Şimdi Ara

Samsung Note 3 Neo Ses ve Video Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
8.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde Samsung Samsung Note 3 Neo SM-N750 cihazı var. Ekranı kırılmış ve belli ki kötü kullanılmış ancak hemen hemen bütün özellikleri dört dörtlük çalışıyor. Yalnız bir sorun var ki insanı canından bezdiriyor. O da şu:

YouTube, fizy, Facebook, Twitter vs. gibi uygulamalarda ya da bilgisayardan aktardığım ses ve müzik dosyalarını oynatırken 2.5 kattan daha yavaş oynatıyor. Böyle olunca ses boğuk çıkıyor. 4.4.2 sürümünü 5.1.1 sürümüne yükselttim ancak sorun düzelmedi. Sorun yazılımla ilgili değil diye düşündüm ancak marketten bir tane müzik hızlandırıcı uygulama indirdim ve 2 kattan fazla hızlandırdım ve ses normal çıkmaya başladı.

Bütün ses çıkaran uygulamalarda yavaşlıyor ve sesi boğuk çıkarıyor. Whatsapp görüşmelerinde, Messenger görüşmelerinde, BiP görüşmelerinde de durum aynen böyle. Ses yavaşlatılmış olarak geliyor ve karşıya gidiyor.

Bir çözüm yolu var mıdır?

• Hocam bir çözüm mü bilemiyorum ama isterseniz başka bir ysound ses dosyasini deneyin belki sorun çözülür.

Öncelikle cihazı rootlayın daha sonra root explorer yükleyin ve şu adrestekihttps://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2474804 MOD_Moderate.zip dosyasını indirip rar ile çikarın root exlorer ile system/etc deki ysound.xml dosyasını yedekleyin ve indirdiğiniz ysound dosyasinı root explorer yardımıyla system/etc adresine yapıştırın ve üzerine basılı tutup seçerek sağ ustteki üç noktaya basarak permissions u seçip dosyayı rw-r--r-- haline getirin. Telefonu yeniden başlatin ve deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukarıdaki yöntemle olmazsa ses entegresi sorunlu olabilir.

• Ayni problem 1 hafta kadardir yedekte duran telefonumuzda da olustu. Cozum bulunabildi mi acaba?

• MiskinC dediklerini denedim oldu youtubede instagramda videolar ve sesleri normal hızda yürütüyor ama whatshopta sesli görüşmelerde ses kayıtlarında hala aynı çok yavaş yürütüyor yardımcı olabilirmisiziniz şimdiden teşekkürler
  • MiskinC kullanıcısına yanıt
    çoğu uygulamada düzeldi ama whatshop'ta sesli görüşmelerde ve ses kayıtlarında hala aynı değişen birşey yok
  • zirve2 Z kullanıcısına yanıt
    Whatsapp konusunda yardımcı olamayacağım. Bir bilgim yok. Ancak eski whatsapp apklarını indirip kurmayı deneyebilirsin. Belki düzelir.

• Konu hortlıcak ama şu sorunu çözen varmı?
  • aynı sorun bende de var çözümü nedir
  • Ses entegresi sorunu gibi

• konuyu hortlatayım çözüm bulabilen oldu mu bu soruna.
  • Konuyu hortlatiyorum cozum bulabilen oldu mu? Rootlayarak çözülür mü??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.