Şimdi Ara

Samsung NP-R509-XA01TR notebook biosunu EPROM prorammer ile yeniden programlamak için gerekli dosya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçen hafta samsung np-r509-xa01tr model dizüstüne modlu bios attım kapandı ama yeniden açılmadı.bilgisayarcıya gönderdim ama o da eprom programlayıcıyla biosu yeniden programlicaktı ama bi dosya bulamadım diyor.
    dizüstü arkadaşın ve hemen geri istiyor.
    Sizden ricam bu programmer cihazlar hangi tip dosya kullanıyorlar?
    Orijinal bios.wph dosyası olur mu?
    flaşlamadan bios.bak olaraka yedek almıştım ama eleman bu olmaz dedi.Nasıl bulucam bu gereken dosyayı bilmiyorum.Eğer elinde aynı model dizüstü olan varsa bana bios yedeğini yada indirme linkini gönderebilir mi.
    Valla çok sıkışık bi durumdayım acil yardımınızı bekliyorum.
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden can-ı gönülden sonsuz teşekkürler

• Kimse yok mu yardımcı olacak yada yönlendirici bilgi verecek arkadaşlar.
    Ben tamirci filan değilim, tamirci bulamıyor gerekli dosyayı ben de araştıracam.Bu bilgisayar ölüm kalım meselesi oldu lütfen yardımcı olun
  • Biosu değiştirirken kullandığın programla tekrar yedek aldığın dosyayı yükleyebilmen gerek.Hangi programı kullandın bilmiyorum ama.Tabii bilgisayar hiç açılmıyorsa yükleyemezsin.
    http://downloadlaptopdrivers.com/samsung/samsung-np-r50/notebook-driver-samsung-notebook-r50-system-biosmiocm-verd5ca-for-win-xp/
    http://www.samsung.com/uk/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=05012400&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=NP-R509
    Bu linklere bir bak istersen.

• Hocam zaten .wph bios dosyasını altta verdiğin linkten indirip çıkardım ama olmuyormuş.
    Samsung servisinde de yokmuş o gerekli dpsya.Bi dosya yüzünden anakartı değiştirmek de zoruma gidiyor ya.Lanet olsun tüm dizüstülere hayatım boyu sevmedim bundan sonra da tanrı olsalar gene sevmem.
    Yardım önerin için teşekkürler
  • İşin aslını istersen ben masaüstü taraftarıyım,tabi gerekli bir durum yoksa evde kullanım ve butür işler için çok artısı var. Son çare belki istediğin şekilde kaydeden bir program bulabilirsen, başka bir anakarttan dosyayı alıp yükleyebilirsin.
  • Hocam ben de sonuna kadar masaüstü kullanırım zaten de, bu dizüstü arkadaşındı.Yoksa üsütüne para verseler dizüsütü kullanmam.
    Aynı model bi anakart da bulamıyorum tamirci de bulamıyor.Yoksa sizin dediğinizi o da yapıcak ama bulunmuyor.
    hayırlısı bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.