Şimdi Ara

SAMSUNG MU9000 KULLANICILARI (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.810
Cevap
74
Favori
249.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Yıldır tvyi kullanmaktayım genel olarak memnunum ama malesef paneli fena lekelendi. İlk aldığım zaman klasık hafif nemli bezle sildim genel temizlik esnasında.Sornasında bir baktım tv kapalı iken yeşilimsi lekeler olmuş.Önce silme kaynaklı olduğunu anlamamıştım.Servisi çağırdım baktı kullanıcı kaynaklı dedi panel değişimi falan bahsetti baya pahalı öyle kalmıştı.Alışmıştım tv açıkken sorun olmuyordu.Ancak geçen hafta tv de yine toz ve izler vardı sileyim dedim çok da dikkatli siliyordum geçen haftaya dek.Yine sildim samsung kutudan çıkan bezi ile nemli olarak.Bu sefer o lekeler farklı alanlarda da oluştu.TVnin paneli bu kadar mı hasssas.Neden oluyor bu lekeler anlayamıyorum.Şu an keyfim fena kaçtı kırıp atasım var tv yi.Yeşilimsi lekelerle dolu tv.Yİne servis çağırdım ancak sonuç alamayacağımı biliyorum.Siz yaşadınız mı böyle bir şey caresi hiç mi yok.Bu sorundan bahsedenler olmuş farklı yerlerde rastladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 27 Temmuz 2019; 16:15:18 >
  • Bu tv hala alınır mi sizce ? Çıkalı 2 sene olmuş ama geçen gördün indirim vardı düşünmedim değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • w_ante_d W kullanıcısına yanıt
    Alınmaz mı? İndirim iyi ise hiç kaçırmayın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: enver49

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tinac.ssremotec

Üstteki linkte bulunan hem kumanda hemde klavye olarak kullanabileceğiniz programın tam sürümünü elimden geldiği kadar Türkçeye çevirdim.
    Kullanmak isteyenler aşağıdaki linkten indirip kullanabilir.

https://yadi.sk/d/7mAo3kv0xxBpAA
    Açılmıyor kardeş.

• MeHMeT AtA kullanıcısına yanıt
    https://i.hizliresim.com/9Ygao8.jpg
    https://i.hizliresim.com/7B7aAP.jpg
    https://i.hizliresim.com/zGaj54.jpg
    Ekran görüntüleri benim S7 telefondan sorunsuz çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-55mu9000-55-139cm-premium-ultra-hd-smart-led-tv-1174288.html
    Şuan stok bitmiş ama bu tv 3000 tl idi. 55mu9000 iyi bir tv deniliyor 3 bin olmasına şaşırdım dogrusu

3000 tl nerde satıldı hocam , sizin söylediğiniz fiyata yanlışlıklamı koymuşlardı acaba ? 4500 4600 civarına düşmüştü ama hiç o fiyata görmedim.

O fiyata varsada teşhir ürünüdür.
    Ki sıfırı bulunmuyor zaten.

• Attigim linkte 3 bin di bende şaşırdım buraya sordum buraya. Linke tekrar baktığımda ürün mevcut değil diyordu

• boras06 kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj sistemi bir sürü tantana istediği için oradan cevaplayamadım. Buradan yazayım; Lekelenme sonrası farklı ekran temizleyicilerle, farklı bezlerle silme işlemi yaptım. Eskisi kadar olmasa da lekeler mevcut ve sanırım hiç gitmeyecek. Gece anlaşılmıyor ama gündüz sert ışık düştüğünde belli oluyor.
  • Digi_think D kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj sistemi konusuna bir el atılmalı bencede.
    Bende kullanamıyorum.
    Vay efendim siz vpn kullanıyorsunuz özel mesajlara giremezsiniz vs vs.
    Ben 10 yıldır tarayıcı olarak opera kullanıyorum kalkıpda bir özel mesaj için tarayıcı mı değiştirecem.
    Oysa operanın vpn ayarıda hep kapalı bende hiç kullanmadım hiç kullanma gereğide duymadım ama yinede bu uyarıyı veriyor nedense.

