Şimdi Ara

SAMSUNG MU9000 KULLANICILARI (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.810
Cevap
74
Favori
249.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam fotoğraf atabilir misiniz nerden bahsediyorsunuz merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HantV H kullanıcısına yanıt
    Bi saatten sonra alinan 2017lerde yuzde90 hasarli sorunlu cikar

İşte bu vida.

Çevirince sıkılmıyor boşa dönüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler auto motion açık mı kapalı mı kullanalım ? Fikriniz bir de deneyimleriniz nedir ? Ayrıca görüntü ayarlarından memnun olan varsa paylaşabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: alphi3458

Tv ekran temizliği için hangi ürünü kullanıyorsunuz arkadaşlar
    Philips SVC1116G 200ML
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitra

Philips SVC1116G 200ML

Alıntıları Göster
    Tşk

• quote:

Orijinalden alıntı: issy

vertical banding (fazla göze batmıyordu) ve bulutlanma vardı rahatsız edici şekilde.
    ama yaklaşık 15 gündür sabah akşam tv araştırıyorum lg C7 oled (ankamall vatan bilgisayar 7400'e axess karta taksitle veririz dedi, tekrar düşününce pahalı geldi), sony XF8577 falan düşündüm bu arada. sony 55XE9005 5600 tl iken vazgeçip bu 55MU9000 siparişini vermiştim 5000 liradan.
    55XE9005 almadığıma pişmanım çünkü fiyatı arttı ve sağlam firmalarda 7000 tlden başlıyor.(Dün bir sony yetkili satıcısı elimde teşhir var 6000'den vereyim dedi, şaka gibi)
    Sonuca gelecek olursam dönüp dolaşıp yine bu TV'yi tekrar sipariş ettim dün. Bu fiyata alternatif yok başka..

Alıntıları Göster
    Evet sony xe9005 fiyati resmen uçuşa gecti.peki tekrar mu9000 siparisini tekrar gg uzerinden mi verdiniz? 2. Gelen tvde sorun oluştumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: HantV

Herkese merhaba

Vatanın gece indiriminden almış olduğum mu9000 dün elime ulaştı. Önceden kurulum için randevu almıştım dünde gelip kurulum yapıldı tabi binbir olayla vaad edilen süreden 4 saat sonra. Sitede alışveriş yaparken UPS kargo ile gönderim yapılacağı yazıyordu lakin Horoz lojistikle gönderim yapıldı.

Ürün vatanın evime 2 km uzakta bulunan bir şubesinden gönderildi. Faturalandıktan sonra bana ulaşması 3 iş günü sürdü. 1 Günde istanbuldan adanaya kargo gelebildiğini düşünürsek bu süre gerçekten çok uzun.

Kutu sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Servis elemanları kurulum için geldiğinde dikkatlice izledim jelatinleri üstündeydi herhangi bir kullanım ibaresi bulamadım.

Gelen servis elemanları oldukça bilgisizdi. Tizenle ilgili bir soru sordum ve bu servis ara menüsü mü siz neyi soruyorsunuz dediler?! Ölü piksel banding testi yapmak istediğimde bu ne oluyor ilk defa duyuyorum moduna girdiler.

Her neyse asıl sormak istediğim şey gelen elemanlar bu televizyonun çok ince olduğu için askılı sehpaya asılamayacağını sadece duvara monte edilebileceğini veya kendi ayağıyla sehpada durabileceğini söyledi. askılı sehpaya asılırsa piksellerde bozukluk kayma falan olur dedi. bu doğru mudur?

ayaklı sehpadan kastımı anlamayanlar için fotoğrafını ekliyorum.
    Diğer düşüncelere de saygım olmakla beraber hareketli askı aparat ile yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum hiçbir sorun olmadığı gibi hareketli olmasından dolayı izleme açılarını istediğim gibi değiştiriyorum. Tabi izleyeceğiniz yerle de alakalı ben yatak odamda yatağıma uzanarak izliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kazarus

Evet sony xe9005 fiyati resmen uçuşa gecti.peki tekrar mu9000 siparisini tekrar gg uzerinden mi verdiniz? 2. Gelen tvde sorun oluştumu?

Alıntıları Göster
    hocam 2 saat önce kurdurdum, banding yok. ölü piksel yok. Black out perdem falan da olmadığı için bulutlanma vb inceleme için gece olmasını bekliyorum.
    ama farkettiğim bir problem var yine. ayar yapmama rağmen tv yayını/ usb hdd den açtığım filmlerde yayında takılma gibi şeyler var. judder (titreme) deniyor sanırım. Ancak automotion plus ayarı yapınca düzeliyor ama burada da doğal olmayan bir görüntü hissi veriyor. İade ettiğim tv de automotion kapalıyken kesinlikle böyle bir problem yoktu. Gerçekten çıldırmak üzereyim. Bir de tv kapalı kutuydu ama 1210 versiyonla geldi normal midir, çözemedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: yigido10

Beyler auto motion açık mı kapalı mı kullanalım ? Fikriniz bir de deneyimleriniz nedir ? Ayrıca görüntü ayarlarından memnun olan varsa paylaşabilir mi ?
    Auto motion ayarını direkt olarak açmak fayda sağlamaz, çünkü tvnin diğer ayarlarını da ona paralel düzenlemeniz gerek.

