştiremedi,

ayrıca bilgisayarım / aygıtlar donanımdaki sürücüler içindeki intel HD 3000 ekran sürücüsü ne sağ tıklayıp özelliklerden sürücüyü üstteki otomatik ara güncelle dediğimizde güncelledi doğru sürücüye bağlanıp internetden yükledi bu sefer doğru oldu düzeldi tamam, Diriver Boster poroğramı sayesinde oldu ama yoksa bulamaz yüklenmez.

bu sürümle bilgisayar 65 saniyede açıyor, 5 saniyede kapanıyor, bu açılış bana yavaş geldi bu sistemi kaldırıp daha hafif win 10 sürümü LTSB yi yükleyeceğim, aslında yüklemiştim ama sürücü sorunu yüzünden değiştirdim, bu sefer gene yoktu, oda yavaş kalırsa win 7 yi GPT li yükleyeceğin. Diriver Boster poroğramı sürücü işini çözdü, internetiniz yoksa sürücüleri yedekleyin, Daube driver proğramı ile tüm sürücüleri yedeklemek mümkün, 1.70 GB tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 3 Mayıs 2018; 13:28:8 >

Hocam bence eğer SSD takviyesi yapacaksanız şimdilik idare edin. SSD aldığınızda format atarsınız. 65 saniye biraz fazla acaba başlangıç programlarını kapatmayı denediniz mi?

• quote:

Hocam bence eğer SSD takviyesi yapacaksanız şimdilik idare edin. SSD aldığınızda format atarsınız. 65 saniye biraz fazla acaba başlangıç programlarını kapatmayı denediniz mi?
    hayr henüz hiç bir proğramını kaldırmadım, winin tüm proğramlarını kaldırıp traşlayıp deneyelim zaten kullanmam, özel proğramların bazılarını kullanırım daha görsel ve hızlı az yer tutar güncellenip durmaz vs, birde ikidebir güncellenmese iyi olur, kendi kendine win proğramları yükledi, 0715 sürümü kullanırken başkasında öyle oldu, kaldırıyosun 2 gün sonra geri geliyor yüklüyor, yapılması gereken update engellerini vs ayarladım gene yükledi.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    %24 ram ve 0 da işlemci, yükü görünüyor, normalda kullanırken sıkıntı yok, tabi hz merakımız açılışı en hızlısı hangisiyse onu yapalım, kapanış 5 saniye ile iyi ama, win 7 de 120 saniye sürerdi

• öneri win 10 1803 sürümü temiz sıfırdan kurulum

bu sürümle açılış şifre menüsü, edge, kaldırımıyla bilgisayar 15 saniyede açıyor, 3 saniyede kapanıyor. bu makina için ferrari dostuum

https://forum.donanimhaber.com/2018-yeni-nesil-notebook-gpt-win-10-hizli-kurulumu--131398532-2#132658099

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.