Şimdi Ara

SAMSUNG MU9000 KULLANICILARI (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.810
Cevap
74
Favori
249.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: issy

Evet arkadaşlar iade sürecim bugün sonuçlandı. Gittigidiyor Teknosa mağazasından almıştım TV'yi.
    6 Haziran'da iadeli taahhütlü posta ile cayma dilekçesi yollamıştım Teknosa'ya.
    Aynı gün de TV'yi kargolamıştım eksiksiz bir şekilde.
    Bugün öğle saatlerinde param iade edildi. Çok mutluyum
    Süreci iyice uzatıp mağdur edileceğimi düşünüyordum açıkçası.
    Neden iade ettiniz? Bende gh teknosadan almayi dusunuyorumda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enver49 E kullanıcısına yanıt
    Acik kutu demedim.kapalisifir kalmamistir dedim.tvler 2017 mayis girisli.

• Teknosada bizzat şahit oldum.

Vestel marka bir model beğendim.

Kapalı kutusu yoktu tek bir tane vardı oda teşhir ürünüydü.

Elemana kapalı kutusu bulabilir misin dedim bakayım dedi ve bilgisayarın başına geçti. 3.5 dk sonra yanıma geldi ve "buldum" dedi.

Nerde var dedim sadece izmir bornova mağazamızda varmış dedi.

İşlemlerini yapalım gelsin dedi.

Bende yok önce gelsin kontrol edelim sonra işlemlerini yapalım dedim.

Kabul etmedi.

Bende çıktım ve izmir bornova şubesini aradım.

Elimizde sıfırı yok ve eski cihaz olduğundan sıfırını asla bulamazsın dedi.

Çok affedersiniz ama buradaki şerefsiz eleman işlemlerini yaparak bana teşhir ürününü paketleyip sıfır diye satacaktı.

Çünkü müşteri onlar için önemli değil.

Onlar için önemli olan satış yaparak patronlarına yalakalık yapmaktır.

Sonradan vestelde hdr olmadığını öğrendim ve samsunga karar verip MU9000 aldım.

İyikide ve iyikide almışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enver49 -- 21 Haziran 2018; 12:9:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kazarus

Neden iade ettiniz? Bende gh teknosadan almayi dusunuyorumda?

Alıntıları Göster
    vertical banding (fazla göze batmıyordu) ve bulutlanma vardı rahatsız edici şekilde.
    ama yaklaşık 15 gündür sabah akşam tv araştırıyorum lg C7 oled (ankamall vatan bilgisayar 7400'e axess karta taksitle veririz dedi, tekrar düşününce pahalı geldi), sony XF8577 falan düşündüm bu arada. sony 55XE9005 5600 tl iken vazgeçip bu 55MU9000 siparişini vermiştim 5000 liradan.
    55XE9005 almadığıma pişmanım çünkü fiyatı arttı ve sağlam firmalarda 7000 tlden başlıyor.(Dün bir sony yetkili satıcısı elimde teşhir var 6000'den vereyim dedi, şaka gibi)
    Sonuca gelecek olursam dönüp dolaşıp yine bu TV'yi tekrar sipariş ettim dün. Bu fiyata alternatif yok başka..

• Herkese merhaba

Vatanın gece indiriminden almış olduğum mu9000 dün elime ulaştı. Önceden kurulum için randevu almıştım dünde gelip kurulum yapıldı tabi binbir olayla vaad edilen süreden 4 saat sonra. Sitede alışveriş yaparken UPS kargo ile gönderim yapılacağı yazıyordu lakin Horoz lojistikle gönderim yapıldı.

Ürün vatanın evime 2 km uzakta bulunan bir şubesinden gönderildi. Faturalandıktan sonra bana ulaşması 3 iş günü sürdü. 1 Günde istanbuldan adanaya kargo gelebildiğini düşünürsek bu süre gerçekten çok uzun.

