Şimdi Ara

SAMSUNG MU9000 KULLANICILARI (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.810
Cevap
74
Favori
249.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    filmi açtıktan sonra kumandadan ok tuşuna bas altta en sağda bilgi yi seç orada altyazı seçeneğine gir, orada eşitleme yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meryembetul54

Merhaba arkadaşlar 55mu9000 aldığım bir aya yaklaştı ve çok ama çok memnunum. Bir tek takılı olan film dolu harı diskimi devamlı fişini çıkarıp takmak zorunda kalıyorum. Çünkü tv kapanıp açılınca harddisk i göremiyor.. Sizlerde de böyle mi? Birde digitürk kullanıyorum ama 4K görüntü almam için 45 tl bir ekstra kutu değişimi ve her ay 10 tl ücreti olacak. Sizce değer mi? Digitürk 4K kutuya geçince hd yayınlarda da daha da kalite artar mı?

One Connect üzerinde iki tane usb girişi var sol yan tarafta iki adet ve tv nin kendi üzerinde 1 adet usb girişlerinden hepsinde 3tb + 3tb ve 1,5tb hepsi adaptörlü 3,5inch harici disklerimi sorunsuz olarak görüyor. Ne zaman istersem menüden ulaşıyorum. Kaynak listesinde mi gözükmüyor sizde? Harddiskiniz adaptörlü mü yoksa gücünü sadece usb den alan bir model mi?

• Sigorta olayı mantıklı. Bu arada arkadaşın biri sormuş bende sormuştum. Trt nin 4k kanalından başka türkçe kanal var mı uyduda izlenebilecek. 4k uydu alıcının bir mantığı var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    izledigim filmde alt yazı 90 sn önden gidiyor. söylediginiz ayarı biliyorum ordan 60 sn değişiklik yapılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdartuncel

Sigorta olayı mantıklı. Bu arada arkadaşın biri sormuş bende sormuştum. Trt nin 4k kanalından başka türkçe kanal var mı uyduda izlenebilecek. 4k uydu alıcının bir mantığı var mı

Türksat üzerinde soruyorsanız Trt 4k dışında 4K başka kanal yok. Diğer uydularda mevcut fakat Türkçe değil. Hd yayınları bile hakkıyla yapamayan ücretli platformlar 4K yayına herhalde 10 senede geçemezler. O yüzden paralı platform kanal aboneliğine ayıracağınız parayı hızlı bağlantı internete ödemek daha mantıklı. İstediğini indir izle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hedef Kalıp

izledigim filmde alt yazı 90 sn önden gidiyor. söylediginiz ayarı biliyorum ordan 60 sn değişiklik yapılabiliyor.

Altyazı sitelerinden filminize uyumlu altyazı indirip deneyin yanlış altyazıyı indirmişsiniz.
  • Killknight kullanıcısına yanıt
    Benimki wd mybook 2 TB 3,5 inç ilk modeli.. bende de aynı hard diskten 2 tb var.. ama maalesef tv yi her açıp kapadıgımda hard diskleri görmüyor. Önceki Samsung c650 de hiç böyle sorun olmuyordu. Ne yapmam lazım acaba sizinkiler çok iyiymiş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hedef Kalıp H kullanıcısına yanıt
    O zaman altyazı film formatı ile uyumlu değil, film formatı ile uyumlu olan altyazıyı indirmeniz gerekiyor 90 sn çok fazla.
  • quote:

Benimki wd mybook 2 TB 3,5 inç ilk modeli.. bende de aynı hard diskten 2 tb var.. ama maalesef tv yi her açıp kapadıgımda hard diskleri görmüyor. Önceki Samsung c650 de hiç böyle sorun olmuyordu. Ne yapmam lazım acaba sizinkiler çok iyiymiş..

Bende 40C650 modelinden bu modele geçtim. c650 zamanının en iyisi. hatta bugün bile yerli çoğu markasının cihazına bin basar görüntü kalitesi. :) sorununuza gelince açıkçası nedini bilmiyorum. ben 2,5 inç 2 tb hdd bağlı kapatıp açınca giriyor içine.
    bir soruda benden. neden 3,5 inç tercih ettiniz boşuna adaptör vs ile uğraşıyorsunuz. artısı nedir 2,5 inç ten? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

quote:

Bende 40C650 modelinden bu modele geçtim. c650 zamanının en iyisi. hatta bugün bile yerli çoğu markasının cihazına bin basar görüntü kalitesi. :) sorununuza gelince açıkçası nedini bilmiyorum. ben 2,5 inç 2 tb hdd bağlı kapatıp açınca giriyor içine.
    bir soruda benden. neden 3,5 inç tercih ettiniz boşuna adaptör vs ile uğraşıyorsunuz. artısı nedir 2,5 inç ten? teşekkürler.

3,5 inch harddiskler her zaman diğer 2,5 inch harddisklere göre daha uzun ömürlüdür ve performanslıdır. Bu sebeple tercih ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Killknight

quote:

quote:

3,5 inch harddiskler her zaman diğer 2,5 inch harddisklere göre daha uzun ömürlüdür ve performanslıdır. Bu sebeple tercih ettim.

