Şimdi Ara

SAMSUNG MU9000 KULLANICILARI (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
74
Favori
249.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Az önce trend listesindeki Beşiktaş maçı özetini izledim. Bende o kadar kare kare ve izlenemez durumda olmadı hiç. Auto motion plus ayarlarınızın kapalı olması lazım. Netlik 0, dijital temiz görünüm de kapalı olmalı.

Benim taktığım nokta, hareketli görüntülerde çim detayları kaybolup nerdeyse düz yeşile dönüyor. Yakın plan veya sabit görüntüde sıkıntı yok.
  • Beavis. kullanıcısına yanıt
    Şimdi siz söyleyince fark ettim. Benim yazılım 1151'ymiş. Güncelleme arayınca da güncel yazılım diyor ama sitede 1155.1 var. Neden bulmuyor anlamadım..
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Siteden indirip USB'den güncellemeyi deneyin bakalım uyarı verecek mi? Ben 3-4 kere denedim hep 'güncelleme başarısız' uyarısı aldım %83'te..
  • Ps4 Pro için en ideal tv diyorlar doğrumu???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sıkıntı olmadı. 1155'e güncelledi. Dosyayı tekrar indirmeyi veya başka bir usb ile yüklemeyi denediniz mi?
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Denedim hocam. Çok ilginc. Simdi 3. Bi usb ile daha deneyeceğim.

3. denememde USB 3.0 olan USB yi kullandım ve oldu. Eski USB 2.0 olanları beğenmedi benim TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beavis. -- 21 Şubat 2018; 19:57:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet, tekrar birkaç çekim yapıp videoları yükledim.
    Yalnız çekimde ne kadar dikkat ettiysem de gözümün gördüğünü videoya aktaramadım.
    Sonuç aşağıda ..

1. Video / ayarlar : Dinamik Mod Farikasyon ayarlar, yerel karartma yüksekte yani
    https://www.youtube.com/watch?v=Zrnh2Hp9f08

2. Video / ayarlar : Standart Mod , arka ışık:15 kontrast:95 yerel karartma düşük
    https://www.youtube.com/watch?v=G4Tg0bfA1O4

3. Video / ayarlar : Dinamik Mod Farikasyon ayarlar, yerel karartma yüksekte yani
    https://www.youtube.com/watch?v=ugi0rIvXoNY

Bu 3. videodaki sızma videoda göründüğünden daha fazla, şöyle ki;
    Ekranda o an küçük dairenin bulunduğu kısım dikey bir kesit olarak yukarıdan aşağı komple aydınlanıyor, fakat bunu kamera yakalayamıyor!

Aslında yerel karartmayı düşük yapıp , standart Modda 3. videoyu tekrar çektim.
    Fakat ışık sızması kesinlikle videoya yansımıyor! Cep tel.de ne ayar yaptıysam olmadı!
    Gözümle görüyorum yansımayı, hatta küçük dairenin bulunduğu kısım dikey bir kesit olarak yukarıdan aşağı komple aydınlanıyor fakat bu aydınlanma videoya kesinlikle yansımıyor.
    Ya gözümüz çok hassas, daha önce iade ettiğim LG nin etkisiyle yoğurdu üfleyerek yiyoruz.
    Ya da bu video çekme işini ben beceremedim.

Kısacası, küçük dairenin ekranda ilerleyerek yapıldığı ışık sızması testinde, sızmanın sadece dairenin etrafında değilde o an ekranın bulunduğu dikey bir kesiti komple aydınlatması sizce normal mi?

Youtube'da bazı arkadaşlar yine MU9000 nin ışık sızması testini paylaşmış, zerre sızma yok.!
    Ya da onlarda benim gibi videoya yansıtamamışlar.
    Hani derler ya " kafamda deli sorular " diye, aynı o haldeyim.!
    İzledikçe kafa allak bullak oldu çünkü, ne olur yardım edin arkadaşlar.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lendanoz55 -- 21 Şubat 2018; 23:15:38 >
  • lendanoz55 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de durum sizinki gibi aynı.. Dün evham yapmıştım sizin mesajlarınızdan sonra.. Benimde videolarıma bakabilirsiniz.. modifiyesiz dinamik modda

Sağ alt köşede dikkatinizi daha çok çekiyor mu ışık sızması?