Kutu sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Servis elemanları kurulum için geldiğinde dikkatlice izledim jelatinleri üstündeydi herhangi bir kullanım ibaresi bulamadım.

Gelen servis elemanları oldukça bilgisizdi. Tizenle ilgili bir soru sordum ve bu servis ara menüsü mü siz neyi soruyorsunuz dediler?! Ölü piksel banding testi yapmak istediğimde bu ne oluyor ilk defa duyuyorum moduna girdiler.

Her neyse asıl sormak istediğim şey gelen elemanlar bu televizyonun çok ince olduğu için askılı sehpaya asılamayacağını sadece duvara monte edilebileceğini veya kendi ayağıyla sehpada durabileceğini söyledi. askılı sehpaya asılırsa piksellerde bozukluk kayma falan olur dedi. bu doğru mudur?

ayaklı sehpadan kastımı anlamayanlar için fotoğrafını ekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HantV -- 21 Haziran 2018; 12:21:55 >

• Arkadaşlar tv geldi , servis yarın gelebileceğini belirtti , kutu kapalı şekilde kalsın mı yoksa açıp kontrol edeyim mi ?

Birde ölü piksel testi nasıl yapılıyor yapmam gereken başka test var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __nikolaus__ -- 22 Haziran 2018; 12:41:24 >
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    kutu kapalı kalsın. içinden eksik bir şey çıkması durumu olmuş daha önce tv ayağı gibi. eksik bir şey çıkarsa servis geldiğinde kutu açıksa sorumluluk kabul etmez onların açması sizin açınızdan daha iyi. banding ve piksel testi yapın. jelatinleri üstünde mi kutu açılınca dikkatle ona bakın. sizden ricam banada dün geldi kendinize gelen tv kutudan çıkınca jelatinleri üstündeyken bir foto çekip buraya yükleyebilir misiniz. benden çıkan durumuyla karşılaştırayım ben çekmeyi unuttum.
  • HantV H kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kurulum yaptırmayacağım için vazgeçtim servis çağırmaktan eve gidince videoya alarak kendim açacağım , sonuç olarak gittigidiyordan aldım cayma hakkım var üründen , bir sıkıntı olursa da tüm açılışı videoya alacağım. resim atarım akşam.
  • enver49 E kullanıcısına yanıt
    Internet üzerınden alığım ürünler ne zaman şubeden gönderilse hep bir problem yaşadım veya tanık oldum.Teknosa Gebze`de bulnan warhouse gönderdikleri hep sıfır üründü ilk açan ben oldum.Vatan internet sitesinden aldım iade mal göndermişlerdi başka bir ilde bulunan mağazadan,bir akrabamda ps4 pro aldı Gittigidiyor Teknosa`dan warhouse da kalmadığı için mağzadan gönderilmiş kutusun da bulunan bant açılmıştı faturada kutudan çıktı hemen iade işlemelrini başlattık rezillik başka birşey değil o kadar para veriyor müşteriler sebep ne olursa olsun ilk açan tüketici olmalı oynayıp sıfırlamadıkları nereden bilecez.Amazon`dan ps4 slim almıştım bant hiç dokunulmamıştı fabrikadan çıktığı gibiydi.Dünya`nın bir ucundan böyle ürün gönderiliyor bir sıkıntı yok ama burada dibimizde olan mağzadan gönderseler ne olacağı şaibeli.

• ürünün kullanım saatine nasıl bakacağız var mı bilen? hocam kurulumu siz yapacaksanız en az 2 kişi olun ve içinden zaten kurulum klavuzu çıkıyor çokta zor değil
    Kardeş ben de Adana'dayım.

Sizdeki sehpaya benzer bir sehpa bende de var. Üst tarftaki döner kısım ve gri kuleyi sökmüştüm servis gelmeden önce ve tv'yi ayakları üzerine kurdurdum.