• Arkadaşlar Türksat ve Hotbird uydu çanak antenlerini kullanıyorum. Kanal aramada Türksat da bir sorun yok. Fakat her ne kadar uğraştım ise de Hotbird kanal aramasını yapamadım. Sevabına bu işi bilen bir arkadaş Hotbird kanal araması nasıl yapılır. Adım adım anlatıp yardımcı olursa çok memnun olurum. Teekkürler.
  • tgy355 T kullanıcısına yanıt
    diseqc ayarını yaptın mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksu01

diseqc ayarını yaptın mı?
    Evet yaptım. Türksat için 1/4, Hordbird için 2/4 zaten ayarı yapmaz isek sinyal alamayız.Teşekkürler
  • Merhaba arkadaslar. Su smart ip tv nin ayarlarini nasil yapacagiz. Bilgisayarin tarayicisindan mac ayarlarini yaptim ama dosyayi secemedim. Calistiran varsa nasil yapilacagini soyleyebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

Servisle görüşmem sonucu, gelen kutuyu yanımda açacağını ve değicim işlemini de yanımda yapacağını söyleyince paneli değiştirmeye karar verdim.
    Arkadaşlar öncelikle panel değişimi denen işlem kasayı açıp içinden kırık LED ekranı çıkarıp yerine yeni ekranı takmak gibi bir işlem değil. Servis, paneli benim yanımda kutudan çıkarttı gelen parça neredeyse televizyonun aynısı, sadece ayağı ve arka bölümde bulunan 2 elektronik kartı yok. Servis gözümün önünde benim eski tv nin arkasında USB, HDMI ve diğer girişlerin olduğu alt kısmındaki plastiği çıkarttı ve içindeki 2 kartı alıp gelen yeni panel televizyona taktı. Panel değişimi denen olay bu kadar basit. Montaj sırasında herhangi bir sorun yaşanma olasılığı yok ekranla bir işlem yapılmıyor çünkü. Ha ne olabilir, televizyonu yeni aldığınızda karşınıza çıkabilecek ölü piksel vb. sorunlarla karşılaşabilirsiniz sadece. Panel değişimi konusunda içinde şüphesi olanlar varsa. (sadece MU9000 modeli için söylüyorum)panel değişimini düşünebilirler. 2960 TL ye içinde sadece ana kartı olmayan yeni bir MU9000 almış gibi oldum. Eski kasayı da aldım evde duruyor, müsait olunca resmini çekip buraya koyarım o zaman ne demek istediğimi daha net anlarsınız.

Alıntıları Göster
    Değişen panelin resimleri paylaşamamıştım.

• Arkadaşlar son günlerde televizyon wireless dan ip alma sorunu çıkarmaya başladı. İnternete bağlanmıyor ve 169..... İle başlayan ip de takılı kalıyor. Bu sorunun çözümünü bilen var mıdır.

• Beyler tv 15 aylık garantisi devam ediyor ve kumandasında yalnızca sesi yükseltme çalışmıyor. Garanti kapsamındamı ne yapmamız lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: blasko77

Beyler tv 15 aylık garantisi devam ediyor ve kumandasında yalnızca sesi yükseltme çalışmıyor. Garanti kapsamındamı ne yapmamız lazım.
    Kumanda sadece satılıyorsa alabilirsin bi internet sitesinde usb adaptörlü kumanda görmüştüm bunun aynısı. Ama ben orjinalini tercih ederim şuan orjinal kumanda bt ile çalışıyor sanırsam. Bulabilirsem bende değiştirmeyi düşünüyorum 1 seneyi geçti kullanalı bazı tuşları hafif gevşedi ve hassasiyetini giderdi bazen basınca işlemiyor...Bulabilirsen banada haber edermisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Kumanda sadece satılıyorsa alabilirsin bi internet sitesinde usb adaptörlü kumanda görmüştüm bunun aynısı. Ama ben orjinalini tercih ederim şuan orjinal kumanda bt ile çalışıyor sanırsam. Bulabilirsem bende değiştirmeyi düşünüyorum 1 seneyi geçti kullanalı bazı tuşları hafif gevşedi ve hassasiyetini giderdi bazen basınca işlemiyor...Bulabilirsen banada haber edermisin.

Alıntıları Göster
    Hocam garantiye girmiyormu bu kumanda sen servise gitmedinmi neden satın alalımki garantimiz varken. Kronik sorunlu kumandaları.

• 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.