RNNN dinamik modda bu testlerin yapılmaması gerektiğini söyledi. Arka ışıkta -15 olmalı imiş, şayet ben bugün onay verdim Teknosa'ya GG üzerinden. Artık birşey olursa servisle konuşurum, zaten kuruluma gelen elemanda, lleride yaşanacak en ufak sorunda Yetkili Servis'in devreye gireceğini, sıkıntı etmemem gerektiğini falan söylemişti. Bir mağduriyet olacağını sanmıyorum.

Anormal bir durum ise ben de servis çağırayım yine tribe girdim ben de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beavis. -- 21 Şubat 2018; 23:33:53 >
    hocam hiçbir sıkıntı yok bu tv ler kenar aydınlatma o yüzden nesnenin olduğu bölgenin aydınlanması normal bu sızma değildir..o beyazlıklar hiç olmasın diyorsanız 2 seçenek var zone sayısı baya yüksek fald aydınlatma yada oled ki faldda bile bir miktar yayılıyor ışık sizin beklentinizdeki hiç ışık yaymayan led ben henüz görmedim :) benim telefonda kötü çekiyor yoksa çekip atardım karşılaştırın diye
    benim TV güncelleme olarak 1151 de gözüküyor güncellemeleri denetle diyorum güncel sürüm yok diyor nerden indiricez en güncel sürümü link alabilirmiyim?
  • helll_599 kullanıcısına yanıt
    http://www.samsung.com/tr/support/model/UE55MU9000TXTK

Burdan indirip zipli dosyayı açıp USB'ye atıyorsunuz. V 1155.1 gözüküyor son sürüm olarak.
    RNNN kullanıcısına yanıt
    Sizde de küçük beyaz dairenin soldan sağa ve sol kısımda yukardan aşağı yavaş ilerlediği youtube "ışık sızması" adlı videoda, sızma sadece dairenin etrafında sınırlımı kalıyor? Yoksa o an dairenin bulunduğu ekran sütunu ( neredeyse ekranın yarısı!! ) komple aydınlanıyormu?

https://www.youtube.com/watch?v=ugi0rIvXoNY

yukarıdaki video ..

Bunu çok merak ediyorum? Bendeki sızma LG / IPS panellerdeki sızma ile aynı, sadece şiddeti biraz düşük.
    teşekkürler
    Upgrade File(USB type) Versiyon 1155.1, All Windows
    (Farklı Dillerde)

1.272.56 MB bunu indiriyoruz dimi ne farkı var 1151 ile 1155.1'in birşeyleri falan mı düzeltmişler
    bahsettiğiniz video bumu tam olarak kaçıncı saniyesi bunları söylerseniz o kısımda durdurup foto çekebilirim

https://www.youtube.com/watch?v=3So8OFdqcdA
    Dinamik modda yapınca bu ''görevimiz tehlike fon müzikli'' testi; neredeyse ekranın yarısı gibi oluyor bende de fakat rtings ayarlarıyla yaptığımda pek sıkıntı olmuyor..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    hayır ,

https://www.youtube.com/watch?v=_TOxnw01DUs

bu video ..

bu videonun her saniyesinde daire ilerlerken aydınlanma ekranın o kesitini yukardan aşağı komple kapsıyor. Yani sadece dairenin etrafında sınırlı kalmıyor.
    Hangi modda yapıyorsunuz bu testi?
    evet aynen öyle. rtings ayarlarıyla da tam karanlık ortamda yine oluyor bende, çok değil ama. Sizde de aynı mı?
    standart mod , arka ışık:15 , kontrast:95 , yerel karartma:düşük ... diğer ayarlar önemli değil sanırım.
    bu modda bende yine sızma var !
    Evet, bir de sağ alt köşe dikkati mi biraz fazla çekiyor benim nedense..
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.