Dedikleri doğru olabilir. Tv çalışırken sağa sola döndürmek izleme açısı ayarlamak bir ihtimal tv'nin esneme yapabileceğinden piksel sorunu olabilir.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeHMeT AtA

Kardeş ben de Adana'dayım.

Sizdeki sehpaya benzer bir sehpa bende de var. Üst tarftaki döner kısım ve gri kuleyi sökmüştüm servis gelmeden önce ve tv'yi ayakları üzerine kurdurdum.

Dedikleri doğru olabilir. Tv çalışırken sağa sola döndürmek izleme açısı ayarlamak bir ihtimal tv'nin esneme yapabileceğinden piksel sorunu olabilir.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
    Hocam doğru olabilir de sanki bir çocuk ellese devrilecek gibi bu televizyon. ondan sabit olsun istiyorum ayağı pek güven vermedi bana. birde duvara takilan aparatlarinda hareketli olani var saçma geldi bana bu olay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HantV -- 21 Haziran 2018; 15:19:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: __nikolaus__

Hocam ben kurulum yaptırmayacağım için vazgeçtim servis çağırmaktan eve gidince videoya alarak kendim açacağım , sonuç olarak gittigidiyordan aldım cayma hakkım var üründen , bir sıkıntı olursa da tüm açılışı videoya alacağım. resim atarım akşam.
    Hocam kutu acilimindan tvnin ve kumandanin jelatinli haline kadar cekip koyabilirseniz adim adim bizden sonrakilerinde karsilastirması acisindan faydalı olur. eğer zor gelirse cep nosu vereyim whatsapptan atabilirsiniz

Hayırlı olsun,bana da servisin dediği tv'nin kasa ince olduğu için askılı sehpada belirli süre sonra esnemeden dolayı ışık sızması yapabilir dedi.

• Değerli arkadaşlar. TV araştırmasındayım. 55 MU 8000 /55 MU 9000/ 55 NU 8000 (2018) arasında kaldım.

nu8000 mu9000 ile kafa kafaya. rtrings sitesinde bazı dallarda biri diğerinde diğeri üstün. Karar veremedim. Yoksa mu 8000 yetermi diyorsunuz.

KULLANICI YORUMLARI RİCA EDİYORUM
  • Tv ekran temizliği için hangi ürünü kullanıyorsunuz arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alphi3458 -- 21 Haziran 2018; 21:7:20 >
  • Arkadaslar guncelleme otomatik olmuyor..1155 surum yuklu

.internet sitesinden indirdim flash bellek ile yukle diyorum ..guncelleyemedim..update yapanlar bilgi verebilirmi??

• headhunter_1453 kullanıcısına yanıt
    inditilen dosyayi flasha atip tvye takmicaksiniz. indirdikten sonra çift tiklayip rardan cikarir gibi cikaracaksiniz. çikan dosyayi flasha koyup oyle deneyin

• Arkadaslar görüntü ara ara takılıyor flulasıyor 3-4 saniye sürüyor sonra tekrar düzeliyor var mı bunun çözümü?

• Abime aldığımız tv geldi.

Servis kurulumu yaptı gitti.

Aradan 5.10 dk geçti baktım alt siyah çerçevenin bir tarafı biraz diğer tarafı ise baya açıktı.

Elimle bastırdım baktım alttaki çerçeveyi tutan vida gevşek.

Servisi aradım geri geldi.

Baktı resmini çekti bu vida boşa dönüyor biraz daha kalınını bulayım yarın takayım dedi.

Tamam dedik.

Ama o vidanın biraz daha kalını beyaz çerçevenin deliğinden geçmez bu kesin.

Bakalım yarın ne yapacak.

Bekleyip görecez.

Vida işini halledemezse değişim isteyecez bakalım ne cevap verecek.

Bu arada televizyonu açarken yanındaydım kesinlikle herşeyi yerli yerindeydi.

Kesinlikle ilk açılıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enver49 -- 22 Haziran 2018; 3:10:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.