Bunu bilmiyordum. daha yeni bi tane daha 2,5 inç aldım. napalım sağlık olsun :)

• quote:

quote:

quote:

hangi marka 3.5 inc harddisk kullanıyorsunuz.Bende 2.5 inc 2 TB kullanıyorum ama artık yetmiyor,bir 3.5 inc 3-4 tb almayı düşünüyorum var mı bir öneriniz.

• Selam arkadaslar aranıza yeni katildim Samsung Mu9000 bu gece teknosa gece kampanyasindan 4.999TL ye Aldım insallah doru karar vermişimdir aslinda lg oled istiyordum nasip olmadi

• bende pazartesi günü aldım mu9000 inş iyi çıkar ilk televizyonum sorun çıkmasından korkuyorum açıkçası yarın servis gelip kuracak tv bekliyor evde
  • quote:

Orijinalden alıntı: nandoo

quote:

quote:

quote:

hangi marka 3.5 inc harddisk kullanıyorsunuz.Bende 2.5 inc 2 TB kullanıyorum ama artık yetmiyor,bir 3.5 inc 3-4 tb almayı düşünüyorum var mı bir öneriniz.

Wd mybook lar 3.5 inch adaptörlü usb 3.0 olanları tercih edin tavsiye ederim. Kaç tb olduğu size kalmış.

• Ben de bugun mu9000 aldim. Umarim dogru bir secim olmustur. Bu arada oled 4k yi da 7700 tl ye biraktilar ama param yetmedi. Mu9000 i 5400 tl ye adim

• Arkadaşalar bu tv de saat takip edebilmek için ekrana saat koyulabilir mi? ya da başka bir yolu var mı? çünkü eski tv de uzaktan kumanda ile saate bakabiliyordum. Basit bir şey ama bilmekte fayda var.
  • arkadaşlar tv nin dahili uydu alıcısını uzun süredir kullanan varmı benim harici uydu sıkıntılı 2-3 gün önce dahili uyduyu kullanmaya başladım diğer uyduda çok nadir olan takılmalar oda sadece maçlarda ara sıra nadiren oluyordu dahili uyduya geçtikten sonra bu takılmalar film ve dizilerde çok sık olmaya başladı sürekli oluyor acaba benim dahili uydudamı sıkıntı var dahili uyduyu uzun zamandır kullanan arkadaşlardan bu konuda acil yorum bekliyorum :) ona göre servis çağıracam yarın..ya şu tv lerin içine şu dandik uyduları niye koyarlar anlamıyorum adamlar giriş seviye 6.. serisinede aynı uyduyu koyuyuyor premium diye sattığı mu9000 de aynı uyduyu koyuyor o kadar para verip alıyoruz böyle saçma sapan sorunlar olmasın diye adamlar becerip düzgün çalışan uydu yapamıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

arkadaşlar tv nin dahili uydu alıcısını uzun süredir kullanan varmı benim harici uydu sıkıntılı 2-3 gün önce dahili uyduyu kullanmaya başladım diğer uyduda çok nadir olan takılmalar oda sadece maçlarda ara sıra nadiren oluyordu dahili uyduya geçtikten sonra bu takılmalar film ve dizilerde çok sık olmaya başladı sürekli oluyor acaba benim dahili uydudamı sıkıntı var dahili uyduyu uzun zamandır kullanan arkadaşlardan bu konuda acil yorum bekliyorum :) ona göre servis çağıracam yarın..ya şu tv lerin içine şu dandik uyduları niye koyarlar anlamıyorum adamlar giriş seviye 6.. serisinede aynı uyduyu koyuyuyor premium diye sattığı mu9000 de aynı uyduyu koyuyor o kadar para verip alıyoruz böyle saçma sapan sorunlar olmasın diye adamlar becerip düzgün çalışan uydu yapamıyorlar

Merhaba takılmadan kastınız nedir. Görüntüde dizilerde kamera dönerken atlaya atlaya gibiyse yayındaki diziyi çekenlerin kare saniyeyi düşük tutmasından kaynaklanıyor. Ayarlardaki motion ayarını açık yapın bir nebze düzeliyor. Türksat kanallarındaki yayın kalitesi malesef iyi değil. Yabancı uydulardaki yayınların kalitesini gördükten sonra diyorsunuz Türk kanalları kalite olarak milleti fena kandırıyorlar.

• Killknight kullanıcısına yanıt
    öyle değil hocam ara sıra görüntü slow motiona geçiyor sonra normale dönüyor harici uydu kullanıyordum onda çok nadir maçlarda oluyordu dahili uydusunda film dizi kanal maç vs. farketmiyor 10 dakkada en az 2-3 kere oluyor bu durum tv de bi sorun yok çünkü envai çeşit format çözünürlük farklı içerikle test ettim akıyor tv ama dahili uyduda problem var haricideyse çok nadir şöyle 1500-2000tl aralığında güzel bi uyduyla denemek lazım yarın servisle görüşecem çok saçma bi durum dahili uyduda olsa hiçbir problem olmaması lazım en son sinyale bile baktım ntv spor %96 kalite onda bile oluyor kablo bağlantıları yeni yapılmış ondada bi sorun yok aklıma başka bişey gelmiyor ayarla hiç alakası yok zaten bu durumun
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.