Bu konunun ilk mesajında konu sahibinin yazdığı rtings ayarrları var. Direkt rtings in sitesine girip sebepleriyle birlikte ayarları kendiniz de yapabilirsiniz, tabi site ingilizce.. Ben uzun süre rtings ayarlarıyla kullandım, hem gözü yormuyor, hemde netlik ve izleme deneyimi olarak yeterli geliyor. Bu rtings ayarı teknik profesyoneller tarafından yapılmış. Fakat göz zevki bakımından bazılarına silik, soluk, donuk gelebiliyor. İlk etapta bana da öyle gelmişti ama kulandıkça memnun kaldım.

Fakat bu ayarların 4k videolarda tüm detayları göstermediğini fark ettim. Aynı 4k videoyu standart, yada doğalda izleyince durumu farkettim. Önce rtings ayarlarını deneyin, beğenmezseniz aşağıdaki ayarı deneyin. weem nickli arkadaş bir kaç gün önce paylaşmıştı, ben denedim bundan da memnun kaldım.

arka ışık 18
    parlaklık -5
    kontrast 100
    netlik 60
    renk 53
    ton 50/50
    digital temiz görünüm açık
    auto motion plus otomatik
    yerel karartma yüksek
    kontrast iyileştirici kapalı
    hdr+ modu açık
    renk tonu kırmızı1
    bt 1886 0
    salt rgb modu kapalı
    renk alanı ayarları doğal

• Benim tv günde bir defa falan kendiliğinden youtube'a girip çizgi film açıyor.

Bazende kendi kendine bir üst kanala geçiyor sebebi ne olabilir acaba?

Varmı böyle bir sorun yaşayan?

Benim orjinal küçük kumanda kayıp 3 gündür arıyorum bulamıyorum acaba bir yerlerde sıkışmışda tuşlar mı basıyor onuda bilmiyorum.

Tuşlu kumanda kullanıyorum.

• enver49 E kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen biri telefonundaki smart wiew uygulamasıyla televizyona müdahale ediyor.

• Mitra kullanıcısına yanıt
    Temizleme bezinin paketi üzerinde sadece su ile temizleyin diye ibare var , sıkıntı yaratmasın sizin kullandığınız ürün
  • marslan982 M kullanıcısına yanıt
    Yok sadece benim telefonda var smart view benim telefonuda eline alan yok.

Ben kayıp kumandadan şüpheleniyorum onuda bulamadık gitti.

• Trt4k maçları için daha bir ayar tutturamadım ayarlarla oynayıp duruyorum.

Renk alanı otomatik olunca çimler soluk oluyor doğal yapınca fazla yeşil oluyor.

• merhabalar ,

bugün de bana samsung merkeze değişime sunucaklarını söylediler,

Sorunları ise yeşil piksel vardı yukarıda daha önceden belirtmiştim bu daha sonra siyaha döndü birde alt çerçeve panelle arası açıktı.

şimdi büyük ihtimal değişime onay vericekleri yönünde ama aklıma takılan yenisini aldığım zaman daha çok sorun çıkar mı bu haliyle kullanmak daha mı iyi acaba yani gelen gideni aratır durumuna düşmek istemiyorum, birde yenisini aldığım zaman sorun çıkarsa tekrar eskisini isteme imkanım var mı ? Yada Yenisi gelmeden test etmeden eskisini iade etmesek ? böyle birşey mümkün mü acaba ?
    Bunların haricinde bulutlanma vs başka bir sorunu yok yeni gelende çıkarsa çok pişman olurum.Mediamarkt dan aldım internet sitesinde stokda gözüküyor ama kapalı kutumudur acaba.
    Değişimi de iptal edebiliyorum sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: responsive 23

merhabalar ,

bugün de bana samsung merkeze değişime sunucaklarını söylediler,

Sorunları ise yeşil piksel vardı yukarıda daha önceden belirtmiştim bu daha sonra siyaha döndü birde alt çerçeve panelle arası açıktı.

şimdi büyük ihtimal değişime onay vericekleri yönünde ama aklıma takılan yenisini aldığım zaman daha çok sorun çıkar mı bu haliyle kullanmak daha mı iyi acaba yani gelen gideni aratır durumuna düşmek istemiyorum, birde yenisini aldığım zaman sorun çıkarsa tekrar eskisini isteme imkanım var mı ? Yada Yenisi gelmeden test etmeden eskisini iade etmesek ? böyle birşey mümkün mü acaba ?
    Bunların haricinde bulutlanma vs başka bir sorunu yok yeni gelende çıkarsa çok pişman olurum.Mediamarkt dan aldım internet sitesinde stokda gözüküyor ama kapalı kutumudur acaba.
    Değişimi de iptal edebiliyorum sanırım.

Hocam ayni şekilde açıklık bizdede mevcut ama sifira yakin gibi sizinkine benziyor hafif bastirinca kapaniyor. bence bunu sorun etmemek lazim

• dostlar servis menüsüne girip cihazin ne kadar sure çalıştırıldığında bakmak istiyorum nasil yapabilirim?

Bencede ama ileride daha fazla açılır mı diye de insan düşünmüyor değil. Isıdan dolayı düşme olabilir mi?
    Sizdeki nasıl acaba resim atma imkanınız var mı?
  • Aynen.

Benimki abiminkide her ikisinde de alt siyah çerçevede açıklık var.

Servise söyledim hepsi böyle dedi.

Cam ısınınca zorlamasın zarar vermesin diye açık bırakılmış dedi.

Bence onu hiç dert etmeyin.

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.